بازگرداندن لینکهای‌ حذف شده

رای منفی در بالاترین ابزاری است پر قدرت در دست کاربران که به آنها امکان مداخله و مدیریت لینک‌ها و بخصوص پالایش لینکهای ناقض قانون را می‌دهد.

به یاد بیاوریم قوانین مربوط به رای‌ها در مورد رای منفی چه نظری دارد:

» اگر باور دارید مطلبی قوانین بالاترین را نقض می‌کند یا شامل دیگر گزینه‌های رأی منفی است به آن رأی منفی بدهید. در غیر این صورت، آرام و آهسته از کنار لینک رد شوید و اجازه دهید بقیه تصمیم بگیرند.»

اما آیا کاربران از این ابزار همانطور که در قوانین بالاترین آمده تنها برای اجرای قوانین استفاده می‌کنند؟ همه ما می‌دانیم که اینطور نیست. متاسفانه این ابزار اجرای قانون به وسیله‌ای برای حذف عقیدتی تبدیل شده است. بررسی‌‌های آماری ما نشان می‌دهد که اکثریت لینکهای حذف شده توسط رای منفی کاربران حذف شده‌اند و تنها درصد کمی از لینکهای حذف شده مربوط به حذف لینک توسط تیم بالاترین می‌باشد. این مساله متاسفانه به آزادی بیان در بالاترین لطمه زده و باعث شده کاربرانی که از نظر فکری و عقیدتی در اقلیت هستند از فعالیت در بالاترین خسته و عاجز شده و نهایتا منزوی شوند و از فعالیت دست بکشند.

یک راه تصحیح این مساله تعلیق حساب کاربرانی بوده که منفی غیرقانونی به لینکها داده‌اند. متاسفانه از آنجا که مرز تشخیص منفی غیرقانونی و قانونی همیشه مشخص نیست، برای ما ساده نبوده که حکم بر غیرقانونی بودن یک رای منفی خاص بدهیم. از سویی تیم بالاترین همیشه تلاش داشته تا حداقل تعلبق‌ها را در مورد کاربران اعمال کند و حتی‌المقدور از دخالت انسانی مستقیم در ارسال لینک خودداری نماید. در حالی که میزان آرا غیرقانونی به طور چشمگیری رو به تزاید است.

برای کمک به ادامه تکثر آرا در بالاترین و صیانت از اصل آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات، امکان جدیدی به سایت اضافه شده است. در این روش، لینکهایی که به طور غیرقانونی با رای گروهی منفی حذف شوند توسط تیم بالاترین بررسی شده و در صورتی که نقض واضح قانون یا خبر غیرواقعی بسیار روشن در آنها دیده نشود بازگردانده می‌شوند.

بار دیگر توجه شما را به مهمترین اصل مرامنامه بالاترین جلب می‌کنیم:

«هر چیزی که در بالاترین دیدید الزاما به مذاق شما خوشایند نخواهد بود. ممکن است افراد دیگر نظری مخالف نظر شما داشته باشند، ممکن است از چیزهایی لذت ببرند که شما لذت نمی‌برید و یا ممکن است علاقه‌هایی داشته باشند که شما دوست ندارید. اگر کار دیگران به نظر شما شرایط استفاده از بالاترین را نقض می‌کند، به ما گزارش دهید. در غیر این صورت، سری تکان دهید، صفحه را ببندید و وقت و اعصاب‌تان را برای چیزی که دوست ندارید هدر ندهید. به عوض خوشحال باشید که در بالاترین برای (تقریبا) هر نوع سلیقه‌ای محتوا هست. »

این روش جدید به طور آزمایشی به مدت یک ماه به اجرا گذاشته خواهد شد. از نظرات و انتقادات شما دوستان دانا و خوش‌فکر برای بهبود این روش استقبال خواهیم کرد.

نوشته‌شده بدست نوشته‌شده در 1

یک دیدگاه

 1. یک رهگذر سمج

  این طرح خوبی به نظر می رسه. البته باید در عمل نتیجه اش رو ببینیم. هرچند تجربه نشون میده طرحهای به اصطلاح آزمایشی در بالاترین همیشه دائمی هستند.

