اجرای قانون و مشکلات آن

دیروز کاربری که بتازگی عضو بالاترین شده است و حسابش بعلت یک هفته بدلیل وارد کردن نظر شخصی در تیتر مطلب و همچنین گوش نکردن به تذکرات دیگر کاربران به تعلیق در آمده بود، اعتراضی به بی‌عدالتی در بالاترین کرده بود. او مورد دیگری پیدا کرد بود که کاربر پرکار و پر امتیاز Germany خطای مشابهی کرده و قانون بالاترین درباره او اعمال نشده بود که پس از دریافت شکایت این کاربر، ما حساب کاربر Germany را طبق قانون بالاترین بمدت یک هفته بتعلیق در آوردیم. پس از این امروز چندین لینک به بالاترین در حمایت از این کاربر زحمت کش بالاترین فرستاده شده و حتی یکی از لینکها تلویحا به بالاترین این اتهام را می‌زند که بالاترین بدلیل سیاسی چون این کاربر تیتر خبر ایرنا را از قاضی مرتضوی برکنار شد به جلاد تهران برکنار شد تغییر داده بالاترین چنین کاری کرده است.

اینجا هم جواب به چند سوال که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد:‌

سوال: چرا قانون عدم اعمال نظر شخصی در تیتر وجود دارد؟
جواب:‌ اگر هر کس هر تیتر را هرجور خواست عوض کند دیگر نمی‌شود حدس زد که مطلبی که کلیک می‌کنیم واقعا چه تیتری دارد. خیلی مواقع خیلی‌ها تنها به خواندن مطلب در بالاترین می‌پردازند و کلیک نمی‌کنند و اگر تیتر تفاوت داشته باشد گمراه می‌شوند.

سوال:‌چرا بعضی مواقع قوانین در مورد بعضی متفاوت اعمال می‌شود؟
جواب: در اکثر موارد بالایار بالاترین پس از دریافت شکایت وارد عمل میشود برای همین ممکن است خطای مشابهی اتفاق افتاده باشد و برخوردی نشده باشد. نکته دیگر اینکه به نوع تخلف بستگی دارد. مثلا اگر کسی نظرشخصی را اعمال کرده و به حرف کاربرانی که تذکر داده‌اند گوش نکرده است، خلافش سنگینتر از کس دیگری است که اینکار را نکرده است.

سوال: الان بدلیل جنبش سبز وضعیت فوق‌العاده است. آیا بهتر نیست که شما فعلا از خطاهای فعالان جنبش سبز چشم پوشی کنید؟
جواب:‌ اجرای قوانین بالاترین از هر سبزی برای ما سبزتر است. خیلی مهم است که بالاترین قوانینش بدرستی اجرا شود و قربانی ملاحظات دیگر نشود. برای ما سخت است استدلال کسانی را قبول کنیم که می‌خواهند با زیرپا گذاشتن قوانین این جامعه کوچک یک آینده بهتر برای ایران بسازند. اگر می‌خواهیم آینده بهتری داشته باشیم قربانی کردن قوانین بالاترین میانبر خوبی نیست.

سوال:‌ آیا بالاترین بین کاربران جدید و قدیمی فرق می‌گذارد؟
جواب: ما بین کاربران جدید و قدیمی فرق نمی‌گذاریم. اما بین کاربران پرکار و دیگر کاربران فرق می‌گذاریم و متوجه هستیم که بدلیل کار زیادشان در بالاترین ممکن است دشمنهای بیشتری در بالاترین داشته‌باشند که برایشان شکایتهای بی‌مورد بفرستند. اما در همین‌حال از این این کاربران زحمت‌کش بالاترین انتظار داریم که آنها بیشتر از بقیه به قوانین بالاترین احترام بگذارند و از ما توقع نداشته‌باشند که اگر بعمد قوانین بالاترین را زیرپا گذاشتند ما از چنین مواردی چشم‌پوشی کنیم. این کاربران پرکار که در صفحه کاربران بالاترین لیست شده‌اند برای جامعه بالاترین عزیز هستند و مقدار زیادی از تولیدات بالاترین محصول کار آنهاست.

نظر شما چیست؟ واقعا ما چه باید بکنیم؟‌ قسمت عمده کار رسیدگی به شکایات توسط یک نفر انجام می‌شود (سخت است که بین چند نفر تقسیم شود چون ناهماهنگی ایجاد میشود) و بعضی هم که بدلیل تخلفاتشان تذکر می‌گیرند یا حسابشان بطور موقت تعلیق می‌شود، نسبت به بالایار که هرروز ساعتها زحمت می‌کشد کینه پیدا می‌کنند و بعدا بیشتر مشکل درست میکنند. اگر پیشنهادی دارید بنویسید. ما بیش از هرچیز به ایده‌های شما نیاز داریم. .

نوشته‌شده بدست نوشته‌شده در 1

یک دیدگاه

 1. jakav

  سلام من با کار شما موافقم قانون را همه باید رعایت کنند!امیدوارم جرمنی به زودی برگرده من کلی دوسش دارم ولی بپذیریم که خطا کرده

 2. آریوبرزن

  از کسی که مسئولیت بستن اکانت اسفندیار برعهده اوست خواهش میکنم هرچه سریعتر اشتباه خود را جبران نموده، این اکانت را باز کند. چنین اقدامات نسنجیده ای به هیچ وجه برازنده «بالاترین» نبوده و نخواهد بود. برادرانه از شما میخواهم که «شان بالاترین» را با این اقدامات پایین نیاورید.
  حقیر هرگز معتقد نبوده و نیستم که کاربران قدیمی و معتبر بالاترین نباید مشمول «اجرای قانون» شوند ولی بستن آیدی کاربران قدیمی و معتبر باید با رعایت تمام جوانب صورت گیرد تا مبادا احیانن تنگ نظری یا سلیقه شخصی در این اعمال قانون لحاظ شده باشد چرا که این کاربران از آنجا که مورد توجه بیشتری قرار دارند، برخورد با آنها میتواند تبعات و معانی دیگری را به اذهان القاء نماید که دود این آتش در نهایت به چشم «اعتبار و استقلال بالاترین» نزد افکار عمومی بالاترین خواهد رفت و خود بهتر میدانید که این لطمه و آسیب کمی نیست برای سایتی که همه چیزش کاربرانش اند. در این مورد خاص و دلیل نامعقول ارائه شده برای بستن آیدی اسفندیار، این حواشی به شدت پررنگ می نماید، از همین رو دوستانه و برادرانه خواهش میکنم هرچه سریعتر آیدی ایشان باز و آن جمله کذایی از بالای صفحه شخصی ایشان محو گردد که اصلن برازنده و در شان بالاترین نیست.
  حکم «بستن آیدی» باید برای تخلفات سنگین مانند «هتک حرمت» یا «تقلب» باشد نه برای جرائم سبک که «مجازات» آنها در قانون با رای قرمز شناسایی شده است. بحث بر سر وجود «تناسب جرم و مجازات» است که در این مورد آشکارا نقض شده است ارادتمند- آریوبرزن

 3. jakav

  آقای آریو برزین این قانون برای تمام کاربران اجرا شده تکنون و نباید جرمنی هم استثنا باشد

 4. bidaad

  این لینکی ارسالی جرمنی به هیچ وجه مصداق این قوانین نیست. تیتر بنا بر جو عمومی حاکم بر ایران انتخاب شده و گویای کل طلب است.
  اگر قرار با برخورد با اینگونه مسائل باشد. تعداد زیادی از کاربران را باید جریمه کنید….

