بالاترین جای توهین‌های قومی و نژادی نیست!

هدف اصلی بالاترین، کمک به گردش آزاد اطلاعات و دفاع از آزادی بیان است. بنابراین، بالاترین به جز مواردی که صریحا در قوانین خود به آن اشاره کرده است، مانند مطالب حاوی ترویج خشونت، پورنوگرافی، تجاری یا تبلیغاتی، هیچ‌گاه دخالتی در محتوای مطالب نداشته است.

بالاترین تاکنون تلاش کرده است بدون در نظر گرفتن اعتقادات و علایق مدیران و گردانندگان سایت، و بدون در نظر گرفتن محتوای پیوندهای ارسالی توسط کاربران، فضایی آزاد و سالم برای گفتگوی همه با هر نوع عقیده و باوری فراهم کند. بارها پیش آمده که با مطلبی مخالف بوده‌ایم اما به خود اجازه حذف هیچ ایده‌ای را نداده‌ایم و اختیار را به رای جامعه کاربران بالاترین واگذار کرده‌ایم.

مدتی است که مطالب مربوط به مسائل قومیتی توسط عده‌ای متعصب با توهین‌های صریح یا ضمنی نژادی و قومی همراه شده است. گروه‌های افراط‌گرا، با پرداختن به بحثهای انحرافی، مطالب را به سمت و سوی توهین‌های نژادی سوق داده‌اند. بالاترین، همانند همه نهادهای امروزی، نسبت به هر گونه توهین با ماهیت نژادپرستی به شدت حساس است. لذا از این پس بالاترین برای حفظ آرامش سایت و ایجاد جو سالم مباحثه با مشاهدهٔ هر گونه توهین به هر نژاد، ملیت یا قوم ایرانی یا غیرایرانی یا تحقیر و تمسخر هر یک از اقوام یا نژادها، نظیر تشبیه علنی یا ضمنی یکی از اقوام به حیوانات جهت تحقیر آنها حساب کاربری فرد متخلف را به طور کامل مسدود خواهد کرد. زیرا این قبیل توهین‌ها و افرادی با این قبیل عقاید، جایی در بالاترین ندارند.

همچنین از شما می‌خواهیم تخلفات کاربری را به طور قانونی از طریق بخش گزارش تخلفات به ما گزارش کنید. در موارد ضروری می‌توانید مطالب خود را به ما ایمیل کنید. بالاترین برای رسیدگی به گزارش‌های تخلف پروتکل خاصی دارد و تصمیمات اجرایی بر اساس تاریخچه فعالیت کاربران و نوع تخلف متفاوت خواهد بود. باز هم تاکید می‌کنیم از ایراد اتهام، توهین یا تهدید سایر کاربران در بخش نظرات خودداری کنید.

از جامعه بالاترین خواستاریم متوجه باشند افراد افراط‌گرا در همه جا وجود دارند، انسان هشیار امروزی با حفظ آرامش و با تسلط بر احساسات خود از کنار بحث‌هایی که عمدتا برای تحریک خواننده نوشته می‌شوند می‌گذرد. به نظر می‌رسد عده‌ای به طور برنامه‌ریزی شده و به منظور از بین بردن جو اطمینان و اعتماد در بالاترین، با مطرح کردن برخی مطالب تنها به دنبال عصبی کردن و تحریک کاربران هستند در این حالت بهترین دفاع جامعه مدنی امروزی، تسلط بر احساسات است. امید ما این است که کاربران با صداقت و صمیمیت در مباحث شرکت کنند و با آرامش و منطق سعی در ارائه راه‌حل برای مشکلات جامعه خود داشته باشند.

