گزارش پیشرفت کار انتقال سرور و کمک مردمی به بالاترین

اگر بخاطر داشته باشید پنج ماه قبل دقیقا روز بعد از انتخابات که به دلیل سه برابر شدن ناگهانی ترافیک بالاترین سرور بالاترین کاملا از کار افتاد، برای اولین بار به کاری که از آن ابا داشتیم دست زدیم و برای خرید سرور از خوانندگان و کاربران بالاترین کمک نقدی جمع‌آوری کردیم. حجم کمک، آن هم تنها در دوازده ساعت احتمالا بزرگترین کمک مالی در تاریخ اینترنت ایران بوده است.

از زمان جمع‌آوری کمک‌های نقدی شما تا کنون فرصت گزارش چگونگی هزینه شدن این کمکها به دست نداده بود. ما بلافاصله پس از جمع آوری کمک‌ها، ظرفیت همان دو سرور(نوع Virtual) قبلی را که سرور گرانی بودند، افزایش دادیم (به هزینه ماهانه حدود ۸۵۰ دلار). باز هم در روزهای خیلی شلوغ دو سرور قدیمی دوام نمی‌آورد. با اینکه ما برای دو سرور پول جمع کردیم اما پس از تحقیق زیاد تصمیم گرفتیم که بجای خرید سرور جدید از سیستم سرور «ابر آمازون» استفاده کنیم و اولین سرویس ایرانی باشیم که از سیستم ابر (Cloud computing) استفاده می‌کنیم. دلیل اصلی این انتخاب، ترافیک متغیر بالاترین است. در بعضی روزها همچون نمازجمعه ۲۶ تیرماه یا روز قدس ترافیک بالاترین چند برابر می‌شود و تعداد ثابت سرور قادر به پاسخگویی نیستند. در سرویس آمازون شما می توانید در هر ساعت تعداد متغیری سرور اجاره کنید منتها استفاده از آنها پیچیدگی‌های بیشتری نسبت به سرورهای عادی دارد. دلیل دیگر روی آوردن به سرور مجازی آمازون، هزینه‌های لازم برای پرداخت به یک فرد متخصص برای راه اندازی و سرکشی فیزیکی به سرورهای واقعی درصورت خرید آنها بود که ما آنها را به حساب نیاورده بودیم. در مورد سرورهای آمازون این مشکل کمتر است. یک مزیت بزرگ دیگر آمازون هم گنجایش زیاد و راحتی کار در صورت اضافه کردن تصویر و صدا به بالاترین است که در برنامه داریم.

بالاترین را یکی دو روز بعد از نمازجمعه ۲۶ تیرماه به سرورهای آمازون منتقل کردیم. اگر به یاد داشته باشید آن روز آخرین باری بود که سرورها براثر حجم ترافیک و حملات در روزی حساس به طور کاملا پایین آمدند. هزینه متوسط سرورهای آمازون در حدود ۱۶۰۰ دلار در ماه است. دوست متخصصی به ما کمک کرد که سرورها را به آمازون منتقل کنیم. او روی انتقال سیستم به آمازون بیش از ۶ هفته وقت گذاشت. مجموعا تا بحال ۶۷۵۶ دلار از ۱۵۶۷۰ دلار کمک داده شده به بالاترین بابت اجاره سرورها و پهنای باند خرج شده است که با توجه به تعداد ۲۵ میلیون صفحه بازدید شده در ماه هزینه زیادی نیست. بهینه سازی سرورها هم خیلی پیشرفت کرده است و امکان این هست که هزینه‌ها مقداری کاهش پیدا کند. آخرین بار که ترافیک بالاترین به دلیل دیدار احمدی‌نژاد از نیویورک بالا رفت دیگر مشکلی از جهت سرور نداشتیم. چند روز پیش هم که به سرور بالاترین از طرف حدود ۱۸۰۰ آی‌پی حمله شد باز هم بجز کندی ناچیز مشکل خاصی پیش نیامد.

برای این که تخمینی از حجم کار سرور بالاترین بدست بیاورید باید بگوییم که روزانه در حدود ۸۰۰ هزار صفحه بالاترین دیده می‌شود. همینطور خیلی از این درخواستها همچون رای دادن، دینامیک هستند و نمی‌شود کاملا آنها را از قبل آماده‌سازی و ارایه کرد (caching) و نتیجه این می‌شود که سرورهای بالاترین نیاز به قدرت بیشتری نسبت به یک وبسایت عادی داشته باشند. وبسایت دیگ که مشابه آمریکایی وب‌سایت بالاترین است با بازدیدی حدود پانزده برابر بالاترین چند صد سرور دارد. در شرکتهای آمریکایی معمولا مهندس گران است و سرور ارزان (حقوق یک مهندس در حدود ۱۵ برابر یک سرور است). برای همین در شرکتهای کوچک تازه کار بجای آنکه وقت را در بهینه سازی کد بگذارند سرور بیشتر می‌خرند. در بالاترین چون در هر دو مورد محدودیت داریم نسبتا کد بهینه شده داریم ولی از اضافه کردن قسمتهای اضافی که چندان به کار اصلی وبسایت کمکی می کنند خودداری کرده‌ایم.