 5. pouol

  در ابتدا باید این نکته پاسخ داده شود که چرا پس از درخواست اجرای عدالت و قانون (از آنجا که خودتان هم خوب می دانید موارد این چنین هر روز هزاران مورد دیگر هم در بالاترین رخ می دهد) قول مساعدت و توجه به مساله را ندادید و با توجه به نقش پررنگ اسفندیار دست به مسدود کردن حساب کاربری او زدید؟ آیا این تنها راه اجرای عدالت بود؟

  نکته دوم ، اگر فکر می کنید که نمی توانید قانون را با عدالت اجرا کنید(همانطور که گفته اید قوانین زیادی نقض می شود اما تا شکایت نشود پیگیری نمی کنید) بهتر است قوانین را به شکل قابل اجرا تری تغییر بدهید.

  نکته سوم این است روزی که کاربرین راه افتاد ما بیش تر از 50 تا 100 کاربر نبودیم ، من بنا بر شغلم کمتر نقشی در پاگرفتن بالاترین داشته ام اما عشق ورزیده ام به بالاترین ، اما کسانی مثل اسفندیار نقش موثری در بالاترین و حتی جهت دهی درست به آن داشته اند. حالا در مقابل این همه بی قانونی ها که از سوی کاربران تازه بخصوص در مدت اخیر انجام می شود به نظرتان آیا با مسدود کردن کاربران قدیمی ، پرکار و زحمت کش بالاترین، آنها را دلسرد نکرده اید؟ و آیا بر ایجاد شایبه و بی اعتمادی دامن نزده اید؟ یک نگاه به کامنت های و لینک های در این باره بیاندازید با دقت،به نظر کاربران قدیم و جدید نگاه کنید.

  نکته آخر ما آمدیم در بالاترین تمرین دموکراسی کنیم، این درست و درست که این جا می توانیم قانونمداری و قانون پذیریمان را بسنجیم ولی مبادا که شعار زنده باد مخالف من به پاشنه آشیل مان بدل شود و سررشته کار دست عده ای بیفتد که از منفور شدن بالاترین خرسندترند تا محبوب تر شدنش.

 6. amirahmadi

  امیدوارم مدیریت بالاترین در مقابل این گونه اعتراضات جا نزند و از اجرای قانون کوتاه نیاید، تمام دوستانی که عضو بالاترین شده اند مرام نامه را پذیرفته اند، مرام نامه مشخصا میگوید تیتر و توضیح لینک نباید حاوی نظرات شخصی‌ باشد، اما ظاهراً از بعد از انتخابات اجرای قانون توسط اکثر کاربران (که خیلی‌‌ها هم تازه وارد هستند) تعطیل شده، بالاترین اگر بخواهد اینطور پیش برود حد اکثر میشود یک وبسایت که روزی چند صد لینک فحش و فضیحت به سران جمهوری اسلامی تولید می‌کند و مخاطب را از خبر اصلی‌ گمراه می‌کند. بالایاران عزیز قانون را قاطعانه اجرا کنید.

 7. jakav

  امیر احمدی:ر..دم تو ج ا خیلی داغونی تو چرا میای بالاترین مگه همین جمهوری اسلامی فیلتر نکرده؟

 8. آرتاهرمس

  رای منفی برای همین وجود دارد و اگر کسی پنداشت تیتر مشکل دارد می تواند به لینک امتیاز منفی بدهد. مساله فقط جرمنی-که برای او احترام قایل هستم- نیست، مساله این است که بسته شدن حساب کاربری در چنین مواردی درست نیست. از سوی دیگر در قوانین به این موضوع اشاره نشده است و همیشه جایی که قانون سکوت کرده است حق با کسی است که مورد اتهام قرار گرفته است.
  درست است که با کاری که جرمنی کرد موافق نیستم و آن را ناشی از هیجان زدگی او می دانم اما به من بگویید مگر هر روز با تیترهایی نظیر «ا.ن» ، «خ.ر» و … مواجه نیستیم چرا در برابرآنها واکنش نشان نمی دهید؟! دلیلش ساده است زیرا دیگر به آن خو گرفته اید و از سوی دیگر این هراس وجود دارد که به دشمنی با جنبش متهم شوید. می دانید این مشکل از کی شروع شد؟ درست از زمانی که پای تویتر و فیس بوک به بالاترین باز گشت و لینک هایی که مسوولیتی در برابر آنها وجود نداشت به بالاترین سرازیر شدند… از زمانی که مسابقه ی فرستادن لینک های دروغین و تکراری آغاز شد… از زمانی که دیگر کسی به محتوای لینک ها کاری نداشت و این تیترها بودند که امتیاز می آوردند.

 9. honline

  fagat ye nazar midam unam in ke bayad to emtiyaz dehiye balatarin be azash tajdide nazare asasi beshe , ro faaliyate karbara dagig tar beshin va emtiyazo be faal bodane afrad bedid , bazam mamnun

 10. amirahmadi

  jakav می گوید:
  آگوست 30, 2009 در t 9:41 ب.ظ | پاسخ
  امیر احمدی:ر..دم تو ج ا خیلی داغونی تو چرا میای بالاترین مگه همین جمهوری اسلامی فیلتر نکرده؟

  شعار همین دوستان در پروفایل شخصیشان:
  http://balatarin.com/users/jakav21
  آزادی دمکراسی لائیسیته برای ایران

 11. کوروش

  سلام شما در مورد من هم چنین کردید ! بی عدالتی و نامردی قدیمی های بالاترین و شاید بین بعضی بالاترینها نفوذی باشد ! بنده با یوزر dehloran که از دوستی گرفته بودم مطلب می نوشتم ! بروید لینک های بنده را ببینید که چه کرده ام ! خطا های بنده در مقابل این همه بی قانونی در بالاترین چیزی نبود تازه آن فحش هایی که نوشته ام در جواب ایمیل هایی بود که سازمان دهی شده هر روز بر علیه بنده می نوشتند ! یوزر های قدیمی باید کنترل شوند!

 12. arashtn53

  من یک ایده دارم که خواهش میکنم بخاطراینکه شائبه ای پیش نیاد این پیشنهاد منو بعنوان یک کاربر نسبتا قدیمی نخونین فکر کنین یک کاربر تازه کار این ایده رو میده.

  بالاترین چند نفر از کاربران قدیمی رو که تخلف کمتری دارند یا تخلف قانونی ای تا بحال نداشتن و به قوانین آشنا هستند رو انتخاب کنه بعنوان تذکر دهنده و همان مکانیسمی که هنگام نظر دادن برای ادمین و بالایار در نظر گرفته شده برای آنها هم ایجاد کنه که وقتی زیر یک لینک تذکری قانونی می دن کاربر لینک گذار بدونه که این تذکر از جانب یک کاربر قدیمی و آشنا به قوانینه تا هم لینک رو تصحیح کنه و هم وارد جدل با کاربر تذکر دهنده نشه.

 13. rah.gozar

  قانون به چه نحوی باید اجرا شه یک بحثی هست که فکر میکنم دوستان با تجربه تر از من هستند که در موردش صحبت کنند.
  اما یک نکته تکنیکی:
  من کار خودم internet programming در خصوص اینکه 1 نفر فقط به شکایات رسیدگی میکنه میتو نم بگم که میشه خیلی راحت سیستمی رو درست کرد که شکایات، شناسه داشته باشه و بین چند نفر تقسیم بشه برای رسیدگی و خود شما میتونید فقط نظاره گر بر کار کلی آنها باشید.

  فقط هم برای پیشنهاد می تونم بگم که اون چندتفر که به شکایات رسیدگی میکنند میتونند ماهیانه یا سالیانه از بین خود اعضا یا انتصاب شن یا توسط رای گیری با داشتن شرایط خاص انتخاب.
  البته این قسمت دوم کاملا یک پیشنهاد شخصی هست، بر اساس سیستمی که من بر روی چندتا game آنلاین پیاده کردم.