  یک پیشنهاد خیلی خیلی مهم داشتم.
  موضوعات داغ رو به رای بگذارید. اینکه یک نفر دوازده بار مصاحبه خودش رو با آدرسهای مختلف لینک کنه و بعد موضوع داغ درست کنه منطقی نیست. موضوع داغ اثرگذارترین بخش بالاترین هست.
  پیشنهاد من اینه که دست کم یک رای گیری فرمایشی کنار موضوعات داغ بگذارید که میزان اعتبار هر موضوع به صورت کمی نشون داده بشه.

 2. baran45

  کار درستی است مخصوصا اگر بالایاران حضور بموقع تری داشته باشند. حضور بالایارن در وسط درگیری ها مسائل را ختم به خیر میکند. قانون خشک و بی مزه است باید با مجری قانون روح لطیف به آن داد

 3. Markoos

  اگر سیستم بالاترین بر مبنای دمکراسی پایه گزاری شده است، پس نظر جمع مبنی بر حذف یک لینک با استفاده از رای منفی، عملی پسندیده است.

  • بالاترین

   دموکراسی با اکثریت آرا فرق میکند. در دموکراسی اقلیتهای از ظلم اکثریت حفظ می شوند. اینکار بالاترین هم دقیقا در همین راستاست.

  • سیاوش

   دوست عزیز جمله ای که بیان فرموده اید یا مزاح است، یا ناشی از برداشت معوج شما از مفهوم «دموکراسی»، یا از مفهوم «پسندیده» یا هر دو!

   همان طور که به درستی اشاره کرده اید سیستم بالاترین بر مبنای دموکراسی پایه گذاری شده. این بدان معناست که بر سایر مبانی از قبیل قانون شکنی، دیکتاتوری و حذف پایه گذاری نشده است. توجه بفرمایید که دیکتاتوری یک منش است و الزاما توسط اقلیتی معدود اعمال نمی شود. دیکتاتوری جمعی و دیکتاتوری اکثریت از ناشایسته ترین تجلی های دیکتاتوری است، چرا که -چنان که متاسفانه سایه ی آن در همین یک جمله ی شما دیده می شود- نه تنها خود دیکتاتوری است، که به تحریف و تخریب معنای دموکراسی هم دست می زند.

   جهت اطلاع شما دموکراسی به سیستمی اطلاق نمی شود که در آن اقلیت حذف می گردد. بالعکس، لازمه ی دموکراسی، آزادی بیان است و تعهد یک جریان به آزادی بیان زمانی محک می خورد که برخوردش را با آزادی بیان مخالفان -و خصوصا مخالفانی که در اقلیت هستند- ببینیم.

   به اعتقاد من برخورد با دیکتاتوری جمعی باید حتی قاطع تر از دیکتاتوری فردی باشد و در همین راستا قاطع ترین برخورد با منفی های غیر قانونی ضامن حفظ دموکراسی در بالاترین خواهد بود.

 4. پیام

  ممنون از توجهتان که جواب دادید … ولی همچنان این سوال بی پاسخ ماند که در خصوص کاربرانی که بی محابا و به طور فزاینده ای منفی می دهند (از هر 10 رای 9 تا منفی) هم تصمیمی گرفته اید ؟ در حال حاضر این مشکل پر رنگ تر شده است …

 5. moonman

  كار بسيار عالي هست ممنون.
  يه كاري هم درباره گزارش تخلفاتي كه بدون پايه و بي اساسه انجام بديد. مثل گزارشي كه براي من رد شده به خاطر استفاده وبلاگي.. 3 بار ايميل زدم و توضيح دادم كه لينكهاي ارسالي از راديو فرانسه ( شامل فارسي و انگليسي) در بالاترين وقتي لينك مي شود ،صفحه مورد نظر باز نميشه چون قسمت فارسي آدرس لينك تبديل به اعداد و حروف بسيار زياد انگليسي ميشه. و دوستان فكر ميكنند كه استفاده وبلاگي در صورتيكه مشكل از بالاترينه.. لطفا از بنده رفع توقيف كنيد. مشكل از بالاترينه.
  ممنون
  مثال اين آدرس
  :http://www.persian.rfi.fr/%D8%AD%D8%B2%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-20100322/%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86 

 6. moonman

  /www.persian.rfi.fr/حزب-اسلامی-با-دولت-وارد-مذاکره-می-شود-20100322/افغانستان
  اين آدرس لينك بالاست وقتي در قسمت ارسال لينك قرار ميگيره تبديل ميشه به آدرس بالا.
  . بايد شما گزارشات رو بررسي كنيد. اين مشكل من نيست . بدون بررسي اكانت كاربري من رو بستيد. لطفا اكانت من را آزاد كنيد.

