سیستم هوشمند رسیدگی به گزارش تخلفات بزودی تکمیل میشود

در چند روز اخیر که امکان حذف اتوماتیک لینک با رای منفی کاربران برداشته شده،‌ چندین لینک خلاف قوانین بالاترین برای دو سه ساعت روی بالاترین باقی ماندند و بسرعت حذف نشدند. بعضی از کاربران در این مورد نگران بوده اند و نگرانی خود را در زیر نوشته قبلی وبلاگ بالاترین بیان داشته اند. سیستم قبلی حذف لینک با رای منفی با اینکه کمک می کرد مطالبی همچون پورن یا لینکهای ویروسدار سریعا حذف شوند،‌ اما مورد سواستفاده بخشی از کاربران قرار میگرفت و بعضی از لینکها تنها بخاطر اینکه بخشی از کاربران با محتوایشان مخالف بودند حذف میشدند‪.‬ برخورد با رای منفی غیرقانونی هم بسیار مشکل بود چون حجم این تخلفات زیاد بود و بدلیل موارد بینابینی لزوما نمیشد در مورد غیرقانونی بودن رای منفی یک کاربر حکم کرد.

چند ماهی است سیستم جدید گزارش تخلفات براه انداخته‌ایم که زیر لینکها و نظرات میبینید. بخشی از این سیستم که برای کاربران قابل مشاهده است شبیه گزارش تخلف وبسایتهای وب ۲ دیگر همچون یوتیوب یا دیگ است. اما قسمت هوشمند آن که کار در ماه آینده به اتمام خواهد رسید را میتوان بجرات یکی از مدرن ترین سیستمهای گزارش و بررسی تخلفات موجود وب دو در دنیای وب دانست. در این سیستم در ابتدا هر گزارش ارسال شده توسط کاربران توسط بالایارهای بالاترین نظاره میشود. اگر گزارش صحیح بود، قبول میشود. اگر گزارش غلط بود، قبول نمیشود و در حالتهای بینابینی، بالایارها حکم به بینابینی بودن گزارش میدهند. در مواردی هم که حجم گزارشها زیاد است، بخشی از گزارشها دیده نمیشود و هیچ حکمی در موردش صادر نمیشود. قبول یک گزارش به یک سری کارهای کاملا اتوماتیک تبدیل شده است. مثلا در مورد لینک ویروسی، لینک به محض قبول گزارش توسط بالایارها، حذف میشود و به کاربر متخلف پیغامی فرستاده میشود.

با تکمیل شدن سیستم هوشمند در ماه آینده، سیستمی اتوماتیک جایگزین ۹۰ درصد کار بالایارهای بالاترین خواهد شد. سیستم هوشمند با استفاده از سابقه کاربران در صحت گزارشهای قبلی، به درستی یا غلطی گزارشها حکم میکند. مثلا اگر ۳ کاربر که هرکدام در گذشته در ۸۰ درصد موارد گزارشهایشان صحیح گزارش کرده بودند در مورد ویروسی بودن لینکی گزارش بفرستند، سیستم بطور اتوماتیک گزارش آنها را قبول کرده و لینک را حذف میکند. اما اگر ۵ کاربر که تنها ۱۰ درصد گزارشهای قبلی آنها درست بوده و ۹۰ درصد گزارشهایشان نادرست بوده است چنین گزارشی بفرستند، سیستم این گزارش را بطور اتوماتیک قبول نخواهد کرد و منوط به مشاهده بالایارها خواهد کرد. با استفاده از این سیستم کاربران به فرستادن گزارش صحیح ترغیب خواهند شد. بزودی در صفحه کاربری خود تعداد گزارشهای قبول شده و رد شده را مشاهده خواهید کرد. این سیستم اجرای قوانین را به خود کاربران باز خواهند گرداند و در عین حال به کاربران درستکار توانایی بیشتری خواهد داد. کاربرانی که گزارشهای نادرست زیادی بفرستند، عملا از ارزش گزارشهای خود خواهند کاست. در مقابل کاربرهایی که تعداد گزارشهای صحیح آنها بالاست، ارزش گزارشهای آنها بالا خواهد رفت. در واقع با استفاده از سیستم جدید، همه کاربران دقیق و قانونمدار بالاترین بدون اینکه بدانند به بالایارهای بالاترین تبدیل خواهند شد.