 14. GoGreenIran

  man ba nazare doostemun آرتاهرمس movafegham
  raye manfi vojud dare,dige niazi be bastane hesabe karbari nist,chand kalame tu titr avaz kardan dalile khubi baraye bastane hesabe karbarie afraad nist
  Germany ham ke rish sefide balatarine in karo karde,khob manfi hai ham gerefte linkesh be hamin khater,ama dalil nemishe dige hesabe karbarish baste she,na faghat un balke hameye afraad
  be nazare man mishe ye ghanuni gozasht ke age masalan ba avaz kardane titr fardi bish az masalan 10% kole raya manfi begire be elate taghire titr in ghanuno emal kard,hala ya 10% ya kholase ye darsadi az kole araa
  ama inke linki ba 368 raye mosbat barash in etefagh biofte kheili maskhare va mozheke

 15. Hessam

  من نظر خاصی در مورد قوانین ندارم، من خودم تازه به بالاترین اومدم ولی همیشه برام درد دلای بالاترینی های قدیمی از این که تو انتخابات جو بالاترین خراب شد برام جالب بوده و حالا با این که اون زمان بالاترین نمی اومدم منم برای روزایی که احتمالا کاربرای بالاترین بدون نیاز به انقدر تذکر و منفی قوانین رو رعایت می کردند تنگ شده، کاش واقعا بالاترین یه همچین جایی بود.
  هرچند اگر این حرف رو توی بالاترین بزنم احتمالا هفتصد هشتصد امتیاز منفی می گیرم ولی من فکر می کنم محیط سایت دنباله خیلی سالم تر از بالاترینه و شاید یکی از علتاش هم این بوده که توی این چهار پنج ماه با وجود این که ثبت نام در اون برای همه آزاده ولی به اندازه ی بالاترین مورد استقبال قرار نگرفت.
  ولی هنوزم به بالاترین حتی با همین قوانین امید هست. هنوزم وقتی سه چهار روزی کروبی بیانیه صادر نکنه و احمدی نژاد سخنرانی نداشته باشه یا خبری از تجاوز ها توی زندان ها نشه جو بالاترین سخت دوست داشتنی می شه. ولی وقتی این اتفاقا می افته دیگه جلوی احساسات رو نمی شه گرفت.
  راستی برای این که فقط حرف نزده باشم یه پیشنهاد هم دارم، شاید اگر سیستم شکایت رو بردارید و به همه حق رای منفی دادن رو بدید دموکراسی خیلی بهتر اعمال بشه. من تازه امتیازم داره هزار میشه و می تونم رای منفی بدم ولی خب اگر توی این مدت هم می تونستم رای منفی بدم قطعا در صورت مشاهده ی تخلف به اندازه ی وسع خودم (یعنی یه رای) از اون جلوگیری می کردم.

 16. prochat

  جناب بالاترین… سوال: کاربران زحمتکش «دشمنان» بیشتری دارند؟؟؟» شما با آقای خامنه‌ای نسبتی نداری احتمالا…این چه ادبیاتیه آخه آقای رئیس…؟

 17. کسری

  درود
  من عضو بالاترین نیستم و فعلا دوست هم ندارم که باشم. ولی هر روز به بالاترین سر می زنم و از محصول تلاش اعضایش استفاده می کنم و در همین جا از تمامی آنها تشکر می کنم. این مساله توجه من را نیز به خود جلب کرد و برایم بسیار عجیب افتاد. دوست دارم دیدگاه خود را در این مورد بیان کنم.
  بگذارید از اینجا شروع کنم که من ساکن آمریکا هستم و بخش قابل توجهی از عمرم را اینجا گذرانده ام. در آمریکا در دادگاه ها چیزی وجود دارد به نام Jury که فکر کنم مفهوم معادل آن در ایران «هیِأت منصفه» باشد (می گویم «مفهوم» چون این هم مانند بسیاری چیز های دیگر در قانون اساسی ایران هست ولی وجود خارجی ندارد و اجرا نمیشود) اختیارات این گروه که تقریبا در هر دادگاهی حضور دارند و اعضای آن با شرایط خاص از میان ساکنین نزدیک به دعوا گزینش می شوند به نوعی فرا تر از قانون است. به این معنی که تمام گفتگو ها که در دادگاه انجام شد و قوانین مربوطه نیز بیان شد، در نهایت بر عهده این گروه است که تصمیم بگیرد که آیا شخص تخلف کرده یا نه. در مواری ممکن است حتی تصمیم بگیرند که قانون برای مورد کنونی ناکافیست و این حالت خاص را در نظر نداشته. بالاخره هر چه باشد این قانون معمولا به دور از چشم اکثریت توسط عده ای اینکاره طراحی شده و به هیچ عنوان کامل نیست. هدف از این ساختار قضایی اینست که در کشوری مردم سالار مانند آمریکا مردم در نهایت توسط مردم سنجیده شوند و قانون تنها نقش راهنما را داشته باشد. عدول از این سیستم امکان سو استفاده از قانون توسط قدرتمندان را قوی می کند.
  حالا من وقتی با این دید به این ماجرا نگاه می کنم برایم قابل باور نیست که وقتی اکثریت قریب به اتفاق جامعه بالاترین معتقدند که این کاربر عرفا کار اشتباهی نکرده، یک فرد که قدرت در دست دارد به استناد قانون، هر چند که از نظر منطقی درست باشد، اقدام به تنبیه بنماید.
  باید توجه داشته باشیم که هر چیز به جای خودش خوب است. باید سعی کنیم جایگاه واقعی قانون را هم درک کنیم و آن را فصل الخطاب ندانیم تا از سو استفاده آن جلوگیری شود.
  به دوستان پیشنهاد میکنم که مطالعاتی در زمینه تفاوت میان «Letter of the Law» vs. «Spirit of the Law» بنمایند.
  در پایان، من خودم هم راه حل مشخصی که ایده آل باشد برای این معضل کنونی نمیدانم؛ شاید بهترین راه آزمون های تجربی باشد به پیشنهاد کاربران تا ابعاد گفتگو بیشتر مشخص شود.
  The great experiment we call democracy…
  پیشاپیش به دو سه نفری که ممکن است من را غربزده و آمریکایی بخوانند اعلام می کنم که بله، بنده علاوه بر ایرانی بودن آمریکایی هم هستم و به هر دو بخش هویتم افتخار می کنم.

 18. Hessam

  ببخشید من در ادامه ی نطق طولانی قبلیم باید بگم که حالا اگر خیلی نگران این هستید که کاربرای تازه وارد با منفی هاشون گند بزنند به همه چیز می تونید انرژی منفی دادن رو بیشتر بزارید مثلا با هر بار منفی دادن 5 تا از انرژی کم بشه یا حتی 10 تا یا هر چقدر که شما دوست دارید.

 19. ایمان

  ببینید اگر جرمنی هم عضوی از بالاترین است بهتر است برای تخلفش مجازات و برای پرکاری اش تشوبق شود. من به شخصه جرمنی را خیلی دوست دارم ولی قانون را از همه بیشتر. به نظر من بهترین کار این است که قانون فعلی را به همه پرسی بگذاریم و راه حلی از میان آن بیابیم. قانون را باید اکثریت یک جامعه قبول داشته باشند که گویا قوانین فعلی اینطور نیست

 20. رضا

  من این حرفها رو قبول ندارم اصلا
  رفتار بالایارها و بالاگردونها اشتباه است-مدیریت در رفتار آنها تجدید نظر کند

 21. Ehsan1981

  سلام
  به نظر من اين دفعه يه مقداررررررري زياده‌روي كرديد! چون منفي «تيتر، توضيح و …» پس براي چيه؟
  البته در اين مورد چون قانونا آيدي يه كاربر تازه‌كار رو به همين دليل بستيد، منطقا براي كاربر پرسابقه (جرمني) هم همون كار رو بايد انجام مي داديد!