امیدواریم که بتوانیم به زودی راه مناسبی برای درآمدزایی وب‌‌‌سایت پیدا کنیم تا آینده بالاترین تامین شود و بتواند در راه خبررسانی همواره در خدمت جامعه ایرانیان در همه جای دنیا باشد.

یک دیدگاه

 1. رضا

  ممنون از ارائه گزارش مالی شما.امیدیدواریم مشکل مالی بالاترین حل بشه سریعتر

 2. mahsa

  ممنون از زحمات شما . اگر روزی در لاتاری برنده شوم ، قول میدهم تمام هزینه های شما را یک تنه پرداخت کنم .

 3. کسری

  من می خواهم عضو بالا ترین بشم کسی را هم نمی شناسم دعوت نامه بده. چی کار کنم. please help me

 4. IRANBAN4

  واقعا خسته نباشید..در مورد ترافیک روزهای حساس همونطور که خودتون هم می دونید قسمتی مربوط به حملات DOS و DDOS هست که اگر از سرور اختصاصی استفاده کنید می تونید به کمک IPS یا حتی بعضی نمونه های IDS که ماژول محافظت روشون نصب می شه بخش زیادی از این حملات رو خنثی کنید … البته به طور کلی نمی شه اظهار نظر کرد ولی فکر نمی کنم ترافیک ناشی از کاربران در روزهای حساس به حدی برسه که پهنای باند یا مصرف سی پی یو رو پر کنه و علت اصلی در این مواقع همون حملات هست..برنامه های IDS و IPS زیادی به صورت کدباز وجود دارند که هم موثر هستند و هم هزینه چندانی ندارن..در نهایت می تونید از برنامه های تجاری استفاده کنید و با یک بار هزینه کردن دردسر پرداخت ماهیانه رو نداشته باشید..البته بازهم به این بستگی داره که چقدر از ترافیک سایت مربوط به حملاته و چقدرش مربوط به کاربران..در هر حال بازم خسته نباشید چون می دونم که کار طاقت فرسایی رو انجام دادید

 5. بهزاد

  در قسمت نظارت مربوط به پست قبلیتان خیلی از کاربران نظرات مختلفی ارائه کردند . کاش به برخی از آنها که با شرایطتان همخوانی بیشتری دارد و نظرتان را جلب کرده جواب میدادید تا بچه های در همان حیطه پیشنهادهای بهتری به شما بدهند . شما چند نفرید و کابرانتان چند صد هزار نفر و مطمئن باشید اگر شما سرفصلهایی از انواع روشهای تهیه ی پول از سایت را بدهید ، ما هم میتوانیم هزاران نظر و ایده به شما بدهیم و بالاخره از بین این همه ایده ، چندتا از آنها به دردتان خواهد خورد .
  مشکل اینجاست که شما به اندازه ای که حرف میزنید و ابراز علاقه و احترام به کاربرانتان میکنید ، با آنها صحبت نمیکنید و به نظراتشان در همین وبلاگها و پستها پاسخ نمیدهید . شما که دیگر مشکل انرژی روزانه و این حرفها را ندارید ؟؟

 6. کامران

  من تو بالاترین عضو نیستم ولی روزی حداقل یک بار یه سر میزنم.از زحماتتون کمال تشکر رو دارم.

 7. علی

  استفاده از Cloud Computing ایده خیلی خوبی بوده و هیچ کدام از مشکلات سرور اختصاصی را هم ندارد (برای DoS ها هم خود آمازون فکرش را خواهد کرد!) البته مایکروسافتی نیستید ولی در شرایط مشابهی برای استفاده کنندگان محصولات مایکروسافت MS Azure همین امکانات را فراهم خواهد کرد.
  در مورد کسب درآمد هم باید قید روش های تجاری مورد استفاده شرکت های خارجی را بزنید. چون اگر کسی با جمهوری اسلامی مشکلی نداشته باشد که تبلیغش را به شما نمی دهد و اگر مشکل داشته باشد که خودش هم مشکل مالی دارد! جمهوری اسلامی هیچ وقت اجازه نخواهد داد مخالفینش به این روش ها قدرتمند شوند (شبکه های ماهوراه ای که حتی حرف سیاسی نمیزنند را هم چنان دنبال میکنند که نکند یک وقتی بتوانند تبلیغ مناسبی از داخل ایران بگیرند)! پول گرفتن اجباری از اعضا هم، هر چه قدر هم که هزینه آن کم باشد، مشکلات فراوانی برای اعضا ایجاد خواهد کرد. در قدم اول در کشوری که نه کارت اعتباری بین المللی وجود دارد، نه میتوان از PayPal استفاده کرد، چطور باید این پول برای شما ارسال شود؟! تنها روش درآمدی واقعبینانه متاسفانه تکرار همین «کمک های مردمی» است که عمدتا» اعضای ساکن خارج کشور (که علاوه بر داشتن یک کارت اعتباری معتبر! از لحاظ مالی هم از ساکنین ایران تواناتر هم هستند) این هزینه ها را پرداخت کنند.
  در نهایت خسته نباشید و به امید موفقیت.