پ.ن. شاید فکر کنید که در مکانیزم جدید رای منفی دیگر هیچ ارزش ندارد. اینطور نیست. از یک طرف میزان رای منفی به یک لینک هنوز میزان عدم محبوبیت یک لینک یا تفکر را نشان میدهد. از طرف دیگر در حال بررسی میزان رای منفی در چند هفته آینده خواهیم بود. اگر پیش بینیهایمان در مورد استفاده از رای منفی صحیح باشد، از آن برای فرستادن لینکها به پشت فیلتر استفاده خواهیم کرد. یعنی مثلا اگر لینکی بیش از ۵۰ درصد امتیازش رای منفی داشته باشد در حالت روشن بودن فیلتر قابل مشاهده نخواهد بود.

یک دیدگاه

 1. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

  بادرود وتشکرفراوان از مسئولین بالاترین بخاطر تلاش درهرچه مدرن تر وپیشرفته ترشدن این سایت کوشش می نمایند…
  سیستم گزارش تخلف بسیار لازم است وطبعا درکنار آن رسیدگی به تخلفات نیز اهمیت دارد.. بنده به سهم خود تاکنون درباره _ توهین به کاربر درقسمت نظران _ نقض کپی رایت وعدم ارسال لینک به منبع اصلی و هم چنین ارسال لینک تبلیغی درقسمت نظرات بارها گزارش ارسال نموده ام ولی متاسفانه تنها برخی از این گزارش ها مورد بررسی قرارگرفته که منجر به پنهان نمودن براخی از آنها گردیده است…… واین تنها کافی نیست……. چند نفرکاربر طرفدار یک گروه تروریستی که همه کاربران انها را می شناسند حدود یک سال است درپای لینکهای من وهرکجا نظرخودرا اعلام نموده ام بگونه ای سازمان یافته به اینجانب توهین نموده وتهمت زده وباایجار مزاحمت به من حمله تروریستی نموده اند ( مستندات همه موجود هستند) ولی شما درباره این همه گزازش تخلف من که برمبنای قوانین بالاترین بوده است چه اقدامی سازنده انجام داده اید؟ تقریبا هیج……. پنهان کردن برخی توهین ها که پاسخ به توهین کننده نیست……. باید این افراد فحاش طبق قانون بالاترین بگونه ای مقطعی مسدود گردند ودرصورت ادامه برای همیشه اخراج شوند…….من هیچ گاه دذمقابل این حملات تروریستی واکنش نشان نداده ورسیدگی را به شما واگذار کرده ام ولی دریغ از یک بررسی کامل از جانب شما…….. توهین به کاربر ممنوع است ولی توهین کنندگان به اینجانب چون نه هشدار می گیرتد ونه جلوی کاربری شان بگونه ای مقطعی ودائم گرفته نمی شود گستاخ شده وبه این عمل خود ادامه می دهند….. من طی گزارش جامعی این چند نفر ضدقانون رابارها به شما معرفی نموده ام ولی شماهمچنان بااین قانون شکنان مدارا کرده اید……. سایت های رسمی وپوششی گروه تروریستی رجوی اخبار دروغ وجعلی وساختگی و عموما نقض فاحش کپی راین منتشر می کنند ومن بارها این مسئله را به اطلاع شماباگزارش رسانده ام……. نتیجه چه شده است ؟ بازهم هیچ…… بهرصورت باهراقدامی که باعث روان شدن اخبار صحیح ودرست دربالاترین گردد وامنیت کاربران قانونمند را برقرار نماید موافقم…… سابقه من نشان می دهد که به قوانین احترام می گذارم ولی مورد تهاجم تنی چند ضدقاون قراردارم…. خواهش می کنم قانون شکنان را فورا از این محیط بیرون کنید ……. تا امنیت وآرامش وقانون براین جامعه بگونه ای کامل حاکم نگردد… بالاترین نمی تواند به وظیفه خود یعنی گردش اطلاعات صحیح و درست عمل نماید…….باتشکر دوباره از شما وبه امید رسیدگی بی طرفانه گزارش های من که طبق قوانین بالاترین تنظیم واجرا می گردد……. دوستان مگر بنده بیکار هستم که گزارشات بی دلیل ارسال کنم که شمابرخی را رد کرده اید……. توهین وتهمت و ناسزا را مگر می شود ندیده گرفت……… من یک نویسنده مستقل هستم وتلاش دربالاترین تنها بخشی از کوشش من است………. من فعلا دلسرد شده ام و از میزان تلاش خود دراین جامعه تا سرحد توقف کاسته ام تاشاید امنیت و نظم وقانون به این سایت بگونه ای کامل باز گردد…….. امیدوارم شرایط برای تلاش طبیعی من وامثال من کاملا مهیا گردد _ بااحترام الف .مینو سپهر 2010/12/27