 22. شهرام بیطار

  سلام
  کاملاً باهاتون موافق هستم . اما نکته ای که هست اینه که بالاترین باید بین افراد عادی و اکثریت مردم از یه طرف و مزدور های حکومت از طرف دیگه فرق بذاره یا نه؟
  اگه قرار باشه همه با هم برابر باشن و هر کسی دلش خواست بتونه نفوذ کنه که این طوری مزدور های حکومتی یه باند تشکیل میدن و خودشون به لینک های خود شون رای میدن و اینجا رو هم میکنن مثل صدا و سیما
  تنها فرقی که اینترنت و سایت های آزاد مثل بالاترین با صدا و سیما دارن صداقت خبر ها شون و مطالب شون هست و اگه قرار باشه به خاطر این اعمال قانون ها خودی ها رو برنجونیم و میدون رو دست مزدور های حکومتی بدیم دیگه اینجا با صدا و سیما و روزنامه های مسخره اینها چه فرقی خواهد کرد؟ خواهش میکنم کمی تیزبینانه تر عمل کنین و میدون رو به اینها ندین

  با درود و سپاس فراوان : شهرام

 23. roots

  ترديدي نيست كه رعايت مقررات مسئوليتي همگاني است و هيچ كس نبايد از حق ويژه امكان عبور از مقررات برخوردار باشه. اما دوست عزيز، حقير بر اين باورم كه با مسدود كردن حساب كاربري دوست پرسابقه مون در بالاترين در واقع سعي شده كه خطايی با خطاي دوم پوشيده بشه، در حالي كه به سادگي ممكن بود با كاربر نخست گفتگو كرد و ضمن تفهيم دوطرفه موضوع، حساب او رو باز كرد و از ادامه مجازاتي كه به خطا اعمال شده چشم پوشيد. اين كه ما با كاربری به هر دليل و انگيزه برخورد كنيم و وقتي او اعتراض كرد و انگشتش رو به سوي ديگران گرفت، خود رو مجبور بينيم كه براي رفع شبهه برخورد تبعيض آميز همون برخورد رو به آن ديگران هم تسري بديم، رويكردي منفعلانه و خطرناك هست. از مديريت بالاترين خواهش ميكنم كه هر چه زودتر به سوي شفاف و يكسان سازي ملاكهاي اعمال مديريت در بالاترين حركت كنند و در اين راه اين نكته رو فراموش نكنند كه اعمال مديريت در جمعي نظير بالاترين درست مانند حكومت در جوامع حقيقي يك «شر لازم» هست. با درك اين ديدگاه هست كه تمام دوستان بالايار متوجه خوهند شد راهي جز مديريت مينيمال يا پرهيز حداكثري از برخوردهايي نظير مسدود كردن حسابهای كاربری وجود نداره.
  پيش از اين من گمان می كردم در بالاترين مكانيسم يگانه استقبال يا عدم استقبال كاربران تكليف همه چيز رو روشن ميكنه و ميانديشيدم كه اگر مديريتي هم اعمال بشه، ملاكهاي روشن و غيرقابل تاويلي داره. مثلاً تخطی آشكار و صريح از مقرراتي كه در هنگام ارسال لينك به كاربران يادآوري ميشه. بنابراين وقتي مشاهده كردم كه يكي از دوستان بالايار در پاسخ اعتراض نخستين دوست معلق شده، فرموده بودند كه با او به دليل «برخورد نامناسب با تذكر دهندگان» برخورد شده، حقيقتاً شگفت زده شدم. از مديريت گرامی بالاترين خواهش ميكنم توضيح بفرمايند كه «برخورد نامناسب با تذكر دهندگان» اصولاً چگونه معيار و ملاكی است؟ مصداق هاش كدامه و تشخيص بزرگی و شدتش چگونه ميسره؟ تصديق نمي فرماييد كه با واژه ای به گل و گشادی «برخورد نامناسب» ميشه هر كسي رو كه مايل بوديم معلق كنيم؟ بالاترين حرفه ای و اين توضيحات آماتوری؟ باور كنيد خيلي نگران كننده است!
  ضمناً اگر قراره عنوان لينك دقيقاً عنوان يا تيتر خبر يا مطلبي باشه كه به صفحه ش لينك داده ميشه، چرا عنوان رو از گزينه های لازم هنگام ارسال لينك حذف نميكنيد تا سيستم بصورت خودكار، تيتر خبر يا مطلب رو در صفحه ی مربوطه، پيدا و ثبت كنه؟ من جداً گيج و سردرگم شدم. آيا قانوني در بالاترين وجود داره كه بر اساس اون عنوان لينك ارسالي بايد دقيقاً مشابه تيتر خبر يا موضوعی باشه كه بهش لينك داده ميشه؟ اگر اينچنينه من خودم اعتراف ميكنم كه بي آنكه متوجه باشم، قريب به اتفاق لينكهايی كه ارسال كردم، اين ملاك رو نقض كرده. خواهش ميكنم در اين مورد هم من رو روشن كنيد.

 24. بازتاب: پیشنهاد تشکیل هیات منصفه « بالاترین وبلاگ
 25. موسی

  درست است که باید قوانین در بالاترین رعایت شوند، ولی در مورد خاص جرمانی بنظر من شما آشکارا تحت تاثیر لینکهایی قرار گرفته اید که لینک این کاربر را با لینک کاربران تازه واردی که یوزرشان بسته شده است.

  با اینکار اخیرتان گرچه بزعم خودتان عدالت را در بالاترین دارید اجرا میکنید ولی لطمه بزرگی به بالاترین خواهید زد. وجود کاربران فعالی مثل جرمانی یک برگه برنده برای بالاترین است که دارید با این کار برگه های برنده را از دست خودتان خارج میکنید.

  درست است که قوانین باید رعایت شوند ولی بنظر من بهتر است در مورد کاربرانی خاص با سابقه بالا و انرژی بالا بجای بسته شدن اکانت طرحی جایگزین شود که از انرژی شان کسر شود یا چیزی شبیه این طرح اعمال شود. در هرحال فرق است بین کسی که تازه از گرد راه رسیده است با کسی که2 سال از عمرش را پیوسته در خدمت سایت بالاترین بوده است.

  بهتر است در چنین مواردی توسط بالایار به کاربر در قسمت نظرات و نیز با ایمل صراحتا تذکر داده شود.
  در کل بنظر من تصمیم غلطی گرفته اید وشخصا – بدون هیچ آشنایی و منفعت شخصی و فقط بدلایل فوق الذکر -تقاضا دارم یوزر جرمانی را آزاد کنید.
  فقط همین!

 26. jakav

  آقای امیر احمد من نگفتم که نیا گفتم چرا میای؟مگه همین جمهوری اسلامی فیلتر نکرده؟تو داری از قانونی که خودت قبول داری عدول میکنی

 27. AurorA

  چرا به شیوه دگم باید عمل بشه و این مشکل که به سادگی قابل حله باید اینقدر وقت و انرژی تلف کنه ؟
  یک راه حل ساده : از این به بعد امکانی به سیستم اضافه کنید که اگر کسی مایل بود تیتر خبری لینکی که می فرسته به سلیقه شخصی تغییر بده برای جلوگیری از ابهام خبر رسانی برای خواننده مشخص بشه، مثلا با یک رنگ خاص، یا حک شدن اتوماتیک عبارتی مثل «تیتر خبر توسط فرستنده ویرایش شده» !

 28. دست نوشته

  روز گذشته حساب کاربری یکی از اعضا که به تازگی به عضویت بالاترین درآمده٬ به علت اظهار نظر شخصی در تیتر مطلب و همچنین عدم توجه به تذکرات دیگر کاربران٬ به مدت یک هفته به حالت تعلیق در آمده بود٬ که اعتراض وی به بی عدالتی در بالاترین را در پی داشت. این کاربر مورد دیگری پیدا کرد بود که کاربر پرکار و پر امتیاز Germany خطای مشابهی کرده و قانون بالاترین درباره او اعمال نشده٬ که پس از دریافت شکایت این کاربر، حساب کاربر Germany طبق قانون بالاترین به‌ مدت یک هفته به‌ تعلیق درآمد. در پی این موضوع امروز چندین لینک در حمایت از این کاربر زحمت کش بالاترین٬ ارسال شد٬ تا جاییکه یکی از لینک‌ها تلویحن با این ادعای اینکه دلیل تعلیق حساب کاربری این کاربر٬ تغییر تیتر خبر ایرنا را از «قاضی مرتضوی برکنار شد» به «جلاد تهران برکنار شد» بوده٬ بالاترین را متهم به تعلیق حساب کاربری به دلایل سیاسی نمود.

