پیشنهادهای شما برای نظرسنجی در مورد انتخابات در بالاترین

چهار سال پیش، بالاترین در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری نظرسنجی برگزار کرد. در این نظرسنجی  بیش از ده‌هزار نفر شرکت کردند.  آن زمان در نظر داشتیم تا نتایج این نظرسنجی، که منطبق بر اصول آماری بود، را با نتایج انتخابات مقایسه کنیم تا به مدل آماری قابل اطمینانی دست پیدا کنیم.  امیدوار بودیم  که با برگزاری متناوب نظرسنجی‌های متنوع در مورد مسایل مختلف، به یک مدل آماری قابل اتکا دست پیدا خواهیم کرد.  قصد داشتیم تا به کمک شما سنگ بنای یک سیستم نظرسنجی معتبر را در بالاترین بگذاریم. اما وقایع پس از انتخابات، هم نتایج اعلام شده توسط وزارت کشور، که قرار بود معیار مقایسه‌ی ما باشد، را زیر سوال برد، و هم باعث تغییرات بسیاری در اولویت‌های تیم نظرسنجی شد.

 

در طول این چهار سال با وجود اینکه موسسه‌ها و مدل‌های نظرسنجی، به‌خصوص بعد از انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا، روزبه‌روز در دنیا اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند، همچنان جای یک نظرسنجی معتبر با دامنه‌ی مخاطب وسیع و مدلها و نتایج قابل اتکا در کشور ما خالی است. این مقدمه را گفتیم تا از شما کمک بخواهیم تا دوباره این پروژه نظرسنجی را شروع کنیم.

 

یکی از دغدغه‌های اصلی گروه برگزارکننده‌ی نظرسنجی، انتخاب سوال‌های دموگرافی مناسب است. سوال‌هایی مانند: جنسیت، محل زندگی، تحصیلات و … که از یک سو برای مقایسه‌‌ي تاثیر این پارامترها بر نظر مردم دارند، اهمیت بسیاری دارند، و از سوی دیگر ابزار قدرتمند‌ی‌ست در دست عددجوندگان(number crunchers) برای حذف اثر یک دست نبودن شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی آنلاین است. اما از طرف دیگر چارچوب‌های حریم خصوصی در مناطق مختلف با یکدیگر تفاوت دارند و باعث می شوند که سوالهای دموگرافی نزد برخی غیر خصوصی و برای بعضی دیگر بسیار خصوصی تعبیر شوند.

 

بنابراین پیش از هر اقدامی مطابق سنت بالاترین، از شما کمک می‌خواهیم. به نظر شما، چه نوع سوال‌هایی باید در نظرسنجی پرسیده شود تا هم به اندازه‌ی کافی اطلاعات دموگرافی را فراهم آورد  و هم وارد حریم شخصی پاسخ‌دهندگان نشود، علاوه بر آن حجم و تعدادشان به گونه‌ای باشد که حوصله‌ی پاسخ‌دهندگان را سر نبرد در عین حال اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌شوند به اندازه‌ای باشند که بتوان  اطلاعات لازم را از آن‌ها استخراج کرد. از همه اینها مهم‌تر از شما عزیزان می‌خواهیم تا برای ما بنویسید که چه سئوال‌هایی و به چه دلایلی برایتان جذاب است.

یک دیدگاه

 1. حمید

  با درود و احترام
  علی رغم قوت سایت بالاترین و میزان گستردگی و بالا بودن کاربران این سایت متاسفانه ، پشتیبانی لازم از این سایت توسط مدیران آن به عمل نمی آید به نظر می رسید که این سایت کاملا به حال خود رها شده و تنها یک سیستم هوشمند آنرا اداره می کند.
  انسداد کاربران بی دلیل و عدم دسترسی و شکایت به مدیران سایت و حتی عدم جوابگویی مدیران و مسئولان به خواست کاربران کاملا بارز و مشخص است.
  لینک هایی که بعنوان لینک داغ به صفحه اول میرسند طبق روال ایرانی کاملا از طریق رانت بازی و تقلب به این جایگاه میرسند. بسیاری از کاربران برای خود گروهها و هوادارانی ایجاد کرده اند که از طریق آنها لینک ها داغ می شود و کاربران عادی حتی اگر بهترین لینک را هم ارایه کنند بیش از 10 یا 12 امتیاز کسب نمی کنند. خوانندگان واقعی مطالب مردم و بازدیدکنندگان عادی هستند که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از نحوه کار بالاترین تنها مطالب داغ را می بینند و بسیاری از لینک ها در بی توجهی مدیران بالاترین گم می شود.
  امتیاز واقعی به مطالب را باید خوانندگان بدهند نه کاربران. شما می توانید لینک های داغ شده بسیاری را بیابید که کاربران بدون خواندن آنها ( ازطریق تعداد کلیک ها می توان این را فهمید) فقط به دلیل اینکه در باند لینک گذار هستند به آن امتیاز داده و آنرا داغ می کنند.
  مطالب مزخرف و جنسی به سرعت داغ می شوند و مطالبی که تهیه کنندگان آن ساعتها فکر و وقت صرف تهیه آن کرده اند در لابه لای لینک ها گم می شود.
  اگر سوال یا مشکلی داشته باشی کسی پاسخگو نیست! حسابهای کاربری که به سختی به امتیازات بالا می رسند به دلیل همان باند بازی های موجود و ارایه امتیازات منفی گروهی و حتی گزارشات دروغ بسته می شوند.
  واقعا امکان کنترل نیست؟! واقعا برازنده سایت معتبری مثل بالاترین است که در آن از طریق باندهای مافیای و تقلب مداوم و روزمره عده ای مطالب خود را داغ می کنند؟! چرا مردم عادی در نظر سنجی لحاظ نمی شوند تا به این باند بازی ها خاتمه داد؟ می دانم کار سخت و پیچیده ای است اما همیشه کارهای بزرگ و استثنایی توسط افراد استثنایی انجام می شود! وقتی سایتی با این حد تماشاگر ساخته شده زیبنده نیست با فریبکاری خوانندگان را از مطالب واقعی محروم کرد!
  آیا لینکی که کاملا بی محتوا است و در مدت کمی داغ می شود بررسی شده است؟ لطفا به این باند بازی ها و خلافکاری های خاص ایرانی پایان بدهید تا تولیدکنندگان واقعی مطالب هم توان ارایه مطالب را داشته باشند.
  لطفا دیدگاههای و نظرات خوانندگان را به سطح آشغال پرت نکنید اگر ادعای دموکراسی دارید!
  لطفا در مقابل عملکرد خود در بستن و انسداد اشتباه حساب کاربران پاسخگو باشید!
  لطفا از واقعیات فرار نکنید.
  با تشکر و احترام
  حمید