راه حل جدید برای محاسبه حدنصاب رای

با توجه به اعتراضات قابل توجه بخشی از کاربران به طرح اتوماتیک حدنصاب رای، ما این سیستم را متوقف کردیم تا فرصت کافی برای شنیدن اعتراضها و پیدا کردن راه حلهای بهتر باشیم.

سوال اول:‌ اصلا مشکل چه بود؟ چرا حدنصاب اتوماتیک گذاشتید؟

بالاترین برای بخشهای مختلف حدنصاب رای متفاوتی دارد. این چیز جدیدی نیست و تقریبا از اوایل راه‌اندازی بالاترین این برقرار بوده‌است. این سیستم با پایین تر نگه داشتن حدنصاب رای برای بعضی از بخشها کمک می‌کند که لینکهای بخش فرهنگ‌ و هنر، ورزشی و سرگرمی شانس رسیدن به صفحه اول را داشته باشند. اینکه حدنصاب رای چه باشد همیشه دستی صورت می‌گرفته و از آنجا که ما همیشه بدنبال اتوماتیک بودن همه کارها بوده‌ایم خواستیم تصمیم ‌گیری در این مورد را هم از خودمان بگیریم و به یک آلگوریتم محول کنیم. در این آلگوریتم یک سقف سی درصدی برای لینکهای بخش سیاسی که در صفحه اول نمایش می‌دهیم گذاشتیم. این موضوع باعث برآشفتگی برخی از کاربران شد و شاهد شعارهایی همچون «بالاترین حیا کن،‌ ورزشی را رها کن»، «مدیران بالاترین به فکر سلامت جسم کاربران بالاترینند .بالاترینی ورزشکار استغفار استغفار»، «خداحافظی از بالاترین و کوچ به کیهان» و یا همچون «جمهوری دیکتاتوری بالاترین» شد. در نتیجه تیم بالاترین قبل از اینکه اوضاع انقلابی شود و کار به گاز اشک و آور و غیره برسد،‌ این سیستم را موقتا متوقف کرد تا راه حل بهتری پیدا کند.

سوال کاربران: چرا اصلا حدنصابهای مختلفی می‌گذارید؟‌ چرا نباید همه بخشها برابر باشند؟
درست است که بخش اصلی کاربران و بازدید کنندگان برای لینکهای سیاسی می‌آیند. ولی درصد قابل توجهی به بخشهای دیگر سر می‌زنند. اگر لینک آن بخشها به صفحه اول نرسند دیگر تعداد لینکها ارسالی به آن بخشها کمتر و کمتر خواهد شد. همینطور برای بالاترین بهتر است که تنوع مخاطبش را حفظ کند. یعنی با نگه داشتن آن لینکهای اقلیت ما سعی در رشد بازدیدکنندگان بالاترین داریم. برای همین مساله «برابری» نیست، بلکه مساله‌ی داشتن «تنوع» بیشتر است. این روشی بوده که در موفقیت بالاترین در رشد سه سال گذشته‌اش مهم بوده است.

همینطور تجربه ما نشان داده که لینکهای سرگرمی برای نگه داشتن بازدیدکنندگان سایت بسیار مفیدند. خیلی از افراد که خسته از کار، مدرسه و دانشگاه برمی‌گردند نیاز به مطالبی دارند که به آنها انرژی بدهد. اگر وبسایت تنها لینکهای سیاسی داشته باشد تنها در مواقعی خاص مشتری خواهد داشت و در بقیه مواقع بازدید خود را از دست خواهد داد.

سوال کاربران:‌ مگر کسانی که می‌خواهند لینکهای سرگرمی ببینند نمی‌توانند روی بخش سرگرمی کلیک کنند؟

در عمل اکثر بینندگان سایت تنها صفحه اول سایت را می‌بینند. اگر تنها یک نوع لینک در صفحه اول وبسایت ببینند این باعث می‌شود که کسانی هم که در بخشهایی مثل سرگرمی و ورزش لینک می‌گذارند دیگر انگیزه‌ای برای لینک گذاشتن نداشته باشند. چون فکر می‌کنند این وبسایت جای چنین لینکهایی نیست. در چند هفته اخیر حتی شاهد کامنتهایی بودیم که به گذاشتن چنین لینکهایی اعتراض کرده بودند. بنابراین رسیدن لینکهای بخشهای دیگر به صفحه اصلی به زنده ماندن آن بخشها کمک می‌کند.

