گذاشتن محل جغرافیایی لینک؟

بعضی از لینکهای بالاترین مربوط به شهر یا استان و یا کشور خاصی هستند. اگر اطلاعات جغرافیایی هم در زمان ارسال لینک وارد شود می‌تواند بعدا به پیدا کردن لینکهای مربوط به یک شهر یا استان کمک کند. مثلا پنجاه سال دیگر اگر تاریخ شناسی بخواهد ببیند وقایع این روزهای استان اصفهان چه بوده می‌تواند براحتی با انتخاب استان اصفهان در بالاترین لیست اکثر وقایع را ببیند. پیشنهاد اضافه شدن طبقه بندی لینکها براساس مکان توسط کاربران شهرستانها چندین بار مطرح شده‌است. انتظار پیشنهادکنندگان این است که چنین امکانی به رویت لینکهای شهرستانها کمک می‌کند و لینکهایشان در میان بقیه لینکها گم نمیشود. یعنی با سرزدن به بالاترین می‌توانند تمام لینکهای شهرستان خود را ببینند.

فرض کنید شما طراح وب بالاترینید و می‌خواهید چنین امکانی را به بالاترین اضافه کنید. چگونه این کار را می‌کنید؟ مشکل لیست دراز استانها را چطور حل می‌کنید؟ برای کسانی که از وبسایت بازدید می‌کنند در کجای سایت اجازه انتخاب شهر یا استان را می‌دهید؟

نوشته‌شده بدست نوشته‌شده در 1 برچسب خورده با

یک دیدگاه

 1. مکالمات ذهنی

  فعلا چیزی که از همه چیز واجب تر هست این است که یک قالب نسخه متنی که خیلی خیلی سبک باشد برای بالاترین طراحی کنید تا به محض سنگین شدن بار سرورها آن را فعال کنید. این روزها به نسخه سبک و فقط متن بالاترین بیشتر از هر چیز دیگری احتیاج هست. مکان جغرافیایی را فعلا از روی عنوان لینک ها و توضیحاتشان هم می شود بعدا ردیابی کرد. امروز را دریابید که تبدیل شده اید به رسانه اصلی هماهنگی جنبش مدنی ایران. مسوولیت شما سنگین شده. لطفا جدی بگیرید.

 2. سعید

  من عضو بالاترین نیستم اگه عضو هستی به بچه های بالاترین بگو که در حال حاضر تعداد کثیری از ما از اینترنت کم سرعت استفاده میکنیم که البته به قدری سرعتش رو کم کردن امکان دستیابی به اطلاعات به سختی میسر میشه لطفا این پیشنهاد رو بده که یک گروهی از مردم با پوشش خبری یک روزنامه اصلاح طلب مثل اعتماد ملی از مخابرات به عنوان شاکی خصوصی شکایت کنن البته با یک پوشش خبری مناسب که سرکوب نشن شاید با پیگیری شکایات محدودیت سرعت اینترنت کمی بر طرف شه و امثال من که اینترنت پر سرعت ندارند امکان دسترسی به اخبار ایران و تهران رو داشته باشن لطفا در این رابطه یه لینک بذار تا اطلاع رسانی بشه اگه تعداد زیادی شکایت کنن و مسئله رسانه ای بشه حتما تحولی اتفاق مییفته من هر شب باید تا ۳ نیمه شب بشینم تا بتونم کمی اخبار بگیرم

 3. Ali

  یک ماه پیش همه ما به این ویدئو خندیده ایم و نمیدانستیم که یک روزی در آینده این میتواند صحت داشته باشد، حالا باید بخندیم یا گریه کنیم؟
  please shear this video I don’t have a balatarin account and I’ll be happy you share this video:

 4. نوید رفیعی

  کیرم تو دهن مدیرهای بالاترین و همه بالادارهای عزیز
  1 ساله اینجا من الاف هستم و بالاترین هم ما رو گاییده
  من هم مادر مدیران بالاترین رو گاییدم ا0ا

 5. کوروش

  من به عنوان یک طراح سیستم که بارها سر موضوع اضافه کردن لیست کشورها، شهرها، خیابونها و … سر کار رفته به شدت با اضافه کردن این لیست ها مخالفم. میتونین از مختصات جغرافیایی (مثلا به کمک Google Map) استفاده کنید که اولا بعدا براحتی میتونین به شهرها و … Map ش کنید و ثانیا دقیق تر هستش یعنی اگر کسی خواستش یک خیابون خاص رو هم علامت بزنه این کار ممکن هستش و ثالثا از همه مهمتر ذخیره کردن دو تا عدد خیلی راحت هست و تقریبا زحمت برنامه نویسی چندانی نخواهد داشت.