یک دیدگاه

 1. بخشوده

  همین روال را درمورد اعتقادات مذهبی انسانها هم اعمال کنید من دوباره به بالاترین برمیگردم.در غیر اینصورت هنوز بالاترین راه درازی را داره که بپیماید.شما که فارغ از اعتقادات مذهبی خودتون دارید بالاترین را اداره میکنید همین که اجازه میدید به اعتقادات مردم توهین صریح بشه دارید اعلامیه علنی میدید که دارید جانبداری میکنید و خاصه موافقید که کسانی به خودشون اجازه بدهند به اعتقادات پیروان ادیان آسمانی توهین کنند و هر بی سوادی بتواند با معلومات اندک خودش متعالی ترین امور بشر را به چالش بکشاند.برید روی خودتون کار کنید با خودتون صادق باشید و اینقدر آروق روشنفکری نزنید که آخر کار مثل صادق هدایت مجبور به خودکشی بشید.روشنفکر خوب، روشنفکر زنده است.راهی که شما دارید میرید به همون جائی ختم میشه که راه سید محمود احمدی نژاد صبورچیان ختم خواهد شد.

 2. احمد

  به نظر بنده ترکها دچار توهم شده اند. بیش از 400 سال است حکومت یا کاملا دست ترکها بوده یا نیمی از حکام ترک بوده اند. اینکه ترکها چه می گویند من نمی فهمم.

 3. امیر

  توجه به جلوگیری از توهین های قومی و نژادی در بالاترین از مواردی بود که متاسفانه جدیدا آزار دهنده شده بود .
  با تشکر از مدیران خلاق و پویای بالاترین

 4. اسماعیل

  مگر همه ایرانی ها فارس هستند؟ «فضایی آزاد و سالم برای گفتگوی همهٔ فارسی‌زبانان» این شد قانون شاه و خمینی! شما ها که در خارج زندگی می کند چه از سیستم های مدرن یاد گرفته اید؟

 5. نیسگیل

  اگر جلوی توهین های قومی مخصوصا به یک قوم خاص گرفته نشود گردانندگان بالاترین نیز همردیف ج.ا. و شاید بدتر از آن قرار میگیرند. شما حرف از دموکراسی میزنید ولی بدیهی ترین اصول آن نظیر احترام به تفاوتها را نادیده میگیرید.

 6. فرهاد آرین

  ادیتور عزیز در بالاترین :

  چگونه میشود بر خشم ملتی که خونهای برادرانشان و خواهرانشانرا که با دشنه و باتوم و گلوله مردان نامردی که دولت جنایتکار احمدی نژاد و خامنه ای خونخوار با پرداخت پول ایرانیان از » لبنان و فلسطین و عراق و ونزویلا » اورده مهر سکوت زد ؟ ، و از آنان بخواهی ، این عرب خونخوار را که به خونخواری و وحشی گری در حق هموطنانمان که جرمشان آزادی خواهی و نفرت از حکومتی که دستگزین مشتی عرب و عرب پرستان با قانونی که جز کشتار و خون پاچی و زندان و تجاوز نبوده توحین نکرده و سر بزیر مانند مشتی بزغاله ( بغول سران منفور دولت و پیشکسوتان مومن آنان ) بتماشای زندان رفتن هممیهنانشان نشینند و اعدام انانرا چون خون دهان مشت خورده از این بیگانگان مزدور بدل بریزند !.
  اگر شمایید که چنین دوست داشته و میدارید ، برایتان تاسف بسیار میدارم که خودرا مشعل
  آزادی ایران میخوانید و بر حال زار هممیهنانم میگریم که مشعل آزادی آنان ( بالاترین )
  با روغن چکیده از نفرت این مزدوران بخون تشنه ایرانیان آزادی خواه میسوزد.
  نفرین بر اجنبی و دینی که قانون آن تنها نفرت و خونریزی است
  نفرین بر آنانی که آزادی را سالهاست بنام دین در زندانهای بزنجیر کشیده اند
  و نفرین بر آنانی که دست در دست چنین خونخواران بدوی برای رسیدن به لقمه نانی نهاده اند.
  زنده باد ایرانی آزاد خواهی که زندان و اعدام را بتن خریده و همچنان فریاد میزند
  مرگ بر اجنبی که چنین کرده است بر میهن ما .

 7. مسعود

  من هر چند عضو خانواده بالاترین نیستم اما هر روز تقریبا 5 یا 6 بار برای خواندن اخرین اخبار به این سایت خوب سر می زنم . مدتی بود که این موضوع ( توهین به نژادها و …) وافقا یک معضلی برای سایت شده بود و باعث بوجود امدن شاید دشمنی و ..بین کاربران.
  بنوبه ای خودم از مدیران عزیز بابت این حس مسئولیت سپاسگزارم و امیدوارم مدیران عزیز دنباله نیز در مورد اقدام کنند
  با سپاس و ارزی ایرانی اباد و ازاد و یکپارچه

 8. الف . مینو سپهر

  مسئولین محترم سایت بالاترین بنده از این اقدام شما کاملا پشتیبانی کرده وآنرا گامی درراه پیشرفت این جامعه مجازی می دانم…… نکته ای که باید متذکر شوم مسئله توهین وتهمت وترور شخصیتی چند طرفدار گروه تروریستی رجوی به اینجانب بعنوان یک نویسنده مستقل ومنتقد این گروه می باشد _ این چند نفر بارها وبارها در پای لینک های من مطالب توهین آمیز نوشته اند واین کار سازمان یافته آنها همچنان ادامه دارد _ بنده ده ها گزارش تخلف درمورد این افراد به دفعات متعدد برایتان ارسال کرده ام ولی متاسفانه واکنشی ندیده ام واین باعث شده این افراد گستاخی بیشتری از خود بروز دهند نگاهی به یاداشت های این چند نفر درپای لینک های ارسالی من بهترین دلیل مستند این ادعاست _ اینها مزاحم هستند وضد اجتماع بنابراین صلاحیت شرکت دریک جامعه مجازی دموکراتیک راندارند _ خواهش بنده اینست که درچهارچوب قوانین بالاترین بااین افراد خلاف کار برخورد شود _ بنده سعی می کنم واکنشی درباره اتهامات این چند نفر از خود بروز ندهم ورسیدگی رابعهده شما می گذارم….. قبلا از حسن توجه ودقت واقدام شما سپاسگزارم…… الف . مینو سپهر .2010/07/31

 9. یکی مثل همه

  عزیزم حرفای قشنگی زدی اما خودت داری نژاد پرستی می کنی
  :» فضایی آزاد و سالم برای گفتگوی همهٔ»» فارسی‌زبانان»» با هر نوع عقیده و باوری فراهم کند. یعنی فقط فارسا می تونن از این سایت استفاده کنن ؟

 10. مهرداد

  من خودم عضو بالا ترين نيستم و لي مثل دوستمون وقت و بي وقت به بالاترين براي خبر گيري سر ميزنم .خودم هم ترك هستم . ولي راستشو بخواهيد وقتي آدم اصلا مطلبي با نگره نژادي ميبينه اصلا علاقه شو به مطلب و سپس سايت از دست ميده . چون در دنياي امروز خصوصا دنيائي كه بلاخره خواه نا خواه نقش تاثير گذار داره ديگه اين نوع مسائل با و جود از بين نرفتن چندان ارزشي محسوب نميشه. از طرفي وقتي ما ادعاي حقوق بشر و اين حرفها رو داريم ديگه -راسيسم اصلا برازنده كسي كه صحبت از بشر ميكنه و ديد انساني داره نيست.
  تازه اگر ما خواهان تاسيس دولت- ملت هستيم(البته كمي ديره) سازه همچنين بنا ئي رو نميشه روي ريشه هاي تفرقه برانگيز درست كنيم . يا حتي بخواهيم مردم رو يكدست كنيم. كسي كه دموكراسي و آزادي ميخاد ، حتما بايد تكثر رو هم قبول كنه. نميشه كه آزادي براي من باشه براي ديگرون نه. اين همون استبداده ديگه. حتي تا جائي كه اگه كساني جمعا قصد جدا سري داشتند بايدبه راي شون احترام گذاشته بشه. اين عمل خود بهتر از سركوب باعث وفاق و هم دلي ميشه تا جبر و زور اين در تمام كشور هاي فدرالي ديده ميشه
  اي بسا هندو و ترك همزبان# اي بسا دو ترك چون بيگانگان
  پس زبان همدلي خود ديگر است#همدلي از هم زباني خوشتر است