 2. صالحين

  اقدام مفيدي است.ولي به نظرم گذاشتن فيلتر براي توهين بود كه حالا كاربردشو از دست داده. براي لينك هاي بالاترين فيلتر لازم نيست. براي لينك هاي منفي بالا هم فيلتر لازم نيست بلكه بيشتر كاربران راغب به ديدن آن ها هستند تا نظر گذاشتعه و راي بدن. بهتر است براي لينك هاي با منفي بالا نيز همانند تشويق هاي لينك هاي با مثبت بالا، تنبيهاتي در نظر گرفته شود، مثل نيامدن به صفحات داغ.
  در مورد سيستم هوشمند بررسي تخلفات نيز توضيحات شما كافي نيست و با اين توضيحات كاربراني كه سابقه مثبتي در گزارش دارند، ممكن است اشتباهاتي هم داشته باشند. در اين صورت آيا سيستم هوشمند مي تواند اشتباه مثلاًدو كاربر را تشخيص داده و لينك بازگردانده مي شود؟ يا در مورد كاربراني گزارشاتشان در موارد كم ارزش بوده براي تخلفات اساسي تر و مهمتر گزارش رد كنند، چطورتشخيص داده مي شود؟ لينك هاي اشتباه حذف شده چطور برمي گردند؟ كاربراني كه هميشه كارشان گزارش غلط است، چه؟ آيا كاربران ديگر مي توانند ببينند كه كدام كاربران لينكشان را حذف كرده اند تا با خودشان وارد گفتگو شود؟ و آيا اين گفتگوها پاي هر لينكي مجاز خواهد بود؟ كاربرد فيلتر را براي موارد خاص قرار بدهيد بهتر است. مثلاً سن كاربران موقع ثبت نام سوال شود تا لينكهاي بالاي18 را نبينند(محتواي خاص، عكس هاي دلخراش و…) اگر توهين بد است براي بالاترين هم بد است و لينكهاي حاوي توهين بايد حذف شوندنه اينكه فيلتر گذاشته شود به عبارت ديگر اگر پيشنهاد شود فيلتر براي افرادي باشد كه نمي خواهند بالاترين را با لينك هاي مذهبي ببينند، چه مي گوئيد؟ در كل فيلتر همه جا براي موارد خاص به كار مي رود و روش شما مقبول به نظر نمي رسد.
  با اين حال تلاش شما در پربار كردن سايت و امكانات آن شايسته تقدير است. خسته نباشيد!:)

 3. صالحين

  اصلاح مي كنم:
  يا در مورد كاربراني كه* گزارشاتشان در موارد كم ارزش بوده، اگر* براي تخلفات اساسي تر و مهمتر گزارش رد كنند، چطورتشخيص داده مي شود؟

