مشکلات مدیریت کاربران در بالاترین

ما در حال بررسی سیستم مدیریت کاربر در بالاترین هستیم. متاسفانه از آنجایی که تقلب در فرهنگ ایرانی گسترده است و حتی نوعی «زرنگی» محسوب می‌شود، در میان کاربران نیز تقلب و قانون شکنی کم نیست و این به گردش کار سیستم لطمه جدی وارد می‌کنند. برای آنکه شما هم بتوانید به مشکلات فعلی بالاترین فکر کنید و راه حل بدهید، سعی کرده‌ایم مشکلات فعلی را در قالب این تصویر به شما نمایش بدهیم.

slide14
برای دیدن بزرگتر عکس کلیک کنید

یک دیدگاه

 1. minarasa

  سلام من با تقلب مخالفم وهمچنین بعضی وقتها حس میکنم لینکهایی بالا میاید که در حد و اندازه های بالاترین نیست به نظرم راه حل خوبی را انتخاب کردین چون منم وقتی میدیدم بقیه لینکهاشون از رااههای غیر معمول داغ میشه برای اینکه لینکی که به نظرم خوبه رای بیاره به راههای غیر مجاز فکر میکردم اینجوری حذف متقلب ها یک حالت پیشگیرانه هم برای بقیه بوجود میاورد در ضمن از توجهتون ممنون و متشکرم

 2. یاسر

  بسیاری از تقلبهایی که کاربران در بالاترین انجام میدهند، به سادگی با گرفتن log از تمام فعالیتها و پردازش آنها قابل شناسایی هستند. به عنوان مثال وقتیکه در مدت زمان کوتاهی از یک IP به چند حساب کاربری مختلف login میشود و این اتفاق چندین دفعه تکرار میشود، سیستم با احتمال بسیار بالایی میتواند مطمئن باشد که همه این حسابهای کاربری متعلق به یک کاربرند. با بررسی شباهتهای رای دادن این حسابها میتوان باز هم مطمئنتر شد.

  به همین ترتیب وقتیکه بسیاری از لینکهای فرستاده شده توسط یک کاربر به صفحات یک وب سایت خاص هستند، احتمال بایاس کاربر به آن وب سایت بالا میرود.

  همیشه برای من سوال بوده که چرا بالاترین کمی برروی این موارد کار نکرده است.

  • sheida

   من پاسخش را می‌دهم، انها این قدر ادم دارند که بتوانند خیلی مسایل بزرگتر از این را به راحتی حل کنند.

 3. ammonite1

  اضافه نمودن بخشی تحت عنوان پیشنهادات، با همان سیستم کامنت و امتیاز، میتونه به مدیران بالاترین امکان دریافت بهتر نظرات و پیشنهادت کاربران را که گاهی‌ بسیار جالب هستند بدهد.

 4. rman_a

  من فکر می کنم تعداد کاربران هر چه بیشتر باشد و در نتیجه حد نصاب داغ شدن بیشتر شود ، تقلب ها در خیل کاربران رقیق تر می شود و کمرنگ تر.
  …..پس شاید بهتر باشد دعوت نامه حذف شود.
  مطمئنا حذف تقلب به صورت دستی غیر ممکن و اصلا مصلحت نیست.
  البته می توان به ایجاد ساختار سازمانی بهتر و استفاده از برخی معتمدان و بزرگان بالاترین هم استفاده کرد.

 5. Arianjoon

  سلام آقا مهدی
  بنده با تقلب مخالف هستم چون خودش نوعی نقض حقوق بشر و حریم خصوصی دیگران هست ولی شما الان 2هفته هست که بنده رو فرستادید در لیست به اصطلاح «مضلین» بالاترین. تنها دلیلی هم که بنده هم کیش اونها شدم اینه که من به لینکهای دوستام که درباره پیروزی استقلال در لیگ بود فقط از روی شوخی به اونها منفی دادم ولی از شانس بنده اکانتم بسته شد اون هم برای همیشه.
  شما این سوال رو جواب بده: اونهایی که الان دارن با 17تا اکانت فعالیت میکنن یا اینکه روزی 28 تا منفی(با لابی) از روی لج نثار هم میکنن رو شما باهاشون برخورد کردی که بنده رو به خاطر 5تا منفی به لینک های دوستام( اون هم از روی شوخی و برای اولین بار ) بستی ؟