 11. shnekey

  اتفاقا بالاترین فقط محلی شده برای خالی کردن عقده های مخالفین دین اسلام و اهانت به این دین و اقوام غیر فارس.من از زمانی که نام این سایت صبحانه بوده با این سایت آشنا هستم و تنها چیزی که در آن دیدم مکانی شده برای دشمنان دین و اقوام غیر فارس در ایران.از بهایی، بی دین،نژادپرست ووو مطالب درج میشود ولی به دیگران چنین اجازه ای داده نمشود.از جنبش سبز هم فقط برای رسیدن به اغراض خود استفاده میگردد و موسوی را تنها برای رسیدن به پیروزی خود میخواهند.

 12. آذربایجان

  با سلام
  شما حساب کاربری من را کاملا بسته اید و من تا به حال 7 بار به بالاترین ایمیل زده ام تا دلیل بسته شدن حسابم را از شما بپرسم ولی تا به حال جواب نداده اید
  خود شما در آزمون ورودی اعلام کرده بودید که کاربر متخلف برای بار اول 3روز وبار دوم7 روز واگر باز هم خلاف مقررات عمل کند برای همیشه بسته خواهد شد ( هنوز اگه قبول داشته یاشیم که من خلاف مقررات عمل کرده ام )
  شما من را متهم کرده اید که نظرات نژاد پرستانه داده ام این در حالی است که اکثر کامنت های من در لینکی که شما به آن استناد کرده اید فقط شعار هواداران پیروزی تهران بوده که من عینا کامنت کرده ام لطفا جواب بدهید ؟
  http://balatarin.com/users/aydeniz

 13. iranzamin

  lotfan hormathara zire pa nagozarid chon ahmadinejadha va akhunha
  lotfan gheyrate dashte bashid va iranzaminra az yad nabarin ke markaze adab va mehr va mardanegist
  az nabarid ke iraniane besiari az khetehaye gonagone in khake pak parchame iran ra barafrashtand man kho yek tehrani hastam ama ira midanam ke cho hamwatane man nabashad man ham nakhaham bod

  che tork bashad che arab chebalocho kord
  baraye iranzamin jan dadimo khahim dao mord

  SARBAZE BI BAKE VATAN

 14. sina

  باید به پانترکها تبریک گفت که شکایات و لابی و مخ زنی آنها چقدر آسان روی گردانندگان بالاترین نتیجه داده
  حرفهای انسانی و ننه من غریبم بازی در آوردن و شکایت از شبه توهین به پانترکیزم!(نه ترکها بلکه توهین به پانترکها)» و اشک تمساح و در پی آن به اسطلاح بی طرفی بالاترین! بسیاری از فعالان سبز را از ترس تجزیه ایران به حمایت از دولت ا.ن کشانده
  وقتی پانترکها ادعا میکنند30میلیون هستند و برخوردی در همین سایت با آنها نمیشود لابد در افکار عمومی آذربایجان به این تفکرات بیشتر دامن زده میشود که بگویند:((ببینید ما ترکها! در بالاترین فارسی زبان هم اکثریت را داریم!))
  در عوض بالاترین هم می گوید: فارسی زبانها((که چون در این سایت اکثریت اند!)) باید نقش پدر مهربان برای جلوگیری از توهین به قومیتها باشند!!
  من در بالاترین عضو نیستم ولی چون در جریانات آن فقط به عنوان ناظر بوده ام نتیجه ی بهتری از روند رو به ریزش مخالفین حکومت و رفرم ایران به خاطر جولان غیر منطقی پانترکیزم دارم
  معلوم نیست پانترکها با رسیدن به خواسته هایشان(تجزیه) و محاصره در بین کردها و ارمنیها و تالشهای ایران و…چه کشوری بسازند که گویا حتی برای یک روز آرامش را برای مردم آذربایجان نخواهد آورد
  یک روز بمبهای ارمنیها بر سر ترکها یک روز انفجاری از طرف کردها در تبریز و روز دیگر موشک ایرانی بر سر مردمی که تا پیش از اینها در آرامش بودند(فکر کنم در عرض یک سال چیزی از تبریز(سومین شهر صنعتی ایران سابق) و آذربایجانشان نماند!
  وجود پانترکها و آرمانهایشان برای خود آذربایجان خطرناکتر است

