نحوه رسیدگی به گزارش‌های تخلفِ کامنت‌ها در بالاترین

نحوه رسیدگی به گزارش‌های تخلف در مورد کامنت‌های بالاترین همیشه محل مناقشه و اختلاف نظر بوده است.

با توجه به پیچیدگی و گستردگی موارد مورد مناقشه سعی ما بر این بوده که با کمترین ضریب خطا به نحوی یکدست به این گزارش‌ها  رسیدگی کنیم، منتها با توجه به افزایش درگیری‌های کلامی در چند هفته اخیر تیم بالاترین برای جلوگیری از سواستفاده‌های ممکن،‌ تلاش دارد که تا حتی‌المقدور کاربران را در جریانِ نحوه بررسی به این موارد قرار دهد. نحوه رسیدگی کلی به این گزارش‌ها را می‌توانید در دو جدول زیر  مشاهده کنید:

Screen Shot 2016-05-17 at 12.31.16 PM

Screen Shot 2016-05-17 at 12.56.47 PM

در نظر داشته باشید که:

۱) اگر توهین به هر نحو تبدیل به اسپم در بخش نظرات شود شناسه خاطی مشمول مورد اسپمر خواهد بود و مسدود خواهد شد.

۲) این که شروع کننده حمله شخصی به یک کاربر چه کسی باشد در نوع رسیدگی عنصر تعیین کننده‌ای است و مشمول سختگیری بیشتری خواهد بود.

۳) دنبال کردن کاربران درگیر در بحث‌های پیشین در لینک‌های دیگر و ایجاد جو ناامنی برای آن‌ها مشمول سختگیری بیستری خواهد بود.

در مورد اشخاص معروف ذکر این دو مورد  الزامی است:

۱) اگر اشخاص معروف، عضو بالاترین بوده (اشخاص حقیقی یا حقوقی که درخواست هویت تایید شده کرده‌اند) و در بخش نظراتِ لینکی (چه ارسال کننده آن باشند و چه نباشند) حضور داشته باشند و مورد  اتهام یا ناسزا قرار بگیرند مشمول حقوق کاربران خواهند بود و در غیر این‌صورت خیر.

۲) اگر لینکی در مورد شخص معروفی ارسال شود و در زیر آن کامنت‌هایی در مورد فرد یاد شده نوشته شود که حاوی ناسزا باشد،ایشان  به محض حضور اکانت در زیر لینک در حکم کاربر بالاترین خواهد بود و نه پیش از آن.