سرنوشت لینک‌های با رای منفی فراوان

دو هفته از اجرای طرح صفر امیتازی کردن منفی‌ها می‌گذرد. در این مدت با دقت، نظرات کاربران در این مورد را پیگیری کردیم. تعداد زیادی از کاربران بخصوص کسانی که از دیکتاتوری اکثریت شکایت داشته‌اند از این امر راضی هستند. با این وجود این تغییر مخالفانی نیز داشته است. لینک‌هایی که در آنها تعداد زیادی منفی دیده می‌شود یا لینک‌هایی هستند که از نظر قوانین بالاترین غیرقانونی هستند و یا این لینک‌ها مغایرتی با قوانین ندارند اما تعداد زیادی از کاربران با محتوای آنها مخالف هستند. پس علت مخالفت کاربران با این طرح یکی از دو مورد زیر است:

۱- برخی از لینک‌ها از نظر قوانین بالاترین قانونی را نقض نمی‌کنند اما کاربران با محتوای آنها به شدت مخالف هستند. این لینک‌ها با وجود منفی‌های فراوان داغ می‌شوند و اغلب حتی به بخش لینک‌های مورد بحث روز راه می‌یابند.

۲- لینک‌های غیرقانونی برای مدتی طولانی‌تر در بالاترین باقی می‌مانند زیرا امکان حذف آنها با رای منفی وجود ندارد.

برای حل این دو مشکل ما این راه‌حل‌ها را پیدا کرده‌ایم. مطمئنا پذیرای پیشنهاد‌های عملی شما برای حل این نقائص هستیم:

۱- برای حل مشکل راه یافتن برخی لینک‌ها با وجود منفی‌های فراوان به بخش لینک‌های مورد بحث روز و صفحه اول، از این پس هر لینکی که در آن تعداد امیتاز منفی از تعداد امتیاز مثبت بیشتر باشد به طور خودکار فیلتر می‌شود و داغ نخواهد شد در نتیجه به صفحه اول و لینک‌های پر بحث راه نخواهد یافت. هدف ما این است که تنها لینک‌هایی که از نظر قوانین بالاترین غیرقانونی هستند از بالاترین کاملا حذف شوند و باقی مطالب حتی اگر همه کاربران و خود ما با آن مخالف هستیم در سابقه بالاترین باقی بمانند.

۲- برای حل مشکل باقی ماندن لینک‌های غیرقانونی در بالاترین، همانطور که در مطالب قبلی اعلام شد، علاوه بر تلاش برای خودکار کردن سازوکار بررسی گزارش تخلفات، تعدادی بالایار برای رسیدگی سریعتر به گزارش‌ها به زودی به جمع ما خواهند پیوست.

هر چند در مورد موارد حذف لینک تا کنون بارها توضیح داده شده است، به علت سوال‌های مکرر کاربران در لینک‌های مختلف و با ایمیل، لازم است یک بار دیگر این موارد و همچنین آخرین تصمیمات بالاترین در مورد لینک‌های فیلتر شده اعلام شود:

۱- مطالبی که حاوی نقد محترمانه و معقول هر چیز باشد آزاد خواهد بود.

۲- لینک‌هایی که بنا بر گزارش‌های رسیده نقد توهین‌آمیز به ادیان باشند پشت فیلتر خواهند رفت، مسلما با خاموش کردن فیلتر این لینک‌ها نیز قابل مشاهده خواهند بود.

۳- لینک‌های مربوط به موضوعات داخلی بالاترین نیز همانند بند فوق فیلتر می‌شوند.

۴- این لینکها خلاف قوانین بالاترین هستند و بر اساس گزارش تخلف‌های رسیده حذف می‌شوند:

الف- تخلف از قوانین ارسال لینک:

• استفاده از بالاترین به عنوان وبلاگ
• ارسال لینک تکراری با تغییر در آدرس
• سایت کپی‌کار یا نیازمند عضویت یا فروم
• لینک از سایت واسطه و ریدایرکت
• لینک ناقض حق مولف و مصنف
• لینک به سایت هک شده یا آلوده به بدافزار
• لینک با استفاده تجاری

ب- لینک‌هایی که با توجه به محتوا حذف خواهند شد عبارتند از:

• توهین یا تمسخر گروه‌های قومی، زبانی، مذهبی یا جنسیتی
• خشونت‌آمیز یا تشویق به خرابکاری
• پورنوگرافی یا کودک‌آزاری
• نقض حریم خصوصی
• حاوی عبارات رکیک در تیتر یا توضیحات
• توهین‏ به افراد خصوصی یا کاربران سایت
• خبرغیرواقعی یا ترجمه نادرست

یک دیدگاه

 1. پر رو شناس

  دوستان بالاترینی زحمات شما برای رضایت اکثریت کاربران و یا بازدیدکنندگان سایت بالاترین ستودنی است. من در این کامنت (https://blog.balatarin.com/2010/12/09/clarifications/#comment-7021) به شما مطالبی رو یادآوری کردم اما به نظر من شما از مطالب گفته شده فقط به عنوان یه برگ برنده در مقابل مخالفانتان استفاده کردید. باز به شما توصیه میکنم که فرهنگ استفاده از یک محیط باز اجتماعی مجازی برای اعلام نظر و یا لینک دادن به موضوعات مختلف را در بالاترین ترویج کنید و نه اینکه افراد را مجبور به اطاعت خود کنید. هر چقدر هم حرف شما درست به نظر بیاید باز حرف کل یا حتی درصد بالایی از استفاده کنندگان وبسایت شما نخواهد بود و اینرسی افراد چه مدیران و چه کاربران باعث میشه که مشکلات قبلی بقا داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد میشه که کاربر سالاری رو فراموش نکنید و از خود محوری دست بردارید. چون همه چیز را همگان دانند. اما یه پیشنهاد فنی برای گرم کردن بحث ها به شما دادم که گمان نکنم فشار زیادی به سرور وارد کند و آن اینکه در هر لینکی امکان دیده شدن اسامی افرادی که در آن لینک حاضرند داده شود. این تکنیک در فروم ها گنجانده شده و باعث میشه افراد در زیر لینکهایی که حضور زیاد هست مشتاقانه به اعلام نظر بپردازند و از کامنت گذاری در لینک هایی که بازدید کننده کمتری دارند پرهیز شود.

 2. america

  اینکه گفته اید » از این پس هر لینکی که در آن تعداد امیتاز منفی از تعداد امتیاز مثبت بیشتر باشد به طور خودکار فیلتر می‌شود و داغ نخواهد شد در نتیجه به صفحه اول و لینک‌های پر بحث راه نخواهد یافت » هم مبهم است و هم نگران کننده . به این ترتیب که مشخص نکرده اید بعد از رسیدن امتیازات لینک به چه حد نصابی هست که سیستم شروع به مقایسهء امتیازهای مثبت و منفی می کند؟ مثلا» آیا اول اجازه می دهید که لینکی سیاسی تعداد امتیازاتش به حد نصاب داغ شدن یک لینک سیاسی برسد و فرضا» بشود پنجاه مثبت ، بعد به منفی ها نگاه می کنید و تصمیم می گیرد که حالا داغ بشود یا فیلتر بشود ، یا اینکه نه ، به محض ارسال شدن لینک و درافت امتیازات مثبت و منفی شروع به مقایسهء امتیازاتش می کنید؟ اگر جوابتان شیوهء اول است ، که چه خوب! اما اگر جوابتان شیوهء دوم است ، به این ترتیب مجددا» دست بقایا و بازمانده های کاربران متخلف و اخراجی بالاترین را برای حملات سابق و گله ای شان به لینکهای افکار مستقل باز می گذارید . این جماعت همچنان ول کن بالاترین نیستند و رومی که تحت عنوان «منفی در بالاترین» در فرندفید درست کرده بودند فعال است . بطور شبانه روزی و 24 ساعته هم بالاترین را رصد می کنند و به محض اینکه دیدند لینکی در مخالفت با کمونیست ها ، ضد دین ها ، تجزیه طلب ها و شیادها و کلاهبردارهای فعال در بیزینس های حقوق بشری و حقوق زنانی! در بالاترین گذاشته میشود ، بلافاصله در روم «منفی در بالاترین » فرند فید و نیز یاهو مسنجرهایشان و حتی فیس بوکهایشان برای حمله به آن و حذف کردنش فراخوان می دهند و به این ترتیب لینک مزبور ظرف کمتر از یک ساعت بطور گارانتی بیست تا سی منفی می گیرد و حذف میشود . یعنی اینکه تا کاربران شریف و مستقل و آزاد اندیش بالاترین بخواهند متوجه حضور چنین لینکی بشوند و به آن چهار مثبت بدهند ، لینک یاد شده با حملهء مغول وار و گله ای افراد فوق الذکر مواجه میشود و متلاشی می گردد . اصلا» تمام آه و ناله هایی که کاربران متخلف و اخراجی بالاترین براه انداخته اند بخاطر همین قانون ضدمافیایی و خوبی هست که بالاترین اجرا کرده و حربهء «منفی بده ، حذف کن» را از دستشان گرفته است . سپردن مجدد «تیغ حذف» به دست این زنگیان مست قطعا» وضعیت بالاترین را به حالت هولناک سابق و فضای تحت سلطه و سیطرهء باندهای مافیایی باز می گرداند . بخصوص اینکه متاسفانه در چند روز اخیر شاهد باز شدن حساب دست کم چهار تن از فعالین اصلی مافیای ضد دینی، و محافل کمونیستی ، تجزیه طلبی و فعالین بیزینس های حقوق بشری بوده ایم . من از فرصت استفاده می کنم و در همینجا دوباره به مهدی ، عزیز و میترا می گویم که هرگونه ترحم بر پلنگ تیز دندان و مماشات و کوتاه آمدن در مقابل مافیای ضربه خورده و رو به زوال فعال در بالاترین و باز کردن حسابهای کاربری آنها ، نه تنها کمکی به روند رو به آرامش بالاترین نمی کند بلکه وضعیت را به سرعت به حالت سابق باز می گرداند و تمام رشته هایی را که در این مدت با قدرت و قاطعیت رشته اید پنبه خواهد کرد