سوال کاربران: بالاترین رسانه جنبش است. وقت برای لینکهای دیگر زیاد است. فعلا بهتر است تنها لینکهای سیاسی پوشش داده شود.

برای تیم بالاترین آزادی بیان مهم بوده و است. اینکه کاربران بالاترین از این وبسایت توانسته‌اند برای حرکتهای پیشروشان استفاده کنند بسیار خوشحالیم و به این موضوع افتخار می‌کنیم. در عین حال برای ما مهم است که بتوانیم همچون گذشته آزادی بیان برای همه را در بالاترین فراهم کنیم. بالاترین همیشه به کسانی که رسانه نداشته‌اند کمک کرده تا صدایشان را پخش کنند. کسانی که صدایشان شنیده نمی‌شود فقط در عرصه سیاست نیستند. زندگی ابعاد دیگری دارد و جامعه بالاترین باید فضای کافی برای آنها فراهم بیاورد که صدای آنها شنیده شود.

راه حل میانه:

پیشنهاد ما این است که سیستم اتوماتیک نگه داشته شود زیرا دخالت انسانی را کم می‌کند. اما بخشی که موجب آزردگی خاطر بعضی از کاربران شده بود برداشته شود. در آلگوریتم تصحیح شده سقف تعداد لینکهای که به صفحه اول می‌روند برای هر بخش برداشته می شود. در نتیجه لینکهای سیاسی و یا لینکهای بخشهای دیگر محدودیت درصدی رفتن به صفحه اول نخواهند داشت. در عین حال برای زنده نگه‌داشتن بخشهایی همچون فرهنگ و هنر، تمام بخشها یک حداقل درصدی تعداد لینک در صفحه اول داشته باشند.

آلگوریتم جدید بشکل زیر است(هر روز یک بار اجرا می‌شود):

– درصد لینکهای داغ شده هر بخش نسبت به تمام لینکهای داغ شده در۲۴ ساعت گذشته را حساب کن.
– اگر این درصد زیر ۸ درصد بود حدنصاب رای را برای آن بخش یک عدد پایین بیاور.

– نسبت تعداد لینکهای داغ شده نسبت به تعداد لینکهای ارسالی در ۲۴ ساعت گذشته را حساب کن.
– اگر این درصد از ۳۰ بیشتر است به حدنصاب تمام بخشها یک عدد اضافه کن.
– اگر این درصد از ۲۰ کمتر است از حدنصاب تمام بخشها یک عدد کم کن.

مثال: دیروز ۵۶ لینک علمی به صفحه اول رسیده‌اند. کل لینکهای صفحه اول ۳۶۷ عدد بوده است. این می‌شود ۷ درصد. حدنصاب رای برای بخش علمی ۱۷ است. چون درصد زیر ۸ درصد بوده برای روز بعد عدد ۱۷ به ۱۶ کاهش پیدا میکند. همینطور تعداد کل لینکهای ارسالی ۱۲۳۳ عدد بوده و تعداد لینکهای داغ ۳۶۷. درصد لینکهای صفحه داغ ۲۹ درصد بوده است. بنابرین قسمت دوم آلگوریتم کاری نمی‌کند.


سخن آخر

این راه حل برای هیچ بخشی سقفی نمی‌گذارد. بنابراین تعداد لینکهای سیاسی که به صفحه اول می‌رسند می‌تواند هر عددی باشد. حتی در روزهای خاص می‌تواند به ۱۰۰ هم برسد. درعین حال کمک می‌کند که بطور متوسط هر بخش حداقل ۸ درصد لینک در صفحه داغ داشته باشد.

