سالگرد هک شدن بالاترین

امروز یک سال از هک بالاترین گذشت.  آنزمان هنوز هک و حمله‌ به سرورها از اتفاقات روزمره نبود و برای این کار «ارتش» ساماندهی نشده بود.  آن زمان نمیدانستیم که چرا باید بالاترین هک شود، نمی‌دانستیم که چرا یک حکومت باید این همه برنامه‌ریزی و نیرو صرف از کار انداختن یک وب‌سایت فیلترشده با امکاناتی کم بکند .  خیلی‌ها هنوز اسم خبرگزاری فارس نیوز را نشنیده بودند و از اینکه بیانیه تروریستهای اینترنتی در فاصله چند ساعت در آنجا منتشر شود متعجب بودند .  هنوز وقت دادگاههای فرمایشی و شکنجه‌های سفید نرسیده بود و شیخ آزادمنش اینترنت‌بازی همچون ابطحی پیدا میشد که جرات حمایت از بالاترین را داشته باشد .

‎آن زمان همه چیز آرام بود یا حداقل آرام بنظر می‌رسید. کمتر کسی می‌توانست پیش‌بینی کند که چه سالی در پیش است و جامعه بالاترین چه نقشی در آن بازی خواهد کرد. دشمنان بالاترین که چشم دیدن این جامعه را نداشتند شاید خیلی بهتر از ما می‌دانستند که بالاترینی‌ها چه خواهند کرد. آنها خوب می‌دانستند بالاترین برای برنامه‌هایی که برای یک سالشان تدارک دیده‌اند چه مشکلاتی می‌تواند ایجاد کند.

‎امروز هم حمله دی دی او اس داشتیم .  چند روز پیش هم سایت زمانه و چند صباحی قبل‌تر هم سایتهای جرس و موج کمپ مورد حمله قرار گرفته بودند . شاید حمله‌های اینترنتی هنوز هم مثل سال قبل باشد اما این سال پرتنش، ثمره‌ای بزرگ داشته است. اکنون ما و حمله کننده‌ها به یک درک مشترک رسیده‌ایم و آن هم این است که هر دو می دانیم بازنده این بازی که خواهد بود

یک دیدگاه

 1. pesarak

  واقعاً که فقط می‌تونم بگم آفرین و درود بفرستم به تک تک شما ، شمایی که شبانه روز در حال تلاش برای بهبود کار بالاترین هستید

 2. نازنین

  چقدر این آرم زیباست و زیبنده تر وقتی که میدانیم بالاترین یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین رسانه های حامی جنبش سبز است.
  پیشنهاد می کنم لوگوی بالاترین رو به این که «لا» به نشانه پیروزی تغییر پیدا کرده تغییر دهید.
  به امید پیروزی ایران و ایرانیان

 3. نازنین

  ضمنا از تمامی دست اندرکاران بالاترین به سهم خودم تشکر می کنم و سالگرد محارب شدن بالاترین رو تبریک میگم :))

 4. دوست

  دمت گرم اقا! تا سرنگونی این دیکتاتوری کثیف ادامه بدین! این گرداب کثیف هم نمیتونه هیچ گهی نمیخوره!

  سخنی با گردابیها : شما که به خاطر پول پا رو حقیقت میزارین و نمیگزارین اخبار راست تو اینترنت پخش شه مطمئن باشید یه روزیم میرسه که به خاطر پول زن – خواهر و مادر خودتان را میفروشین.

 5. علی

  مبارک باد. والی خواهشن ی کاری کنید روزه ۲۲ بهمن کمتر سایت بخابه. دمتون گرم!

 6. بابک

  سایت قلم سانسور میکند و کامت های ما را انتشار نمیدهد. یک سؤال از آقای مهندس موسوی دارم. ایشان در همین روز سه شنبه از دروغ انتقار کرده اند. اگر دروغ بد است که البته هست . آیا آقای خمینی دروغ نگفت؟ آیا بزرگترین دروغگو خمینی نبود؟ با تمام احترامی که من به آقای موسوی دارم ولی اینطور به نظرم میاد که اگر حالا آقای موسوی رئیس جمهور بودند و خامنه ای دروغ میگفت , اشکالی نداشت. چون وقتی آقای خمینی دروغ میگفت همان زمان آقای مهندس موسوی نخست وزیر بودند. پس آن حرفهای دروغ آن موقع آقای خمینی اشکالی نداشت . در همان زمان , زیاد دور نمی روم همین آقای مهندس امیر انتظام در زندان بودند و خیلی ها در همین موقع از خمینی ایراد گرفتند . اینها یا به دست رژیم کشته شدند و یا مجبور به ترک وطن شدند . از این حرفهای صحبت من با هموطنان خودم است . یک بار برای همیشه بت پرستی را کنار بگذاریم . اگر همان موقع هم همین هموطنان ما اجازه میدادند که از خمینی انتقاد کنیم حالا این وضعیت را نداشتیم . باید هم خوبی افراد را گفت و هم اشتباه شان را که بعدآ دچار توهم نشوند . از بالاترین ها تمنا میکنم در این مورد بنویسند و بحث کنند . مطمئن باشند مردم پیروز هستند . درود بر شما و تمام مردم آزادی خواه ایران