 4. ویزیت / کانادا

  لازم است
  لازم است شما اول خودتون بی طرف باشید
  تا قانون رو بتونید بی طرفانه اجرا کنید
  ولی نیستید:
  دو نمونه
  1-
  با منفی هایی که کاربران به لنک های قانونی و فقط به دلیل اختلاف سلیقه سیاسی میدن چطوری رسیدگی میکند؟
  بالایار هم بعضا طرف متخلفین رو میگیره چون باهاشون دوست است
  این لینک سراسر منفی عقیدتی داره
  و ضمنا پر از فحش
  فک کنم اگر بخواهید قانونی برخورد کنید حداقل باید 100 نفر رو بن کنید
  http://balatarin.com/permlink/2010/12/24/2302595
  ———-
  2-
  شما به هیچ صراطی مستقیم نیستید
  مثلا خود من بارها از کاربر درجه اول سایت شما جرمنی فحش و منفی خوردم
  کلی هم اعتراض کردم (چه بخش پشتیبانی / چه ایمیل / چه بلاگ / و حتی فرند فید مدیران) اما هیچ کاری نکردید تا من هم در مقام دفاع بر اومدم
  جالبه سریعا من بن شدم و جرمنی هنوز بازه
  و جالب تر اینکه جواب ایمیل ها رو تا جایی که حرفی از جرمنی نزدم دادید ولی تا به جرمنی کشید دیگه جواب ایمیل رو هم نمیدید
  بگذریم
  شما بی طرف نیستی که بخواهدی قانون بذارید و اجراش کنید
  اول بی طرف شوید

 5. logic.mind

  اقدام بسیار خوبیست.
  کاش چاره ای هم به حال مطالب داغ جوییده شود. لینک کاربران جدیدی مثل بنده ظاهرا دیده نمیشود , متاسفانه در چندین مورد دیده ام که مطلبی با عنوان مطلب بنده ر یک سایر دیگر بعد از بنده منتشر شده و به سرعت داغ میشود , اما حال آنکه لینک های بنده در حد 10 الی 16 امتیاز می مانند.
  البته سو تفاهم نشود , چرا که لینک های مورد بحث بنده کاملا علمی هست و هدف بنده نیز به اشتراک گذاری دانسته ها و اخبار علمی و تکنولوژیکی جهان , اما برای اینکه لینک ها بیشتر دیده شوند نیاز به داغ شدن مطلب هست.
  به طور مثال این دو لینک را مشاهده کنید :
  لینک بنده : http://balatarin.com/permlink/2010/12/25/2303946
  که امتیاز لارم برای داغ شدن را کسب نکرده است
  لینک یک عزیز دیگر : https://balatarin.com/permlink/2010/12/26/2304747
  که سرعت در دو ساعت داغ شده است

  لینک های دیگری نیز هست اما به دلیل اینکه نمیخوام سو تفاهمی ایجاد شود از درج آنها خودداری میکنم.

  ارادتمند / logic.mind

  • ج

   در همین مثال شما، آن کاربر دیگر که لینک شبیه شما رو فرستادند و داغ شد، خودشان هم کاربر جدید هستند، از شما جدیدتر (به پروفایلش مراجعه کنید). ولی برای داغ شدن شاید زمان مناسبی فرستاده نشده.
   مثلا من به این لینک شما شاید رای نمی دادم، چون انگلیسی هست و شما فقط دو خط آنر ترجمه کردید. ولی اون یکی لینک که داغ شده، به سایت زبان فارسی هستش. به هر حال باید کاربر به طریقی جذب لینک شما بشه. اینا البته نظر من بود

 6. ج

  حداقل تا زمان کامل شدن طرح، بهتر بود منفی ها سر جاشون می بودند! الان هرج و مرج اینجاد شده.
  من بازم معتقدم منفی ها بهتر بود امتیاز -1 خودشون رو نگه می داشتند، ولی قادر به حذف لینک نبودند. لینک به قول شما فقط با سیستم هوشمند حذف میشد. الان نظر مخالف با اینکه عدم محبوبیت رو نشون میده، ولی وقتی کارایی نداشته باشه، یعنی بی ارزش شده.
  توضیح دادید راجع به لینکهایی که منفی زیاد بخورند، برن پشت فیلتر. من از اینکه لینکی در بخش لینکهای مورد بحث دیده بشه ترسی ندارم که بخوام پشت فیلتر قایمش کنم. ناراحتیم از شنیده نشدن صدای مخالف هست و بی اثر بودن اون. آخه می دونید… وقتی پشت بوم می رفتیم و داد می زدیم «الله اکبر» هم همین حس رو داشتم…

  اگه منفی ها سر جای خود باقی می موندند، ایده خودتون جهت ایجاد لینکهای سرد هم می تونست جالب باشه.
  در هر حال خسته نباشید.