 6. mirzadeh

  شعری از بر و بچس که خطاب به مسئولین محترم (حفظهم‌الله) سروده شده
  (تضمینی از میرزاده عشقی رحمه‌الله)

  بعد از این بر وطن و بوم و برش باید رید
  به چنین مجلس و بر کر و فرش باید رید

  به حقیقت در عدل ار در این بام و در است
  به چنین عدل و به دیوار و درش باید رید

  آن‌که بگرفته از او تا کمر ایران گه
  به مکافات الی تا کمرش باید رید

  پدر ملت ایران اگر این بی پدر است
  بر چنین ملت و روح پدرش باید رید

  اگر آن هاله‌ی قدسی به سر محمود است
  روی آن هاله و محمود و سرش باید رید
  گر مشایی پدر زن پسر محمود است
  روی محمود و عروس و پسرش باید رید

  ور مشایی شده محروم ز بیت قبلی
  غم مخور چون که به عذر دگرش باید رید

  گفته صاحب نظر دین شده مشایی، پس
  بار دیگر روی رای و نظرش باید رید

  اگر این است رسانه وگر این است خبر
  به رئیس و فقراتِ خبرش باید رید

  مرشد و واعظ اخلاق شده تهرانی
  همه با هم به سه پشت پدرش باید رید

  خود به مصباح جسارت نتوان کرد اما
  آن‌قدر هست که بر ریش خرش باید رید

  این حرارت که به خود جنتی سگ دارد
  تا که خاموش شود بر شررش باید رید

  زن الهام کتابی بنوشته به‌به
  بارک‌الله، کنون بر اثرش باید رید

  حاج‌کردان، خرِ بی مدرک تحصیلی بز
  از توک پاش الی مغز سرش باید رید

  گر ندارد ضرر و نفع، کنون، اکبرشاه
  بهر این ملک به نفع و ضررش باید رید

  گر رود حضرت حداد به مجلس گاهی
  احترامن به‌ سر رهگذرش باید رید

 7. fakheri

  راستش را بخواهید این جنبش سبز به هیچ نامی جز نام فاخری شناخته شده نمی شود. جنبشی که بیست سال آن را هدایت کرده و به اینحا رسانده ام ، هنوز راهی است که جنین آن متولد شود. به امید آن روز…

 8. azizanpress

  salam che ra user mara basteyid lotfan agar emkan darad an ra baz konid ta betavanam estefade konam
  esme user man azizanpress mibashad ba sepas
  lazem be zekr ast ke lan mahast ke in user ra basteyid

 9. azizanpress

  dar zemn kasi ke ba name SARBAZ baratoon comment gozashteh
  man nistam motaesefane in shakhs gooya adrese weblage mara ham dar nazrie gozashteh ast man emrooz chon didam ke dar amargire man webgozar kasi az in sayt shoma be weblage man amadeh konjkav shodam amadam ke bebinam che matlabi ya moozooyi ra az weblag man link kardeand ke motavajeh shodam kasi be name weblage man nazariye dadeh ke vagean kare bisharmaneyi ast
  ba sepas

 10. iranianoz

  من فکر میکنم اگر بلاترین بتونه مردم شهرستانهای موثر رو دور هم گرد بیاره همونطور که در تهران این کارو میکنه ، حرکت بسیار مثبتی بشه. یک راه این مسئله می تونه آزادی زبان های محلی در بالاترین باشه که الان ممنوعه. حساب خود من به دلیل استفاده از زبان ترکی(با رسم الخط فارسی ) همراه با ترجمه مسدود شد. درحالی که حرکت فوق در جهت کمک به جنش سبز بود. مکاتبه ای رو که با بالاترین در این مورد داشتم در لینک بعدی براتون میذارم

