سو استفاده از رای منفی و عدم لیاقت جامعه‌ای بهتر

متاسفانه در این چند روز اخیر بعضی از کاربران از رای منفی سواستفاده می‌کنند و تنها بخاطر مخالفت عقیدتی با بعضی از لینکها به این لینکها رای منفی می‌دهند.

رای منفی امکانی است که در اختیار شما قرار داده شده که شما هم در جلوگیری از لینکهایی که قوانین بالاترین را رعایت نمی‌کنند سهمی داشته باشید. استفاده ناصحیح از رای منفی نشانه عدم مسئولیت پذیری و عدم تحمل افکار مخالف است. از ما انتظار نداشته‌باشید که در بالاترین فضای پلیسی درست کنیم و بدنبال مجازات هر کاربری که رای منفی الکی می‌دهد باشیم.

جامعه بالاترین نمادی از جامعه ایرانیان است. اگر واقعا در این جامعه مجازی نمی‌توانید همدیگر را تحمل کنید و نمی‌توانید چند قانون ساده را رعایت کنید، لیاقت بالاترینی بهتر و همانطور جامعه‌ای بهتر را ندارید.

اگر دنبال آینده بهتری برای جامعه ایرانی هستید، فعلا همین چند قانون بالاترین را رعایت کنید.

پ.ن. امروز امکان اضافه کردن لینک به موضوعات داغ را از تمام کاربران با اعتبار کمتر از ۱۰۰۰۰ گرفتیم. دلیلش این بود که کاربرانی لینکهای بی‌ربط یا خیلی قدیمی به موضوعات داغ اضافه می‌کردند. لینکهای اضافه شده به موضوع داغ باید ارتباط مستقیم با موضوع داغ داشته باشد و جدید باشند.

یک دیدگاه

 1. damiran2

  بالاترین کی بر میگرده الان 13:38 بعد از ظهر تهرانه و نوشته در حال تعمیره شکیبا باسید

 2. toltek14

  خیلی از کاربرانی که در بالاترین فعالیت می کنند نه اهل وقت گذرانی هستند و نه اهل بازی. از امکانات این سایت استفاده می کنند تا بتوانند علاوه بر وبلاگشان محل دیگری برای تبادل نظر با سایر همزبانانشان داشته باشند. متاسفانه در چند روز گذشته شاهد بوده ایم که تعداد معدودی از دوستانی که در دفاع از تحریم انتخابات در بالاترین کامنت می گذاشتند حسابشان بسته شده و این شایعه را بوجود آورده که سایت بالاترین از گروه یا تفکر خاصی حمایت کرده و مخالفین را سانسور می کند. مثلا حساب من toltek14 بدون هیچ دلیل موجهی (هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته ام) به مدت دو دهفته یعنی تقریبا تا دم انتخابات بسته شده . آقا مهدی عزیز! اگر سیاست کلی بالاترین تشویق به شرکت در انتخابات است همینجا بگویید تا اسباب اثاثیه مان را برداریم و خانه ی تازه ای پیدا کنیم.

 3. بازتاب: سو استفاده از رای منفی و عدم لیاقت جامعه‌ای بهتر | کاغذ دیواری: لینکهای داغ
 4. بخشوده

  برادر من یک نسبتی دارد تعداد لینکهای ارسالی و رای های منفی.وقتی این نسبت از حد متوسط بالاتر می رود امکان رای دادن منفی را برای چند ساعت برای کاربرهای با اعتبار کمتر محدود کنید.همان کاری که درباره موضوع داغ کردید.لازم نیست برخورد پلیسی کنید ولی می توانید جو منفی کاری سایت را برای یک مدت زمان محدود کنترل کنید تا کاربران داغ شده کمی خنک شوند.این ملتی که من میبینم عادت کرده که زیر سایه برادر بزرگتر زندگی کند.حالا یک مدت طولانی باید سپری شود تا ما به ایده آل هایمان نزدیک تر شویم.برای همین بعید می دانم اعضای فعلی از این محدودیت ناراحت شوند.اصلا هر سیستمی ترمز لازم دارد.تر و خشک را با هم بسوزانید همه چیز درست می شود.ایرانیها آدمهای منفعت طلبی هستند وقتی آب در لانه شان افتاد آنوقت گوششان را باز میکنند ببینند کجا حرف حساب می زنند.

