تغییر کوچک در چگونگی داغ شدن لینکها

بعضی از کاربران از دیر داغ شدن اخبار مهم شکایت داشتند و چندین بار درخواست کمتر کردن حدنصاب رای را کرده‌اند. کم کردن حدنصاب رای به معنی این است که تعداد بیشتری لینک به صفحه اول بیایند که مطلوب نیست چون هدف ما این بوده که صفحه اول بالاترین حدودا هر چهار ساعت یکبار بطور کامل تازه شود.

برای اینکه مشکل دیر داغ شدن لینکها را تا حدی حل کنیم، یک راه حل جدید را تست میکنیم. در این راه حل لینکهایی که بیش از ۳۶ ساعت از عمرشان گذشته دیگر داغ نخواهند شد. این باعث میشود که لینکهای کهنه دیگر به صفحه اول نرسند.

این راه حل کاملا آزمایشی است. لطفا فعلا آشوب یا اعتصاب راه نیاندازید.

پ.ن.
تنها ۱۰ درصد لینکهای داغ شده بعد از ۳۶ ساعت داغ میشوند بنابراین تاثیر این تغییر جزیی خواهد بود.

یک دیدگاه

 1. egza

  لينكهايي مثل علمي معمولا زمان بيشتري لازم داره تا مشتري شو پيدا كنه و داغ شود ؛ البته كه راضي نگه داشتن همه هم ممكن نيست و نتيجه خوبي هم نخواهد داشت

 2. راگو

  ایده خوبی ست،
  یکی از راهکارها محدود کردن یا شرایطی قایل شدن برای تعداد لینک های فرستاده 1 کاربر در 24 است ، بعضی ها در 1 ساعت بیشتر از 10 لینک میفرستند که خود کیفیت ساز نیست و لینک های تازه را چند برابر میکند.
  ممنون از همه تلاشی هاتان برای بالاترین

 3. میلن

  نــــــــــه نکنید! لینک های خوب زیادی می سوزند. چون امکان لینک شدن دوباره ی لینکهای سوخته را سلب کرده اید

 4. میلن

  آخه برای چی باید هر ۴ ساعت صفحه اول بروز بشه؟ سرعت ثابت چرا میذارید؟ یه روزهایی (یا حتی یک ماه هایی) اوضاع طوری است که خبر زیاد هست و احتیاج به دانستن اخبار هم زهست. نزخ ثابت نداره که!

 5. karbar

  یک راه پر بار شدن بالاترین ، فرستادن لینک های پر بار هست و جلوگیری از مثبت تلافی جویانه، نمونه همون عمو راگو ، مثبت الکی میده و لینک های در پیت خودش رو داغ میکنه ، چیزی در حد عکس راه رفتن یک بیکار هندی

 6. omid_farda

  همیشه هر تصمیمی در مرحله آزمایش خودشو نشون میده و بنظر من خیلی بجا و کارسازه ولی در حال حاضر بزرگترین مشگل ارسال لینک های زیاد از یک کاربر در ظرف چند دقیقه که هیچ کدام و حداکثر ممکنه یک تا دو لینک داغ بشه اگر قانون ارسال لینک تغیری جالبی صورت بگیره مطمئن هستم در کیفیت و کمیت تاثیر زیادی خواهد گذاشت ومیشه برای کاربرانی که لینک هاشون بیشتر مورد استقبال وداغ شدن قرار میگره تشویق و سهمیه بیشتری داده شود . هرگونه تصمیمی که از ارسال لینک های مکرر جلوگیری وارسال لینک قانون مند تر بشه به کیفیت کمک بیشتر میکند ، تصمیم جدید شجاعانه و مفید و بسیار سازنده در جهت ارتقاء بالاترین میباشد .
  پیروز وسرافراز باشید

 7. fard nashenas

  شما بيا اين كاربراي ناراضي كه يوزرشونو بستي رو راضي كن بعد برو به فكر چگونگي داغ شدن ها فكر كن عمو جان ما دلمون كباب ميشه وقتي ميبينيم يك فردي عضو لينك مسخره گل و سنبل ميفرسته داره كار ميكنه تو بالاترين بعد ما ميخواييم يك نقدي كنيم يوزرمون بسته ميشه يا جايي نيست عضو شيم بيايم بحث كنيم تو بالاترين اره عمو جان اول به فكر يوزرها باش بعد لينكها