  تصحیح تیتر از phoenix-Y-K
  :دی

 29. علي

  سلام.
  من تو اين مدت خيلي به بالاترين مشکوک شدم. خيلي تغيير کرده. مخصوصا بعد از اون دو سه هفته که از کار افتاد. بعدش ديگه دومينش به نام حاج مهدي نيست!! بريد چک کنيد. هويز بگيريد. هويزش لاک شده. و معلوم نيست صاحب اصلي بالاترين کي باشه!!!!!!!!!! توي سه سال گذشته هميشه حاج مهدي را معرفي مي کرد به نام صاحب دومين.
  http://whois.domaintools.com/balatarin.com
  نکنه فروختيتش؟
  چون بالاترين ديگه اون بالاترين سابق نيست.
  Where is my Balatarin
  ????
  !!!!

 30. فرنگی

  //اما بین کاربران پرکار و دیگر کاربران فرق می‌گذاریم و متوجه هستیم که بدلیل کار زیادشان در بالاترین ممکن است دشمنهای بیشتری در بالاترین داشته‌باشند که برایشان شکایتهای بی‌مورد بفرستند. اما در همین‌حال از این این کاربران زحمت‌کش بالاترین انتظار داریم که آنها بیشتر از بقیه به قوانین بالاترین احترام بگذارند و از ما توقع نداشته‌باشند که اگر بعمد قوانین بالاترین را زیرپا گذاشتند ما از چنین مواردی چشم‌پوشی کنیم.//
  من فکر می کنم کاربران پرکار هم حق دارند متوقع باشند که در اینگونه مواقع بالاترین به دادن تذکری شخصی (و یا عمومی در همان لینک) اقدام کند و در صورت تکرار جریمه را اعمال کند.

 31. هلو

  من با خواندن متن شما و جمع بندي نظرات كاربران به يك نتيجه مي رسم: كسي مخالف اجراي قانون نيست. حتي كسي قائل به استثنا شدن كاربر يا كاربران خاصي نيز نيست. بلكه واضحترين حق كاربران بالاترين اينست كه بدانند در چه مواردي و با تشخيص چه كساني و براي چه مدتي حسابشان مسدود مي شود. ايا در صورتيكه من يك علامت تعجب اضافه در عنوان گذاشتم هم ممكنست حسابم مسدود شود؟ يا اگر اينكار مصادف شد با لطف چند دوست كه برايم گزارش تخلف رد كردند اين اتفاق ميفتد؟ و چه كسي تصميم ميگيرد در اين مورد؟ اگر هر تخلفي كه با منفي دادن مي توان با آن مقابله كرد شامل بستن حساب هم مي شود، آنوقت حق نداريم فكر كنيم دو جور منفي داريم: منفي كاربر معمولي و منفي بالايار كه معادل بسته شدن حساب است؟ پيشنهاد واضح من: تعريف شدن صريح موارد بسته شدن اكانت و مدت آن و مرجع و نحوه تشخيص آن در قوانين بالاترين. بعلاوه فكر مي كنم بتوان براي كاربران قديمي اين فرجه را در نظر گرفت كه قبل از بسته شدن حساب بهشان اخطار داده شود.

 32. بازتاب: قوانین بالاترین،برای فعال ترین کاربرش هم اجرا می شود « چارديواري
 33. مزدک

  سلام.
  من کاربر بالاترین نیستم و حدود 2 ساله که فقط از زحمات دیگران استفاده می کنم!:)و از این بابت خود را مدیون کاربران آن می دانم .اما… تا قبل از جو انتخابات فعلی به جرات می تونم بگم بهترین سایت فارسی زبان بود که شما رو از پرسه زدن بیخود توی وب ها و تلف کردن وقت نجات میداد.ضمن اینکه به دلیل سیستم رای گیری به صحت خبرها و مطالبش بیشتر از هر سایت فارسی دیگری میشد اطمینان کرد.برای امثال من که وقت زیادی برای اینترنت گردی نداریم و اعتمادی هم به هر سایتی،مثل یک معجزه بود.ولی بعد از انتخابات کافیه یک نگاه فقط به تیتر مطالب بیاندازید ،همه احساسی اند!.مثبت یا منفیها فقط یک دلیل دارند مطلب موافق جنبش سبز است یا نه.به دوستان سبزمان هم توصیه می کنم فقط یکبار خود را جای کسانی بگذارند که به هر دلیلی با جنبش سبز موافق نیستند و یا اصلا سیاسی نیستند. اگربا این نگاه به بالاترین بیایید متوجه میشوید چه بلایی به سر این سایت آورده اید.من برای اهداف و مبارزات شما احترام زیادی قائلم و میدانم هزینه بسیاری برای آن می پردازید. ولی چرا به جای اینکه یک سایت را از کاربرد اولیه اش بیندازید و از اعتبار آن استفاده کنید، خودتان سایت جدیدی مختص این جنبش راه نمی اندازید. قوانین بالاترین بسیار ساده و کاملا واضحند و 2 سال است که اعمال می شوند،فکر نمی کنید مصادره حتی قوانین این سایت، مقداری زیاده خواهی است ونقض حقوق همان اقلیتی که با شما موافق نیست.و الا خودتان هم بهتر می دانید که به کار بردن عنوان جلاد برای یک نفر که هنوز در هیچ دادگاه عادلانه ای محاکمه نشده،واضح ترین شکل اعمال نظر شخصی است.(حالا هی بیاین بگین نه توی دادگاه نمی دونم کجا محاکمه شده! بقیه لینکها رو چکار میکنین؟ تا کی میخواین سفسطه کنین؟)

 34. Oonroo

  درود!
  اجرای قانون شرط اوله ولی اگر جرمنی عزیز به خاطر خیانت کاری و جنایت کاری مرتضوی از قصد قانون را زیر پا گذاشته که منتظر پرداخت این جریمه هم بوده و نبایستی خیلی ناراحت باشه و دوستانش و سایر اعضای مخالف هم به این طریق نگا کنن تا همه راضی بشن و کلاغه هم شید به خونش برسه

 35. محمد رضا

  لطفا جواب این را هم بدیهید که چرا تا بحال از این کارا نمیکردید این قانون خیلی وقته که هست

 36. دال شین

  اگر واقعا دلیل بسته شدن حساب جرمنی این باشه که گفته «جلاد تهران برکنار شد» به نظر من بهتره حساب تمام کاربران بالاترین رو 6 روز ببندید چون همه بالاترینی ها در این موضوع هم عقیده هستند مگر کسی هم هست که در جلاد بودن اقای مرتضوی شک داشته باشه پس چه دلیلی برای مسدود کردن حساب «اسفندیار» وجود داره؟آیا درج نظر عمومی (نه نظر شخصی) اشکال داره اگر اشکال داره من با کمال میل می پذیرم که اکانت منم 6 روز تعلیق کنید.

  نام کاربری: nimnegah

 37. نوید

  شاید بهتر باشه جریمه ها متنوع بشند. جریمه باید متناسب با میزان جرم و احیانا اعتبار و میزان تکرار جرم باشه. یهو که به آدم حکم حبس ابد نمی دند!!!