 5. toltek14

  سلام. خواهش می کنم این کامنت را از طرف من toltek14 در بالاترین منتشر کنید: به عنوان یکی از اعضای قدیمی بالاترین تایید می کنم که بالایارها با حمایت از یک کاندید خاص آیدی چند کاربری را که در حمایت از تحریم انتخابات نظرشان را می نوشتند مسدود کرده اند. آیدی خود من بدون هیچ دلیل موجهی و بدون اینکه هیچکدام از قوانین سایت را زیر پا گذاشته باشم تا دم انتخابات مسدود شده. اگر ما در بالاترین فعالیت می کنیم و موجبات خوشنامی آن را فراهم می آوریم برای این است که در چنین روزهایی بتوانیم نظراتمان را به خوانندگان سایت برسانیم. آیدی ها را به جرم تحریم تئاتر انتخابات بسته اند و اینجاست که آدم بین طرفداران احمدی نژاد و طرفداران سایر کاندیداها نمی تواند تقاوتی قائل شود. همگی می خواهند مخالف خود را به زشت ترین وجه ممکن سانسور کنند. آقای بالاترین! بی طرفیت را ثابت کن.

 6. toltek14

  مهدی جان می دونم سرت خیلی شلوغه ولی خواهش می کنم خودت حساب کاربری مرا چک کن ببین کجا خلاف کرده ام. من همینجا اگه بخوای میتونم حداقل ده تا آیدی معرفی کنم که نظراتشان را در رابطه با دفاع از موسوی یا کروبی زیر همه ی لینک های مربوط و نامربوط تکرار کرده اند و آیدیشان هم بسته نشده. خفه کردن صدای کاربران در شان بالاترین نیست. یکهفته هست که بالایار محترم حساب مرا مسدود کرده. چرا دوستانی که با نقض قوانین بالاترین از انتخابات دفاع می کنند حسابشان بازه؟ چرا حساب من به مدت دو هفته یعنی تا دم انتخابات مسدود شده؟ بخدا این درست نیست. همین یک روزنه را هم دارید روی تحریمی ها می بندید.

 7. kianosh

  آقای بالادار عزیز لطفأ این حساب ما را باز کن شش روز است بسته ای دیگر محکومیت ما دارد تمام میشود. نمی شود یکی دو ساعت باقی مانده را تخفیف بدهید؟

 8. راه دور

  در مورد انفجار زاهدان یک موضوع داغ ایجاد کرده بودم و داشتم لینک می گذاشتم. یک دفعه دیدم که آیدی ام بدون هیچ توجهی یا اخطاری مسدود شده است.
  آنهم به خاطر اینکه چند لینک مرتبط با موضوع داغ را که در مورد زاهدان بود و مال 10-12 روز پیش بود و در واقع پیشینه ای از تشنجات موجود در مورد زاهدان را نشان می داد.
  بالایار شماره 4 همان موقع آی دی منو به مدت 6 روز بست.
  سئوال اینجاست: آیا طرز دید یک بالایار می تواند با طرز دید یک نفر دیگر متفاوت است می تواند باعث خاموش کردن صدا شود؟
  آیا اخطاری نباید داده شود؟
  توی بالاترین بی قانونی زیاد است اما کاری با آنها ندارید، اما فرد دیگری را که لابی ندارد، آیدی دوم ندارد و غیره به بدترین نحو آیدی اش را می بندید.
  نمی دانم آیا توضیحی در این زمینه هست؟
  بروید لینکهای من را بخصوص در مورد کشوری که در آنجا درس می خوانم ببینید تا ببینید که منفی های عقیدتی و عقده ای چند نفر بخصوص که اتفاقا خود را ایران دوست می نمایند در تمامی آن لینکها حضور دارند.
  اما این افراد راست راست می گردند و به منفی های غیرقانونی خود ادامه می دهند.
  آن وقت آیدی من بسته می شود.

