تقویم بالاترین

همانطور که قبلا وعده کرده بودیم بالاترین قصد دارد به منظور بزرگداشت تمام انسان‌ها و عقاید و همچنین افزایش تحمل‌پذیری و احترام بین‌ فرهنگی، تقویمی اختصاصی برای بزرگداشت روزهای سال ایجاد کند. در این تقویم به هر یک از ادیان یک روز اختصاص داده خواهد شد. تا کنون عید فطر به مسلمانان اختصاص داده شده است. همچنین بنابر پشنهاد کاربران روش‌هشانا در تقویم بالاترین به یهودیان اختصاص داده شده است. بار دیگر از از شما کاربران تقاضا داریم که برای هریک از اقلیتهای زرتشتی، مسیحی، کلیمی، بهایی و همچنین «خداناباوران» مناسبت و لوگوی پیشنهادی خود را بفرستید.

همچنین از آنجا که ایجاد موضوع داغ برای سالگردها غیرقانونی است می‌توانیم از امکان تغییر لوگو به این مناسبتها استفاده کنیم. در این موارد یک برچسب مشترک به لینکها اضافه کنیم تا با کلیک بر روی لوگو همه لینکهای مربوطه در یک جا دیده شود. از کسانی که پیشنهاد بزرگداشت یک روز را مطرح می‌کنند انتظار داریم در تهیه لوگوی این روزها به بالاترین کمک کنند. ما این کار را در دو مناسبت قبلی یعنی تولد بالاترین و روز جهانی صلح انجام دادیم. اگر علاقمند هستید که سالگرد یاروز خاصی در بالاترین گرامی داشته شود این روز را در بخش نظرات این لینک پیشنهاد کنید. همه این روزها در تقویم بالاترین ثبت خواهد شد.
در پیشنهادات خود بزرگداشت روزهای ملی و همچنین مفاخر علمی و ادبی کشور را فراموش نکنید.

روزهایی که تا کنون به تقویم بالاترین اضافه شده است:
عید نوروز اول فروردین هر سال
روش‌هاشانا
عیدفطر
روز جهانی کارگر اول ماه می
روز زن هشتم مارس
روز سعدی اول اردیبهشت
روز فردوسی ۲۵ اردیبهشت
شب یلدا سی آذر
تولد بالاترین ۲۵ مرداد
روز بزرگداشت کورش هفتم آبان
روز جهانی صلح ۲۱ سپتامبر

همه این فعالیت‌ها برای این است که کنار هم لحظه‌ای به آرامش بنشینیم، سخن یکدیگر را بشنویم و با هم فلک را سفف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم.
دو لوگوی قدیمی بالاترین که ارزش دوباره دیدن دارد:

بزرگداشت روز کورش

لوگو به مناسبت شب یلدا

یک دیدگاه

  1. الف. میتو سپهر ( آبنوس)

    مسئولین محترم بالاترین بادرودی گرم…….. بنده با گرامی داشت روزهای مذهبی کاملا مخالفم ولی از دیگر روزها استقبال می کنم…… ادیانوباورهای دینی بسیار زیاد هستند ولذا اگرواقعا مسئله احترام است باید به همه احترام گذاشت….. بهمین دلیل من فکر می کنم بهتراست وارد مقولات دینی نگردید…………..