 38. navid

  » ‌ اجرای قوانین بالاترین از هر سبزی برای ما سبزتر است. خیلی مهم است که بالاترین قوانینش بدرستی اجرا شود و قربانی ملاحظات دیگر نشود »
  این یعنی کون لق ایران و آزادی ایران … بالاترین مهمتره

 39. دهری

  چند اشکال عمده در نقش قانون در بالاترین.
  اول: دقیق تر نوشته شدن قوانین. مخصوصا قسمت مجازات. میدونیم که بعضی کارها خلاف قوانین بالاترین هستند. ولی جرم این خلافهای چیست؟ بعضی قانون شکنی ها خیلی مهم نیستند و در کار بالاترین خللی وارد نمیکنند. ولی بعضی دیگر شدیدا فلسفه کاری بالاترین را زیر سوال میبرند. مقدار جرم و مقدار مجازات باید مشخص شود. هنوز نمیدانیم که ایا جمع با ابزار مثبت و منفی تصمیم خواهند گرفت یا بالایارها؟ این واقعا در بالاترین مشخص نیست و بعدها هم باعث اشکال خواهد شد.
  دوم: کل ساز و کار مثبت و منفی یعنی این که جمع در مورد چیزی تصمیم بگیرند. اگر واقعا کار این جمع دارای ارزش است پس لزومی به اعمال نظر بالادست نیست و باید به نظر جمع احترام گذاشت. در بعضی جا ها این ساز و کار وجود ندارد و میتوان قبول کرد که شخص ثالثی باید مدیریت کند.
  سوم: توجه به روح قانون و نه متن قانون بخصوص در این مورد که قانون در مورد تیتر خیلی دقیق نوشته نشده. مثلا اگر کسی همین تیتر را با اعمال نظر شخصی در یک بلاگ شخصی بنویسد و این جا لینک کند از نظر قانونی هیچ اشکالی ندارد و قانون بالاترین به نوعی دور زده شده. ایا هدف این است که نظر شخصی فقط در تیتر بالاترین نباشد یا کلا در هیچ تیتری نباشد؟
  چهارم: عدم وجود یک برخورد یکنواخت و مداوم با قانون شکنی ها. بالاترین میگوید که فقط در صورت شکایت ان هم با تعداد بسیار بالا رسیدگی خواهد کرد. و با توجه به این نوع برخورد که به خاطر کمبود پرسنل مدیریتی قابل درک است خیلی از قانون شکنی ها بدون رسیدگی ادامه خواهند یافت. به نظر من این عذر پذیرفته نیست. خیلی از ما تجربه گزارش فرستادن و عدم رسیدگی را داریم. و این باعث جوی میشود که همه از بسته شدن حساب کاربری مثل جرمنی تعجب کنند. من شخصا بارها گزارش تخلف فرستاده ام و یک قانون شکنی واضح را گزارش کرده ام. اگر قرار باشد به انها رسیدگی نشود پس چرا باید به یک مورد جزئی تر مثل مورد جرمنی با این شدت برخورد شود؟ این اجرای قانون با شل کن سفت کن واقعا اعتبار قانون و مجری قانون را خدشه دار میکند.

 40. ihnd

  عضو بالاترین تان نیستم، ولی خواننده‏ی قدیمی آنم.
  یک عرض کوچک دارم خدمت دوستان. مثالی ست که می‏خواهم بزنم:
  امروز همه حکومتی های کشور، بهانه و دستاویز کشتار و دستگیری شکنجه کردنشان، حفظ نظام است. حفظ ارزش‏ها و آبروی نظام. حفظ آرمان‏های امام. حفظ یک مشت حرف و اعتقاد توخالی.
  مردم از گرسنگی سنگ می‏خورند و جان بالا می‏آورند، ولی هدف مقدس، یک چیز است. حفظ نظام. به هر قیمتی.
  بالاترینی‏ها…
  مبادا هدف شما، حفظ قوانین بالاترین، حفظ ارزش‏ها و آرمان‏های بالاترین و حفظ یک مشت از این چیزها باشد!!! (سه تا علامت تعجب گذاشتم امیدوارم نظرم پاک نشود!)
  تازه آن هم چه قوانینی!!!
  آیا قوانین شما از آسمان وحی شده‏اند؟ آیا قوانین شما حاصل یک نشست 6 روزه در وین هستند؟ آیا قوانین شما به تصویب سازمان ملل رسیده‏اند؟

  زشت است به خدا.
  5 دقیقه بیشتر وقت نمی‏خواهد. به صفحه ویرایش قوانین بروید و این قانون ها را اصلاح کنید.
  نکند یواش یواش خودتان هم دارید باور می‏کنید که اینها «قانون» هستند؟
  اینها تنها یک سری قرارداد بین کاربران است برای حفظ نظم بیشتر، حال که یک قرارداد این همه بلوا به پا کرده، خب تغییرش دهید.
  به قول معروف، خواجه خر نداشت، رفت خرید!
  دنبال دلیل بزرگتری برای تغییر قراردادها (به زعم خودتان قانون) می‏گردید؟

  • roots

   صريح و روشن و دقيق. سپاس از شما.
   اجرای مقررات البته بايسته و شايسته است. ولی زنهار كه گمان كنيم مقررات از اهدافی كه برای تامين آنها تدوين شده اند، مهم ترند. بالاترين امروز به مقرراتی نياز دارد كه پيش از آن كه تجويز كننده ی كنش فوری در اجراي خود باشند، مجريان را به پرهيز و خويشتنداری در اِعمال خويش الزام كنند.

 41. Nimphadora

  با سلام، حساب کاربری من به خاطر توهين به کاربری بسته شده، در حاليکه اون کاربری در همون لينک به من می گه:
  http://ashpazi.shamsikhanoom.rr.nu/permlink/2009/8/30/1731632#c-2130171
  من هرچی به تو فاحشه مغزی هیچی نمی گم فکر می کنی دست شکسته ای زیر سر کسی دارم؟ بدجور خارش گرفتی و نمی دونی به کجا بمالی که از دیروز دایم دنبال گفته های من ریسه شدی و ** زیادی می خوری. شاید هم خیلی سوختی که اینجوری داری بالا پایین می پری؟ انگار باید چندتا لیچار بارت کنم تا دهنت کثیفت را ببندی و ساکت بشی . دوتا نظر بعد می گه:
  خفه شو لجن. 3 هفته هست **های زیادی که می خوری را تحمل می کنم و بهت هیچی نمیگم. هی از صبوری من سوء استفاده میکنی؟

  و حسابش تعليق نشده. تا آخر صفحه رو بخونيد پره از فحاشی های ايشون .

  لطفاً اگر معيارتان قانون است، با همه يکسان طبق قانون رفتار کنيد و حساب اين شخص فحاش رو هم ببنديد. اگر هم اينطور نيست و بعضی کاربران با بعضی ديگر «برابرترند» بگين ما بريم پی زندگيمان

 42. شکیبا

  سلام

  بنده از خوانندگان بالاترین هستم و عضو نمی باشم با اینحال نظر خود را مطرح می کنم.

  بنده فکر می کنم که نحوه برخورد با کاربر متخلف باید طبق قانون یا مرامنامه بالاترین باشد. اینکه این مرامنامه چه بندهایی دارد از آن اطلاعی ندارم ولی با مطرح کردن چند سوال ساده شاید بتوان به راه حلی رسید در جهت قانون مدار کردن محیط فعالان بالاترین.

  – آیا قوانین بالاترین برای کاربران شناخته شده است؟
  – آیا کاربران بالاترین خواستار بازبینی در قانون هستند؟
  – آیا در بالاترین می توان گروهی تشکیل داد که به صورت دوره ای به قوانین و اجرای آن نظارت کنند؟

  – اگر کاربر متخلف با نظر شخص اجرا کننده قانون بالاترین یکسان نباشد آیا گروهی بالاتر در این شبکه برای رجوع و شکایت از پلیس بالاترین موجود است؟

  در نهایت بنده فکر می کنم که این کاربران قدیمی بالاترین هستند که باید به همراه گروهی از کاربران تازه به بازنگری قوانین بپردازند و در صورت نیاز قانون را تفییر دهند.