 3. Mehrdad

  اینکه شد همون دیکتاتوری اکثریت! چه دلیلی داره که لینکی که خیلی ها با محتواش مخالفن فیلتر شه و به صفحه اول راه پیدا نکنه؟ خوب مخالف باشن، اون که قانونی رو نقض نکرده. ضمنا حتما خیلی ها هم موافقش بودن که اومده صفحه اول.

  به هر حال با اینکه سالها قبل که حتی به پیشنهادم برای حذف لینک منفی جوابی هم ندادید ازتون ناامید شده بودم خوشحالم که بالاخره تونستم دوباره به تعهدتون به شنیدن صدای همه امیدوار بشم. ولی لطفا بزارید بی اثری منفی همین جوری بمونه. الان که میرم صفحه ی اول برام خیلی جالبه که تنوع نظرات رو دارم می بینم اگرچه با اکثرشون مخالف باشم.

  لطفا صبور باشید و بزارید این سیستم کار خودش رو بکنه. مطمئن باشید در نهایت ثمره ش خیلی بیشتر از کنترل لینک ها توسط رای های منفی کاربرانه.
  کاش به جایی برسید که رای منفی رو کلا بردارید (نه فقط اثرش رو) و به جاش لایک و آن لایک بزارید. و البته گزارش تحلف رو به جای رای منفی به عنوان مکانیسمی تعریف کنید که به حذف لینک های غیرقانونی کمک کنه.