 7. بابک

  من به عنوان یک طرفدار سکولار سبز فدائی فراری از صمیم فلب از بالاترین تشکر میکنم . و معتقد هستم که بالاترین بیشتر از سهم خود را به جنبش سبز و مردم ایران داده است.
  ستتان درد نکند درود فراوان به تک تک همه عزیزان بالاترین

 8. بهادر

  درود بر دوستانم در بالاترین
  فکر کنم رزیم حاضره هر بهایی رو بده تا بالاترین رو از کار بندازه
  تنها مطلبی که در مورد بالاترین عجیبه اینکه بعد از چند سال که هر روز به بالاترین سر می زنم هنوز نتونستم عضو بشم
  شرایط بالاگردونم سخته
  خواهش می کنم یه فکری به حال این مطلب بکنید
  با اینکه دغدغه های موجود در این مطلب رو درک می کنم

 9. صالحین

  بالاترین و انسداد کاربری من (صالحین)/

  بالاخره بالاترین عدم تحمل خود را نسبت به انتقاد از خود به طور واضح نشان داد. مدیران بالاترین در یک اقدام قاطع کاربری منو ظاهراً برای همیشه بستند و علت اون رو هم افزودن لینک غیر مرتبط به موضوع داغ عنوان کرده اند. گرچه لینک مربوطه چندان هم بی ربط به موضوع نبود و قبل از این نیز افزودن چنین لینک هایی از طرف دیگر کاربران انجام و هیچ مجازاتی در نظر گرفته نمی شد، اما اگر هم تخلفی باشد برای بستن کاربری من دلیلی دیگر باید جست و آن نیز بر هم ریختن مدیریت امور بالاترین با انتقاد به جا و موثر است. اعتراض به سیستم اعتبار جدید در بالاترین و تقسیم بندی به کاربر معتبر و نامعتبر یک اقدام نامطلوب نبود؛ ولی بالاترین برای حذف اصل موضوع ضمن بستن کاربری من موضوع مربوطه را حذف کرد. در افزودن موضوع داغ هیچ تخلفی از نظر قوانین بالاترین صورت نگرفته بود و تمام قوانین رعایت شده بود، بالفرض که لینکی غیر مرتبط هم اضافه شده باشد، دلیلی برای حذف موضوع نخواهد بود. بنابراین بدرستی علت تصمیم بالاترین را برای حذفم می فهمم و از اینکه علیرغم حذفم از بالاترین، ثابت کردم بالاترین و ادعاهای مطرح شده در مورد آزادی و دمکراسی در آن بی اعتبار است، خوشحالم! بی‏جهت نیست که کاربران مؤثر بالاترین کم کم از صحنه حذف شده و یا خود به کناری می روند. این مدیریت بالاترین است که سیاست های خود را اجرا می کند تا افراد خاصی در بالاترین حاضر باشند و روند خاصی را طی کنند وگرنه با حذف و محرومیت روبرو خواهند شد. این مدیر بالاترین است که می خواهد بالاترین نازیبا بماند!

  ارسال این موضوع ربطی هم به راهپیمائی 22 بهمن نداشت و اصلاً در فکرم نبود که در این مورد کاری کنم؛ اما اگر هم ربطی داشته باشد، مقصر مدیر بالاترین است که چنین زمانی را برای اعلام موضوع کاربران معتبر انتخاب کرده است. حذف این موضوع و حتی حذف من موجب نخواهد شد تا اصل مساله فراموش و از دید تیزبینان مخفی بماند.