  یا اینکه شما با آقای جرمنی و حاج خانوم فرناز (و باند ایشون) که تابستون امسال بزرگترین خیانت رو به سایت جنابعالی کردند(با اون جریانی که توی فرندفید اومدن گروپ ساختن برای حذف لینک های دیگران) برخورد درستی کردی که الان بنده به خاطر 5تا منفی برای همیشه بسته شدم ؟
  اینها دلیایلی هست که بنده با دادن بیش از 38تا ایمیل بعد از بسته شدنم آدم بد شانسی هستم که از بین۲۳۵۸۲ کاربر خوردم به تور شما.
  نه به اون روزی که حالم گرفته بود که آقا چرا منو با درخواست خودم نمیبندی که برم پای درس و کارام نه به حالا که حالم گرفتس که چرا منو اینطوری بستی !….

  • mini

   آرین جون چطور با نقض حقوق بشر و حریم خصوصی دیگران مخالفی ولی بخودت اجازه میدی فحاشی کنی و زشت ترین الفاظ رو نسبت به کاربران دیگه بکار ببری؟ اون هم بدون دلیل و بدون اینکه کوچکترین توهینی بهت شده باشه. اگر رو در رو صحبت میکردیم هم به خودت اجازه این فحاشی و بی ادبی رو میدادی؟ اونهم در صورتی که به اشتباه فکر میکردی طرف صحبتت دختره و مطمئنا بخاطر خیلی مسائل نمیتونه با تو دهن به دهن بشه و متقابلا فحاشی کنه.فقط من هم نبودم که مورد فحاشی تو قرار گرفتم زیر لینکهات به دو سه نفر دیگه هم بدون دلیل خاصی شروع به فحاشی کردی و یا با ادبیات نامناسب صحبت کردی.الغرض اگر بسته شدن حسابت فقط بخاطر فحاشی به من باشه که من راضی به بسته شدن حسابت نیستم .ولی متاسفانه خلافهائی که انجام دادی فقط مختص این یه مورد نیست.

  • Arianjoon

   مینی جان در حظور آقا مهدی عرض میکنم بنده از این به بعد به هیچ دلیلی منفی بی دلیل نمیدم (هرچند که تا حالا هم نمیدادم و فقط یه بار از روی شوخی با دوستام به لینکش که درباره استقلال بود منفی دادم و الا جواب منفی هایی که نثار لینک های من کرده بودی رو میدادم)

 6. sheida

  من برای انجاش که نوشته 50 تا گزارش در روز یک پیشنهاد دارم. برای هر لینک بگذارید تنها یک گزارش فرستاده بشود اگر قبلا کسی گزارش کرده دیگر کسی نتواند گزارش کند که کارتان کمتر شود.

  یک دکمه‌ای چیزی باشد که این کار را بکند

  • Arianjoon

   پای یه لینک آدمای مختلفی میان که نمیشه با همشون یه طور برخورد کرد !
   از این بگذریم شما بنده رو اسپم کردی شیدا که جواب ایمیل نمیدی ؟
   ایمیلم webmaster.iran در جیمیل هست

 7. نیما

  من پیشنهاد میکنم سیستم منفی دهی بالاترین رو بذارید کنار، حداقل سه چهارم مشکلات بالا حل میشه.چه لزومی داره که برای مطلبی گزینه ی منفی دهی وجود داشته باشه وقتی اینهمه میتونه خطا داشته باشه و باعث دردسر بشه؟

  محدودیتی هم برای وبلاگ های کپی پیست کار قائل نباشید چون رسیدگی به آرمانی چون رعایت کپی رایت از عهده ی مجموعه مدیران بالاترین بر نمیاد (تعداد لینک ها در هر روز بسیار بالاست). رعایت کپی رایت با اعمال سیاست محدودسازی و فیلتر گذاری فرهنگ سازی نمیشه. وقتی ملت شعور کپی رایت ندارن کاریش نمیشه کرد.