مدت زمانی در جامعه بالاترین با هم بودیم خوب است که انتقادها را با اتهام یا تئوری توطئه و یا مقایسه‌های نابجا قاطی نکنیم و تمرین کنیم که چگونه همه با هم حرف بزنیم. بازهم در مورد این آلگوریتم تازه دوست داریم که نظرات شما را بشنویم.

نوشته‌شده بدست نوشته‌شده در 1

یک دیدگاه

 1. marjanjan

  سلام. امروز متوجه شدم به دلیل مشکل شخصی یکی از کاربران، حساب من موقتاً بسته شده. به اینفو ات بالاترین هم میل زدم، ولی هنوز جوابی نگرفتم. دلیل این اقدام، استفاده از سایت به عنوان وبلاگ اعلام شده (که ادعای دروغی است و نظر آن کاربر خوش اخلاق و قانونمند عزیز بود!) الان فقط منتظرم که حسابم باز شود یا از یکی از بچه ها برایم دعوتنامه برسد، آنوقت دیگر چند تا دعوتنامه برای خودم می فرستم تا دیگر به چنین مشکلی بر نخورم! نمی شود که، من از کابران قدیمی هستم و از روزهای اول در بالاترین فعال بودم. حالا یک کاربر جدید می آید و برایم گزارش دروغ رد می کند و مدیریت سایت هم بدون بررسی لازم و یک نگاه کوجک به سوابق و لینک های ارسالی من، حسابم را می بندد!! لطفاً زودتر فکری به حال این آدم ها (که با داشتن چند آی.دی مختلف برای بقیه گردن کلفتی می کنند) و همینطور ما کاربران قانونمند بکنید. منتظرم…

 2. Sadeq_6980

  آقایان مدیران بالاترین ، از نظر من موضوع لینکها باید به شرایط زمانی بستگی داشته باشد ، وقتی هیچ خبر ورزشی در کشور نیست ، شما حق ندارید لینکهای ورزشی را به صفحه اول بخورانید ، هروقت خبر ورزشی مهمی اومد اون داغ میشه ( نمی خواد از داغ شدنش نگران باشید) ، از نظر من این بحث زیاد مهمی نیست که شما خودتونو درگیرش کرده اید ، به بخشهای دیگه کم توجه میشه ، خب بشه ، مطمئن باشید کاربرا خودشون می دونند چه بخشی چه وقتی باید بهش توجه بشه ، ماجرای فردوسی پور و نود رو دی ماه یادتون رفته که 5 صفحه داغ اول بالاترین همش لینکهای ورزشی بود ، خلاصه این راه درستی نیست که با پایین آوردن حد نصابهای بی اهمیت ترین لینکها ، داغ شده ها رو از مهمترین لینکها محروم کنید.