 7. محسن

  ریدی به بالاترین. با دروغگویی و تهمت زدن به کاربرها زحمت کش اعتماد از بین رفت. آدمهای قابل اعتمادی نیستید

  • بیکار

   خاکی خودتی؟ (: آخه این لفظ «ریدن» تکیه کلام خاکیه ((:
   تو نوشته آخرش در باره بالاترین هم استفاده کرده

 8. M_16

  آخه مگه بالایارها کی هستن؟ یه آدم با یه طرز تفکر خاص؛ طبیعتن اون طرز تفکرشون به سیستم هوشمند شما هم راه پیدا می کنه؛
  راستی ایمیل های منو جواب بدین؛ احساس می کنم بالایارها و کاربرای امتیاز بالا که حالا به نوعی همکارتون هستن ایمیل ها رو چک و گلچین می کنن و هرکدوم رو که پسندشون بود برای رسیدگی تقدیم می کنن؛ درسته؟

 9. majidmajid

  متشکرم بابت طراحی و پیاده سازی سیستم خودکار رسیدگی به گزارشها. ولی خواستم بگم فیلتر کردن لینکهای زیاد منفی گرفته عملاً از ارزش این سیستم کم میکنه و لینکهای داغ رو به درجه یک و درجه دو تقسیم میکنه. لینکی که تخلفی نداره چرا باید فیلتر بشه؟ اگه مثلاً نگران خواننده عام بالترین هستید که لینکهای توهین به ادیان رو نبینه، خب میتونین توی قوانین اشاره کنین که توهین به ادیان توهین به پیروان اونها محسوب میشه و خلاف قانونه. اگه هم نگران لینکهای طرفدار حکومت هستین و میخواین به خاطر این از خواننده هاتون کم نشن، که من فکر میکنم با زیر پا گذاشتن صریح آزادی بیان و تبدیل لینکها به درجه یک و دو عملاً کیفیت (آزادی بیان و سیستم خوبی که طراحی میکنین) رو فدای کمیت (تعداد خواننده ها) میکنین. در هر حال با وجود سیستم قدرتمند رسیدگی به گزارشها نیازی به تفکیک لینک داغ شده به درجه یک و درجه دو و تشویق دوباره کاربران به منفی های باندی نیست. این کار کاملاً اشتباهه، مطمئن باشین. من خودم کسی هستم که از خیلی لینکهای به قول معروف «ارزشی» ناراحت میشم، ولی ناراحتی من و شما و چند تا کاربر دیگه دلیل نقض آزادی بیان برای لینکهای قانونی نمیشه.

 10. sangari

  من یک خواننده عام بالاترین از بدو تاسیس ان هستم و بیشترین وقتم را با بالاترین صرف کرده ام ولی با تغییرات بوجود آمده شدیدا نسبت به استقلال بالاترین مشکوکم .و تقریبا بر من مسجل شده که مدیریت بالاترین تحت تهدید ها و یا غیره دیگر سایت قابل اطمینانی نیست و این امرحتی منجر به افسردگیم شده .چرا ما ایرانیها لیاقت هیچ کاری را نداریم و هر جا که هستیم باید زیر دست و پای استبداد له شویم .دلائل مدیران سایت را متاسفانه فقط ترفندی برای گمراه کردن استفاده کنندگان بالاترین خدابیامرز میدانم .(متن اصلاح شده توسط نویسنده )

  • بالاترین

   نه دوست عزیز هیچ چیزی تغییر نکرده است. چرا هر موقع چیزی مورد تبعمان نیست باید سریع اتهام مشکوک بودن به آن بزنیم. تیم بالاترین در مورد ابزارهای بالاترین تصمیم میگیرد. این از اول همینطور بوده الان هم همینطور است. مطمئن باشید که تصمیمات ما برای بهبود وبسایت است ته لطمه به آن.