 11. iranianoz

  نوشته من :
  «حسابم در بالاترین موقتا مسدود شد، برای استفاده از زبان غیر فارسی! برای اینکه به زبان ترکی هموطنان آذریم را به یاری هموطنان دیگر فرا خواندم. خنده دار نه دردناک است. وقتی میخواستم لنیک مذکور را به بالاترین اضافه کنم ، در زبانهای مورد استفاده در بالاترین خبری از زبان آذری ندیدم. دلم شکست. چرا؟ چون همین نحوه برخورد بهانه ای به دست پان ترک ها میدهد که همچنان سر دیگران فریاد بزنند :»این فارسها همیشه همین بودند ما باید حسابمان را با آنها جدا کنیم» و به من زخم زبان بزنند که :»دیدی ما راست میگفتیم؟!» عده ای از آنها هم که مرا به خود فروختگی متهم کرده اند و حالا به خیال خودشان جشن مالیده شدن پوزه یک خود فروخته به خاک را جشن خواهند گرفت.
  روش بالاترین نشان داد که اکسیون فعالین حقوق اقوام و ادیان مختلف چه در آذربایجان و چه در سایر نقاط کشور دلایل کاملا موجهی برای به پا خاستن دارند. البته راه این گروه ها با کسانی که به صورت کاملا ناآگاهانه و رادیکال دم از جدایی میزنند کاملا مشخص و جدا است. خط مشی آنها، برگرفته از کنوانسیون های حقوق بشر درباره حفظ حقوق اقلیت ها و اقوام است و هیچ ربطی به جریان های جدای طلب ندارد.
  امیدوارم که روزی این حقوق حقه در ایران ما، چه از سوی سایر ایرانیان و چه از سوی مسئولینی مثل سایت بالاترین که هدفشان تجمیع و بازتاب نمودن افکار متفاوت در جامعه ایران است به رسمیت شناخته شود»

  جواب بالاترین:»دوست عزیز دارین اغراق میکنین بر اساس مقررات بالاترین در بخش تیتر و توضیحات بالاترین باید به زبان فارسی بنویسین بعد لینک شما به هر زبانی باشد آزاد است. ما حتی لینکهایی که به زبان انگلیسی در تیتر و توضیحات بنویسند که زبانی است که اغلب کاربرها با آن آشنایی دارند مسدود میکنیم»

  پاسخ من:
  «میخوام بپرسم چرا لینکهای به زبان های غیر فارسی رو محدود میکنید؟
  باید دلیل منطقی برای این کار داشته باشید.
  در حالی که یک طرفدار احمدی نژاد در صورتی که بیاد و نظرشو بگه البته در صورت غیر واقعی بودن و توهین امیز نبودن در سایت چنین محدویتی براش وجود نداره، چرا من که تمام تلاشش برای یکی کردن مردم ایرانه باید محدود بشم. کاملا منطقیه که حرف زدن با یک هموطن غیر فارسی زبان به زبان خودش چقدر تاثیرگذاریش بیشتر است.
  بگذارید اعضای بالاترین در این مورد نظر خودشون رو اعمال کنند.
  بگذارید همونطور که این سایت یه دنیای مجازی دموکراتیک برای ما ایرانی ها درست کرده این ضعف های کوچک رو هم پوشش بده.
  به نظر من این قانونسختگیرانه واقعا نقطه ضعفی است در قبال جدایی طلبانی که از این موقعیت ها سوء استفاده میکنند.
  اجازه بدید همونطور که بالاترین به تهران و دیگر شهرهای بزرگ در جنبش کمک میکنه تو حرکت شهرهای کوچیک هم نقش داشته باشه.
  باور کنید بالاترین میتونه به این موضوع کمک کنه.
  بنا براین خوهش میکنم اجازه بدید زبانهای محلی داخل ایران حرف خودشون رو به هم زبان های خودشون به زبان خودشون بزنند.
  فکر نمیکنم این حرف اغراقی درش باشه. هست؟»

  جواب بالاترین:
  «فکر کنم شما منظورتون اینه که نوشته غیر فارسی رو ترجمه کنم و بزارمش تو بالاترین و لینکش کنم به یک نوشته زبان اصلی،به نظرم این روش برای اطلاع رسانی درمورد اخبار، مسائل علمی و اینکه مردم بدونند در سایر نقاط دنیا چی میگذره راهکار خیلی خوبیه.
  در واقع ترجمه کننده داره با ترجمه این مطلب و به اشتراک گذاشتن اون به کسانی که امکان مثلا انگلیسی خوندن ندارن لطف میکنه.