  • رضا

   منظورتون از 10-12 روز پیش ، لینکهای 9 ماه پیش یعقوب میرنهاد هست دیگه . اینطور نیست؟

  • راه دور

   نخیر، مال دو هفته قبل بود… سفر یک خانم روزنامه نگار به زاهدان که به حوزه های علمیه سنی ها میره

 9. bobrez

  با درود،
  برداشت من از جو جديد، سوء استفاده دو جانبه است. حساب کاربری بسياری بی جهت بسته شده، و در مورد خود بنده هم حسابم به دليل عجيبی بسته شده، که در بهترين حالت, مشکل از باگ سيستم بالاترين، و در حالات بد پرونده سازی برای کاربران است.
  حساب من به دليل اضافه کردن لينک نا مربوط( لينکی که اون روز خودم ارسال کرده بودم) به موضوع داغ بسته شده، در حالی که من بدون کوچکترين شکی مطمئن هستم که من اين کار رو انجام ندادم. اول فکر کردم اشتباهی رخ داده و با بالاترين تماس گرفتم اما اونها هم مطمئن بودند که اين عمل صورت گرفته.
  به هر حال به دليل اينکه راهی برای اثبات نداشتم بی خيالش شدم، اما جالب اينه که توی همون موضوع داغ امروز همون مطلب رو با يه لينک ديگه ديدم.
  غرض از عرض احوال، اين بود که درخواست کنم دست اندر کاران بالاترين بيشتر مواظب باشند، که کسانی که وظايف پليسی در بالاترين دارند واقعاً عادل باشند.
  اينکه حساب بسياری از کاربران مخالف لينک «گم و گور شدگان-این قسمت آستین پاره گان!» بسته بشه جای بسی تامل داره…

 10. فرشاد

  با عرض سلام و خسته نباشي
  شما كه اينقدر اصرار به اجراي قوانين توسط كاربران داريد (و واقعا هم بايد اينگونه باشد) متاسفانه خودتون الفباي قانون نميدونيد.منظورم اينكه قانون يك سري مراحلي داره تا شكل قانوني پيدا كنه و اون موقع همه مستلزم به اجراي ان قانون هستند .ولي اينكه شما عشقي و ميلي مثلا يك روز امتياز مثبت براي تازه واردها بر ميداريد ولي چند روز بعدش دوباره اين امكان فعال ميكنيد اسمش قانون نيست بلكه اسمش ازمون و خطا هست و در ازمون و خطا هم اين مشكل پيش مياد كه كاربران بقيه قوانينم مثل ازمون و خطا به عنوان قانون حساب نميكنند و بطبع اجراش هم نميكنند چون خود قانون گذار نميدونه چه قانوني بايد وضع كنه و هر روز نظرش در مورد موضوعات مختلف عوض ميشه.(از اين موارد تغيير نظر در بالاترين خيلي ديده شده)ببخشيد از انتقاد.موفق باشيد

 11. علی افشار

  سلام. من یه سوال داشتم در مورد سیستم بالاترین . ما یه گروه وبلاگ نویس هستیم که 5 نفری می شیم و فعالیت می کنیم . و همه ما اکانت بالاترین داریم و همه هم از یه وی پی ان استفاده می کنیم . حالا طبیعی هم هست که به لینک های هم رای بدیم . البته ابنکه به لینک های دیگه هم رای بدیم هم مسلم هست . این از نظر سیستم تقلب گیر بالاترین ، تقلب محسوب میشه یا نه ؟ اگه ممکنه جواب بدید .