  به اعتقاد من کمی قوانین آرمانی و ایده آل بالاترین رو به قوانین قابل اجرا و متناسب با «واقعیت ها» تغییر بدید.

 8. Rusiranlover

  آرین جون عزیز . من از اینکه حسابت بسته شده خوشحال نیستم ولی اگر متنبه شده باشی خوشحال خواهم شد . همونطور که زیر یک لینک بهت گفتم صابون تو به تن من هم مالیده شده و در یک لینک قدیمی انواع و اقسام توهین ها رو ازت شنیدم که بعد از آن اولین گزارش تخلف رو در طول مدت فعالیتم رد کردم . اگر در خیابان به کسی توهین نکنی هنر نیست ، در دنیای مجازی که دست کسی بهت نمی رسه اگر عزت نفس داشته باشی مردی.

  • Arianjoon

   بنده باید اعتراف کنم متنبع شدم ازین به بعد هم اگه خواستم به کسی فهش بدم تو دنیای واقعی گیرش میارم خواهر و مادرشو ….
   پس توی دنیای مجازی آدم باید احترام بگذاره !
   اوکی ؟

  • Arianjoon

   تو اون لینکی که قرار بود به عنوان مدرک فهاشی من به خودت نشون بدی از 2ماه پیش تاحالا پیدا نکردی ؟

 9. halone

  من بیشتر از این عبارت متنبه خواهی شد حالم بد میشه.
  یاد دبستان های ایران می افتم
  اینجا حتی برای دوران دبستان هم چنین کاری نکرده و از چنین لفظی برای یک انسان استفاده نمی کنند.
  مشکل همان 20% اشتباهی هست که می فرمائید.
  شما چطور بدون رسیدگی به شکایت و بررسی صحت و سقم آن می توانید حساب را ببندید.
  شخصی مثل من که هرگز خلافی و فحاشی انجام نداده ام و صرفا بخاطر احتمالا گزارش های طرفداران اعلمی حسابم بسته شده و حتی دلیلش هم توضیح داده نشده و می نویسد به دلایل نامعلوم…
  بعد هم فکر که می کنم میبینم آیا اصلا ارزش این را دارد که برای خواندن چند خبر در بالاترین وقت بگذارم
  خلایق هر چه لایق
  ما که تو اون کشور نیستیم چرا باید برامون اهمیت داشته باشه.
  بذار اونا همینطور به هم بپرند و …

 10. بازتاب: links for 2009-05-04 | نیم خط وحید » انعکاس لینکهای جالب و خواندنی روز
 11. yek karbar

  من اعتبار ۲۰۰ تایی دارم، ولی سیستم نمی ذاره که رای بدم و می گه که اعتبار ناکافی. لاگ اوت/لاگ این هم کردم درست نمی شه. قضیه چیه؟!

 12. dady

  سلام
  ميبينم كه بالاترين هم شده حكايت اون روباهه كه فرار ميكرد از ترس اينكه تخماشو بكشن
  شما هم اول ميكشين بعد ميشمارين
  اول حساب كاربر را ميبنديد بعد ميگوييد اگه فكر ميكنيد اشتباه شده ايميل بزنيد.ايميل ميزنيم سيستم درجا ميگه برو بابا كشكتو بساب ما وقت نداريم جواب بديم.واقعا حض كردم از اين احساس مسوليت شما .
  باور نميكنم شما در امريكا يا هر كشور غربي يا اروپايي باشيد.چون بعيد بود اين چنين با كاربرانتان برخورد ميكرديد.اين چنين بي مسوليت.با اين كارتان اندكي دموكراسي و ازادي سخن گفتن از عده اي را ميگيريد.
  حساب مرا به اتهام تبليغ سايت هاي نقض كپي رايت بسته ايد . اين لينكهاي من بگذاريد دوستان قضاوت كنند.
  http://balatarin.com/users/daady/links/submitted