 3. Sadeq_6980

  2 پیشنهاد به بالاترین برای رفع شلوغی لینکهای تازه
  این روزها تغییرات خاصی داره تو بالاترین اتفاق میفته که خیلی ها رو راضی و خیلی ها رو هم ناراضی کرده اما من برای اینکه شلوغی لینکهای تازه برطرف بشه دو تا پیشنهاد دارم که امیدوارم به درد بخوره ، اولیش اینه که کنار لینکهای داغ و لینکهای تازه و پخش زنده که بالای سایت هستن ، یه بخش دیگه اضافه بشه به نام لینکهای صوتی تصویری ، هممون می دونیم که این ویدیوهای یوتیوب یا مثلا عکسها چقدر از فضای لینکهای تازه رو اشغال کرده اند ، خب بالاترین می تونه یه بخش مجزا برای لینکهای صوتی و تصویری اضافه کنه و هیچوقت اون لینکها داغ نشن بلکه هر کی خواست بره داخل همون قسمت و اونجا بتونه لینکها رو به ترتیب زمان ، امتیاز ، 24 ساعت گذشته یا هرجور دلش خواست ببینه و ما کاربرا هم موقع ارسال لینک ، اگه فایلمون مرتبط با اون بخشه بفرستیمش به لینکهای صوتی و تصویری ، و پیشنهاد دومم اینه که ما توی لینکهای تازه بالاش می تونیم لینکها رو به ترتیب امتیاز ، زمان یا نظرات ببینیم ، خب بالاترین بیاد و دو بخش دیگه هم اون بالای تازه ها اضافه کنه یکی بنام بخشی که لینکهای اون خبری هست و باید زودتر داغ بشه یعنی اینکه زمان توی داغ شدنش تاثیر داره ، و یه بخش دیگه هم اینکه زمان توی داغ شدنش بی تاثیره ، مثلا یه خبری مربوط به تظاهرات امروز رو ما موقع ارسال لینک به بخشی اضافه می کنیم که زمان در داغ شدنش تاثیر داره ولی یه لینکی رو که مهم نیست امروز یا فردا داغ بشه رو به بخشی اضافه می کنیم که زمان در داغ شدنش بی تاثیره و اینکه در موقع ارسال لینک ما تشخیص بدیم که مربوط به کدوم بخشه هم کار چندان سختی نیست. این دو راه پیشنهادی من فقط برای کم شدن شلوغی لینکها در لینکهای تازه بود که خودمم نمی دونم جواب میده یا نه.

 4. جرمنی

  مرسی دوستان که به انتقادات توجه کردید. امیدوارم این سیستم جدید خوب کار کنه.کشورمون در شرایط سختی بسر میبره و باید اولویت به تحولات ایران داده بشه چرا که بخش اصلی افزایش بازدیدها برای کسب خبر در باره تحولات ایرانه.ضمن احترام به همه دوستداران بخش های ورزشی، فرهنگ و هنرو …. باید گفت که این بخشها هم همه سیاسی شدند به دلیل تحولات تاریخی در ایران . پس باید در جهت این خواست عمومی حرکت کرد.

 5. Behzaad

  به نظر می‌رسد که الگوریتم قشنگی است. فقط شما در مرحله اول باید درصد لینکهای داغ شده هر بخش نسبت به تمام لینکهای فرستاده شده ی آن بخش (و نه داغ شده) در۲۴ ساعت گذشته را حساب کنید. ممکن لینکهای کمی فرستاده شود و عدد همینطوری پایین بیفتد.

 6. Ali

  یک ماه پیش همه ما به این ویدئو خندیده ایم و نمیدانستیم که یک روزی در آینده این میتواند صحت داشته باشد، حالا باید بخندیم یا گریه کنیم؟
  please shear this video I don’t have a balatarin account and I’ll be happy you share this video:

 7. امین

  آقای بالاترین….یک فکری به حال لینکهای تکراری با دقیقا یک آدرس بکنید….برخی به آدرس لینکی که قبلا اضافه شده یک عدد یا حرف اضافه میکنند و میفرستند و بعد از آن به قسمت تصحیح لینک رفته و آن چیزی که اضافه کردند رو دوباره برمیدارن…..یعنی چند لینک با دقیقا یک آدرس فرستاده میشه!….یعنی سیستم بالاترین نمیتونه لینکهای تکراری رو در بخش تصحیح تشخیص بده؟!!!
  این باگهاست که باعث زیاد شدن لینکهای تکراری و بالارفتن میزان ارسال و خفه شدن لینکهای اولیه و غیر تکراری میشود!!

 8. محسن علی مددی

  سلام
  معذرت میخوام مزاحمتون شدم
  من هر چه تلاش کردم نتونستم عضو بالاترین بشم شما که عضو هستین میتونید لطفی بکنید و یه دعوت نامه برای من بفرستید تا بتونم عضو بشم؟
  خیلی خیلی ممنون میشم و لطف بزرگی می کنید
  تا بعد/..