 7. سیاوش

  جهت مقابله با منفی های غیر قانونی من طرح ساده ولی بسیار موثری داشتم که در ذیل پست پیشین وبلاگ (در خصوص اجرای خودکار قوانین) مطرح کردم. از آن جایی که متاسفانه بالاترینی های غیر عضو (تعجب نکنید! بالاترینی غیر عضو هم داریم. چه بسا برخی پشت درماندگان تعهدشان به سلامت و کیفیت بالاترین بیش تر از برخی اعضای محترم باشد) حتی در این وبلاگ هم در اقلیت هستند، هیچ گونه عکس العمل و پاسخی بر نظر حقیر دیده نشد !! امیدوارم که آن را خوانده باشید یا باری، بخوانید. به هر حال جسارتا آن را مجددا در این جا می نویسم.

 8. سیاوش

  پیشنهاد می کنم جهت به حداقل رساندن امکان منفی های سلیقه ای، در صورتی که کاربر قصد دادن رای منفی به لینکی را داشته باشد، علاوه بر تعیین نوع منفی، وی را ملزم کنید که در چند خط دلایل و شواهد منفی خود را ذکر کند، و بدون پر کردن فرم دلیل، امکان دادن رای منفی به کاربر داده نشود. سپس متن وارد شده به طور خودکار در بخش نظرات آن لینک ثبت گردد.

  این راهکار چند مزیت دارد:
  1- در خصوص منفی های مستدل، لینک گذار و بینندگان به محض ثبت رای منفی از دلیل آن نیز آگاه شده و امکان اصلاح سریع تر آن فراهم می شود. این کار در کامنت های فراوان لینک گذاران خطاب به منفی دهندگان خونسرد! با مضمون شکایت و التماس و تهدید و اتهام که «های فلانی! چرا به من منفی دادی؟» به میزان قابل ملاحظه ای صرفه جویی می کند.

  2- در خصوص منفی های سلیقه ای و «فله ای» راه را بر کاربران «منفی به دست» دشوار می کند، چرا که هر کاربر مجبور می شود حداقلی از وقت را برای مکتوب کردن دلیل و شواهد خود صرف کند. این امر سبب می شود:
  2-1- چه بسا بسیاری از منفی دهندگان کم دقت، خودشان به بی دلیل بودن منفی خود پی ببرند و از ارتکاب این جنایت منصرف شوند.
  2-2- آنانی که در این کار تعمد دارند نیز با مانع بیش تری در کار خود روبرو شده و «هزینه» منفی بی دلیل برایشان بالا می رود.
  2-2- در صورت ناموجه و جعلی بودن بهانه ی منفی دادن، متن بهانه توسط همه بازدیدکنندگان مشاهده شده و وجهه کاربر منفی دهنده به واسطه این کار به درستی زیر سوال خواهد رفت.
  3- این عادت حسنه در همه کاربران تقویت و تشویق می شود که در هنگام رای دادن حداقلی از زمان را جهت خواندن لینک و فهمیدن نقاط مثبت و منفی آن صرف کنند.

  • فرهاد

   پیشنهاد خوبیه ، فقط به نظر من به جای چند جمله توضیح کاربر منفی دهنده باید مصداق موجود رو ذکر کنه و اون نقض قانونی رو که احیانا اعمال شده و شایسته منفی گرفتن هست در محل لازم کپی کنه !
   مثلا توهین آمیز به خاطر ( قسمتی از لینک مورد نظر ) .

  • سیاوش

   دقیقا. منظور بنده هم همینه. در قسمت توضیح کاربر رو موظف کنیم که شواهد متناسب با نوع منفی رو ذکر کنه. مثلا:
   تیتر یا بخش نامناسب: تعیین دقیق اشکال و پیشنهاد اصلاحی.
   تکراری: حداقل آدرس یک لینک که زودتر از لینک مورد بحث ارسال شده.
   توهین آمیز: حداقل یک بخش معین از متن که مصداق توهین باشه.
   خبر غیرواقعی: تعیین دقیق بخش غیرواقعی و ارائه سند.
   نقض کپی رایت: لینک به مرجع اصلی.

   همین طور بسیار بهتر خواهد بود اگر ان شاءالله در روزی از روزهای سال 89 قوانین بازنویسی شوند و مثل قوانین هر جامعه مدنی زنده ای، عنوان و ماده و تبصره همگی به روشنی ذکر شود. در این صورت می توان انتظار واقع بینانه تری از کاربران برای رعایت قانون داشت و نقض قانون را هم -مثل پرونده های قضایی جامعه نامجازی- مستند به ماده و تبصره مربوطه بیان کرد.

 9. سلیم

  صد در صد موافقم.نباید کاری بکنیم که بالاترین مثل صدا و سیما باندی بشه باید واقعا آزاد باشه و هر کسی بتونه آزادانه نظر بده

 10. فرهاد

  در مورد برگرداندن لینک اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید !
  یعنی لینک حذف شده رو مجددا در بخش لینکهای تازه با امتیاز صفر وارد میکنید یا برنامه دیگه ای براش دارین ؟

  • نما

   احتمالا همه موارد تخلف آرای منفی حذف شده و لينک دوباره به صفحه تازه ها بر می گردد.

 11. بی خیال

  به این لینک به دلیل آنکه در بخش نامناسب ارسال شده است منفی داده ام
  اما صاحبش نه تنها پررو بازی در می آورد بلکه هر نوع توهینی را به ساییرن روا می دارد
  بی طرفی و دموکراسی بالاترین چه کار می کند؟
  http://balatarin.com/permlink/2010/3/24/1992072

 12. پيربابا

  ضمن تشکر و خسته نباشيد ،
  امکاني باشد که يک کاربر در روز تعداد خاصي منفي بدهد يا نسبت رايهاي مثبتش نسبت به منفي از يک حدي تجاوز ننمايد خوب است.

  ضمنا پيشنهاد سياوش را هم مي پسندم:
  پیشنهاد می کنم جهت به حداقل رساندن امکان منفی های سلیقه ای، در صورتی که کاربر قصد دادن رای منفی به لینکی را داشته باشد، علاوه بر تعیین نوع منفی، وی را ملزم کنید که در چند خط دلایل و شواهد منفی خود را ذکر کند، و بدون پر کردن فرم دلیل، امکان دادن رای منفی به کاربر داده نشود. سپس متن وارد شده به طور خودکار در بخش نظرات آن لینک ثبت گردد.

  • سیاوش

   درود،

   محدود کردن تعداد منفی ها برای کنترل منفی های غیرقانونی ابزار موثری است ولی مشکل آن این است که منفی های قانونی را هم محدود می کند. از آن جایی که فلسفه قرار گرفتن منفی، استفاده آن جهت التزام کاربران به قانون است، به نظر من محدود کردن آن، عملا نقض غرض می شود. اگر قرار است تعداد منفی محدود شود بهتر است کلا امکان منفی دادن حذف شود.

   من یک پیشنهاد بینابینی دارم که مشکل فوق را حل می کند:
   محدودیتی برای تعداد رای منفی وجود نداشته باشد، ولی در صورت احراز منفی غیرقانونی نوسط مدیریت بالاترین، مجازاتی که اعمال می شود، به جای تعلیق کامل حساب کاربری، تعلیق حق منفی دادن توسط کاربر متخلف، برای مدتی معین یا حتی به طور دائمی باشد. این راه حل هم سبب محدود شدن منفی های قانونی نمی شود، و هم با کاهش مجازات و در عین حال هدفمند کردن آن، احتمالا اثر بازدارندگی عملی تری از تعلیق کامل حساب کاربری دارد.

   پیروز باشید.