 4. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

  بادرودی گرم خدمت مسئولین و تشکرفراوان _ با این قانون جدید کاملا موافقم چون هدف براین مبنا قراردارد که لینک هایی که برطبق قوانین بالاترین ارسال می گردند و اکثریت حاظر بدانها رای مثبت می دهند می توانندبه عنوان لینک ها ی موفق محسوب گردند… ( با اکثریت رای مثبت ) _
  بنده درمورد لبنک هایی که قوانین بالاترین را نقض می کنند پیشنهاداتی دارم _ شما بهتراست که برای هریک ازلینک هایی که قوانین بالاترین را نقض می کنند برای کاربران با مشاهده ونموده توضیح روشن ارائه نمائید _ برای نمونه بنا برتجربیات اینجانب تعدادی از سایت ها بگونه ای غیر حرفه ای اخبار را از قول منابعی منتشر می نمایند بدون اینکه لینک سایت اصلی را درذیل خبر برای اطمینان خواننده از موثق بودن از خبر اصلی درج نمایند واین به باور من نقض کپی رایت محسوب می گردد و به راستی می تواند شامل این قانون بالاترین گردد که : لینک های ناقص حق مولف ومنصف _ خواهش من اینست که مسئولین بالاترین سایت های زنجیره ای زیر را که جملگی دارای منبع مشترک هستند مورد بررسی قرارداده و ارسال لینک از این سایت ها رابهمان دلیل عدم رعایت حق مولف ومنصف ممنوع نمائید. این سایت ها عبارتند از _ سایت مجاهدین _ سایت همبستگی ملی _ سایت آفتابکاران _ سایت ایران افشاگر _ سایت ایران پرس نیوز _ سایت رنگین کمان _ آژانس ایران خبر _ پژواک ایران _ یونیتی 4 ایران _ و چند سایت دیگر _ نگاهی به اخبار منتشره دراین سایت ها نشان می دهد که این رسانه ها بگونه ای غیرحرفه ای عمل نموده وحق مولف را نقض می نمایند _ طبیعی است کع کلیه اخبار سایت هایی که اشاره مستند به اصل خبر نمی کنند اخبارشان موثق نیست و ضمن نقض کپی رایت اخبار را به سلیقه وعقیده خود تغیبر می دهند _ دراخبار دستکاری می کنند که دراین صورت چنین اخباری راذمی توان بعنوان خبر شایعه ودروغ تلقی نمود چون منبع اصلی رابرای تائید منتشر نمی کنند……. برای گردش ساده وسالم اطلاعات موثق بهتراست گروهی از مسئولین بالاترین بگونه ای تحقیقی اخبار ومطالب این سایت ها را مورد تحقیق وبررسی قرارداده و ارسال لینک از این سایت ها را ممنوع نمایند _ بنده دراین مورد می توانم با این مسئولین همکاری ومستدات خود رابگونه ای مشروح به آگاهی برسانم….. به امید اینکه سایت بالاترین درآینده نزدیک بتواند با رفع اشکالات بعنوان یک مرکز اطلاع وآگاهی رسانی معتبر مبدل گردد _ قابل توجه است که هیچ یک از منابع موثق خبری به اخبار منتشرشده درسایت های بالا به همان دلیل مستقل نبودن……. اشاره نمی نمایند واین دلیل دیگری براین مدعاست……….. موفق باشید….درضمن به شکایات من رسیدگی کنید ودست متخلفان وقانون گریزان را از بالاترین کوتاه نمائید……. باسپاس…. الف .مینو سپهر 2010/01/08

 5. بیک

  لطفا در مورد روشن و یا خاموش بودن پیشفرض سامانه فیلتر بالاترین ترتیبی دهید تا در صورتی که کاربری فیلترینگ را خاموش کرد تا زمانی که کاربر تغییری در این وضعیت نداده خاموش ماند.
  البته نه فقط برای کاربران عضو که برای کاربران غیر عضو هم.

 6. fetnegar

  با عرض سلام و تشکر،

  با حذف لینک‌های که به علت نقض قوانین، تعداد آرا منفی‌ بیشتر از متبت باشد موافق هستم.

  با حذف لینک‌های که به علت مخالفت با محتوا، تعداد آرا منفی‌ بیشتر از مثبت باشد، به منظور جلوگیری از باند بازی حاکم به شدت مخالفم.

  پیشنهاد می‌کنم که به منظور جلوگیری از باند بازی، نام فرستنده لینک نیز تا کسب ۱۰ یا ۲۰ رای مثبت مخفی‌ بماند تا لینک‌ها بر مبنای محتوا مورد قضاوت قرار بگیرند و نه‌ بر مبنای شخص لینک دهنده.

  ممنون

 7. مهرانی

  کلهم ۲ هفته پاشدم رفتم مسافرت نتونستم بالاترینو چک کنم، الان اومدم میبینم طوری زدین ری‌..ن به بالاترین که دیگه بالاترین, بالاترین نمیشه. من تا اطلاعیه ثانویه بالاترین رو ترک می‌کنم و امیدوارم خودتون لذتشو ببری.

  مهرانی

  • مهرانی

   در ضمن حال کردی میتونی‌ حساب منم ببندی. بیشتر شبیه سیرک شده تا اون جیزی که آرزو شو میکردیم.

 8. ایمان

  پیش‌نهاد من این است که تعداد رأی منفی داده‌شده به هر لینک هم در زیر تعداد رأی مثبت با فونت کوچک‌تر مشخص شود. یا این که اگر تعداد رأی‌های منفی از حدی بالاتر بود، زیر لینک اشاره شود.