شرایط جدید ایجاد موضوع داغ

در راستای تغییراتی که به شما عزیزان وعده داده بودیم و برای ساده و شفاف تر شدن قوانین موضوعات داغ ، تغییراتی دراین  قوانین و همچنین شرایط ایجاد موضوع داغ داده شد به این صورت که بخش‌هایی از آن حذف و بخش‌هایی نیز به آن افزوده شد.

امیدواریم که با همراهی و همکاری شما کاربران عزیز از این پس نیازی به حذف یا ویرایش موضوع‌های داغ از سوی بالاترین نباشد. سعی داریم تا در ماه‌های آینده این امکان را ایجاد کنیم که در صورت حذف یا ویرایش موضوع داغ از طرف بالاترین، دلیل آن را به اطلاع کاربری که موضوع داغ را ایجاد کرده برسانیم. تا ایجاد این امکان، کاربری که موضوع داغ‌اش حذف یا ویرایش شده می‌تواند از طریق ایمیل info@balatarin.com جویای دلیل آن شود.

۴- موضوع‌های داغ

موضوع‌های داغ بخشی از بالاترین هستند که لینک‌های مربوط به یک موضوع داغ را جمع‌آوری می‌کنند. هر کاربری که اعتباری بیشتر از بیست و پنج هزارواحد  داشته باشد می‌تواند هفته‌ای یک موضوع داغ ایجاد کند و لینک‌های مرتبط را به این موضوع داغ اضافه کند.

۱-۴ عنوان و توضیح موضوع داغ:

۱-۱-۴ از موضع بی‌طرفانه نوشته شود.

۲-۱-۴ مطابق با قواعد دستور خطّ فارسى مصوّب فرهنگستان زبان و ادب فارسى باشد.

در صورت عدم رعایت موارد فوق، بالاترین می‌تواند عنوان و توضیح موضوع داغ را ویرایش کند.

۲-۴ شرایط ایجاد موضوع‌های داغ:

۱-۲-۴ موضوع داغ باید ارزش خبری داشته باشد. سالگردها، مناسبت‌ها، تحلیل، گزارش‌، پیش‌بینی، روندهای متدوال، شایعه، گمانه‌زنی و موضوعات کلی نمی‌توانند موضوع داغ باشند. مثلا خشکسالی در ایران موضوع داغ نیست ولی خشک شدن دریاچه‌ای بر اثر خشکسالی موضوع داغ است.

۲-۲-۴ پس از ایجاد موضوع داغ باید ظرف نیم‌ساعت حداقل هفت لینک مرتبط با آن موضوع که ظرف سه روز گذشته ارسال شده به موضوع اضافه شود، در غیر اینصورت موضوع داغ حذف خواهد شد.

۳-۲-۴ لینک‌های یک موضوع داغ باید توسط هفت کاربر و از هفت وب‌سایت مختلف به بالاترین ارسال شده باشند. این هفت لینک نمی‌توانند از منابعی چون بالابلاگ، وبلاگ‌های شخصی و شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر باشند.

۴-۲-۴ سه ساعت پس از ایجاد موضوع داغ، می‌توان لینک‌های مرتبط با موضوع را که حداکثر ظرف یک ماه گذشته ارسال شده‌اند به موضوع داغ اضافه کرد. اضافه کردن لینک‌های قدیمی‌تر از یک ماه به موضوع داغ مجاز نیست و این لینک‌ها از موضوع داغ حذف خواهند شد.

۵-۲-۴ تمامی لینک‌هایی که به موضوع داغ اضافه می‌شوند باید در تایید یا توضیح موضوع مربوطه باشند. اضافه کردن لینک‌های غیر مرتبط، واکنشی یا مخالف به موضوع داغ، غیر قانونی است و این لینک‌ها از موضوع داغ حذف خواهند شد و در صورت اصرار کاربر به انجام این کار باعث لغو امکان ایجاد موضوعات داغ از وی خواهد شد.

۶-۲-۴ موضوع داغ نباید دستاویزی برای تبلیغ یا بزرگنمایی عملکرد یک فرد یا نهاد سیاسی باشد.

۷-۲-۴ ایجاد موضوع داغ برای اعلام برنامه از سوی افراد یا گروه‌هایی با هویت صرفا مجازی مجاز نیست.

۸-۲-۴ موضوع‌های داغ تکراری حذف‌ می‌شوند و شما تا یک هفته امکان ایجاد موضوع داغ را از دست خواهید داد.

اصرار به عدم رعایت شرایط لازم برای ایجاد موضوع داغ به لغو امکان ایجاد موضوع داغ توسط کاربر خاطی منجر خواهد شد.

۳-۴ تصویر موضوع داغ

۱-۳-۴ تصویر موضوع داغ باید مرتبط با موضوع باشد.

۲-۳-۴ در صورت عدم رعایت کپی‌رایت یا استفاده از تصاویر خشونت‌آمیز بالاترین این حق را دارد تا تصویر موضوع داغ را عوض کند.