  • sangari

   بالاترین محترم ،ضمن امتنان بابت پاسخ ، مساله اینجا» باب طبع» بودن نیست .شگفتی من و یا امثال من حذف یاران بالاترین و در مقابل ان میدان دادن به پان ترک های دشمن ایران و نوکران خامنه ای در لینکهای مورد بحس(منظور س سه نقطه است )میباشد .

 11. gajamoo2

  با سلام
  برای مرتبه ی دوم دست مریزاد اما شخصن حضور و دخالت های بالایارهای عزیز را نمی پسندم چون پیشتر از اینها با برخوردهای مغرضانه شون ثابت کردند » در مورد خودم » که ایرانی جماعت هر جا حضور داشته باشه اونجا روابط بر ضوابط حاکمه

 12. زبان سبز

  آيا قصد نداريد در خصوص تغييراتي كه در بالترين اعمال شده است تجديد نظر كنيد ؟
  لطفا در اين خصوص در پست عدي يا همينجا اعلام نظر كنيد

 13. زبان سبز

  من دارم از فرستادن لينك به بالاترين نا اميد مي شوم و از نوشتن پيام در اين وبلاگ هم …

 14. ج

  آیا اشکالی برای زدن موضوع داغ جدید پیش اومده؟ تا حالا چند موضوع داغ حذف شدند.

 15. rsis_god

  چند پیشنهاد سازنده واقعی و عملی

  لطفا برای نشان دادن حسن نیست به کاربران شکل بی اثر منفی ها رو بردارید
  و حد نصاب حذف رو مثلا روی 20 رای بگذارید.
  از نظر کارباران در ایجاد قوانین جدید حمایت کنید.
  بگذارید کاربران اثر کارشون رو ببینن.
  موضوعات داغ حقیقی و نه شایعه البته را حذف نکنید.

  هرچه زودتر قوانین محکم تر و آزادانه تر با قوانین سخت گیرانه حداکثری
  تعلیق کوتاه مدت
  وضع کنید.
  یک بخش جدید فیلتر بگذارید که لینکای سرسخت و منتقد مذهب کاملا بره تو اون دسته
  به نام منتقدان مذهبی یا چیزی که بتونه بدون حذف شکل خاصی از لینک
  هر گونه بحث رو باز بگذاره
  کتگوری های جدید مثل سیاست و فرهنگ و هنر درست کنید که برخی بحثای فعلا
  ممنوعه رو ببره تو اون ردیف
  بدون حذف با اضافه کردن بخش های جدید نظم بهتری بدید.

 16. Zohreh

  مدیریت محترم بالاترین! آیا تا زمان راه اندازی این سیستم هوشمند جدید تصمیم ندارید که با تخلفات فاحش و فجیع برخی از کاربران که میخواهند محیط بالاترین را به ابتذال بکشانند و مسموم کنند برخورد کنید؟ به عنوان مثال به شما توصیه میکنم به کامنتهای فوق العاده کثیف، مستهجن و توهین آمیزی که همین امروز کاربری به اسم fisher_man در ذیل لینکی تحت عنوان » میرحسین را خدا عزیز کرده است» ( نوشته دوست کاربری بنام ammari) گذاشته است مراجعه کنید. آی دی fisher_man که کاملا مشخص است که توسط تعدادی از اطلاعاتی ها یا اعضای ارتش سایبری سپاه استفاده میشود از این تخلفات زیاد دارد و اساسا کارش در بالاترین همین است و گزارش آنهم بارها توسط کاربران ارسال شده است.

