شروع به کار سایت بالاموزیک

موسیقی امروز ایران مجموعه‌ای بسیار متنوع از انواع موسیقی جهان است. در طی قرن گذشته، ایرانیان علاوه بر پرداختن به موسیقی اصیل و قدیمی خود، با انواع موسیقی علمی و عامه‌ مردم جهان نیز آشنا شده‌اند. در بین مشاهیر معاصر موسیقی ایران بسیاری به سبکهای امروزی‌تر موسیقی نظیر راک، متال، جز، هیپ‌هاپ رپ، بلوز، رگه و الکترونیک روی آورده‌اند. این سبکها در بین جوانان ایرانی نیز طرفداران خاص خود را دارد.
متاسفانه بسیاری از هنرمندان ایرانی عرصه موسیقی مجبورند به خاطر شرایط اجتماعی حاکم بر کشور، کنسرت‌ها و اجراهای خارج از ایران داشته باشند و به این دلیل، امکان حضور در کنسرت‌های این گروه‌ها برای اکثر جوانان علاقمند مقدور نیست.
بالاترین با ایجاد سایت جدید بالاموزیک به موسیقیدان‌ها، به خصوص گروه‌های آلترناتو ایرانی از سراسر دنیا، این فرصت را می‌دهد که بتوانند همزمان با اجرای برنامه‌ها و کنسرتهای زنده یا اجراهای خصوصی، موسیقی خود را به گوش علاقمندان برسانند.
هدف اصلی بالاموزیک برقراری ارتباط نزدیک و صمیمی بین موسیقی‌دانها و طرفداران و محاطبان آنهاست. مسئول بالاموزیک عضو جدید تیم بالاترین، خانم ملودی صفوی هستند. اکثر ما ملودی را از گروه آبجیز می‌شناسیم و سالهاست با اشعار خوب ملودی انس گرفته‌ایم. همین جا به ایشان خیر مقدم می‌گیم و امیدواریم که بتوانیم نسل جوان ایرانی را با موسیقی‌دانهای معاصر و هنرمندان را به جوانان ایرانی بیشتر و بیشتر نزدیک کنیم.
اولین بار بیش از سه سال قبل کاربران بالاترین در لینکی درخواست ایجاد بالاموزیک را کردند. پس از آن هم به صورت یک قرار نانوشته کاربران علاقمند به موسیقی، لینکهای خود را با تگ بالاموزیک به بالاترین ارسال کرده‌اند. تعدادی از کاربران علاقمند هم وبلاگ‌های مختلفی (۱و۲) با نام‌ بالاموزیک ایجاد کرده‌اند که زحمات آنها در ترجمه اشعار ترانه‌ها و شناساندن سبکهای مختلف موسیقی مدرن نیاز به قدردانی دارد. امیدواریم ایجاد یک محل جدا پاسخگوی نیازهای کاربران علاقمند به موسیقی باشد و امید داریم مانند گذشته ما را در پربار کردن این بخش جدید یاری دهید.
بالاموزیک تلاش خواهد کرد که بیشتر شما را به اجراهای زنده هنرمندان مهمان کند اما گاهی هم کنسرتهای از پیش ضبط شده در بالاموزیک پخش خواهد شد. به عنوان اولین اجرا، برنامه کنسرت به مناسبت چهارشنبه‌سوری که در ستکهلم اجرا میشود را با یک روز تاخیر در روز چهارشنبه بیست و پنجم اسفندماه ۱۳۸۹ ساعت یازده شب به وقت ایران برای شما پخش خواهیم کرد. در این برنامه که با همکاری تئاتر ملی سوئد و هنرمندان بسیاری تهیه شده است رپرهای محبوب مثل هیچکس و سوگند برنامه اجرا خواهند کرد.
منتظر دیدار شما در بالاموزیک هستیم
تماس با بالاموزیک: balamusic@balatarin.com
ویدئو: