چند راهکار

چند روزی است که شاهد اعتراض گروهی از کاربران بالاترین هستیم. تلاش ما در این چند روز جمع‌بندی و طبقه‌بندی شکایت‌ها و تلاش برای پیدا کردن راه‌حل برای تک‌ تک آنها بوده است.

الف- مشکل ارتباط تیم بالاترین و کاربران:
سال گذشته در جریان هک شدن بالاترین، بنا بر پیشنهاد عده‌ای از کاربران، گروهی در فرندفید ایجاد شد تا بتوانیم در مدت عدم دسترسی به بالاترین با کاربران در تماس باشیم و در مورد تازه‌های بالاترین اطلاع‌رسانی کنیم. از آن پس این گروه کماکان فعال باقی ماند و تیم بالاترین سعی داشت از طریق این گروه و یا ایمیل، پاسخگوی سوالات عمومی کاربران و بخصوص حل مشکلات تکنیکی بالاترین باشد.
هر چند این گروه هیچگاه مخفیانه نبوده و عضویت در آن برای تمام کاربران سایت آزاد بود، متاسفانه این تصور برای برخی از کاربران ایجاد شده است که این گروه محفلی برای ایجاد رابطه با تیم بالاترین است. به این دلیل بالاترین تصمیم دارد به زودی بخش پشتیبانی و پاسخگویی را در درون سایت بالاترین راه‌اندازی کند تا چنین شبهاتی برای کاربران ایجاد نشود. تا آن زمان سعی خواهیم کرد که بیشتر از طریق وبلاگ بالاترین با شما در تماس باشیم و از پیشنهادها و انتقادهای شما در جهت بهبود عملکرد بالاترین استفاده کنیم.
همچنین اعضای تیم بالاترین تا کنون تلاش داشتند حتی المقدور با نامهای کاربری مجزا و قابل شناخت برای اعضا به طور مستقیم با کاربران در تماس باشند ولی متاسفانه با توجه به برخوردهای نامناسب هفته های اخیر با اعضای تیم بالاترین دیگر این رویه را ادامه نخواهیم داد و تمام نظرات تیم، تنها از طریق کاربر «بالاترین» اعلام خواهد شد.

ب- مسدود شدن کامل حسابهای کاربری
همانطور که میدانید، تعداد قوانینی که ثبات بالاترین بر آن استوار است در مجموع در یک صفحه در بخش مقررات سایت وجود دارد. زمانی که کاربری چندین و چند بار نسبت به قوانین مختلف سایت بی‌توجهی می‌کند حساب این کاربر به طور دائم مسدود می‌شود. با توجه به نظرات کاربران به این نتیجه رسیدیم که مسدود شدن دائم حساب‌های کاربری می‌بایست کاهش یابد. برای حل این مشکل از این پس حساب کاربری برخی از کاربرانی که حساب‌ کاربری آنها به علت بی‌توجهی به قوانین سایت به طور کامل مسدود شده است پس از گذراندن دوره آموزشی باز خواهد شد. لازم به ذکر است که این بند شامل حال کاربرانی که چند حساب کاربری ایجاد کرده‌اند و یا عامدانه قصد ایجاد اختلال در قوانین سایت را داشته‌اند نخواهد شد.

ج- قوانین موضوعات داغ موضوعات داغ
همانطور که در قوانین مربوط به موضوعات داغ ذکر شده است: «موضوعات داغ باید از موضع بی‌طرفانه نوشته شوند. هنگام اضافه کردن موضوع داغ لطفا این را در نظر داشته باشید، حتا اگر تمام کائنات با نگاه شما موافق باشند. بالاترین ممکن است عنوان یا توضیح موضوع داغ شما را ویرایش کند تا مطابق با استانداردهای آن شود». لذا در صورتی که عنوان تیتر به هر نحوی بی‌طرفی را نقض کنند یا از لحاظ سایر قوانین موضوعات داغ در آنها مشکلی وجود داشته باشد توسط تیم بالاترین تصحیح خواهند شد.
همچنین به یاد داشته باشید که هرهفته بیش از یک موضوع اضافه نکنید در غیر این صورت موضوعات بعدی توسط بالاترین حذف خواهند شد

د- استفاده از حروف مخفف به جای اسامی افراد به قصد تمسخر در عنوان لینک یا در موضوعات داغ
به نظر ما استفاده از کلمات مخفف به جای نام افراد عملی غیرحرفه‌ای و ناهنجار است. اگر مطلبی را خودتان به این شکل نوشته‌اید می‌توانید به همین صورت در بالاترین قرار دهید اما در مطلبی که از خبرگزاریهای معتبر نقل می‌شود به جهت حفظ امانتداری نباید از این گونه حروف یا کلمات استفاده کرد. با این وجود تشخیص را بر عهده شما میگذاریم. کاربران می‌توانند در صورت مشاهده کلمات تمسخر‌آمیز در تیتر از منفی تیتر توضیح و بخش نامناسب استفاده کنند. اما در صورت استفاده از این کلمات در موضوعات داغ این عناوین توسط ما تصحیح یا بنا به مورد حذف خواهند شد.
امیدواریم این راهکارها بتواند مشکلات و اعتراضات کنونی سایت را تا حد معقولی جبران نماید. منتظر دریافت نظرات شما هستیم.
حضور یکایک شما کاربران عزیز در بالاترین برای همه ما ارزشمند است.

یک دیدگاه

 1. روی شاتها

  حتا اگر تمام کائنات با نگاه شما موافق باشند. بالاترین ممکن است عنوان یا توضیح موضوع داغ شما را ویرایش کند تا مطابق با استانداردهای آن شود — این هم یعنی آخر دیکتاتوری، اگر همه‌ی کاینات …

 2. پیام

  ممنون از توجه شما به درخواست کاربران … امیدوارم که این بحث ها و پیشنهادات به نتیجه خوبی برسه …

 3. پرانتز

  در مورد بند چهار خوبه که متوجه اید با ادب بودن زورکی نمیشه

 4. آرش

  «بالاترین ممکن است عنوان یا توضیح موضوع داغ شما را ویرایش کند تا مطابق با استانداردهای آن شود»
  ببینید شما باید بدانید که سانسور بدترین چیز است. به خود اجازه سانسور یا تغییر ندهید .اگر مطلبی از لحاظ شما مناسب نبود جلوی پخش آن را بگیرید اما حق سانسور ندارید.زیرا ممکن است منظور نویسنده دقیقا» همان قسمتی باشد که شما سانسور کرده اید یا تغییر دادید. بنابراین در ایجاد موضوعات داغ شما یا اجازه ایجاد می دهید یا نه. اما به نظر من اجازه تغییر ندارید.اگر مطابق استاندارد شما نیست آن را پخش نکنید.ممکن است مطلب مورد نظر استاندارد لازم برای مکانهای دیگر را داشته باشد

 5. زیون

  با عدم استفاده مخففها مثل خ.ر و ا.ن! بسیار موافقم.
  1- خبرنامه بالاترین که بصورت ایمیل ارسال می شود را گاهی برای بعضی دوستان میفرستم تا بدون مشکل فیلترینگ و به سهولت، حتی سر کار مطالعه کنند، اما کافیست یک نگاهی به تیترهای هیجانی بیاندازیم، وقتی میتوان با ارسال یک خبر و مطلب خوب، ذهن طرفداران اقتدارگرایان را متوجه اصل مطلب کرد، چرا با کلمات توهین آمیز، آنها را به موضع گیری قبل از خواندن مطلب وادار می کنیم!؟
  2- با تبدیل اسامی مهم به مخففها، به دست خود، مطالب را از جستجوی گوگل حذف می کنیم! کسی خ.ر را به جای خامنه ای جستجو نمی کند.
  3- تصمیمات گرفته شده در مورد کاربران مسدود را می پسندم.

  • بالاترین

   به نکته بسیار خوبی اشاره کردید تعداد زیادی شکایت در این مورد از افرادی که کاربر سایت نبودند و بالانامه یا خیرنامه روزانه را دریافت میکردند به دست ما رسیده بود

 6. یک کاربر

  1- در مجموع توضیحات منطقی و قابل قبولی بود.
  2- در مورد بند اسامی مخفف، به نظر من نباید قبح منفی دادن را از بین برد. ضمنا مخفف اسم احمدی نژاد واقعا ا.ن است ولی مخفف نام خامنه ای خ.ر نیست. به نظرم باید این دو، احکام متفاوتی داشته باشند. به کار بردن نام مخفف در هیچ جای جهان توهین محسوب نمی شود.

  • بالاترین

   خوشحالیم که توضیحات را منطقی دانستید
   از این پس تلاش خواهیم کرد که بیشتر از این طریق با شما همراه باشیم

 7. اولاد

  بالاترين با تمام ضعف ها و كاستي ها، خانه مجازي بسياري از ماست. خوشحالم كه مانند ج.ا صورت مساله را پاك نكرديد و پاسخي به اعتراض مدني كاربران داديد. با بند 3 و 4 كاملن موافقم چراكه منطبق بر اصول ژورناليستي است. بندهاي 1 و 2 نيز بايد در عمل محك بخورد.

  • بالاترین

   ما هم از داشتن همراهانی چون شما به خود میبالیم
   تمام تلاش ما در این چند روز پیدا کردن راه حل مناسب برای این کاستی ها بود

 8. Ragtime

  حساب بعضی‌ از کاربران کاملا غیر قانونی بسته شده، لینک مربوطه هم حذف شده، این «دوره آموزشی» در مورد کاربران مذکور کمی‌ خنده دار به نظر میرسه، لطفا حساب آنها را بی‌ قیدو شرط باز کنید

 9. راگو

  قبل از هر چیز و برای آرامش همگی، تمامی حساب های بسته شده اخیر را باز کنید ، زیرا به نظرات این کاربران هم احتیاج است برای پیدا کردن راهکار های میانه که نه سیخ بسوزد و نه کباب.

 10. poyandeh

  دوستان مسئول:
  با تشکر از پاسخ شما و قدم های مثبت در راه پاسخگویی به کاربران. چند نکته:
  ا. خواست مشارکت کاربران در اجرای قوانین بسیار مهم است.
  2. لازم است قبل از مسدود شدن کامل حساب به کاربران به آنان اخطار داده شود.
  3. دوره آموزشی چه مدت است و شرایط قبول مجدد کاربران چیست؟
  3. منفی غیر واقعی به سایت های تحلیلی بیمعنی است. در این مورد قوانین شفاف نیستند.

 11. pashmak

  سلام من هم هم مثل خیلی های دیگه فقط بخاطر یک بار اشتباه و دادن لینک به هبر غیر موثق از با لا ترین اخراج شدم . در صورتی که در مدتی که عضو بودم با رها دیدم افرادی رو که فحش دادن بی حرمتی کردند و فقط بعد از چند روز باز هم فعال شدن ولی من و امثال من برای همیشه اخراج شدیم من چندین با ر نامه زدم به بالاترین که این رویه درست نیست ولی جواب هر نامه تکراری و بدون هیچ پاسخ واضحی بود . امیدوارم عدالت درست اجرا بشه و من هم بتونم دوباره به بالاترین برگردم

 12. alida

  بهتره تو سيستم تعيين اعتبار براي موضوعات داغ هم تجديد نظر كنيد.لينك هاي مفيد زيادي قرباني اين سيستم ميشه

 13. Ragtime

  پذیرفتن اشتباه شما رو بالاتر خواهد برد،شعور و منطق شما رو اثبات خواهد کرد، لطفا حساب کسانی‌ که از روی احساسات و کاملا بر اساس اتهامات واهی بسته شده‌اند رو باز کنید

 14. رحمت الله

  پس بالاخره قوانین ضمنی هستش یا مثل جنگل اداره میشه؟
  بالاخره مشخص هستش که چه چیزی جرم و خلاف قاعده هستش یا اینکه باز ضمنی گاهی براساس قواعد وب 2 که فقط مهدی و رضابلا بلد هستند جرایم و مجازاتش مشخص میشه؟
  مگه پیش از این نگفته بودید که اجرای قوانین از پشت بام افتادن هستش! چطور حالا تیتر خلاصه باعث افتادنتان نشده؟
  در درک مسائل حداقل یکسال از دنیا عقب هستید! امیدوارم بلاخره فهمیده باشید قوانین ضمنی و وب2 تخیلی شما جنگلی چنان جمهوری اسلامی ساخته
  بهترین دشمن بالاترین مدیریت احمقانه ش هستش! شک نکنید

  • gambalou

   شما نمیتونی از یک سیستم استفاده کنی و مدیرانش رو احمق خطاب کنی. شما مجبور به استفاده از بالاترین نیستی و این انتخاب خودت بوده. سیستمهای مشابه فراوونه. لفظ احمق خیلی بی ادبانه است. مطمنا شما به خاطر حضور در فضای مجازی این حرف رو زدی وگرنه فکر نکنم هیچ آدم عاقلی رو در روی دیگران بهشون انگ حماقت بزنه.

 15. آرتاهرمس

  در کل موافقم ولی ای کاش در مورد لینک های تکراری هم می شد قانون راشفاف تر کرد. گاهی یک خبر با واژه های کاملا مشابه از چندین سایت فرستاده می شود که الته تکراری است ولی فرستنده ادعا می کند که چون از سایت دیگری فرستاده شده است تکراری به شمار نی آید. تا یکی ، دوسال پیش چنین لینک هایی منفی تکراری می گرفتند ولی اکنون با همین لینک ها موضوعات داغی پدید می آیند که خالی از تحلیل هستند و اگر اولین لینک را بخوانی انگار بقیه را هم خوانده ای!

  • امین م

   در مورد لینک های تکراری مخالفم که منفی تکراری بگیرند. به دو دلیل: اولا همه ممکن است همان تیتر یا کلید واژه راهنما را استفاده نکرده باشند و لذا در موقع سرچ شما نمی توانی مطمئن شوی که چنین لینکی قبلا ارسال شده است یا نه به خصوص زمانی که از وب سایتی متفاوت باشد و در هنگام ارسال لینک خطا گرفته نشود. دوم اینکه خیلی ها ممکن است لینک قبلی را ندیده باشند. در نتیجه بگذاریم وجدان جمعی تصمیم بگیرند که لینکی را بخوانند و بدان رای بدهند یا نه. بدترین بهانه ای که برای منفی دادن وجود دارد همان منفی تکراری است. اگر از نظر جمع انبوهی چنین لینکی تکراری باشد بدیهی است که بدان رای نخواهند داد و رای لازم را نخواهد آورد در نتیجه به همان دلایل فوق چرا منفی تکراری؟

 16. یار سبز

  ایدی منو ماههاست که بستین . ایملم هم یادم نیست اگه ممکنه زودتر بازش کنید

 17. امير

  پس از مدتها فيلتر بودن من توانستم بالاترين را باز کنم و در همان روز اول هم حساب کاربري من بسته شد! علتش اين بود که من در روز اول به تمام خبرهايي که در خصوص ريگي بود منفي دادم ! زيرا فکر مي کردم خبر دانشگاه را تحت شعاع قرار مي دهد و در ضمن خبر آنطور که نوشته شده واقعي نيست ! اين نظر من بود و به صرف اهميت دادن به خبر دانشگاه منفي دادم نه توهين آميز بودن يا تکراري بودن خبر دستگيري ريگي . و اين تنها باري بود که در تمام مدت کاربري من به کسي منفي داده بودم ! آيا توجه به اين موضوع ضروري نيست که بتوان در بالاترين ترتيبي اتخاذ کرد تا کاربران بتوانند خبرهاي مهم را با راي خود اولويت بندي کنند تا از منفي دادن به خبري تنها براي آنکه به نظرشان در اولويت هاي بعدي قرار دارد جلوگيري شود .

 18. اسپینوزا

  در مورد موضوعات داغ، باید مکانیزم شفافی وجود داشته باشد. اگر کائنات یک نظر داشته باشند، و مدیریت نظری دیگر که نمیشود معیار. مشکلاتی که در این مورد مشاهده شده است را به اختصار مینویسم و پیشنهاد هابی برای حل مشکل را هم ذکر میکنم:
  1- متاسفانه سانسور تیتر و متن، نه تنها کامل آن موضوع داغ را از مفهوم تهی میسازد بلکه حتی میتواند خلاف برداشت همگانی از آن موضوع باشد. بطور مثال: احمدی نژاد به بیرجند رفت و علیرغم تبلیغات فراوان با حضور فقط چند صد نفر در محل سخنرانیش، تحقیر گردید. این برداشت همگانی از یک اتفاق است. اما وقتی مورد سانسور واقع شود، میشود: سفر احمدی نژاد به بیرجند.
  2- تصمیم این که موضوعی جزو موضوعات داغ روز محسوب میشود، به انتخاب شخصی مدیران سایت نیست که با تصمیم شخصی، موضوع داغی را حذف نمایند. بطور مثال، همان استقبال سرد از سفر احمدی نژاد به بیرجند در تمامی رسانه های فارسی مورد پوشش واقع گردید. اما مدیریت نمیتواند بگوید که بنا به تشخیص من، این موضوع داغ محسوب نمیگردد و اقدام به حذف آن نماید.
  3- اصلاح تیتر و یا متن یک موضوع داغ، بر عهده خود لینک گذار و در صورت تمرد، بر عهده مدیران است و این توهین و دهن کجی به شعور کاربر ایجاد کننده موضوع داغ است که به کاربری دیگر پیشنهاد تصحیح آن موضوع داغ را بدهید.
  4- در صورتی که تیم مدیریت اقدام به سانسور تیتر و یا متن یک موضوع داغ مینماید، اخلاقی نیست که اسم ایجاد کننده موضوع، همچنان در زیر این موضوع داغ باشد.
  پیشنهادات:
  دو راهکار اساسی میتوان برای حل این موضوع داشت:
  1- تشکیل یک هیت ژوری متشکل از تیم مدیریت و چند کاربر به انتخاب تمامی کاربران، بدیهی است که کاندیدا های حضور در این هیئت که بطور مثال دوماه در این سمت خواهند بود، اختیاری بود و کاندیداها تعهد مینمایند که بیشترین وقت خود را به این امر تخصیص داده و در اسرع وقت در موارد بحرانی، تشکیل جلسه آنلاین بدهند.
  2- ایجاد یک سیستم رای گیری برای این که کاربران، با متن، تیتر و اهمیت این موضوع به عنوان یک موضوع داغ موافق هستند یا نه. بدیهی است که پس از کسب آرای موافق مورد نیاز، آن موضوع به عنوان یک موضوع داغ تلقی خواهد شد و تمامی کاربران در پالایش آن موضوع خواهند کوشید. بدیهی است که این پیشنهاد دوم در صورت عملی شدن، بهترین راهکار برای حل همیشگی این موضوع خواهد بود. اما برای کاستن از حجم کار، تنها در مورد موضوعات داغ جنجالی، میتوان این همه پرسی را انجام داد.

 19. gamblou

  من یک پیشنهاد دارم که نمیدونم از نظر عملی راحت بشه اجراش کرد یا نه. اون هم اینکه برای لینک های داغ یا حداقل برای اعتبار کاربرها حتما تعداد کلیک روی لینک ها رو هم در نظر بگیرید. یعنی ترکیبی از امتیاز و کلیک.
  در مورد بسته شدن حساب ها هم من فکر کنم بهتر باشه افرادی که بعد از گذروندن دوره حسابشون باز میشه با اعتبار کمتری دوباره شروع کنند.
  و شاید بهترباشه برای افرادی که بعد از گذروندن دوره باز هم تخلف میکنند یک تست روانشناسی یا تست مشابه بگذارید. درست مثل پلیس آلمان که راننده های مست بعد از گذروندن دوره ممنوعیت رانندگی برای تخلفات مشابه بعدی مجبور به دادن تست حماقت میشوند.

 20. دانیال

  در چند روز گذشته بالا ترین بسیار شبیه جمهوری اسلامی بعد از انتخابات شده بود. بسیاری شاکی از بالا یار ۴ (احمدی نژاد در ج . ا ) ، منتظر نظر مهدی یحیی نژاد (نماز جمعه بعد از انتخابات به امامت خامنه ای ) بودند. خامنه ای با حماقت تما م زمینه مسائل بعدی رو ایجاد کرد که همگی شاهد بوده و هستیم. اما مهدی، به عقیده من، با این پست در وبلاگ بالا ترین بسیار عاقلانه و حرفه ای عمل کرد. اگر به موارد گفته شده واقعا عمل بشه، میتونه آغاز خوبی برای اصلاحات اساسی در بالا ترین باشه. در هر صورتممنون.

 21. behnamfunny

  ممنون به خاطر توجه شما به نظرات کاربران ! راهکارهای ارائه شده خوبه ولی متاسفانه کامل نیست !

  یعنی شما تصمیمی در رابطه با تعویض مسئول اصلی اجرای قوانین بالایار 4 که در بین اکثریت کاربران از هیچ اعتباری برخوردار نیست با فردی مناسب و با درایت کافی که مورد تایید خود شما و کاربران باشه رو ندارید ؟؟

  متاسفانه نسبت به عملکرد این فرد بین کاربران حساسیت شدیدی به وجود اومده و در صورت به وجود آمدن مشکل کوچکی احتمالا باعث دلخوری و حساسیت کاربران خواهد شد که میتونه حوادثی حتی شدیدتر از روزهای گذشته رو در پی داشته باشه !

  شما که درباره قضیه محکوم به شکست اسب تروا در بالای سایت نظرسنجی برگزار کردید در این باره هم میتونید بین کاربران فعال خودتون نظرسنجی برگزار کنید.مطمئنا این قضیه به ضرر شما و سایتتون نخواهد بود و به کاربران انگیزه مضاعفی خواهد داد که بیشتر و بهتر در سایت فعالیت کنند.

 22. omid_farda

  با سلام : سوالهائی داشتم و امیدوارم پاسخی بالاترینی دریافت نمائیم ؛ علت گرایش هموطنانم به بالاترین و ابراز علاقه شان به بالاترین چیست ؟ آزادی قلم چیست ؟ آزادی بیان چیست ؟ سانسور چیست ؟ تقصیرو گناه کاربران چیست که مخفف اسامی (خ ر) و (ا ن ) ممکن است معنی بدی داشته تقصیربرعهده والدین شان نیست که در انتخاب اسامی دقت لازم برای چنین روزی را نکردند ؟ آیا در کشوری که شما زندگی میکنید آزادی قلم در همین مقداری که کاربران بالاترین طلب مینمایند وجود دارد یا نه ؟ آیا به نظر شما سانسور قابل توجیح است ؟ آیا در بزرگترین رسانه های آمریک و اروپا استقبال از سانسور بیشتر است یا آزادی قلم ؟ آیا آزادی قلم حد و مرزی میشناسد یا نه ؟ آیا شما کاریکاتورهای محمد را بیاد دارید ، مگردر کمال آزدی بیان وقلم موافق و مخالف حرفشان و نظرشان را بیان نکردند ؟
  وسوال آخر که شما هوشیارنه به آن پاسخ ندادید و آن سوال در مورد حذف و سانسور موضوع داغ در مورد اعتراض کاربران بود ؟ فقط لطفاً نفرمائید ( من ) تصمیم گرفتم ! که (ما ) هیچ نقشی در سانسور و حذف آن نداشتیم .
  ودر آخر به طور مثال شما سام آشتیانی را بجرم توهین محروم نمودید ولی هیچ اشاره ای به کاربرانی که در همان لینک شروع به سمپاشی و توهین و مورد تمسخر قراردادن آشتیانی و دیگر کاربران راآغاز و موجب پاسخ گوئی متابل را باعث شدند نکردید .
  و سوال های دیگری که در وقت مناسبتری .
  موفق باشید

 23. bidaritv

  آقای بالاترین از حلقه تنگ خودت بیرون بیا /سبزها بعد از ما خودت را حذف خواهند کرد ـ۲۱ کلیک
  rastaakhiz.blogspot.com
  این متن در بخش کامنت وبلاگم قرار داده شده و از من خواسته شده به بالاترین بفرستم. این فرد یک فرد فعال در بالاترین بود و مرتب فریاد می زد نه روسری نه تو سری. به نظر می رسد هر کس کمی به زنان بها بدهد باید حذف شود. آقای بالاترین شما حساب مرا به دلیل آنچه توهین به اعراب 1400 سال پیش خوانده ای بسته ای. آیا عرب 1400 سال پیش وحشی و عقب و افتاده نبود . آقای بالاترین شما دیگر یک سایت معمولی نیستید که فقط بر اساس قوانین بسته خودتان عمل کنید. شما چه بخواهید و چه نخواهید تبدیل به پایگاه مبارزان اینترنتی علیه نظامی شده اید که نمونه جنایت آن را در کوی دانشگاه دیدیم. هر فعال اینترنتی در بالاترین یک سرباز محسوب می شود و شما باید این سربازان را حفظ کنید. ما با نظامی می جنگیم که آدم کشانی چون رادان و سعید مرتضوی را با همه بدنامی نگه می دارد تا سربازی را از دست ندهد شما نیز نباید سربازان را حذف کنید. آن سبزهایی که امروز مرتب گزارش تخلف برای ما رد می کنند به این دلیل که آنان سوالات اساسی می کنیم و سعی می کنند تا ما را حذف کنند مطمئن باش پس از جذف ما به سراغ خودت خواهند آمد و خودت را حذف خواهند کرد. پس مواظب خودت باش از دایره تنگ خوت بیرون بیا جایگاه واقعی خودت را ببین و سربازان جنگجوی اینترنتی را حذف نکن البته امیدوارم روزی یک رقیبی قدرتمند پیدا کنی تا به مشترکانت بیشتر بها بدهی و بدانی هر آنچه داری از همین مشترکان است که با غرور و خودخواهی تمام با آنها برخورد می کنی. یادت باشد بدون مشترکانت هیچ هستی حساب مرا هم به من برگردان rastaakhiz این هم لینکی که حساب مرا به دلیل آن مسدود کردی استقلال آزادی جمهوری اسلامی یعنی وابستگی فرهنگی به یکی از وحشی ترین اقوام روی زمین http://balatarin.com/permlink/2010/2/22/1961478 نمی دانم آیا به این شعار فکر کرده اید؟ ای مذهبی مصدقی ها ای مذهبی قجری ها ای نهضت آزادی ها کمونیست ها ای توده ای ها ای مجاهدین خلق شما با آخوندها همراه شدید شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی را در دهان مردم بی سواد انداختید بدون اینکه ذره ای شعور داشته باشد چه می گویید. این شعار یعنی وابستگی فرهنگی. وابستگی فرهنگی به یکی از وحشی ترین اقرام روی زمین یعنی عرب ۱۴۰۰ سال پیش که نتیجه اش را ۳۰ سال است که می بینیم. شما باید از روی این ملت خجالت بکشید. … بر شما

 24. s

  من كاربرsaeed2002هستم كه باوجودارسال لينك هاي معتدل و آموزنده و امتياز 40هزار اكنون يكسال است كه حسابم مسدود دشه و براي ارسال لينك ها مجبورم از اين و آن خواهش كنم به عنوان يك علاقمند باسابقه خوئاهش مي كنم اين حسابي را با امتياز يكه داشت مجدد فعال كنيد

 25. دوستی

  رویه بستن حساب بایستی با اصول باشد بسیاری مواقع بستن حساب یک کاربر واقعا بدون دلیل است چندین موردش برای خود من بوجود امد هر چه ایمیل کردم که این اینجوری بود ه کسی جواب نداد که نداد خب شما خودتان را بگذارید جای کاربر ببینید چقدر سخته بدون هیچ اشتباهی فقط بخاطر سوتفاهم بالاترین حسابش بسته بشه و کسی هم به حرفهایش گوش نده 1)توجه به حرفهای کاربران …مثلا یکبار من یک لینک از یو تیوب گذاشتم که در متنش نوشته شده بود حتما ببینید عین مطلب را من لینک کردم بالاترین 6 روز حساب من را بست 10 عدد ایمیل زدم خواهش کردم التماس کردم اقایون این حتما ببینید توی متن لینک بوده مال من نیست کسی گوش نکرد حساب من بسته شد2)اجازه ندادن به کاربران برای گذاشتن اسامی کاربری نامتعارف مثلا یا اسم کاربری الاغ که یک کاربر برای خودش گذاشته بود و من اون کاربر را صدا کردم سو تفاهم برای کاربر دیگری شده بود دو باره حساب من 6 روز بسته شد هر چه گفتم من منظورم فحش نبوده منظورم اسم کاربری الاغ بوده جواب از بالاترین امد برای کاربر سو تفاهم شده ..خب این شد جواب …اگر اسم کاربری الاغ بد است چرا می گذارید کاربران انتخابش کنند تا ان مشکلات بوجود اید 3)

 26. پسر ایرانی

  با سلام میخواستم بدونم اگه بخوام عضو بشم باید چی کار کنم؟ ایده های جالبی دارم

 27. sashtyani

  مدیریت محترم، اولا از اینکه بعد از ۳ روز پر تنش پاسخی قبول زحمت نموده و به خیل سوالات پاسخ دادید از شما متشکرم و قلبا از اینکه حساب کاربری یک سری از دوستان مجددا باز شد از ته دل خوشحالم و ای کاش liberte نیز که یکی‌ از کاربران خوشنام هستند نیز شامل این بخشش قرار بگیرند. از آنجایی که بنده خود جزو شهدای ۸ اسفند میباشم و معتقدم که به ناحق به شهادت نایل گشتم، متاسفانه هنوز پاسخ اعتراض خود را دریافت نکردم.
  در شب ۸ اسفند یک سری از دوستان معروف به محفلی‌ها پس از استفسار خصوصی از بانو بالایار و بدون ابلاغ رسمی‌ از طرف بالاترین و در اقدامی که بیشتر شبیه کودتا بود تا اطلاع رسانی و به صورت باندی، اقدام به دادن منفی‌ تیتر به هر مطلبی که طبق عادت ماه‌های اخیر از خ.ر در تیتر استفاده کرده بودن، کردند و با ادبیاتی سخیف و آمرانه و ارباب رعیتی دوستان را مورد خطاب قرار دادند که حساسیت من و عده‌ای از دوستان را برانگیخت و بحث بسیار داغی را به وجود آورد که تا پاسی از نیمه شب به وقت اروپا ادامه داشت. متاسفانه بانو بالایار که با توجه به سمت ایشان انتظار بی‌ طرفی‌ و رعایت عدالت از ایشان میرود به صورت کاملا جانبدارانه وارد بحث شده و رأی و موقعیت خود را در اختیار محفلی‌ها قرار داد که باعث اعتراض من و جمعی‌ از دوستان گردید. ساعتی‌ بعد حساب کاربری بنده به دلیل فحاشی به مدت ۱۳ روز بسته شد در حالی‌ که به شهادت دوستان هیچ توهینی در جمله من وجود نداشت و فقط نقدی بود به رفتار چاپلوسانه بعضی‌ از دوستان.

  . دفعه پیش نیز حساب کاربریم به مدت ۶ روز بسته بود که دلیل آن «قاشق نشسته» خواندن یکی‌ از نور چشمی‌ها بود. دیشب در فرندفید صحبتی‌ دوستانه با این «نور چشمی» عزیز داشتم که اصرار داشتند بابت از «قاشق نشسته» هیچ گزارش تخلفی برای من ارسال نکرده اند بلکه در گلایه‌ای دوستانه با بانو بالایار به این جمله من اشاره داشته اند که بانو بالایار با خواندن این گلایه تصمیم به حبس بنده گرفتند!! دلم می‌سوزد به حال کاربرانی که امکان این «گلایه دوستانه» با بانو بالایار برایشان فراهم نیست و اصلا از وجود امکان تماسی به اسم فرندفید بیخبرند. بنده معتقدم اعتراض بنده به رفتار جانبدرانه بانو دلیل اصلی‌ بسته شدن حسابم است و نه کامنت‌های ارسالی و از شما درخواست رسیدگی دارم.