 8. amir

  با سلام خدمت تیم محترم بالاترین
  متاسفانه حساب بنده به دلیل ارسال لینک در بخش زبان نامناسب به مدت 6 روز بسته شده است، من اون لینک رو روی حساب اینکه زبان سایتی که عکس ها توش هست انگلیسی بود، زبان انگلیسی انتخاب کردم ! و کسی هم تذکری توی نظرات نداد که باید اصلاح بشه و بدون اخطار مسدود شدم، از آنجا که من اکثر ساعات روز توی بالاترین فعال هستم از شما خواهش می کنم حساب بنده رو باز کنید. چون واقعا دلیل قانع کننده ای نداره این مسدودیت! نام کاربری : amir_hyper اگر لطف کنید و از مسدودیت درش بیارید ممنون می شم

 9. alihm

  در حال حاضر از سرویس S3 آمازون استفاده میکنید یا EC2 رو هم راه انداختید؟ چون به نظر من تنها S3 نمیتونه مشکل بالاترین رو حل کنه. بیشتر load سرور رو database و cpu هست تا ترافیک.

 10. babak

  به نظر من ميتوان مبلغ كمي را بعنوان حق عضويت دريافت كرد البته قبلا بايد فكر كنيم كه حكومتيها با داشتن منابع نامحدود مالي ممكن است بر كاربران واقعي غلبه كنند . در هر صورت متشكرم

 11. hamed

  نمیدونم چرا از تبلیغات گوگل Google AdSense استفاده نمیکنید؟
  احتمالا زیاد نخواهد بود ولی خوب از هیچی بهتره.

 12. واتو واتو

  ممنون از اطلاع رسانیتون ، واقعا خسته نباشید.
  اشاره مختصری به حمله ها کردین ، اگه بتونید در این مورد هم بیشتر توضیح بدین خیلی ممنون میشم. فکر میکنم برای خیلی ها جالب باشه، 1800 آی پی؟ :0
  ایشالا مشکلات مالی بالاترینم بزودی حل بشه.

 13. sebastianzadeh01

  ممنون
  امیدوارم با توجه به نقش ویژه بالاترین در سرعت بخشیدن به آزاد سازی ایران از استبداد، تصمیم بگیرید که از کمک مالی داو طلبانه ما به طور موقتی استفاده بکنید تا ۱ ۲ سال بتوانید وقت خود را به افزایش ترافیک سایت بدهید. چون هر چه ترافیک سایت بالاترین بیشتر باشد، جنبش دموکراسی در ایران متحد تر است و این کمک می‌کند به پیروزی سریع تر ما. بعد میتوانید با خیال راحت راه حل پیدا کنید.

 14. amti

  از گزارشتون ممنون، حساب کمک مالی رو در گوشه‌ای از صفحه قرار بدید، با توضیح مختصر، اینجوری فکر می‌کنم تا حدودی هزینهٔ مهندس‌ها و سرور‌ها تامین بشه، تبلیغات رو بیشتر کنید

 15. tom

  Regarding your financial problems, why don’t you count on donations? You’ve claimed you’ve got more than 700,000 unique readers each month. If only 1000 of these readers (~0.015 %) donate only $20, you’ve got $20,000 each month which helps you keep things going

 16. pouyana

  سلام
  می دونم آکامای هم یک همچین سرویس داره.درباره ی اون تحقیق نکریدم چون سایت های مثل رادیو فردا یا وی او ای روی این نوع سرور ها هست (کلود).در ضمن از اینکه گزارش مالی دادید واقعا ممنونم چون کم کم داشتم نگران می شدو

 17. korosh

  salam
  khaste nabashid
  man mikham ozve balatarin sham
  chand nafaro goftam davat name bedan hich kodom mahale ma ham nazoshtan

  az balatarin mikham ke khodesh davat name bede be man
  emaile man
  yakurosh@yahoo.com
  plz
  ageh email manodidi alave bar davatname plz pakesham konid

 18. Ali

  هنوز دو مسئله مبهم باقي مانده كه توضيح نداديد:

  1. من 100 ها و بلكه بيشتر وبسايت فارسي زبان سراغ دارم كه از تبليغات گوگل (Adsense) استفاده مي كنند. چرا شما از ادسنس استفاده نمي كنيد؟

  2. چرا نمي گذاريد كاربران به بالاترين كمك مالي (Donation) كنند؟

 19. Ali

  ضمنا دو درگاه پرداخت Liberty Reserve و Webmoney با ايران مشكلي ندارند (ايران را تحريم نكرده اند). مي توانيد از آنها براي گرفتن كمك مالي يا اشتراك از ايرانيان داخل بهره ببريد.

 20. sabze sabz

  salam bacheha chera baraye daneshghahe ooloom tahghighat talash nemikonid oonja bozorgtarin daneshgahe azade irane chera nemiain unam varede in jonbesh konim va baese taharokesh beshim beshim chon un agar be harekat dar biad baghie ham be harekat dar mian pas be komake unha berin

 21. Hassan

  یه سوال داشتم!
  ایا ترجمه کردن لینکها به انگلیسی اعتباری به ترجمه کننده میده یا نه؟ چقدر؟

 22. arash

  agah vaghean khasteh nabashid.
  in hameh goftid ,vali nagoftid chetori mitoonim mablaghe kami dar hade tavanemoon komak konim
  .lotfan shomareh heab ro elam konid.
  man be tazegi be weblog sar mizanam vali hanooz ozv nistam
  movafagh bashid

 23. دست نوشته

  ممنون و متشکر
  فعلن به‌جز آرزوی توفیق کاری از دستمون برنمی‌آد. شرمنده‌ایم.

 24. عابر

  یک مشت مادرجنده گه..شده اند مدیر بالاترین.!
  تا یه انتقادی از بالاترین میکنی..بلافاصله امتیازت میشه -10 .!
  و به یک دلیل الکی هم حسابت تا 6روز بسته میشه.!

  ما بر علیه دیکتاتوری مبارزه میکنیم در سایتی که خودش دیکتاتور است.!

  مادرجنده ها

 25. عابر

  یک ..مشت ..مادرجن ده.. گه..شده اند ..مدیر بالاترین.!
  تا یه انتقادی ..از بالاترین میکنی..بلافاصله ..امتیازت میشه -10 .!
  و به یک دلیل ..الکی هم حسابت تا 6روز بسته میشه.!
  /
  ما بر علیه دیکتاتوری مبارزه میکنیم /در سایتی که خودش دیکتاتور است.!

  مادرجن ده ها

 26. عابر1

  یک ..مشت /مادرجن ده.. گه..شده اند ..مدیر بالاترین.!
  تا یه انتقادی ..از بالاترین میکنی..بلافاصله ..امتیازت میشه -10 .!
  و به یک دلیل ..الکی هم حسابت تا 6روز بسته میشه.!
  /
  ما بر علیه دیکتاتوری مبارزه میکنیم /در سایتی که خودش دیکتاتور است.!
  /
  مادرجن ده ها

  • سامان

   تیتر و توضیح باید کاملا مرتبط به لینک باشه ولی شما در قسمت توضیحات مطالبی رو نوشتید که در لینک وجود نداره. اگه توی لینک بود اشکالی نداشت.

 27. پیشنهاد

  یک پیشنهاد عالی:
  وقتی کسی را مسدود میکنید…بگذارید که لااقل بتواند رای بدهد و نظر بدهد..ولی امکان ارسال لینک را ازو بگیرید..یا مثلا میتونید اگه در «بخش نظر » خلافی کرده..بخش نظردهی اورا به مدت 6روز مسدود کنید..خلاصه حکم باید متناسب با جرم باشه..همه چیزو باهم نگیرید
  خوب نیست!؟

 28. پیشنهاد

  یه پیشنهاد دیگه:
  صبح ها مشتری کمتره..و به همین دلیل اگه لینکی در بخش سیاست و جامعه فرستاده بشه..احتمال اینکه بره صفحه اول خیلی کم میشه(نسبت به سرگرمی و ..)لطفا یه ترتیبی بدین تا لینکای سیاسی و اجتماعی..صبحها بیشتر روی صفحه بمانند و یا راه حلی دیگه اتخاذ کنید
  مثلا من یه لینک اجتماعی ارسال کردم..در صدر بهترین لینکهای دو ساعت گذشته امروز صبح قرار گرفت..ولی چون صبحا مشتری کمتره..داغ نشد

 29. شیدا

  بالاترین جان،

  حساب کاری بنده را اشتباهی بستی. یک ایمیلی هم بهت زدم ولی جوابی نیامد. بستن حسابم به خاطر این لینک بوده : http://balatarin.com/permlink/2009/10/4/1785801

  باید بگویم که یک بار به مدت یک هفته حساب کاربری من به خاطر همین لینک بسته شده بود. به نظر می‌آید که بالایارها با هم هماهنگی نداشته و یکی دیگر از بالاترینها با دیدن این لینک تزیینی حساب کاری من را به کلی بسته و حواسش نبوده که قبلا حساب کاری من به همین خاطر بسته شده بوده.

  امیدوارم هرچه سریعتر این مشکل حل شود.
  شیدا

 30. mester-mbm

  سلام..حساب کاربری من رو به خاطر یکی از لینکهای قدیمی که 1هفته هم قبلابراش تعلیق بودم بستن…فکر میکنم اشتباهی شده..لطفا بررسی کنید

 31. measka

  اتهامی واهی برای تضعیف بالاترین!!!
  این دیگه چه جرمیه؟
  من در جریان امور نیستم ولی این اتهام مثل تشویش اذهان عمومی نسبت به جمهوری اسلامی می مونه دیگه نه؟
  خیلی متاسفم. احساس می کنم مسائل و نظرات شخصی کم کم داره از طرف بالایارها به عنوان دلیل و مدرک محکمه پسند به کار برده میشه. امیدوارم کمی بیشتر تامل کنید. این راه به آزادی بیان ضربه میزنه. بالاترین از خدا که بالاتر نیست! توی بالاترین خدا رو میشه زیر سوال برد ولی بالاترین رو نه؟

 32. محمد

  با عرض سلام خدمت به مدیر بالاترین ، میدونم این مطلبی که الان اینجا میزارم جا نیست ، اما هر چی میل میزنم جواب نمیدهید ، خدمتون عرض کنم دوستان من بهم خبر دادن که شما دامین های سایت من رو که به نشانی Farsihub.CoM و takup.ir بسته اید ، میخواستم بدونم چرا و دلیل آن چیه ؟؟؟

  لطفا گزارش این موضوع را برای من بفرستین | m.pourazari67@gmail.com

 33. مهتا

  سلام من میخوام عضو بالاترین بشم اما کسی رو نمیشناسم دعوتنامه بگیرم هرروز من به بالاترین سر میزنم عاشقش شدم کمکم کنین.مرسی

 34. mohammad

  salam khahesh mikonam yeki az adminhaye site baram ye user besaze jedan tamana mikonam , chon mi2nam davatnameharo bastid
  torokhoda beferestid be emailam kheili niaz darram tashakor

 35. عباس

  بهتره از این بعد توی تیترتون به جای بالاترین بنویسید دیکتاتوری بالاترین.
  چون هر کسی که مخالف عقیدتون هست حذف می کنید. و این کاریست که دیکتاتورها انجام می دهند.

 36. عباس

  خیلی از کاربرا خیلی تخلفای سنگینتر می کنند اما شما عین خیالتون نیست اما اگه کسی که مخالفتون هست یه تخلف کوچیک بکنه پدرش را در می آرید.

 37. pdx1

  مهدی جان حساب کاربری منو بخاطر دادن فحش به یه موجود جاندار غیر آدمیزاد (خرچنگ) در لینک پائین بالاترین کلا بسته. آیا مجازات داده شده به بنده (بسته شدن کامل حساب کاربری) سزاوار تخلف بنده هست؟ آیا بنده مستجوب چنین عقوبتی هستم؟ آیا حساب بنده بدون هیچ تذکری و بسته شدن برای مدت کوتاه، باید برای همیشه بسته شود؟ امیدوارم لطف کنی‌ و رسیدگی کنی‌ چون پاسخی به ایمیل بنده ندادن

 38. Kianush

  عاجزانه از بالاترين تقاضا مي كنيم اين قابليت راي منفي را بردارد.
  قبلا دليلشان براي برجاماندن امكان راي منفي جلوگيري از انتشار لينكهاي پورن بود.
  اما همينك خودِ بالاترين لينكهاي پورن را (حتي آنهاييكه داغ شده باشند) بطور دستي حذف مي كند.
  پس ديگر چه نيازيست به راي منفي؟
  Digg و Reddit و امثالهم هم اصلا راي منفي ندارند.

 39. VOF

  ************************
  اون شماره ای که تو مطلب بالا گذاشتم اشتباه وارد شده ، درستش اینه:
  International MMS:
  +100100 7725 44
  ************************

 40. VOF

  حداقل نظر رو پاک میکنید یه دلیلم بزارید ، واقعا نمیدوم چرا اون مطلب باید پاک میشد ، واقعا چه مشکلی داشت ؟!!!
  همینطوری انگار نه انگار پاک میکنن یه کلمه ام هیچی نمیگن که چرا

 41. VOF

  خوب ظاهرا نظرم برگشت ، اولش حالا نمیدونم مشکل از چی بود نشون نداد نظرمو فکر کردم پاک شده ، این شماره هم با هر بروسر یک جور دیگه نشون میده ، من حالا شماره رو به صورت زیر میزارم که یکوقت اشتباه نشه:

  International MMS:
  +
  4
  4
  7
  7
  2
  5
  1
  0
  0
  1
  0
  0
  اینم صفحه خودشه که شماره هم اونجا میتونید ببینید:
  http://news.bbc.co.uk/1/hi/talking_point/2780295.stm

 42. sina

  ممنون از شما گلها و عزیزان و بالاترین قبله همه آزادیخواهان شده حیف که نمیتونم عضوتون بشم وگرنه من هم خوره اینترنت هستم و می تونستم نقشی داشته باشم. به هر حال ازتون سپاسگزارم و شما اولین سایتی هستید که در روز اون رو می بینم ودر طول روز حتی شبها قبل از خواب هم دوباره و صدباره بهتون سر میزنم. موفق باشید . آزادی و سبزی را براتون آرزو دارم

 43. جهانگیری

  خسته نباشید مدیرای بالاترین
  خیلی زحمت میکشید
  ولی من یک مشکلی دارم
  چند ماه پیش من تازه عضو شده بودم امکان ایجادموضع داغ نیاز به 5 هزار امتیاز داشت
  صبر کردم تا رسیدم به 5 هزار شما کردید 10 هزار
  بعد الان که نزدیک به ده هزار تا دارم میرسم شما امکان ایجاد موضع داغ رو کردید 15 هزار
  خیلی نا امیدم
  من هیچ وقت نمیتونم موضوع داغ ایجاد کنم
  چون مطمئنن تا من 15 هزار امتیاز بگیرم شما میکنیدش 30 هزارتا

  • راست

   راست میگه

   دیگه بالاتر نبرش
   همون 15هزار کافیه دیگه
   در عوض کاری کنید که وقتی کسی موضوع داغ زد..دیگه تا دو هفته نتونه موضوع داغ بزنه

 44. Yup

  باتشکر از زحمت های شبانه روزی شما !!!

  من بسیار علاقه دارم در سایت شما عضو بشم !
  اگر لطف کنید و برای من دعوتنامه بفرستید،بسیار ممنون میشم !!

 45. milezok

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  مدتیست که میبینم لینکهای حذف شده در اثر منفی زیاد یا موارد دیگر کلا از صفحه ی روزگار کنار میروند. این امر قدیم تر ها برای کسانی که به آن لینکها رای را نظر میدادند بوجود نمیامد و میشد نظر ها و پاسخها رو دنبال کرد. اما متاسفانه هم اکنون اگر نظری داده باشیم نمیتونیم ببینیم جوابهاش چی میشه و بحث به کجا کشیده میشه. لطفا این امکان رو دوباره فراهم کنید تا بتونیم زیر این لینکها که اکثرا هم جنجالی میشن بشه نظرات رو همچنان دید و بحث هم ادامه داده بشه.

 46. VOF

  *********** پیشنهاد **********
  سلام ، این پیشنهاد رو اگر مناسبه یکی در بالاترین پیشنهاد بده:
  درپی افشا شدن پرداختن مبلغ زیادی پول در ازای هر یک دستگیری سبزها به نظر شما چطور هست مثل روز سیزده ابان که دانشجوها پول مقابل نیروهای سرکوبگر ریختن از این به بعد جلوی درهای نیروی انتظامی ، اطراف ماشین نیروی انتظامی ، جلوی درب منزل مامور پلیس یا مزدوری که میشناسیم یا افشا شده و جلوی دفاتر بسیج پول خرد بریزیم ؟
  و در کنارش هم برای تاثیر بیشتر بر روی کاغذ شعارهای مربوط به سرکوب و یا «تفنگت را زمین بگذار بنویسیم» و با اینکار قلب اون هارو نشونه بریم
  و در این صورت فشار روانی سنگینی به این سرکوب گران از سوی خانواده و همسایگانشون وارد میشه ، تصور کنید که پول های خرد جلوی در خانه یکی از این مزدوران ، هم اشخاص اون خانه رو در محل رسوا کرده و هم فشار بر روی خود خانواده میاره ، سلاح ما زبان دله ، بیاید به جای مبارزه بدنی که قطعا شکست میخوریم مانند هوایی سبز به روح و روانشون رسوخ کرده و از داخل خردشان کنیم
  و انوقت نوبت ما میرسه که افشاگری ها رو با قدرت بیشتر ادامه بدیم

 47. kooroshsh

  سلام
  آقا این اکانت ما چه زمانی آزاد میشه
  .
  خوب ماکار و زندگی داریما

  نمیدونم ایمیلم درسته یا نه ولی اکانتم kooroshsh هست
  دستوندرد نکنه

 48. مهدي

  من عضو بالاترين نيستم ولي عاشقشم. آيينه ي تمام رخ كاربرش هست. يه اييده اي دارم براي اينكه آيينه تمام رخ ويزيتور هاش بشه. يه جور يوزر تعريف كنيد كه راحت عضو بشه و فقط بتونه راي بده. اينطوري لينك ها داغ به معناي واقعي خواهند بود. حق داريد براي لينك گذاشتن نحدوديت بذاريد و براي راي دادن محدودين را برداريد. راستي خوشحال مي شم عضو بالاترين باشم. mehdi_ti@hotmail.com

 49. شمس

  متاسفانه چند وقتي هست كه نميشه از طريق برنامه
  freedom
  وارد سايت شد
  من با اونها مكاتبه كردم
  جواب دادند كه بالاترين يه سري رنج آي پي رو بلوك كرده
  اگر ممكن هست پيگيري كنيد تا ما محروم نشيم
  ممنونم
  به دلايلي اگر ممكن هست اين كامنت رو پاك كنيد
  سپاس

 50. وحید

  سلام

  سقوط

  دیـشب بـه سـرم بـاز هـوای دگـر افـتـاد در خـواب مـرا سوی جـماران گذر افـتاد

  دیدم که خمینی همه رابسته به دشنام از جـنتی تـا خامنه ایی ، اون دلـه مصباح

  با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  گفـتـم عـجبـا ، این سه نـفر مَـحرم رازنـد در بود و نبودت همه اش حق به تو دادند

  آرمـان ِ تـو را نـقطـه بـه نـقطـه بـکنن کـار آن وعـده وعـیدهای کذایی که زدی جـار

  با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  از مَسکن ارزان ، نفتِ بـسیار ، آب گفتی حرفای قشنگی که در آن احوال گفتی

  تـفـتیـش عـقایـد هـم زمـان گـردیـد انکـار با این پُلـتیک دوست و دشمن همه پیدا

  با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  پس اَخم به این خامنه ایی بر چه اساس است ؟ پـیگیره هـدفـهای تو با تیر خلاص است

  دیـدم کـه خـمینی سرخـود زیـر عبـاء داد با بـغـض گلـو عـربـده ایی را به هـوا داد

  با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  گـفـتا نظر اصـلی ِ من حفظ نـظـام اسـت از روز نخست دادنِ وعده همه خواب است

  با کرده ایـن سه هـمه چـیز را گِـره افتاد هم خود به هچل هم به رژیم ول ول ِ افتاد

  با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  البته وبلاگم بعد از این مطلب ، فیلتر شد .

 51. وحید

  سلام

  …………………………………….. سقوط

  دیـشب بـه سـرم بـاز هـوای دگـر افـتـاد ………. در خـواب مـرا سوی جـماران گذر افـتاد

  دیدم که خمینی همه رابسته به دشنام ……… از جـنتی تـا خامنه ایی ، اون دلـه مصباح

  ………………………….. با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  گفـتـم عـجبـا ، این سه نـفر مَـحرم رازنـد ……… در بود و نبودت همه اش حق به تو دادند

  آرمـان ِ تـو را نـقطـه بـه نـقطـه بـکنن کـار ……… آن وعـده وعـیدهای کذایی که زدی جـار

  ……………………….. با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  از مَسکن ارزان ، نفتِ بـسیار ، آب گفتی ………. حرفای قشنگی که در آن احوال گفتی

  تـفـتیـش عـقایـد هـم زمـان گـردیـد انکـار ………. با این پُلـتیک دوست و دشمن همه پیدا

  ……………………………. با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  پس اَخم به این خامنه ایی بر چه اساس است ؟ ….. پـیگیره هـدفـهای تو با تیر خلاص است

  دیـدم کـه خـمینی سرخـود زیـر عبـاء داد ……… با بـغـض گلـو عـربـده ایی را به هـوا داد

  ………………………….. با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  گـفـتا نظر اصـلی ِ من حفظ نـظـام اسـت ………. از روز نخست دادنِ وعده همه خواب است

  با کرده ایـن سه هـمه چـیز را گِـره افتاد ………. هم خود به هچل هم به رژیم ول ول ِ افتاد

  ……………………… با ملت ما هر که در افتاد ورافتاد

  البته وبلاگم بعد از این مطلب ، فیلتر شد .

 52. همشهری

  سلام
  لطفا یک نفر لطف کنه و عکس زیر رو در سایت بالاترین قرار بده چون من اکانت بالاترین ندارم:

 53. رهام

  دوستان..من مسدود شده ام..ولی معلوم نیست به کدام دلیل!!!!!
  حساب این کاربر در بالاترین بدلیل تبلیغ لینک در بخش نظرات برای دومین بار ( لینک مربوطه) تا 13 روز دیگر بسته است.
  نام کاربری مرا وارد کنید تا ببینید به هیچ دلیلی بسته شده ام
  rahambrz
  من اصلا لینکی تبلیغ نکرده ام…کجا من لینک تبلیغ کرده ام!؟
  چرا دروغ میگید ای دیکتاتورهای مدیریت بالاترین!؟

  منکه دیگر از بالاترین خسته شده ام
  حیف آنهمه وقت و انرژی که گذاشتم
  لعنت بر بالاترین..که وقت مرا تلف کرد

 54. پویا

  لطفا ادب رو رعایت کنید و بگید به دلیل دیدار ریاست جمهوری محترم ایران جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد از نیویورک نه احمدی نژاد خالی

 55. rahambrz

  ایمیل کار نمیکرد با این فرستادم
  شما اشتباه میکنید
  اون یوزر دیگه متعلق به برادرمه
  اگه میخواین یوزر منو ببندید..
  ولی یوزر برادرم رو باز کنید
  هرچند اونم دیگه علاقه ای نداشت به کار
  ولی دارید اشتباه میکنید
  ما تقلب نکرده ایم

 56. hoseyn271

  سلام
  لیست مادرگائیده ها:
  Germany hitoo hermit agamemnon advocate mehdimixer cadkhoda khaki rezaraz59
  چندتای دیگه هم بودند که یادم نیست
  معذرت