 12. ح.ش

  چند كامنت مشكوك در وبلاگ من [به‌طور خصوصي] گذاشته شده است.
  متن اين كامنت‌ها
  شنبه 9 خرداد1388 ساعت: 10:28 توسط:…
  salam age mayel bodi to balatarin to + dadan hamkari konm in idiro add kon …tashakor
  وب سایت پست الکترونیک [ نظر خصوصی ]
  بازگشت «بيتل‌ها» به هامبورگ

  سه شنبه 5 خرداد1388 ساعت: 11:16 توسط:…
  سلام اگر عضو بالاترین هستید این آی دی رو اد کنید

  اسامي و آي‌دي‌هاي مورد نظر [كه شناخته شده نيز هست]،نزد من محفوظ است.

 13. yazdi

  چرا فقط افرادی که ۱۰۰۰۰ اعتبار دارند توانایی اضافه کردن لینک به موضوع داغ را دارا باشند. من ۲۰۰۰ اعتبار دارم و چند تا از لینک هایم که مرتبط با موضوع داغ هستش رو هوا مونده!!

 14. بهنازحسيني

  سلام به دوستان گرامي
  من مي خو اهم عضو بالاترين بشوم مي شه لطفا يكي برايم دعوتنامه بفرسته ؟؟
  منتظر جوابم و كمك شما هستم
  با تشكر
  7-4-88

 15. بهنازحسيني

  سلام به دوستان گرامي
  من مي خو اهم عضو بالاترين بشوم مي شه لطفا يكي برايم دعوتنامه بفرسته ؟؟
  منتظر جوابم و كمك شما هستم .shahrzibatteh22@gmail.com
  با تشكر
  7-4-88

 16. moh

  motaasefane adabiate shoma dar in weblog va hata dar ghavanin site aslan dorost nist
  age dust darid in site va be ghole khodetunin jameeye majazi pishraft kone adabiate khodetuno eslah konid
  aslan dorost nist ke az moze ghodrat va be tore tahghir amiz sohbat mikonid jenabe modire balatarin

  جامعه بالاترین نمادی از جامعه ایرانیان است. اگر واقعا در این جامعه مجازی نمی‌توانید همدیگر را تحمل کنید و نمی‌توانید چند قانون ساده را رعایت کنید، لیاقت بالاترینی بهتر و همانطور جامعه‌ای بهتر را ندارید.

  in paregraph neshundahandeye nadashtane adabiate sahihe, az in jomalat be tekrar tu matne ghavanin ham moshahede mishe
  inke yek site begire va modiresh ham maruf beshe ham zendegish behtar becharkhe nabayad dalil bar ghoruro takabor bashe

 17. moh

  dashtan ya nadashtane liaghat chizi nist ke to va amsalet bekhan dam az un bezanan o moshakhas konan ke vojud dare ya na!

 18. ففری

  آیا این آقای اسفندیار (germany) از بالایار ها است ؟
  ایشان با انرزی نجومی 220.000 با عده ای به صورت سازمان یافته به لینکهای که دوست ندارند
  ( و نه مخالف با قوانین ) رای منفی میدهند و آن لینک یا نظر مخالف را نابود میکنند
  1- آیا فعالیت سازمان یافته و باندی در بالا ترین مجاز است؟
  2-آ یا می توانید در سیستم انرژی تغییراتی دهید که از مقداری بیشتر نشود و رای منفی از نظر تعداد محدود شود و یا انرزی زیادی از کار بر بگیرد مثلا 10% از کل انرژی کاربر را بگیرد؟؟
  3- با کار بران باندی مقابله کنید. یک باند 35 نفره تمامی لینک هایشان به صفحه اول میرود و در مدت کوتاهی به انرژی های نجومی بالای 100.000 می رسند؟؟ مگر اینکه موافق این نوع فعالیت باشید.
  germany : web 2.0 :