 9. akam

  شما حق نداشتید حساب منو ببندید کارتون غیر قانونیه من حساب کاربریمو twilight23 میخوام هرجا باشه اعتراض میکنم نمیذارم تلاشمو بر باد بدید

 10. firoozabadfars

  باسلام خدمت مديران بالاترين من عضو فيد سايت بالاترين هستم…ولي متاسفانه هر روز چندين مطلب به گوگل ريدر من ارسال ميشه..و خوندن مطالب براي من خيلي سخت شده..درحاليكه بيشتر اين مطالب نيز تكراري هستش…از شما خواهش ميكنم براي رفع اين مشكل اقدام كنيد…لطفا اگه ميشه براي هر موضوع يك لينك rss جداگانه بگذاريد…من ميخوام فقط مطالب داغ 24 ساعت گذشته رو دريافت كنم به همين خاطر درخواست دارم براي مطالب داغ 24 ساعت گذشته هم يك لينك rss جداگانه بگذاريد تا استفاده كنيم … باتشكر

 11. firoozabadfars

  باسلامخدمت مديران محترم
  من تقريبا يك ماهي هستش كه عضو بالاترين هستم…
  من اعتبار كافي براي فرستادن مطلب داغ ندارم…در اين يك ماه لينكهايي كه فرستادم با توجه به اينكه كليكهاي زيادي داشتند ولي به حد نصاب نميرسند…لطفا كاري براي لينكهاي تازه بكنيد چون به هيچ وجه لينكهاي من به صفحه اول نميروند…باتشكر

 12. سیروس

  با سلام به دوستان و مدیران محترم
  کارتونی به مناسبت وقایع اخیر ساخته ام و در اینجا آپ کردم. چون عضو بالاترین نیستم نمیتوانم آن را به اشتراک بگذارم. از دوستانی مه عضو هستند خواهش میکنم آن را در بالاترین لینک کنند تا دیده شود.
  مدیران چنانچه دعوتنامه ای برای من ارسال کنند ممنون میشوم.

  [IMG]http://i30.tinypic.com/717229.jpg[/IMG]

  لینک مستقیم

 13. عماد

  با سلام
  امیدوارم این پیشنهاد من را دوستانم بخوانند و آن را پخش کنند. من عضو نیستم اما آنهایی که عضو هستند این پیشنهاد را گسترش دهند. همانطور که می دانیم ماه مبارک رمضان نزدیک است و گرمای سفره افطار. می توانیم مردم را به بزرگترین سفره ی سبز افطار دعوت کنیم. از راه آهن تا تجریش . در روزهای خاصی از ماه رمضان هر کس هر چیزی در سفره افطار دارد بیاورد و در خیابان و در کنار سایرین بر روی سفره سبز افطار کند.

 14. ربذه

  من اکانت و دعوتنامه بالاترین می خوام
  این بی انصافیه!
  ما چه جوری باید تو این سایت عضو بشیم

 15. hamvatan

  دو عکس دیگه از پاشیدن رنگ سبز به تابلوی تبلیغاتی نوکیا در شیراز
  یکی از دوستان که اکانت بالاترین داره لطفا زحمتش رو بکشه:

 16. هموطن

  دو عکس دیگه از پاشیدن رنگ سبز به تابلوی تبلیغاتی نوکیا در شیراز
  یکی از دوستان که اکانت بالاترین داره لطفا زحمتش رو بکشه:

 17. داوود

  سلام – 5 روزه اکانت من توسط بالاترین بسته شده دارم هر روز برای بالاترین ایمیل می فرستم ولی حتی به من یک جواب ساده هم نمی دند فقط نوشته شده به دلیل درج این لینک حساب شما مسدوده واقعا تعجب می کنم از بالاترین که این همه از قانون مداری صحبت می کنه ولی حتی ساده ترین حقوق کاربران هم در اون رعایت نمیشه یعنی حق من نیست بدونم چرا اکانتم بسته شده متاسفانه دوستان عزیز بالاترینی گویا تبحر زیادی در ارسال گزارش های تخلف دروغین دارند و بالاترین هم با کمال میل بدون حتی بررسی حساب ها رو تند تند می بنده لطفا حساب من رو باز کنید چون من تخلفی انجام ندادم یا حداقل متن صفحه شخصی من رو از «حساب این کاربر در بالاترین بدلیل استفاده از بالاترین به عنوان وبلاگ ( لینک مربوطه) بسته شده است» به «ما مدیران بالاترین دوست نداریم این کاربر عضو بالاترین باشد» تغییر دهید با تشکر از الطاف شما در زمینه مسدود شدن الکی حساب من در بالاترین خودتان