  شاید حذف من بی ارتباط با نامه ای که قبلاً به بالاترین نوشته بودم، نبود:

  با سلام.
  من با شناسه صالحین(salehin)
  در سایت بالاترین فعالیت دارم که شما ورود منو بدلیل استفاده از بالاترین به عنوان وبلاگ ممنوع کردید.خودتونم می دونید که دلیل نامربوطی است و در ایمیل قبلی توضیح کامل دادم.امیدوارم که بدلایل واهی بازکردن حساب رو به عقب نیندازید تا این 7 روز بگذره بعد بگید اشتباه کردیم!
  اگر دلیلی سیاسی برای حذف خبر مربوط به حجاریان بود، می تونستید لینک رو حذف کنید ونه اینکه ورود منو مسدود کنید. تا 24 ساعت دیگه یعنی تا صبح پنجشنبه برای باز شدن صبر می کنم ولی بعد از اون…
  مجبورم بالاترین رو ترک کنم و از خدای خودم درخواست کنم که ریشه اختلافی که بینتون ایجاد شده ومنجر به حذف بالاترین از نت خواهد شد، ادامه داشته باشه.
  شما حداکثر یکسال دیگر بر این موجها سوارید.اگر تحمل مخالف خودتونو دارید و ادعاهای شما درسته، ای دی منو باز خواهید کرد وگرنه لطف کنید شناسه منوبرای همیشه ببندید.

  از نکات جالب در اعلام بسته شدن کاربری من هم جمله نامفهومی است که بالاترین در صفحه شخصی ام نوشته و امید است که اساتید زبان فارسی آن را ترجمه و اصلاح کنند!

  حساب این کاربر در بالاترین به دلیل اضافه کردن لینک بی ربط به موضوع داغ امکان کاربران معتبر بالاترین(لینک مربوطه) بسته شده است.

  و اکنون شادمانم که اعتبار مرا خدایم تعیین می کند و نه سیستم نامعتبر بالاترین

 10. صالحین

  اعتبار در بالاترین!/
  گرچه طرح جدید بالاترین برای تعریف کاربران معتبر از نظر احساسی چندان جالب نیست و موجب انتقاداتی به بالاترین شده است، اما راهی نو برای فعالیت در بالاترین باز می کند. این طرح برخی مشکلات جاری را حل خواهد کرد و نظراتی راکه ممکن است بار حقوقی داشته باشند و بالاترین به سبب آن ها دچار مشکل شده باشد، حذف خواهد کرد. هم چنین اگر بنا بر انتقادی باشد، برای یک کاربر شناخته شده بهتر می توان نوشت. اما این که طرح مذکور به چه نقطه ای خواهد رسید و در عمل چه خواهد شد، باید صبر کرد.

 11. صالحین

  بالاترین چهره واقعی خود را نشان می دهد!/

  امروز اکانت دو کاربر بالاترین مسدود شد. قبلاً هم در مورد عدم تحمل بالاترین نسبت به انتقاد نوشته بودم(اینجا) ولی امروز بعد از بسته شدن اکانت خودم (salehin) و yazid مطمئن شدم که بالاترین تحمل انتقاد رو نداره و خود یک دیکتاتور است، دیکتاتوری که چهره خود را کم کم می نمایاند!

  • Wiseman

   صالحین عزیز، بهت تسلیت میگم.
   اگر خوبی یا بدی از ما دیدی حلال کن.
   قطعا حضور شما در حوزه های علمیه میتونه منشا خدمات بیشتری باشه!
   و من الله توفیق
   دانا

 12. پارسا

  دوست عزیز . آقای ابطحی «شیخ آزادمنش » نیستند . » سید آزاد منش » هستند . ایشون از سادات هستند

 13. صالحین

  wiseman
  گرامی
  من حوزوی نیستم و فعلاً تو مود حلال کردن هم نیستم. ولی شما بمونید با این تناقضات بالاترین. خوش بگذره!

 14. ريچارد

  با سلام
  من ميخوام تو سايت بالاترين آگهي بدم ولي با تماس هايي كه با بخش آگهيتون داشتم گفتند كه پول بريزين حساب پي پل . منم با يه شركت تو تهران كه خدمات پي پل رو انجام ميدادند تماس گرفتم كه اونا وقتي شماره حساب شما رودادم گفتند به اين حساب پول واريز نميكنيم چون واسمون دردسر درست ميشه .
  حالا شما يه راه ديگه به من بگيد مثلا اگه ميخوايد تا چهارصد هزار تومان شماره اعتباري ايرانسل يا عمراه اول بخونم . كه بعد از تاييد توسط شما آگهي من رو درج كنيد .
  در ضمن من خواهان داشتن يك حساب معتبر در بالاترين هم هستم .
  لطفا اگر راهي هست به من ايميل كنيد .
  منتظر راهنمايي شما هستم

 15. مداد

  من زمان انتخابات مشتری بالاترین شدم. تبریک می گم الان بهترین راه برای اطلاع از اوضاع ایران هستید (چه از طریق لینک ها و چه از جو حاکم بر کامنت ها) در یک کلام نبض ایران در فضای مجازی.
  نقاط ضعف تان هم همان نقاط ضعف خود دموکراسی است.