 57. amin

  با سلام و خسته نباشید آیا کسی از شما میتونه به من دعوت نامه بالا ترین بده ممنون با تشکر

 58. pantea

  سلام اگه گوش شنوايي هست آی دی من رو jahan87 رو الان 4 روزه بی جرم و بی جنايت مسدود کرديد. ظعم عدالت بالاترينی رو هم چشيديم. حالا اين به کنار کلی ايميل می زنيم جوابی هم نمی ديد. وای اگر به جای اين وب سايت عاريتی يه مملکت دستتون بود اونوقت روی هر ديکتاتوری رو سفيد می کرديد.همين

 59. ghozmit

  چطور میشه عضو بالاترین شد؟
  من دعوت نامه می خوام.
  کسی جواب نمیده؟
  چرا؟
  آخه من گناه دارم!
  تورو خدا!
  یه دونه دعوت نامه برام بفرستین!

 60. lolo021

  سلام به همگي قراره ساعت 20 30 فردا همگي (جوانان جنبش سبز) به سايت روابط عمومي صدا و سيما رفته ودر قسنت نظر خواهي و در بخش انتقاد شعاري عليه اين رسانه به اصطلاح ملي بنويسيم http://pr.irib.ir/index.php
  خوشحال ميشيم شما هم بياين قرار ما فردا شب ساعت 20 30

 61. یه نفر

  دوستان خواهش می کنم یه نفر این چند تا شعار رو تو بالاترین لینک بده من خودم اکانت بالاترین ندارم خیلی مهمه خواهش می کنم :

  خامنه ای ابتر است ملت ما کوثر است

  جمهوری اسلامی حکومت شیطان است خامنه ای قاتل یزید این زمان است

 62. سییبسبسی

  دامنه بالاترین دزدیده شده است.
  لطفا ip را از طریق ایمیل یا از هر طریقی اطلاع رسانی کنید.
  http://174.129.8.110
  و دامنه ی رایگان به بالاترین متصل کنید.

 63. مهدی

  بعد از عاشورای تهران بحث دوری از خشونت در فضای مجازی، همچنین کاربران بالاترین، بالا گرفته است. شخصاً معتقدم اغلب این مباحث به راه کلیشه‌های دور از منطقی رفته‌اند که میراث شوم متفکران دوم خردادی است؛ و می‌تواند آفت بزرگی برای مسیر جنبش اعتراضی مردم باشد. مقالهٔ اخیر مسعود بهنود یکی از این نمونه، بلکه معیوب‌ترین‌شان، است. در مقابل علی علیزاده مقاله‌ای درخور نوشته است که به گمانم می‌تواند برای جنبش راهگشا باشد.
  لینک مقاله:
  http://eslah.malakut.org/2009/12/post_180.html

  من شخصاً به بالاترین دسترسی ندارم. درخواست می‌کنم، در صورت امکان، این لینک به بالاترین فرستاده شود تا به بحث گذاشته شود. به نظرم موضوعی حیاتی است که این روزها در برابر مسیر جنبش قرار گرفته است.

 64. mohem va mahramane

  Khabar: (Mahramane va mohem) : Dar Jalaseye seri va Moheme Etelaat-e Sepah tasmimat-e shoumi gerefte shode ast.
  yeki az in tasmimat bombgozari dar tajamoae mardomi va nirouhaye basiji ast ke ta sate 12 az shahrhaye mokhtalaf varede
  tehran mishavand. in nirouha ba hamahangi sazmane basij-e keshvari be vasileye havapima va…
  ta sate 12 vared mishavand. ehtemale bombgozari jedi ast lotfan etelaa resani konid. in tasmim bana bar
  nazarat-e mokhalef va movafegh dar peye in masale ast ke talafate jenahe hakem ra az talafate jonbesh sabz bishtar neshan bedahad va
  bahanei bashad baraye mazlum namaei va gereftane emtiyazat-e bishtar.

 65. کنایون

  خدا نگهدارت باشه بالاترین . یک ساعته میخوام یه لینک بفرستم نشد که نشد همیشه تو روزای شلوغ اینطوری میشه . میدانم مسئولان محترم تمام سعی خودشان را میکنند- اگر امکان بهتر شدن با خرید دستگاههای بزرگتر یا پیشرفته تر هست حتما” اعلام کنید احتمالا” کاربران زیادی با کمال میل این کار خیر را انجام خواهند داد

 66. سپهر

  سلام.واقعا خسته نباشید.میتونم بگم که اگه زحمت های شما نبود جنبش سبز توی روزای تظاهرات یجورایی ناقص بود.دست تک تکتون رو از همینجا می بوسم و براتون آرزوی موفقیت میکنم.راستی اومده بودم واسه درخواست یه دعوتنامه.میخوام واسه جنبش سبز مفید باشم و هر کاری که از دستم ساختس براش بکنم.
  مرسی…