  (چون پاسخ ایمیل من رو ندادید مجبورا اینجا درج شد)
  نام کاربری: dalshin

 18. masoud908

  من هم با این مشکل اشتباه بسته شدن یوزرم مواجه شدم ایمیل هم زدم ولی اصلا متن ایمیلمو نخونده جواب دادن ایمیل زدم که :

  من هفته پیشم بهتون ایمیل زدم ولی هنوز جواب من ندادید

  حساب من اشتباهی بسته شده به خدا

  شایدم از سهل انگاری من بوده شما لینکای منو ببینید :

  http://balatarin.com/users/masoud908/links/submitted

  اخری ها اکثرا داغ شدن

  دیروز اشتباهی یه لینک فرستادم بعد نیم ساعت اومدم فهمیدم لینک اشتباه فرستادم و تو صفحه لینکای تازه رفته بود صفحه پنجم گفتم دیگه بدرد نمیخوره که برای همین الکی ویرایش کردم نمیدونستم با این کار حسابم بسته میشه

  حالا ازتون میخوام لطف کنید حسابم باز کنید چون از روی سهل انگاری بوده نه به دلیل عمد و یا توهین به دیگران

  با تشکر

  بعد بدون اینکه بخونن چی گفتم گفتن :
  علت مسدود کردن حساب کاربری شما وهمیچنین لینکی که در آن تخلف مورد نظر صورت گرفته است در صفحه کاربری شما درج شده است.
  این تخلف مغایر با مقررات بالاترین است و باعث بسته شدن شناسه میشود.
  بالاترین

  منم باز ایمیل زدم که :

  خوب من که دلیلشو بهتون گفتم که اصلا متن ایمیلمو مشاهده کردید ؟ من الان بیش از یه ساله عضو بالاترین هستم کلی ارسال و نظر داشتم حقمه که به خاطر یه لینک که اونم به قران نمیدونستم تخلف محسوب میشه لینکی رو که رفته چهارم و پنجم و رای منفی و مثبت هم نگرفته به خاطر اشتباه ویرایش کنم اگر برای توهین یا مورد اخلاقی ایدی منو بسته بودید با کمال میل میپذیرفتم ولی به خاطر یه لینک کاربری با سابقه یه سال ایدیش برای همیشه ببندید ظلمه بازم میخوام یه تجدید نظر بکنید ممنون

  ولی هنوز جواب ندادن از مدیر بالاترین میخوام اگر این نظرو میخونن ایدیمو خواهشا باز کنن

 19. امیر

  با سلام
  من رمز اکانت بالاترین خودمو فراموش کردم. چند بار برای تغییر رمز اقدام کردم (با استفاده از ایمیلی که بالاترین به ایمیل آدرسم فرستاد) ولی هر بار پیغام خطا در برنامه بالاترین ددریافت میکنم و موفق به ریست کردن رمز ورود نمیشم. 2 باز هم به ایمیل آدرسی که در سایت بالاترین برای مشکلات کاربری گذاشتین ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نگرفتم. شناسه کاربری من tahdig.sookhteh هست.ممنون میشم اگه رسیدگی کنین

 20. Babak

  سلام،
  پیشنهاد می‌کنم برای اینکه لینک‌های خوبی‌ که به صفه اول نرسیده اند توسط کاربران مرور شوند، امتیاز اضافی برای آخرین کاربری که موجب میشود لینکی‌ به صفحهٔ اول برود منظور شود.