 16. آرش اژدری

  سلام
  داداش خواهش می کنم حساب بالاترین من برگردونید
  به خدا قسم به جون مادرم فقسم میخورم که هیچ کاری نکردم و قوانین کامل خودندم و مراعات کردم امروز نمی چی شد اومدم وارد سایت بشم دیدم نمیشه
  با پروکسی اومدم لاگین بشم دیدم میگه یوزر شما بسته شده است
  به خدا سم من اینترنت فقط به خاطره بالاترین میام
  داره گریم میاد تورو خدا یوزر برردونید
  یوزرم tarane
  خواهش می کنم

 17. yazdi

  تشکر ویژه از بالاترین که در این لحظات حساس حساب کاربری بنده رو مسدود کرد. خیلی ممنون

 18. امید

  مچکرم از شما بابت زحماتی که برای آپ بودن بالاترین میکشید.
  فقط لطفا در این روز حساس به همه مقداری انرژی هدیه دهید تا بتوانیم بیشتر فعالیت کنیم

 19. كيم بوم سانگ

  سلام لينكهاي زير را در بالاترين جلوگيري شود :

  ParsDailyNews.com

  ParsDailyNews.net

  ParsDailyNews.info

 20. ايران سبز

  كاش ايميلهاي خود را سريعتر بررسي كنيد و پاسخ دهيد يا اقدام لازم را انجام دهيد.

  ممنون از حمايتهاي شما از جنبش

 21. کاوه

  من یکی از طرفدارای پر و پا قرصتون هسنم، با اینکه اکانت بالاترین ندارم و از این بابت به خیلی ها که حقشون نیست این اکانت حسودیم میشه.
  چندین سال قبل یادم میاد که هنوز بالاترین فیلتر نشده بودو گه گاهی لینکش تو وبلاگ و سایتی بود، بهش که سر می زدم، پیش خودم می گفتم چه مسخره یه مشابه دیگ و دلیشز دیگه چون همیشه دید منفی نسبت به وب 2 فارسی داشتم. ولی الان که شما اثبات کردید وب 2 فارسی هم میتونه به صورت موفق وجود داشته باشه از این افسوس می خورم چرا اون زمان برای امتحانم که شده بود یه اکانت نساختم.
  ولی به هر حال براتون آرزوی بهترین ها رو می کنم و امیدوارم اصل صداقت این سایت برای همیشه پا بر جا باشه. من با اسم کاوه و یا آرش گاهی کامنت می ذارم، یه بارم هم درباره dns hijacking سایتتون تو ایران با ایمیل بهتون اطلاع رسانی کردم، جواب ایمیل منو ندادید ولی بعد از یکی دو هفته درست شد. ازتون درخواست کردم که برای امنیت کاربرهای سایت طریقه عوض کردن dns و استفاده از public dns ها رو مثل opendns توی وبلاگتون بزارید ولی متاسفانه توجهی نکردید. اون زمان سایتتون از فیلتر هم در اومده بود و خیلی راحت می تونستن با هدایت کاربر به سرور جعلی که ظاهر سایت مشابه داره نام کاربری و رمز عبور اونا رو بدست بیارند. امیدوار بودم کمی برای خواننده های وبلاگتون اهمیت قائل می شدید و به بعضی از کامنت ها جواب می دادید.

 22. رامتین

  سلام.
  این بالاترین چرا انحصاری شده؟ چطوره که ثبت نام رو غیر فعال می کنید اما خودتون عضویت افتخاری به امثال نیک آهنگ و … می دین؟ همین کارتون به بالاترین صدمه می زنه. حالا از این گذشته که یه عده با عقاید فسیل شده تویه بالاترین از توییترشون لینک می دن واقعا به ما بر می خوره! لطفا آزادی بیان تویه بالاترین رو زیر سوال نبرین. مرسی.

 23. مهدی

  آقا واسه ما یه دعوت نامه بالاترین بفرسید ما از چند تا کاربرتون درخواست کردیم اما توجهی نکردند
  با تشکر

 24. کاوه

  درود، سایت بالاترین فشرده سازی gzip رو ساپورت نمی کنه، با اضافه کردن این قابلیت خیلی ساده، هم صفحات بسیار سریعتر لود خواهند شد و هم میزان بند ویدث بسیار کاهش پیدا می کنه، البته نمی دونم آمازون ec2 بابت بندویدث شما را چقدر شارژ می کنه ولی بهر حال با این کار این هرینه یک سوم می شه.

 25. babak

  امسال 4 شنبه سوری توی سرو صدای ترقه بازیها
  بهترین فرصت برای تیراندازیها
  مراقب باشید