  ولی قصد من از اینکه اجازه بدید که دوستان بتونند مطلب به زبان های محلی ایران بزارن متفاوت از این مسئله است.
  مطالب گذاشته شده به زبان های محلی ایران معمولا در مورد خود ایران و مردم داخل ایران خواهد بود.
  میدونید که در شهرستان ها سانسور و جو خفقان به مراتب سنگین تر از مرکزه وچون جمعیت کمتره راحتتر مردم ردیابی میشن ولی تو تهران اونقدر جمعیت زیاده که کنترل خیلی سخت و در موارد بسیاری هم غیر ممکنه. بنابراین شهرستانی ها هیچ جایی برای صحبت و تبادل نظر در مورد مشکلات و مسائل محلی و منطقه ای خودشون ندارند. بنابراین اصلا نمیتونن حتی برای یه تجمع در شهر خودشون هم برنامه ریزی کنند.
  ولی اگه اونا بتونن تو بالاترین همدیگه رو پیدا کنند و به طور ناشناس و با اطمینان خاطر از اینکه هویتشون در خطر نیست با هم ارتباط بگیرند میدونین چه قدر میتونه برای جنبش فایده داشته باشه؟
  در این صورته که اونا خودشون رو جزئی از جنبش میبینند. ولی فکرشو بکنید که الان تو سایتی ازشون کمک خواسته میشه که در اون حتی اجازه صحبت کردن به زبان خودشون رو ندارن.

  سایت بالاترین الان تو تهران و شهرهای بزرگ رل بسیار مهمی رو بازی میکنه. باور کنین با اضافه کردن امکان افزودن نوشته های ترکی ،کردی و غیره میشه این رل رو به شهرستان ها هم تعمیم داد.

  در شرایط فعلی برای کمک طلبیدن از شهرستان ها باید به زبان اونا با اونا حرف زد، خصوصا اینکه احتمال شناسایی برای اونا بسیار بیشتر از کسانیه که تو تهران یا شهر های بزرگ زندگی میکنن و اونا به یک فضای مجازی برای هماهنگی و تجهیز . .خودشون بیشتر احتیاج دارند
  به نظر من اگر ما بخواییم از اونا انتظار داشته باشیم که با شهرهای بزرگ همراه بشن باید اول خودمون یه قدم به طرفشون برداریم و این واقعا کوچکترین قدمیه که میشه برداشت در عین اینکه مطمئنا اونا رو خیلی خوشحال خواهد کرد.و چقدر خوب میشه که این قدم برای اولین بار از طرف سایت بالاترین برداشته بشه.

  فقط یه لحظه تو ذهنتون تصور کنید که میخوایید با گروه خاصی از مردم که نگرانی های خاص خودشون رو دارن حرف بزنید و اونا رو دعوت کنید که در یه کار خیلی بزرگ از خودشون مایه بزارن و میخوایید بهشون بگید که همراهی و اتحاد ما خیلی فایده ها برای همه ما داره، مسلما این افراد هر چند از توی ماهواره یا فضای مجازی یه خبرهایی از تهران و سایر شهرها میشنوند ولی اکثرا خودشون مثل مردم تهران جریانات رو به چشم خودشون ندیدین.
  به خدا اکثریت مردم شهرستانها اصلا آگاهی کاملی شرایطی که در تهاران میگذره ندارن. حتی واقعا برای کسی که خودش با چشم خودش جریانات رو از نزدیک میبینه فجایع غیر قابل باوره و هضمه.
  حالا، اگه کسی به زبون مادری خودشون باهاشون حرف بزنه و بهشون بگه «آقا جان من اونجا بودم و ال شد و بل شد» تاثیر گذارتره یا با زبون دیگه؟
  به نظرتون اگه این سفیر «سبز»، همزبون خودشون باشه بهتر نیست؟
  و حس نمیکنن که تو جنبش سبز کسایی هستند که از اونا هستند و برای هدف مشترک کل مردم ایران تلاش میکنند؟
  خصوصا که برخی تواین وسط داد و فریاد راه انداختن که سیاست کلی در ایران همیشه اینه که زبان و فرهنگ اقوام مختلف رو به رسمیت نشناسن.
  به خدا خیلی حرکت خوبی میشه.»

  جواب بالاترین:
  «نظرات خودتون را در این لینک اضافه کنید
  https://blog.balatarin.com/2009/07/31/geo-dat/»

  حالا نمیدونم این اضافه کردن نظر اینجا فایده ای هم داره یا نه . یا اینکه دوستان بالاترین منو فرستادن دنبال نخود سیاه.

 12. سیب

  اول: نام استان در صفحه لینک نشان داده شود.
  دوم: بخش جستجوی پیشرفته به بالاترین اضافه شود و در این بخش امکان جستجو بر اساس استان هم قرار داده شود. لیست دراز استان ها را در بخش جستجوی پیشرفته قرار دهید.

  به همین سادگی. به همین خوشمزگی. بالاماکارون