 8. mahmood

  من قبلا یک پیشنهادی را مطرح کردم اما متاسفانه رای نیاورد و بعدش هم که اکانتم را مسدود کردید.
  در این پیشنهاد ایجاد یک گزینه به اسم لینک های نیمه داغ بود. که ابتدا لینک های تاز که حد نصاب را کسب کرده اند به صفحه نیمه داغ می آیند و سپس بعضی از لینک های صفحه نیمه داغ نیز به الینک های داغ می ایند. این باعث می شود که لینک های داغ در صفحه اول لینک های نیمه داغ دز صفحه دوم قرار بگیرند. ضمن اینکه اگر لینک های نیمه داغ خوانده نشوند لینک های داغ نیز به روز نخواهند ش.

 9. امید

  راستش را بخواهید باید بگویم که کار کردن با کاربران ایرانی صبر ایوب می خواهد چون هیچ وقت نمی شود راضی نگهشان داشت.
  این را بر اساس تجربه شخصی می گویم.
  هر کاری بکنید یک عده ناراحت می شوند و یک عده خوشحال.
  پس آن کاری را بکنید که فکر می کنید درست است.
  به هر حال تجربه شما در این کار کم نیست.

 10. فرشید

  چرا توی صفحه اول یک ستونی یا باکسی یا چیزی نمی زارین که 30 تا از لینک های تازه رو نشون بده؟اینجوری احتمال داغ شدن لینک هایی که تازه ارسال شدن خیلی بالاتر می ره!

 11. gambalou

  من هم با حرفomid_farda موافقم و محدود کردن ارسال لینک در روز توسط هر کاربر باعث می‌شه که کاربر نسبت به ارسال لینک خوب دقت بیشتری داشته باشه و به هر چیزی پیوند نده

 12. farid

  من یه بار یه پیشنهاد دادم که باعث میشه اکثر لینکهای خوب از تمام بخش‌ها بیشتر دیده بشن و شانس رفتنشون به صفحه اوّل بالا بره هر چند زیاد روش نظر داده نشد ، اما فکر می‌کنم این ایده اکثریت رو راضی‌ کنه
  http://balatarin.com/permlink/2010/1/13/1913520
  (این نظر رو تو لینک بالاترین هم گذاشتم )

 13. alire3a

  اینکه در باره بهتر شدن بالاترین تلاش میکنید ،بسیار خوب است ؛اما چرا با ایجاد صفحات جداگانه امتحان نمیکنید . منظورم اینه که برای هر مسئله ای یک صفحه درست کنید .مثلا برای سیاست یک صفحه ،برای اجتماعی یک صفحه ،برای هنر یک صفحه ،وبهمین ترتیب . در این صورت دیگر نیازی به این نیست که زمان تعیین کنید . خبر ها را هم بهتر میتوان دید . از انجا که عده ای در بالاترین زندگی میکنند،خبر ها را از همین بالاترین میتوانند دریافت کنند ،بشرطی که صفحه خبر جدا باشد . با تشکر

 14. آرش

  ما میگیم لینکا و تحلیل های خوب بخاطر حد نصاب بالا و تبدیل شدن اکثریت لینکا به تیتر های یک خطی توئیتری و شعارهای احساسی،در مدت سه روز داغ نمیشه. شما میاین حد زمانی رو کم می کنین؟ ای بابا. این ص اصلی به اندازه کافی دراز هست که توی حاشیه اش ایده بکار ببرین. یعنی یه چیزی مثل «بهترین لینکای 2ساعت گذشته»

 15. harfehesaaby

  درستی و یا نادرستی این راه در آزمایش دیده خواهد شد ولی همین که از خودتون کوششی نشون می دین در جهت بهتر شدن خودش خیلی مهمه. خسته نباشین.

 16. dj.juniors

  با سلام و عرض احترام خدمت مقام معظم بالاترين.
  لينک تکراري
  لينک تکراري
  لينک تکراري
  اگه بالاترين به منفي لينک تکراري حساسيت بيشتري نشون بده و خودشم اين تکراريا رو که فقط سايت منبعش فرق ميکنه حذف کنه شک نکنيد همه چيز رديف ميشود . بعضي وقتا آدم يه خبرو اينقدر از سايتاي مختلف ميبينه که واقعاً حالش بهم ميخوره . کسايي که لينک تکراري ميفرستنو بايد فرستاد حبس 🙂

 17. سیاوش

  به این ترتیب عملا دارید لینک های «سردستی»، مناسبتی و تاریخ مصرف دار را تثبیت می کنید و شانس لینک های تحلیلی و نیز لینک های غیر مناسبتی (فرضا یک تحلیل جامعه شناسی عمومی یا یک مقاله علمی) را از همین وضعیت اسفباری که به لطف جو احساسی و کم طاقت فعلی دچار آن شده اند هم اسفبار تر می کنید !!