 21. Alfi

  با سلام ،
  دوستان ازاینکه شانس بیشتری برای لینکهای ترجمه شده انگلیسی در صفحه قائل شدید ، تشکر میکنم .
  ولی قاعدتا بهتر این بود لینک هائی رو که به زبانهای دیگه ترجمه شدن رو مورد لطف بیشتر قرار میدادید ، در حال حاضر لینک هائی که از زبانهائی مثل فرانسه یا عربی ترجمه شدن از این شرایط بی بهره هستند و خیلی زودتر از یک لینک ارسالی سرگرمی انگلیسی که همزمان ارسال شده ، حذف میشن
  من مدام در حال ارسال لینکهای ترجمه شده مطالب مهم فرانسوی و عربی درباره ایران هستم ولی متاسفانه……………………..

  امیدوارم فکری به حال این مسئله بشه تا کاربرها با دلگرمی بیشتری به این کار ادامه بدن .

  پیروز و سرافراز باشید .

 22. Farbod

  مدتیه حساب کاربری من ddno بسته شده اونم به خاطر ارسال لینک ریدایرکت از ایران پرس نیوز دات کام که البته الان می بینم از همون سایت البته با دومین نت یا ارگ لینک میذارن ولی متاسفانه من از این موضوع اطلاعی نداشتم وگرنه لینک ریدایرکت نمیذاشتم… می خواستم خواهش کنم فرصت مجددی داده بشه تا بتونم مثل قبل در بالاترین فعالیت داشته باشم( به info@balatarin.com هم ایمیل زدم جوابی نگرفتم، امیدوارم دست کم اینجا بهم جواب بدین. )

 23. سعید

  با سلام به بالاترینی ها

  این سایت واقعا عالی است. من یک پیامی داشتم . میخواستم از طریق شما آن را به همه برسانم. شبکه تلوزیونی IPN از لوس آنجلس ، برنامه انسان و اخلاق را با اجرای دکتر حمید میرزا آغاسی پخش می کند.کسانیکه دوست دارند با اسلام واقعی آشنا شوند این برنامه را ببینند.یک برنامه مستقل و غیر سیاسی که می توان با استفاده از آن تفاوت دین از خرافه و دینداران از دین فروشان را کاملا فهمید.
  ساعت پخش آن جمعه ها بعد از ساعت30/6 بعد از ظهر به وقت ایران و تکرار آن یکشنبه ها بعد از ساعت 30/7 به وقت ایران. حتما ببینید،پشیمان نخواهید شد.

  متشکرم

 24. gooy

  نظر خصوصی
  آقا من معتاد بالاترین بودم
  لطفن اکانت های من رو باز کنید
  بد جور توی خماریم
  plz
  parsa777
  firefox123

 25. حمید

  محدودیت در تعداد لینک های سیاسی به نفع شما هست !!!!

  چون اگر تمام بالاترین پر بشه از لینک های سیاسی , تعداده زیادی از بازدید کنندگان دیگر بخش های خودش را از دست می ده

  ولی اگر همه بخش ها فعال باشه, شانس اینکه شخصی که برای لینک های ورزشی آمده بتواند لینک های سیاسی شما را ببیند هست

  بازدید بیشتر به سایت = دیده شدن بیشتر لینک های شما

 26. محجوب

  بخش خارج از مسابقه: نحوه کار بالاترین مثل یک مسابقه است. بیشتر ارسال کنندگان لینک در پی داغ کردن لینکشان هستند. به این ترتیب کیفیت بخشهای جدی تر مثل علم و تکنولوژی، و اقتصاد فدا می شود. پیشنهاد من این است که حداقل لینکهای این ۲ بخش، یعنی علم و تکنولوژی و اقتصاد، هیچ وقت داغ نشوند ( حدنصاب را مثلا ۱۰۰+ انتخاب کنید – یا شبیه بخش خارج از مسابقه)، به این ترتیب فقط افراد علاقمند به این دو بخش لینک ارسال خواند کرد و کیفیت لینکها بالاخواهد رفت.

 27. ariya

  بهتره یه نظر سنجی برای جدایی دین از سیاست براه بندازید تا نظر همه را بدانیم سبزها چه می خواهند؟