  وا اسفا كه چه بر سرمان آمده كه براي ماندن در اين شهر كوچك مجازي بايد ايميل بزنيم و اين جواب ها را بگيريم
  اي واي بر ما
  ولي بدانيد من آنقدر پيگير اي قضيه هستم تا از شما جواب قانع كننده بگيرم در جواني كه كه چنين بودم

 13. Arianjoon

  آقا مهدی عنایت کنید کامنت بنده رو جواب بدین
  شما دارین دم از اجرای قوانین میزنید در صورتی که عدالت که شرط اجرای اون هست رو رعایت نمیکنید !
  آخه من 100 بار توضیح دادم
  هم در کامنت هم در 38 تا ایمیلی که ارسال کردم !!!!!!!!!

  باز هم میگم:
  سلام آقا مهدی
  بنده با تقلب مخالف هستم چون خودش نوعی نقض حقوق بشر و حریم خصوصی دیگران هست ولی شما الان 2هفته هست که بنده رو فرستادید در لیست به اصطلاح “مضلین” بالاترین. تنها دلیلی هم که بنده هم کیش اونها شدم اینه که من به لینکهای دوستام که درباره پیروزی استقلال در لیگ بود فقط از روی شوخی به اونها منفی دادم ولی از شانس بنده اکانتم بسته شد اون هم برای همیشه.
  شما این سوال رو جواب بده: اونهایی که الان دارن با 17تا اکانت فعالیت میکنن یا اینکه روزی 28 تا منفی(با لابی) از روی لج نثار هم میکنن رو شما باهاشون برخورد کردی که بنده رو به خاطر 5تا منفی به لینک های دوستام( اون هم از روی شوخی و برای اولین بار ) بستی ؟

  یا اینکه شما با آقای جرمنی و حاج خانوم فرناز (و باند ایشون) که تابستون امسال بزرگترین خیانت رو به سایت جنابعالی کردند(با اون جریانی که توی فرندفید اومدن گروپ ساختن برای حذف لینک های دیگران) برخورد درستی کردی که الان بنده به خاطر 5تا منفی برای همیشه بسته شدم ؟
  اینها دلیایلی هست که بنده با دادن بیش از 38تا ایمیل بعد از بسته شدنم آدم بد شانسی هستم که از بین۲۳۵۸۲ کاربر خوردم به تور شما.
  نه به اون روزی که حالم گرفته بود که آقا چرا منو با درخواست خودم نمیبندی که برم پای درس و کارام نه به حالا که حالم گرفتس که چرا منو اینطوری بستی !….

 14. mini

  آرین جون من فقط بخاطر برخورد بد و الفاظ نامناسبی که در مورد من بکار بردی ناراحت و رنجیده خاطر بودم و الان هم نیستم.و راضی نیستم که حساب کاربری ات برای همیشه در بالاترین بسته بشه .و همین جا هم از مهدی خواهش میکنم با توجه به حرفهایت اگر ممکنه حسابت رو باز کنه.فقط خواهش میکنم ازت که تو هم در برخوردهایت کمی صبور باش و براحتی بخودت اجازه نده که بخاطر مسائل جزئی باعث ناراحتی و دلگیری بقیه کاربرها بشی.

  • mini

   در ضمن آرین جون لینکهای رای داده ام رو نگاه کردم حداقل در 400 رای آخرم(از 2 ماه پیش)رای منفی ای بهت ندادم .که میگی منفیهائی که نثار لینکهام کردی! مطمئن باش هیچوقت با کسی دشمنی نداشته ام و هیچ وقت از روی دشمنی به لینکی منفی نداده ام تا بحال.

 15. mm312

  “ورود شما موفقیت‌آمیز نبود. حساب شما توسط سیستم اتوماتیک بالاترین یا مدیریت سایت، به دلیل نقض کپی رایت بسته شده است. اگر فکر می‌کنید که اشتباهی شده با info@balatarin.com تماس بگیرید !”