  یعنی اگر یک مقاله تحلیلی و وزین در خصوص مطلبی که خبر داغ روز نیست نوشته شد و در شهرآشوب کلیک روی لینک های خبری جوشان (یک مرحله بالاتر از داغ!) نتوانست امروز و فردا به صفحه اول بیاید، پس فردا که جنجال های مربوط به آن خبر جوشان کمی فروکش کرده و شااااید چهار نفر از کاربران که خدای نا کرده حوصله خواندن لینک های غیر احساسی فقیر از فحش و طولانی تر از 3 خط !! را دارند، نظرشان به آن لینک جذب شد، این بار به لطف قوانین بالاترین «حق ندارد» به صفحه اول بیاید.

  بعدها هم که «حق ندارد» دوباره لینک شود، چون لینک تکراری است!!

 18. alire3a

  یک مشکل دیگر هم بوجود امده از شیوه اجرای کار شما . شما باید اول اعلام میکردید ،بعد اجرا میشد ولی شما اول اجرا کردید وبعد اعلام شد .در نتیجه لینکی با 108 امتیاز حذف شد که سروصدای زیادی هم بپا کرد لطفا انرا اصلاح کنید .

 19. mahfel

  دیر داغ شدن یه لینک چه ربطی‌ به حذف لینکها‌ای که بعد از ۳۶ ساعت داغ میشن داره آخه بردار من، چون ساعت‌های پیک خبری و پیک کاربری تنظیم نیست نمی‌شه یه خبرو سریع داغ کرد،برای سریع داغ شدن یه خبر مهم نیز به کاربر اونلاین و حد نصاب مناسب داریم، از بدیهیات که بعید میدونم شما ندونید

 20. سیاوش

  بررسی و وضع یک راه حل فکر شده، بهتر و موثر تر از بررسی 10 راه حل پراکنده است که بیش تر حال و هوای آزمون و خطا دارند !

  یکی از مواردی که چند مشکل اساسی بالاترین را حل می کند، تفکیک لینک های خبری از غیر خبری است. تقسیم بندی های فعلی بالاترین (سیاسی، جامعه، سرگرمی، …) محتوایی و موضوعی است که طبعا گریز و گزیری هم از این دسته بندی نیست. اما به نظر من یک تقسیم بندی «ماهیتی» قادر است بسیاری ابهامات را، من جمله مشکل مورد بحث در این جا را حل کند.

  پیشنهاد می کنم، علاوه بر دسته بندی موضوعی، لا اقل یک چک باکس در کنار هر لینک داشته باشیم که تعیین کند آیا ماهیت لینک خبری هست یا خیر.

  در این صورت به پیر، به پیغمبر، به جان رهبر معظم!! مشکلاتی که ناشی از اعمال قوانین و مفاهیم لینک های خبری روی لینک های مادر مرده ی «بی خبر» است، حل می شود !!

 21. سیاوش

  (یکی از مشکلات مذکور همین است که در این جا بحث شد. یکی از اساسی ترین هایشان هم امکان نامعقول تعبیه شده در بالاترین، مبنی بر دادن رای منفی «خبر غیر واقعی» به لینک هایی است که یا تحلیلی هستند یا ماهیتا حاوی هیچ خبری نبوده، بلکه صرفا «نظر» نویسنده را در مورد یک مساله بیان می کنند. اگر مشخص شود که یک لینک خبری نیست و امکان رای منفی به دلیل خبر غیرواقعی از کاربران عزیز سلب شود، اکثر منفی های سلیقه ای تکلیف شان روشن می شود.)

 22. میثم

  سلام،
  اولا میخواستم که از زحماتتون برای بهتر شدن کیفیت سایت تشکر کنم. بعدش هم من یک پیشنهادی در همین زمینه داشتم که چون یه مقداری طولانی میشد نوشتنش، بصورت یک پست توی بالاترین گذاشتم، خوشحال میشم اگر فرصت کردین یک نگاهی بهش بندازین. ممنون:

  http://balatarin.com/permlink/2010/3/10/1977962