 43. majid

  نام کاربری من را با نام با نام majid-25 بسته اید به تهمت نقض قانون کپی رایت و من در ایمیلی برای شما توضیح داده ام و هیچ محدودیت زمانی ای را هم ذکر نکردید.ایا برای همیشه نام کاربری ام را مسدود کرده اید؟چرا به ایمیلم هیچ جوابی ندادید؟؟؟اونقت دم از اجرای قاونو می زنید؟!

 44. panbe

  کاش جرمنی عزیز میومد اینجا کامنت میذاشت میگفت که تابع قانونه و تعلیق حسابش رو میپذیره تا این دعوا ها بخوابه
  منم موافق کار بالاترینم اگه جلوی بی قانونی ها گرفته نشه کبفیتش روز به روز پایین تر میاد به خصوص که هر روز بر تعداد کاربران داره افزوده میشه
  به امید هر چه زودتر تموم شدن دوره ی تعلی جرمنی 😉

 45. SOOTI

  man saheb shomreh karbari
  sooti2003
  hastam
  hesab man basteh shodeh hododan 10 roz
  aia hesab man mojadan baz mishavad ya nah
  lotfan komk konid

 46. مهدی

  به نظر من بالاترین می تونه به یک بنیاد تبدیل بشه، شبیه به ویکی مدیا با اساسنامه واضح و مشخص و دارای هیئت مدیره بشه که از بین کاربران با رای کاربران انتخاب بشوند. در اون صورت اتهامات نامشخص به به بالاترین وارد نمی شه چرا که همه سیستم شفافه و کاملا قانونی، راه اصلاح قوانین هم مشخص می شه. به نظر من ویکی پدیا الگوی بسیار خوبی برای همکاری آنلاین ارائه می کنه که نباید از نظر دور داشته باشیمش.
  گذشته از این، از جایی که بالاترین تا حدودی تبدیل به جایی برای شهروندان ژورنالیست هم شده باید کاربری رو که تیتری زیبا انتخاب می کنه تشویق هم کرد و این رو از نظر شخصی جدا کرد. شاید هم تیتر اصلی بشه آورد و جایی هم برای تیتر انتخابی.

 47. kamayr

  من احساس كردم بالاترين ميخواهد بصورت زير تغيير كند پس پيشنهادهاي ذيل را ميدهم

  1- هيچ فرقي بين كاربر باسابقه با بي سابقه نباشه اين خيلي خوبه هيچ پاداشي در انتظارتون نيست اين باعث ميشه توقعات افراد بالا نره و بگه خيالتون راحت هر چه بيشتر زحمت بكشيد امكان خطا و در نتيجه تنبيه تون بيشتر ميشه
  2-در سته كه كشورو فضا تغيير كرده ولي بالاترين كه نبايد تغيير كنه چون از اصول دين هست و تنها مجتهدان بايد نظر بدهند بنابراين چون بعد از انتخابات سايت بيننده هاش و مخاطبانش بيشتر شدند وچون بالاترين نيرو نداره بهتره كه مخاطبانش كمتر بشند. بهتر ه براي اخراج كاربرانش هر ماه يك قرعه كشي انجام بده
  3-بالاترين بايد حكومت نظامي داشته باشه اجتماع بيشتر از يك نفر ممنوعه يعني از هر خانواده اي ،هر گروهي و دسته اي فقط يك نفر ميتونه عضو بشه در غير اينصور شناسايي و بجرم تعدد كاربري بدون محاكمه و هيات منصفه بايد محكوم به مرگ بشه. (مسدود شدن ابدي)
  4-بهتر است يك واحد گزينش و يا حراست در بالاترين تشكيل شود و قبل از ورود افراد را كنترل كند در صورتي كه امكان پذير نيست ميتوان از روي لينك كساني كه مطلب مينويسند فهميد كه آيا بدرد بالاترين و كمك به ما ميخورند و آيا مثل ما فكر ميكنند يا نه بعدش خيلي ساده ميشه كاربريشون رو مسدود كرد مثلا شكايت دارند و يا … چند كاربر داشتند كي ميخواد بفهمه كسي هم كه به كسي پاسخ نميده يك نفر آدم به عنوان بالادار كه به همه نميرسه

  از طرف يك محكوم اعدامي !

 48. meysam.b3

  قوانین هر جامعه ای متناسب با خواست های افراد آن جامعه شکل می گیرد و البته تغییر می کند . قوانین اگر به صورت خشک اجرا شوند قطعا محیطی غیر قابل تحمل را برای کاربران فراهم می سازند . شما می توانستید ابتدا با ارسال یک میل شخصی جریان این لینک را از طریق خود جرمنی عزیز دنبال کنید و علل ارسال لینک را بپرسید و سپس اینچنین خشن و بدون تامل برخورد کنید .
  باعث تاسفه و؛ ولی باید بگم که امروز بالاترین دیگر آن محلی نیست که در آن احساس امنیت کنیم … برخورد نسنجیده در ارتباط با کسی که شخص منفور اکثریت بالاترین را جلاد خطاب کرده باعث میشه تا کاربران اینطور فکر کنند که بالاترین موضع گیری و جهت گیری های خاص سیاسی دارد که با این طرز برخورد وصل بودن بالاترین به نظام ج.ا تصور می شود .
  بالاترین باید ضمن اجرای قوانین به نکاتی از جمله منعطف کردن قوانین ، اجرای سنجیده و حساب شده ی قوانین و … توجه کند تا شاهد مشکلات اینچنینی نباشد .
  ما موقعیت خاصی در ایران داریم … خبرگزاری هایی مثل کیهان و … همواره در حال جعل اخبار هستند و هیچکس صدایشان را قطع نمی کند و تنها تریبون ما برای رساندن صدایمان به مردم کشورمون بالاترینه ؛ اگر بالاترین هم صدای ما خفه کند دیگر هیچ ؛ پس از بالاترین می خواهیم که حامی کاربرانش باشد و آنها را در این مسیر تنها نگذارد .

 49. alireza21

  آقای بالاترین عزیز
  من توی ایمیل هم گفتم، با هزار زخمت با اینترنت فکسنی و ذغالی تو بالاگردون عضو شدیم پدرمون در آمد تا 1000 امتیاز گرفتیم حالا به دلیل خطایی شما اکانت من رو مسدود کردی. خوب! تسلیم! اشتباه کردم! میگم کی دوباره اجازه فعالیت میدی؟

 50. aabtin

  من چون از مديريت بالاترين انتقاد کردم و اونا رو به چالش کشيدم حساب کاربريم به بهانه ” منفی غير قانونی ” مسدود شده

  جالبه در همون لينکی که من منفی دادم يک کاربر ديگر هم مثل من منفی ” تيتر توضيح يا بخش نامناسب” داده

  ولی اون کاربر اکانتش بسته نشده ولی اکانت من بسته شده

  اين نشون ميده که مديريت بالاترين فقط قصد داشته به اصطلاح روی منو کم کنه
  و از قدرتشون سو استفاده کردند

  اين هم لينکی که اکانت من را به بهانه آن مسدود کردند

  http://balatarin.com/permlink/2009/9/2/1737327

  البته بگم من کلا با هر گونه ايجاد محدوديت و بسته شدن اکانت مخالفم و الان هم
  قصدم اين نيست که بگم چرا آن کاربر ديگر را مجازات نکرديد

  من فقط ميخوام بگم کم ظرفيتی و سو استفاده از قدرتتان بدجوری تابلوست

  مديريت بالاترين در راه اندازی اين سايت از خودشان هوش و توانمندی نشان دادند ولی متاسفانه در مقابل انتقاد بينهايت کم ظرفيت و ديکتاتور ماب هستند