  آقا من اعتراض دارم؛ من که همیشه به سایت اصلی مطالب لینک دادم و تازه در بیشتر عناوین لینکهایم و در آخرش و داخل پرانتز اسم سایت اصلی را درج کرده ام؛ اینها کجا نقض کپی رایته ؟! مدیران محترم و بالادارها شما بگید و تشریح کنید …

  mm312 می گوید:

  می 10, 2009 در t 5:31 ب.ظ | پاسخ
  اگر ادعاهایم را قبول ندارید از پیشقراولان بالاترین و اونها که برترین امتیازارو دارن بصورت مخفی یا علنی در مورد من و لینکهایم سوال کنید؛ ضمناً سوالم اینجاست که معیارتون برای انتخاب بالایارها چه بود و چه هست؟ آیا واقعاً این افراد صلاحیت بررسی دارند، آیا سیستم اتوماتیکتون بی نقصه؟ و …

 16. mm312

  راستش منم دارم به حرف تو و خیلی از بروبچه های با سابقه ی بالاترین می رسم که تمام تلاشهای شبانه روزی من با بهره گیری از یک خط اینترنت در پیت باسرعت مافوق نور در ایران، برای ارسال لینکهای جذاب و مفید برای کاربرا و خوانندگان بالاترین بیهوده بوده و شایدم بقول بعضی از رفقایی که همیشه لطف داشتن و البته از نارفیقی، بی مروتی، دروغگویی، ادعا و حسادت، اصلاً بویی نبرده بودن (!!!) با استفاده از تقلب و نقض کپی رایت (!!!) بوده شایدم با شیوه هایی چون رشوه دادن به مدیران سایت بالاترین یا مسئولین عزیز فیلترینگ در کشور، رانت دولتی، فریبکاری، تشویش اذهان عمومی و حمایت از کاندیداتوری نفری خاص در جریان انتخابات ریاست جمهوری و یا اصلاً یک معجزه در قرن حاضر بوده است !!!!!! بهرحال همگی شاد و موفق باشید.

 17. m0nster_m

  ba salam in id e man (m0nster_m) chand rooze enerjy nemigire
  komak
  help
  sos
  …—…
  bebakhshid in pc man nis farsi nadare

 18. MrMehrdad

  با سلام

  بالاترین دیگر قدرت و صداقت قبل را ندارد . من مهرداد هستم کاربر قدیمی شما که به خاطر اضافه کردن یک مطلب درمورد » حجاب » هرچند خودم با این مطلب موافق نبودم و فقط برای بی طرفی این مطلب را اضافه کردم هم نام کاربری من » نقض کپی» و هم اکانت من بسته شد . چون همین یکی از بالایارهای شما به اسم » Germany» با آقای » AmrReader» سر لینک من دعواشون شد و آقای جرمنی برای اینکه نشان بدهند قدرت کافی دارند برای نشان دادن به آقای امیر ریدر هم سایت منو بی دلیل و هم اکانت منو برادرم را بستند !!! این بود صداقت شما ؟؟ شما هم که مثل محمود احمدی نژاد میمونید . هرجا نتوانستید مقابله کنید دست به زور میشوید . این را هم بدانید بالاترین سایت همه فارسی زبانهاست ! به امید آنکه باند و باند بازی های بسیار قوی که در بالاترین راه افتاده تمام بشود . امیدوارم نقدم سازنده باشد نه تخریب کننده !

  Acc man : MrMehrdad

 19. مصطفي

  همه فكر ميكنن كه مطالب خوب رو سايت مي زارن. تشخيص خبر درست از شايعه بر عهده خوانندگان هست. تنها راه قطع عضو گيري و شناساي كاربران خوب . اين كار فقط وفقط با افزايش تعداد كنترل كننده ها درست ميشه. كسايي كه بيشترين سابقه رو دارن.
  من خودم عضو نيستم و خيلي دوست دارم عضو بشم ولي دعوت كاربران رو قطع كنين.