  گفتن از ما بود…

 15. sina

  باید به پانترکها تبریک گفت که شکایات و لابی و مخ زنی آنها چقدر آسان روی گردانندگان بالاترین نتیجه داده
  حرفهای انسانی و ننه من غریبم بازی در آوردن و شکایت از شبه توهین به پانترکیزم!(نه ترکها بلکه توهین به پانترکها)» و اشک تمساح و در پی آن به اسطلاح بی طرفی بالاترین! بسیاری از فعالان سبز را از ترس تجزیه ایران به حمایت از دولت ا.ن کشانده
  وقتی پانترکها ادعا میکنند30میلیون هستند و برخوردی در همین سایت با آنها نمیشود لابد در افکار عمومی آذربایجان به این تفکرات بیشتر دامن زده میشود که بگویند:((ببینید ما ترکها! در بالاترین فارسی زبان هم اکثریت را داریم!))
  در عوض بالاترین هم می گوید: فارسی زبانها((که چون در این سایت اکثریت اند!)) باید نقش پدر مهربان برای جلوگیری از توهین به قومیتها باشند!!
  من در بالاترین عضو نیستم ولی چون در جریانات آن فقط به عنوان ناظر بوده ام نتیجه ی بهتری از روند رو به ریزش مخالفین حکومت و رفرم ایران به خاطر جولان غیر منطقی پانترکیزم دارم
  معلوم نیست پانترکها با رسیدن به خواسته هایشان(تجزیه) و محاصره در بین کردها و ارمنیها و تالشهای ایران و…چه کشوری بسازند که گویا حتی برای یک روز آرامش را برای مردم آذربایجان نخواهد آورد
  یک روز بمبهای ارمنیها بر سر ترکها و لابیهای قدرتمندشان در آمریکا ، یک روز انفجاری از طرف کردها در تبریز و روز دیگر موشک ایرانی بر سر مردمی که تا پیش از اینها در آرامش بودند(فکر کنم در عرض یک سال چیزی از تبریز(سومین شهر صنعتی ایران سابق) و آذربایجانشان نماند!
  وجود پانترکها و آرمانهایشان برای خود آذربایجان خطرناکتر است

  گفتن از ما بود…
  باور نداری؟ بنشین و نگاه کن…

 16. iran

  با سلام ، امیدوارم که با جلوگیری از اینگونه مطالب (که خواست حکومت است ) با اتحاد بیش از پیش بر سرنوشت خود مسلط شویم.
  به امید پیروزی بر باند ضحاک و شرکا.

 17. Q

  بالاترین آب پاکی رو ریخت رو دستمون

  با این اوصافی که آقای بالاترین میگه ، منظور اینه با پانترکها مهربان باشید!
  به هرکی هر چی میخواهید بگوئید الا برادران و خواهران پان ترک!!!

  چشم…

  یاشاشین آذربایجان جنوبی

 18. سبز

  یعنی چی؟ من نمیفهمم چرا داریم وطن دوستی رو با نژاد پرستی یکی میدونیم؟ اقای بالاترین همه جای دنیا مصالح ملی هر کشوری تو اولویت مردم اون کشور قرار داره و قرار نیست به بهانه انسان دوستی بیفتیم تو همون چاهیی که جمهوری اسلامی ما رو فرستاده توش. هم غزه هم لبنان هم ایران هم همه جا تنها برای ادمایی که بی هویتن