 51. رها

  درود من چند ماه پيش به لطف يكي از دوستان سبز انديشه‌ام در بالاترين ثبت نام كردم. نام كاربري و پسوردم پذيرفته شد. از طرف بالاترين لينك پذيرش برام فرستادن و با توج به اينكه من با فيلتر شكن وارد ميشم هر كاري كردم نتونستم وارد بالاترين بشم دائم ارور ميده ورود شما با اين نام كاربري ناموفق است. از طريق دوست محترمي كه براي بنده دعوت‌نامه فرستاده بودند نيز اقدام كردند ايشون مي‌گفتن نام كاربريتون فعال و تعجب كرده بودند كه چرا هيچ فعاليتي نداشتم طي اين مدت . فكر كردم شايد پسورد اشتباه است سه بار هم اعلام فراموشي پسورد كردم هر بار بالاترين لطف كردند و براي من رمز جديد فرستادن. اما باز موفق نشدم و پسورد جديد رو هم كه مي‌زدم ارور ميداد ورود ناموفق . نميدونم مشكلم چه طور حل ميشه من خط ADSL دارم اما فرقي نداشته. نياز به راهنمايي دارم. در ضمن حدود دو سال اندي شايدكمي بيشتر هست كه پيگير اخبار بالاترينم و بانظر دوست گرامي كسري عزيز هم موافقم. تا اينجا هم يه دنيا از همه اونايي كه وقت و زمانش رو هزينه مي‌كنند بابت اطلاع رساني و خبررساني در اين سايت تشكر صميمانه دارم. زنده باد هر آنچه انسان با شرافت آزاد انديش عدالت پيشه و بزرگ منش است.

 52. مهدی

  آقا چرا شما می‌خواین واسه مردم تعیین تکلیف کنید؟
  «خیلی مواقع خیلی‌ها … و اگر تیتر تفاوت داشته باشد گمراه می‌شوند.» آخه به شما چه؟ دلشون میخاد گمراه بشن؟
  شما هم شدین مثل نظام جمهوری اسلامی؟ شما هم مسئول بهشت و جهنم رفتن مردمید؟
  چرا واسه همه تصمیم میگیرد؟
  بقیه کاربرها که عقل دارن به هر لینکی که تشخیص دادن رای میدن. هیچ احتیاجی هم نیست که امثال شما براشون تصمیم بگیرید

 53. نادر و مینا ...

  دانشجويان دانشگاه شيراز در خطر محکومیت (لطفا کمک کنید)
  از تمامی عزیزانی که تو سایت بالاترین و در حوزه اینترنت فعال هستند خواهش می‏کنم کمک کنند.
  من و تعدادی از دانشجویان دانشگاه شیراز یک تیم انتشار اخبار تشکیل داده بودیم و اخبار بعد از کودتا رو برای بچه‏های فعال دانشگاه که در تعطیلات تابستان در شیراز نبودند، می‏فرستادیم. یک بانک ایمیل از بچه‏های دانشگاه در اختیار ما بود که هر روز چندین ایمیل برای اعضای این بانک ایمیل فرستاده می‏شد. اما در انتخاب اعضای بانک دقت زیادی صورت نگرفته بود چراکه کار در اواخر ترم و خیلی عجله‏ای صورت گرفت. یکی از افرادی که ایمیل براش فرستاده می‏شد، تو زرد و از اعضای بسیج طرفدار ا.ن از آب در اومده و رفته در دادگاه با عنوان مزاحمت و انتشار اکاذیب در فضای سایبر از سه نفر از اعضای تیم انتشار اخبار شکایت کرده. مستنداتش هم ایمیل‏هایی است که از ما در اختیار داره و 3 تا شاهد بسیجی….. ایمیلشم aldr121@yahoo.com هستش… از تمامی دوستان خواهش می‏کنم هر جور که می‏تونید این ایميل رو هک کنید یا از کار بیندازند. من ترم اخر و در آستانه فارغ التحصیلی هستم و اگر مشکلی برام پیش بیاد نمی‏تونم فارغ التحصیل بشم…خواهش می‏کنم کمکمون کنید، واقعا تو دردسر افتادیم…..

 54. لوت و پوت

  بالاترین مثل یک سایت اطلاع رسانی قوی می ماند که درحال حاضر میتواند منعکس کننده اخبار های به روز باشد.
  بزرگترین مشکل بیشتر کاربران این است که صاحب تحلیل، خلاقیت و انگیزه ایجاد موج خبری قبل از رویدادهای سیاسی، اجتماعی و سایر موارد نیستند. به نظر میرسد کسانی که در ایران به سایت های خبری ایران پرس و یاامثالهم دسترسی دارند راحت تر می توانند از طریق ایمیل به اخبار آگاهی پیدا کنند. ایجاد تقویم رویدادها برای ایجاد موج خبری ضروری است.
  بخش بعدی مشکل این است که بیشتر کاربران شما سطحی نگر و عنوان خوان هستند نه موضوع خوان و آینده نگر و حتی ا نمی دانند به چه موضوعی رای مثبت یا منفی دادند؟
  بنابراین قوانین اگر به طور سطحی تدوین شود، احتمال داده میشود که سایت شما کاربر روزانه گذر خواهد داشت و افت قابل ملاحظه ای خواهد کرد.

 55. امید

  راستش بعضی وقتها دلم برای بالاترین قدیمی تنگ می شود.
  هر چی دلت می خواست می گذاشتی و این کاربران بود که می گفتند خوب است یا بد.
  اگر بد بود می رفت پایین و اگر خوب بود می آمد بالا.
  الان که اولا بالاترین خودتش یک سری تارنماهای خوب را فیلتر کرده.
  بعدش تا انتقادی بر ضد بالایارها بکنی سریع یک تو دهنی یک هفته می خوری که یعنی مواظب باش.

  بعد هم اگر میل باب بالایارها نباشد سریع متن را بدون توجه به امتیازهای آورده پاک می کنند.

  یادم است یک متن انتقادی از بالاترین نوشتم که در دو ساعت 15 تا امتیاز مثبت آورده بود و سریع پاکش کردند.

  واقعا حیف که یک عده به اسم بالایار دارند روز به روز بیشتر بع اسم بالاترین ضربه می زنند.

  باز دم تارنمای دنباله گرم.

  امیدوارم که دنباله چند وقت دیگر مثل بالاترین نشود.

 56. sokotetarik

  درود بر شما …

  بارها با ارسال ایمیل و خواهش از دوستان سعی در عضویت بالاترین کردم اما موفق نشدم …

  من برای فعالیت در این سایت با پتانسیل زیبادی اشتیاق به خرج دادم اما این اشتیاق را دارم از دست میدم …

  خواهش میکنم برای عضویت من را راهنمایی کنید …

  از دوستان پرسیدم گفتند دعوتنامه بسته است …

  طفاً برای بنده به آدرس fallen.lifeless@gmail.com دعوتنامه بفرستید …

  قبلاً متشکرم …

 57. تکرار

  با سلام و عرض خسته نباشید . / راجع به مثالی که زدید من نظرم اینه که طبق قانون ژورنالیستی یک روزنامه نگار نباید نظرات شخصیش رو در خبر دخیل کنه . که این یک قانون اخلاقیه . اگر اجازه بدید کاربران بالاترین خودشون راجع به امور غیر اخلاقی تصمیم بگیرن خیلی بهتر از اینه که یک فردی که می تونه در یک هفته اطلاعرسانی مفیدی رو انجام بده محروم کنید.ببینیند هر کسی می تونه تیتر برای مطلبش انتخاب کنه . شاید تیتر مناسب تر باعث بشه که مطلب داغ بشه و دیگران هم ببینندش . الان جوی که توی بالاترینه متاسفانه هنوز کمی مافیا بازی داره و بعضی وقتا تیترای مهم خود من داغ نشده اما تیترای مزخرفی که یا غلط بوده یا سر کاری داغ شده و اومده فقط بخاطر اینکه بر فرض کاربر ارسال کننده دوستای زیادی داره که به هم + میدن دائم… / اما در کل دستتون درد نکنه