 13. علی

  پیشنهاد میکنم هنگام دادن رای منفی, به صورت اجباری از فردی که رای منفی میدهد خواسته شود, در حد یک یا دو جمله, دلیل منفی دادنش را تایپ کند. چرا که انتخاب گزینه های موجود بعضا مشخص کنندهء واقعیت و ماهیت منفی نیست, اما توضیحی که فرد مینویسد میتواند گویای آن باشد که آیا براستی این منفی از روی سلیقهء شخصی بوده یا به دلیل قانونی است

 14. homa

  I don’t have balatarin account. For people like me, it is not bad that you give us a restricted account that at least we can leave comment

 15. moonman

  مديريت محترم
  شما صحبت از دموكراسي ميكنيد. اما به راحتي اون رو زير پا ميگذاريد. اكانت من رو بدون دليل بستيد ، در صورتيكه من بارها ايميل زدم و توضيح دادم، شما بدون بررسي اين كار را انجام داديد. من در زير لينك مورد نظر براي كسيكه گزارش رد كرده توضيح دادم. شما بايد كاربري كه براي من گزارش رد كرده رو اكانتش رو ببنديد ( چون هم باعث شده لينك خبري من حذف بشه و… كه اين كار به مراتب بدتر از منفي دادن غير قانونيه). مدير محترم بالاترين اشتباه از شما هست. اين نمونه بارز رفتار شما در قبال نقض دموكراسي در بالاترينه، شما بدون تحقيق و بررسي راي صادر كرديد ، و حتي حاضر به پذيرش اشتباه خودتون هم نيستيد. لطفا اكانت من رو آزاد كنيد.

 16. نما

  پيشنهاد بسيار عالی و بجايی هست، از تلاشتون برای هرچه بهتر شدن بالاترين، اين محيط با ارزش برای اطلاع رسانی، ممنونم.

  چند پيشنهاد در اين راستا به ذهنم آمد:

  1- همان طور که به درستی اشاره کرديد، تعلیق حساب کاربرانی که منفی غیرقانونی به لینکها داده‌اند به نظر عملی نمی آيد، ولی می توانيد اعلام کنيد که به خاطر هر منفی غیرقانونی مثلا 100 امتياز از اعتبار کسب شده کاربر کسر می شود. جهت اجرای اين طرح کاربرانی که به لینک آنها منفی غیرقانونی دادهشده ‌است می توانند به شما اطلاع دهند و شما بعد از بررسی قانون جريمه را اعمال کنيد.

  2- يک نکته مهمی که بايد توجه کرد اينکه، منفی های غیرقانونی لزوما موجب حذف لينکها نمی شوند، بلکه در بسياری از موارد باعث ازبين رفتن مقداری از آرا مثبت و در نتيجه: دير داغ شدن، يا داغ نشدن و يا از بين رفتن فرصت هايی چون لينک 24 ساعت يا هفته شدن و امثال اينها می شود. به عنوان مثال اين لينک من به خاطر 14 منفی غیرقانونی خيلی دير داغ شد و فرصت های بعدی را از دست داد. بنابر اين، اگر صرفا لينک های حذف شده را برسی کنيد و در صورت مشاهده تخلف آنها را برگردانيد، هنوز بخش قابل توجهی از تخلفات منفی های غیرقانونی وجود دارند و همان طور که توضيح دادم مخرب هستند.

  3-به نظر می آيد که اگر در کنار علامت های مثبت و منفی تعداد آنها را جداگانه در کنار جمع کل نمايش دهيد، در اينصورت لينکهايی که به طور غير عادی منفی گرفته اند برای همه کاربران واضح می شود و اعلام آن به شما و بررسی موارد اعلام شده برای شما به مراتب آسانتر خواهد شد.

  با آرزوی توفيق، متشکرم.

 17. moonman

  مديريت محترم سايت بالاترين.
  ممنون كه اكانت كاربري من رو باز كرديد.

