ایجاد موضوع داغ بر اساس شایعات مجاز نیست

همه ما به اهمیت موضوعات داغ اذعان داریم. این بخش نخستین قسمتی است که توجه مراجعه‌کنندگان به بالاترین را به خود جلب می‌کند. لذا چه به عنوان کاربر ایجاد کننده موضوعات و چه به عنوان یک خواننده و منتقد تیزهوش باید نسبت به موضوعاتی که در این بخش مطرح می‌شوند با دقت و حساسیت برخورد کنیم.
بالاترین در مورد انتشار اخباری که به نوعی مربوط به هویت یک فرد «حقیقی» و «خصوصی» است و اشتباه در خبررسانی یا پخش شایعات نادرست می‌تواند به وی یا افراد نزدیک به او صدمات جبران‌ناپذیر وارد کند حساسیت بیشتری دارد.
متاسفانه ایجاد یک موضوع داغ بر اساس یک شایعه و متمرکز کردن توجه خوانندگان بالاترین به این خبر می‌تواند عواقب ناخوشایندی برای افراد ایجاد کند.

جزییات و نحوه کشته شدن دختری جوان از شهر تبریز هنوز ابهامات زیادی دارد و هر چند در چندین سایت مختلف درج شد است اما تا این زمان کلیه این اخبار تنها به نقل از یک منبع بوده است.
در اینگونه موارد بالاترین اجازه ایجاد موضوع داغ تا اثبات کامل خبر را نمی‌دهد. همچنین ممکن است بالاترین چنین اخباری را از بخش‌های «بهترین لینک‌های امروز» و «لینک‌های مورد بحث امروز» حذف کند.
روشن است که منظور بالاترین از این کار تایید صحت و سقم مطالب نیست و ما تنها از شما می‌خواهیم بخصوص در این موارد دقت، احتیاط و تیزبینی بیشتری به کار ببندید.

دقت کنید زمانی که موضوع داغی توسط ما حذف می‌شود، حق ایجاد موضوع داغ تا یک هفته از کاربری که موضوع را ایجاد کرده گرفته می‌شود. بنابراین خواهش می‌کنیم با دقت بیشتر و با توجه به قوانین، موضوعات داغ را درست کنید.

یک دیدگاه

 1. FARHAD

  » جزییات و نحوه کشته شدن دختری جوان از شهر تبریز هنوز ابهامات زیادی دارد و هر چند در چندین سایت مختلف درج شد است اما تا این زمان کلیه این اخبار تنها به نقل از یک منبع بوده است.»
  آقاجان میشه بیزحمت بفرمایید انتظاردارید صحت و سقم مطلب «توی ایران»با این شرایط و اوضاع از جانب کدام منبع منتشر شود! بنده بعنوان یک ساکن تبریز اصل خبر را تایید می کنم ولی اسم قاتل را کسی نمی داند. اینکه با کارت بسیجی و اسلحه هم دزدیدنش از جنب مامورای آگاهی به پدر مقتول گفته شده است. شما الان برای کشته شدن ندا» توسط یک بسیجی» هم دنبال منبع هستید؟! اگر شما خبرهایی که مردم اعلام می کنند را منشر نکنید چه کسی مسئول این کار است؟ کافی است اگر یک اشنای مطمئن در تبریز دارید یک تلفن به وی بزنید.

 2. نورآزادی

  سلام دوستان.من کاربر بینوای نورآزادی میباشم!(nooreazadi)آقا ما یه غلطی کردیم از شما خواهش کردیم این اکانت مارو بیست روز تعطیل کنید که عین بچه آدمم بشینیم سرکار و کاسبیمون تا ضرر نکنیم و از بالاترین ترک اعتیاد بشیم.شما قدرتی خدا گرفتین کلهم اجمعین این اکانت مارو تخته فرمودین؟!بابا انصافتو شکر!میگن کلاه بیار شما سر رو با کلاه میاری؟!!!من از روزی که اکانتم باز شده دارم تقلا میکنم که وارد بشم ولی پسوردم فراموشم شده.هرچی سعی میکنم از طریق سیستم تقاضای پسورد جدید بکنم میگه این ایمیل مال کاربر حساب بسته(یعنی اینجانب)میباشد!خب خودتون که تو پروفایلم نوشتین حسابم باز شده پس چرا سیستم ایمیل منو قبول نمیکنه؟صدتا ایمیل براتون فرستادم خب رویت بفرمایید دیگه!آقا اون روز که خواهش کردم حسابم روببندید ایکی ثانیه بعد حسابم با یه اسمایل خوشمل روش بسته شده بود الان که خواهش میفرمایم باز کنید باید پوست گلو بگیرم؟خب بازش کن دیگه فدات شم.خماری نکشیدی ببینی چه دردیه دااااااااش!

