بالابلاگ

5-balakarاگر کاربر بالاترین بوده باشید به احتمال بسیار تا کنون به عبارت «استفادۀ وبلاگی از بالاترین» برخورد کرده‌اید. این عبارت زمانی به کار می‌رود که کاربر به جای پیوند دادن لینک ارسالی خود در بالاترین به یک صفحه وب، در عنوان و توضیحات آن لینک نظر شخصی خویش را نوشته و بدون یک پیوند مناسب آن را به عنوان به بالاترین ارسال کند. از آنجا که بالاترین تاکنون یک سایت اشتراک‌گذاری لینک محسوب می‌شد این کار یعنی ارسال متن بدون ارجاع به یک لینک خارجی غیرمجاز محسوب می‌شد. بسیاری از کاربران این رسم بالاترین را نادیده می‌گرفتند. تیم بالاترین بر این باور است که زمانی که یکی از قواعد توسط تعداد زیادی از کاربران عادی که معمولا سعی در تخلف ندارند، نادیده گرفته می‌شود آن قانون نیاز به بازنگری دارد. چرا که اغلب کاربران به رسوم بالاترین پایبند هستند و تخلف آنها به علت نیازهای ارتباطی یا نقص قانون است. حال بالاترین نه ساله با تجربه‌ای بیشتر و درک نیازهای کاربران و نتایج نظرخواهی بر آن است تا این امکان را به صورت ساخت‌یافته و هدفمند به ساختار بالاترین بیافزاید.
تا کنون این دستور‌العمل‌ها برای این قبیل لینک‌ها طراحی شده است. به ما بگویید شما چه نظری دارید. در نظر داشته باشید که حداقل در ابتدای راه‌اندازی این طرح ترجیح می‌دهیم تعداد این لینک‌ها را محدود نگه داریم:

۱. نام این قبیل لینک‌ها را بالابلاگ گذاشته‌ایم. اسم‌های پیشنهادی دیگر عبارتند از بالانوشت(نبشت)، بالانگار، کاربرنبشت(نوشت) کاربرنگار

۲. برای ارسال لینک بالابلاگ یک کاربر باید حداقل ۵۰۰۰ اعتبار داشته باشد

۳. با ارسال هر لینک بالابلاگ به میزان ۵۰۰ واحد از انرژی روزانۀ کاربر ارسال کننده کاسته خواهد شد.
۴. بر خلاف لینک‌های معمولی که در صورت داغ شدن ۵۰ امتیاز به اعتبار کاربر می‌افزایند، برای لینک بالابلاگ داغ شده امتیازی به کاربر ارسال کننده تعلق نخواهد گرفت.

۵. آیا با محدودیت حروف ارسالی برای لینکهای بالابلاگ موافقید و اگر بله اندازۀ آن چند حرف باشد؟
۶. برای تمایز ظاهری یک لینک بالابلاگ از لینکهای معمولی بالاترین چه طرحی در نظر دارید؟
۷. آیا امکان ویرایش یک لینک بالابلاگ لازم است و اگر بله آیا با طراحی چیزی شبیه به ویرایشگر بخش نظرات برای آن موافقید؟

نظرات ارسالی شما راهنمای ما در ارائۀ طرحی نو با کمترین خطای ممکن خواهد بود.

با سپاس از تک تک شما عزیزان.