 18. Galva

  جناب بالاترین گرامی
  سلام
  من گالوا هستم
  کاربری سه ساله با سابقه ای نه چندان بد و بدون حاشیه
  در لینک
  http://balatarin.com/permlink/2010/3/24/1992318
  کاربر نایتمر به لینک منفی داده و ادعا کرده که کوه آتشفشان به علم مربوط نمی شود.
  در حالی که هم من و هم شما و هم بقیه و هم خود ایشان پذیرفته که اشتباه کرده ولی من نمی خواهم اییشان را ببخشم چرا که
  تا به حال در بسیاری از لینکهای دیگر نیز ایشان به بهانه های واهی منفی غیرقانونی داده و بعد عذز خواسته و
  تقریبا تبدیل به رویه ایشان شده است.
  تا به حال بارها من برای این کاربر گزارش تخلف رد کرده ام و کامنت گذاشته ام
  ولی دریغ از یک خط پاسخ به من
  و یا یک برخورد کوچک با این کاریر. به گمانم که بالاترین زیر دین برخی از کاربران قرار دارد که از برخورد با آنها دریغ می کند.
  این ای میل زدم و امیدی به پاسخ گرفتن از شما هم ندارم ولی بدانید
  اگر با این گونه کاربران متخلف برخورد نکنید جامعه کوچک مجازی زیبایی که ساخته اید به یک جامعه
  هرج و مرج زده بدل خواهد شد.
  من دیگر پیگیر این قضیه نخواهم شد چرا که می دانم در خارج این جامعه مجازی این سابقه و اعتبارها پشیزی نمی ارزد
  ولی از سر دوستی و به عنوان یک همراه بالاترین در 3 سال گذشته این مطالب را نوشتم
  هرگونه که دوست دارید برخورد کنید چرا که پدیدآورندگان بالاترین شمایی و با چند کلیک می توانید سایت را به کلی برجینید
  و یا حسابی را ببندیدو یا باز کنید.
  کلام آخر:
  من گالوای بالاترین به دلیل منفی غیر قانونی در لینک فوق شاکی خصوصی تایتمر هستم
  یا مرا قانع کنید که اشتباه می کنم و یا به شکایت خصوصی من رسیدگی کنید.

  • امید

   بالاترین سیاست خیلی اشتباهی را در پیش گرفته و فکر می کند فقط خودش است که در عرصه خبررسانی فعالیت می کند.
   بالاترین بخاطر کاربرانش بالاترین شد نه به خاطر اسمش و همین کاربران مدتی است که یکی یکی در حال کوچ کردن هستند.

 19. No News s Good News

  آقای بالاترین عزیز
  در حدود 9 ماه بود که هر روز به سایت شما سر میزدم و از خواندن لینکهای متفاوت لذت میبردم. اما چندی است که سایت شما، مکانی شده است برای سرگرمی های مسخره و پیش افتاده و گاهاً مطالب پورنو، خالی کردن عقده های درونی کاربران، خاله زنک بازی، تمسخر دیگران، متهم کردن افراد به احمق بودن و نفهم بودن و کودتاچی و ….
  متاسفانه بالاترین روز به روز داره رو به عقب برمیگرده و ضعیف تر میشه و رسالت اصلی این سایت که همانا خبرگزاری است، در حال از بین رفتن است.
  امیدوارم روزی دوباره بالاترین، بالاترین بشه

 20. gambalou

  بهتر نیست که گزینه منفی رو با گزینه قرنطینه جایگزین کنید که کلا یه حالت وجود داشته باشه.
  1.یا کسی موافقه و رای مثبت میده
  2. یا کسی مخالفه و رای نمیده ولی قادر هم نیست در رای آوردن لینک خللی وارد کنه
  3. یا لینکی مشکل داره و باید سریعا حذف بشه که با گرفتن 4 الی 5 امتیاز قرنطینه مخفی بشه تا مدیران تصمیم بگیرند.
  در این حالت برای افرادی که بی دلیل لینکی را به قرنطینه میفرستند می توان جریمه در نظر گرفت.
  هر چند برای کم شدن شبهات باید قوانین و بخش ها را هم ریزتر کرد به خصوص در مورد بخش ها همیشه شبهه وجود دارد و جای خالی بعضی بخش ها مثل محیط زیست،تاریخ ،اخبار داخلی و خارجی و از این دست محسوس است

 21. فضولباشي

  مهدي عزيز هر چند معمولا به نظرات توجهي نميكني ولي ميخواهم هشدار دهم كه بالاترين در سراشيبي سقوط قرار گرفته. بجاي خبررساني دعواهاي كودكانه در آن بشدت رواج پيدا كرده بعنوان مثال به لينك آشتياني يا بهنام فاني نگاهي بيندازيد.
  لينكهاي داغ و موضوعات مورد بحث صرفا تبديل شده به محلي براي فحش و فحش كاري كاربران
  اكنون اگر بازديدكننده به بالاترين سر بزند چه خواهد ديد؟
  زودتر تدبيري بينديشيد وگرنه فردا دير است.