پایش موضوع‌های داغ

بخش موضوع‌های داغ، یکی از پر مخاطب‌ترین بخشهای بالاترین است. بالاترین برای این بخش نیز همچون سایر امکانات سایت، قوانینی ایجاد کرده است اما متاسفانه مدتی است شاهد ایجاد موضوعات غیرقانونی فراوان توسط کاربران هستیم. بررسی ما نشان داد علت این امر دو مشکل یا کمبود عمده بوده است. بنابراین تلاش کردیم تا حد امکان این دو مشکل را رفع کنیم. اول این که به علت حجم زیاد کار تیم بالاترین، امکان نظارت به همه بخش‌ها و در تمام زمان‌ها مقدور نبوده و دوم این که قوانین مربوط به موضوعات داغ به اندازه کافی شفاف و روشن نبوده‌اند.

خوشبختانه یکی از کاربران قانونمند، که مدتها خود به عنوان منتقد موضوعات با ما در تماس بودند، قبول کرده‌اند که به صورت داوطلبانه نظارت بر موضوعات داغ را بر عهده بگیرند. این کاربر از این پس با شناسه بالایار۳ مسئول ویرایش موضوعات داغ هستند همین‌جا از ایشان به خاطر محبت و دلسوزی‌شان تشکر می‌کنیم.

از همه کاربران گرامی تقاضا داریم برای بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات داغ به بخش موضوعات داغ در پشتیبانی مراجعه کنند. بالایار۳ می‌تواند پرسش‌های شما را در این بخش پاسخگو و پیگیر باشد. بنابراین از این پس در مورد علت حذف یا ویرایش موضوعات داغ و یا درخواست اضافه کردن لینک به موضوع داغ از این بخش استفاده کنید و از ارسال ایمیل به سایر ایمیل‌های بالاترین یا ارسال لینک در این موارد خودداری فرمایید.

همچنین برای ایجاد وحدت رویه در مورد ایجاد موضوع داغ با کمک بالایار۳ مواردی از قوانین موضوع‌های داغ که به طور کامل روشن نبود بازنویسی شده است. برای مطالعه قوانین جدید به این صفحه مراجعه کنید.
اهم این تغییرات به این شرح بوده است:

۱-هر چند قبلا تاکید شده بود که از اضافه کردن لینک قدیمی به موضوعات داغ خودداری شود اما از آنجا که لینک قدیمی تعریف مشخصی نداشت در اجرای این بند مشکلاتی به وجود آمده بود. در این بند تصریح شده است که: از اضافه کردن لینک‌های قدیمی‌تر از یک ماه به موضوعات داغ خودداری کنید.

۲- برخی از کاربران با کپی کردن یک مطلب در وبلاگهای مختلف سعی در «داغ کردن» یک مطلب داشته‌اند. بنابراین در مقررات جدید تاکید شده: برای ایجاد یک موضوع داغ باید حداقل ده لینک درباره آن موضوع در بالاترین وجود داشته باشد و این لینک‌ها از طریق کاربرهای مختلف ارسال شده باشند. کپی کردن مطلب خبرگزاری‌ها در وبلاگ‌های شخصی و لینک کردن این وبلاگ‌ها در بالاترین و اضافه کردن این لینک‌ها به موضوع‌های داغ منجر به حذف موضوع داغ مزبور و مسدود شدن امکان ارسال لینک از این وبلاگ‌ها خواهد شد. همچنین از اضافه کردن لینک از دامین‌های مشابه به یک دامین اصلی یا لینکهای تکراری که با تغییر در نشانی اینترنتی ارسال می‌شند به موضوع‌های داغ جدا خودداری کنید.

۳- به کرات کاربر ایجاد کننده موضوع متن خبر را به طور کامل از یک خبرگزاری در توضیح موضوع داغ قرار می‌دادند و این باعث میشد که شرح طولانی از حجم پیش‌بینی شده بیشتر شود بنابراین در قوانین جدید تصریح شده: شرح موضوع را به طور خلاصه (حداکثر ۲۵۰ کلمه) در بخش توضیحات درج کنید. دقت کنید توضیح از حجم در نظر گرفته برای بخش توضیحات بیشتر نشود و از کادر مربوط به آن خارج نشود.

۴- هنگام درج عنوان یا توضیح از هرگونه اظهارنظر شخصی پرهیز کنید.

۵- در هنگام ایجاد عنوان و توضیح موضوع داغ به فواعد دستور خطّ فارسى مصوّب فرهنگستان زبان و ادب فارسى پایبند باشید. حتی اگر در نوشته‌های معمول خود به این نکات توجه چندانی ندارید، به هنگام ایجاد عنوان موضوع داغ به نکات اصلی این قواعد مانند نشانه‌گذاری و فاصله‌‌گذاری صحیح و استفاده درست از نیم‌فاصله دقت کنید.

۶- ارسال لینک با موضوع اعلام برنامه از سوی افراد با هویت صرفا مجازی بر اساس قوانین بالاترین ممنوع است. موضوع‌های داغ با این مضامین نیز حذف خواهند شد.

۷- تصویر موضوع داغ باید به موضوع مربوط و اندازه آن مربع (طول و عرض مساوی) باشد. در صورتی که عکس را از وبلاگ یا مجموعه یک عکاس ایرانی برمی‌دارید از او اجازه بگیرید. همچنین از تصاویر خشونت‌آمیز نظیر صحنه دار زدن یا قطع کردن دست استفاده نکنید.