 17. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

  بادرود………حذف امتیازرای منفی کار درستی است و اصولا با حذف لینک هایی که درچهارچوب قوانین بالاترین باشد مخالفم وصدالبته باحذف لینک هایی که از سایت های غیرحرفه ای وغیرموثق باشد موافقم چون اینکار به گردش صحیح اخبار درست وتائید شده کمک می کند…. بابایارهای گرامی لطفا تحقیقی کنید درمورد سایت های گروه تروریستی رجوی از جمله مجاهدین _ ایران افشاگر _ همبستگی ملی وآفتابه کاران ببینید که هیچ کدام از این سایت ها قوانین کپی رایت را رعایت نمی کنند و خبرهای جعلی وساختگی ودروغ منتشر می نمایند…. اینکار وقت زیادی نمی خواهد……..ووقتی برایتان مشخص شد ارسال لینک از این سایت ها ودیگرسایت های تقلبی را ممنوع نمائید…….. متاسفانه اخبار دروغ دربالاترین روبه افزایش هستند و بهتراست جلوی اینکار رابگیرید تا به منبع موثقی جهت انتشارخبر تبدیل شوید……. ببیینید که وبسایت هایی چون بی بی سی و رادیو فردا و صذای امریکا چقدر کوشش می کنند تا اخبارموثق باشد…… البته پای صدای امریکا دراین کار کمی می لنگد…………. موفق باشید همه دست اندرکاران وسعی کنید پیشنهادات دوستان را هم مورد توجه قراردهید……..

 18. Zohreh

  مدیریت محترم بالاترین،ضمن تقدیر و تشکر از بذل توجه و اقدام شما در مورد رسیدگی به یکی از مشکلات فعلی بالاترین که در نوشته قبلی خود با شما در میان گذاشتم، تقاضا میشود در راه اندازی سیستم هوشمند رسیدگی به تخلفات تعجیل نموده و یا اینکه موقتا برای حذف سریع برخی از لینکهای شنیع و مخرب که هدفشان تنها ضربه زدن به سایت بالاترین و همچنین تفرقه افکنی در جنبش مردم ایران است راه حلی پیدا نموده و اقدامی بنمائید. لینکهایی مانند «تصاویر تفکر برانگیز از اسلام …» از این دسته لینکها هستند که هیچ فرد منطقی اعم از غیر مذهبی و مذهبی با آنها موافق نیست و بنا بر جمعبندی نتایج نظر سنجی قرار بود از انتشارشان در بالاترین جلوگیری شود. ولی در حال حاضر با بی اثر شدن امتیاز منفی ، این لینکها به سادگی حتی به لینکهای داغ هم تبدیل میشوند و مدت نسبتا زیادی در صفحه اول باقی مانده و تاثیر بسیار بدی بر ذهن و روان سایر کاربران و خوانندگان برجا می گذارند.
  ضمنا، کاربران وخوانندگان بالاترین همچنان چشم براه تجدید نظر مدبرانه شما در مورد حسابهای بسته شده و بازگشت فضای همکاری سازنده و همیاری بین شما و کاربران صادق، فعال و پرسابقه بالاترین هستند.

 19. chinchilla

  بالاترين، اي بالاترين سيستم هوشمند،بدون نويسنده هوشمند!
  اي ماشين هوشمند بيهوش،امداد گران هوشيارت کجايند تا در تو بدمند، بهوش بيا !

 20. bladerunner

  تعداد و نوع گزارش‌های رد شده برای هر لینک (مثل مرحوم منفی‌های سابق) را زیر هر لینک نشان دهید. این خود هم باعث آموزش کاربران جدید است هم توجه دیگران را به تخلفهای محتمل جلب می‌کند. اگر گزارش فرستاده شده‌ای برای یک لینک رد شود می‌توانید روی آنرا خط بزنید (کراس) تا مشخص شود که کدام گزارشها قبول و کدام رد شده‌اند.

 21. راگو

  با سلام
  لینک :سیب در برف
  (http://balatarin.com/permlink/2010/11/21/2263911
  را بعلت » عدم لینک به منبع اصلی »
  حذف کردید.لطفن صفحه مورد نظر را چک کنید.
  عکس از فیسبوک برداشته شده و منبع آن هم زیر عکس قید شده.
  امکان دادن لینک به منبع اصلی نیست، چون بیننده باید عضو فیسبوک باشد تا از آن استفاده کند.
  لطفن این لینک را دو باره برگردانید.
  راگو