 3. cyrus

  گندشو در آوردین شما هم با این دیکتاتور بازی‌هاتون. از دیگ و رددیت یاد بگیرین. کدموشون توم رای اعضا فضولی می‌کنن و موضوع حذف می‌کنن؟

 4. belgiran

  با سلام به دوستان عزیز، خسته نباشید. در آخرین موضوع داغی که فرستادم متاسفانه چنین اشتباهی از من سر زد. موضوع داغ خبر خوشبختانه نادرست درگذشت هنرمند بزرگ آقای محمد نوری را من اضافه کردم که دوستان به درستی اقدام به حذف آن کردند. این اشتباه به این دلیل رخ داد که نخست در فیس بوک و سپس در بالاترین چند بار پشت هم خبر را دیدم و یا سابقه اطلاع از بستری بودن وی حتم پیدا کردم که استاد فوت کرده است و به علت دبروقت بون نتوانستم کسی را پیدا کنم که اطلاع بیشتر دهد . در این رهگذز من هم هفت روز از ورود به بالاترین محروم شدم که باز هم گله ای نیست ولی پیشنهاد من این است که در این مواقع حق پاسخ به کسانی که در لینک خودم پیام می گذارند را داشته باشم. در زیر لینکی که در مورد بلوچستان گذاشته بودم عده ای از دوستان آمدند و بر علیه اشتباهی که کرده بودم موضعگیری کردند و لیکی که اصلن به آن موضوع ربط نداشت و از لینکهای اطلاع رسانی بسیار با ارزش بود عملن به خاطر آن پیامها سوخت ومن هم امکان پاسخ نداشتم. یک بار دیگر به دلیل اشتباه در فرستادن موضوع داغ بر اساس شایعه پوزش ازجامعه بالاترین پوزش می خواهم
  فرید با آی دی بلجیران در جامعه بالاترین

 5. belgiran

  در اینجا می خواهم به دوستی از تبریز که در بالا پیام گذاشته است بگویم که موضوع واقعن حساس است و تعدد اخبار به صورت شایعه در یک سایت می تواند مرجعیت و اطمینان به اخبار سایت را از بین ببرد. ولی از طرفی به وی هم حق می دهم که بعلت بسته بودن راههای خبررسانی رسمی بسیاری از اخبار مهم به صورت شایعه مطرح می شوند و شایعاتی هم بوسیله مراکزی به صورت سازماندهی شده پخش می شود. تشخیص واقعی و غیر واقعی بودن این اخبار بسیار مشکل است و فکر می کنم تنها چاره این است که با پیگیری خبر واقعیت مطلب را از میان شایعات بیرون بکشیم. ما می توانیم اگر بخواهیم

 6. pishro

  salam be shoma ham vatane aziz.niaz be tozih nist va hame az ozaye kononi agahan,masale injast ke ma dar behbode in oza che naghshi darim?!man be nobeye khodam be pakhshe filter shekan,khabar,video va… pardakhtam va talashamo kardam ta tode na agahe ,na agah tar namone.ama mahdodiat ha roz be rz bishtar.man baraye pakhsh khabar ha va filter shekan o neveshte ham,niaz be ye fazaye amn daram.omidvaram be onvane ye hamvatan na be mokhatabatye khodet komak koni ta etelaatam dar ekhtiare hame ghara begire.age moafegh bodi mano be balatarin daavat kon
  sepas,be omide azadi