۸- ایجاد موضوع داغ بر اساس شایعه یا موضوع داغ بر اساس تحلیل‌های سیاسی-اجتماعی مجاز نیست.

۹- به دلیل اهمیت موضوع‌های داغ و نیز در صورت مغایر بودن آن با قوانین، بالاترین ممکن است عنوان یا توضیح شما را تصحیح و یا موضوع داغ را حذف نماید.

۱۰- هرکاربر با امتیاز بالای پانزده هزار تنها می‌تواند یک موضوع داغ در هفته ایجاد کند.

۱۱– قبل از ایجاد موضوع داغ دقت کنید که قبلا در این مورد موضوع ایجاد نشده باشد. موضوع‌های داغ تکراری حذف‌ می‌شوند و شما تا یک هفته امکان ایجاد موضوع داغ را از دست خواهید داد

یک دیدگاه

 1. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

  با درودی گرم وتشکر از شما…… تصمیم جدید درمورد چگونگی ایجاد لینک داغ جالب است و به شرطی که دقیقا رعایت گردد ( دست کم ده لینک )
  با انتخاب یک کاربر جدید بعنوان بالایار 3 مخالفم هرچند که بااین سابقه اندک از قانونمند بودن ایشان هم هیچ اثر وخبری نیست !
  بهرصورت بهتراست مسئولین بالاترین برای کمک به روند صحیح وقانونمند بالاترین از کاربران باسابقه وقدیمی ومورد اعتماد اکثریت کاربران بالاترین استفاده نمایند _ بیطرف بودن اینگونه کاربران بسیار مهم است وصدالبته باتوجه به لینک های داغ میتوان به گونه ای مستند درمورد مسئولین انتخابی اظهار نظر نمود……. باتشکرفراوان… مینو سپهر 2011/01/08

 2. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

  بادرودی گرم …………. متاسفانه این بالایار سه تازه کار دراولین آزمایش کاری خود مردود شده است……. بنابرخبری که تنها درسایت های دورغزن فرقه رجوی منتشر گردیده لینک داغ کاری است نادرست وجانبگیرانه ……….. چون ابن خبر بدین گونه که فرقه رجوی تبلیغ می کند نیست ودروغ است وشما اجازه اداده اید این خبر دروغ …….با سرهم کردن ده لینک تکراری داغ شود؟

  این لینک داغ دروغ است وموثق نیست چون هیچ خبرگزاری آنرا بدین صورت منتشر نکرده _ لطفا این خبر دارغ را حذف کنید………. بالایار شماره 3 رفوزه شدی….. این شخص را عوض کنید که نه دانش کافی دارد ونه اینکه با توجه به رخداد بالا مستقل است……… مراقب نفوذ تروریست های رجوی درارکان بالاترین باشید آنها صدها نقاب دارند

 3. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

  مسئولین بالاترین درود برشما

  لینک ارسالی از سایت های فرقه تروریستی رجوی درمورد حمله به اردوگاه اشرف دروغ است و توسط هیچ منبع خبری مستقل وموثق بدین صورت تائید نشده _ چگونه شما این لینک های دروغ را که خلاف قوانین بالاترین است حذف نکرده اید؟……. این چگونه نظارتی بر ارسال لینک های داغ است ؟؟؟؟؟ …….این خبر بدین صورت بوده که هزاران عراقی درجلوی اشرف جمع شده وخواهان اخراج این گروه از عراق شده اند وبین طرفین درگیری های جز یی صورت گرفته واصلا حمله به اشرف درکار نبوده…….. است….. باعث تاسف است اینگونه کنترل ناشیانه لینک های داغ……………… 2011/01/9

 4. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

  بادرود…….. مسئولین محترم سایت بالاترین ……. درروز یک شنبه ( روز گذشته )یکی از کاربران بالاترین یک خبر دروغ وجعلی وساختگی فرقه تروریستی رجوی رابعنوان موضوعات داغ روز! درسایت منتشر نمود وخود این فرد دراین مورد شش لینک تکراری ارسال نموده است واین درحالی است که خبرگزاری بی بی سی و سایت صدای امریکا و سایت گویا و دویچوله ورادیو زمانه هیچ کدام این خبر ساختگی ودروغ را منتشر نکردند ورادیو فردا این خبر رابعنوان «مجاهدین می گویند»
  بدون تحلیل وتفسیر منتشرکرد وهمه این دلائل نشان تقلبی وجعلی بودن این خبر دروغ فرقه رجوی است که متاسفانه بوسیله این کاربر دربالاترین بدون هیچ کنترلی منتشر گردیده است. واین بعنی گسترش دروع……… اصل خبر تحمع تعدادی از مردم عراق درجلوی پادگان تروریستی اشرف است که انها خواهان برچیده شدن این پایگاه گردیدند والبته درگیری بین این افراد وتنی چند از اسیران رجوی بوجود آمد که منجر به زخمی شدن 12 نفراز طرفین شد وحالا فرقه تروریستی رجوی این خبر را وارونه کرده وبعنوان حمله به اشرف! بادروغ چاپ می کند وبالاترین هم بدون هیچ تحقیقی اجازه نشر این دروغ را درسطحی وسیع می دهد_ قراربود براینگونه ابینک ها نظارت وجود داشته باشد ……….. چه شد؟…باعث تاسف است که چند نفر اینگونه دروغ را دربالاترین رواج می دهند ومسئولین هم کنترلی نمی نمایند… کمی کنترل کنید بدنیست ها؟؟؟… موفق باشید……….. 2011/01/10