  با تشکر

  سام آشتیانی (ساشتیانی)

 28. یک پیشنهاد مهم

  تقاضای عاجزانه از بالاترین:
  لطفا محلی برای بحث و گفتگوی کاربران با یکدیگر راه بیاندازید طوریکه فقط آنهایی که عضو هستند بتوانند مطالب آن را روئت کنند.
  من بالاترین را به هرکه میرسم معرفی می کنم که اخبار جدید را ببینه و انرژی بگیره
  بعد خودم میام میبینم هر روز بساطه که کاربرا از یک موضوعی قهر کردن و …
  اینها اثرات روانی منفی روی افرادی میزاره که فقط به دنبال اخبار تازه میان تو بالاترین.
  این دعواها و اختلاف نظرها بین کاربران طبیعیه ولی نباید جلوی فردی که از یکی از شهرهای دورافتاده با هزار امید و آرزو آمده تو بالاترین دنبال خبر، نمود پیدا کنه.
  لطفا بیایید کاری کنیم تا دعواهای خانوادگی خودمون توی لینک های بالاترین نمود پیدا نکنه و بخش لینک های داغ و لینک های تازه عاری از این حرف و حدیث ها بشه.
  یک انجمن مخصوص کاربران که برای دیگران در دسترس نباشه همه مشکلات را حل میکنه.
  در ضمن وقتی هم میخواهیم یک مطلب جدید بدیم میتونیم از بقیه کاربرا تو این انجمن نظرخواهی کنیم و لینک بهتری را تهیه و تولید کنم.
  امیدوارم این مورد هر چه سریعتر لحاظ بشه.

 29. Nico seresht

  درود،

  از کدم راه کاربری پیدا کنم، تا توانم عضو گردم ؟

  این دست انداز چگونه عبور کردنی است ؟

  ممنون از پاسخ شما.

 30. دوستی

  لطفا حساب کاربرانی که حسابشان بسته شده باز بفرمایید متشکرم

 31. بهزاد

  1- در مورد فرند فید ، گفتید که میخواهید بخش پشتیبانی در سایت راه بندازید . خودتون گفتید فرندفید برای زمانی بوده که بالاترین هک شده بوده ، خوب این بخش پشتیبانی داخل سایت زمان هک شدن چجوری میخواد کمک کنه ؟ اینم هک میشه دیگه ، پس بخش پشتیبانی تصمیم خوبیه ولی هیچ ربطی به فنرفید نداره و اونحا باید سرجاش باشه .
  2- در مورد مسدود شدن حسابهای کاربری صحبت بر سر این نیست که شما متخلفین رو اخراج کنید یا نکنید ، هر چند اگه مدت زمان اخراج رو بیشتر کنید ، مثلا 1 ماه یا دوماه …خوبه ولی مسئله این نیست . مسئله اینه که هیچ جا ننوشته که با چه تخلفاتی برای چه مدت اخراج میشید . سلیقه ایه . مثلا سرکار خانومی که نمیتونه احساساتش رو کنترل کنه گذاشتید بالای سر 30 هزار کاربر و ایشون میاد بحثهای جنجالی راه میندازه و کاربری رو که خوشش ازش نمیاد یا پاچه خواری نکرده و یا به هر دلیل دیگه ، با کوچکترین تخلف اخراج میکنه و کاربر دیگه که 3-4 بار و حتی بیشتر یک تخلف بزرگ رو انجام میده ، مورد لطف قرار میگیره . این آخر دیکتاتوریه . به طور کلی باید اخراج حذف بشه و هیچ بحثی هم توش نیست و هر چیزی غیر از این باشه اسمش میشه دیکتاتوری . ماده و تبصره هم نداره . شما به چه حقی میخواید یک نفر رو که کلی زحمت کشیده و صدها مطلب برای این سایت لعنتی فرستاده حذف کنید ؟ شما حق دارید بازداشت کنید و حق دارید زندانهای طولانی به مدت یک ماه یا دوماه یا سه ماه بدید ولی حق اخراج ندارید . فراموش نکنید که این سایت مال شما نیست . شما فقط هاست و دامین اون رو خریدید و برنامش رو نوشتید و نقش ناظم رو دارید . شما جلاد نیستید . این سایت مال اعضای اونه و هیچ کس نباید از حقش محروم بشه . حتی اگه عصبی شد و فحش رکیک داد به همه .
  3- در مورد موضوعات داغ هم همیشه این حرف تکرار شده . باید به کاربران بر اساس امتیازشون اجازه ی موضوع داغ داد . کاربری مثل جرمنی که 300 هزار اعتبار داره و روزی 20-30 تا لینک میفرسته چجوری میخواد به روزی یه دونه موضوع داغ راضی بشه وقتی به اندازه ی 3 تا موضوع داغ در روز لینک ارسال میکنه ؟ خواهشا کمی فکر کنید و بعد قانون وضع کنید .
  4- و در آخرین مورد ، هیچ کس نباید منفی الکی بده . منفی دلبخواهی که نداریم . شما دارید خودتون بساط هرج و مرج راه میندازید چون جرات ندارید یک نظریه ی درست بدید . من نه کاری به اون دسته انسان بی وجدان که توی موقعیت حساس اعدام اون دختر کرد اعتصاب کردند دارم ، و نه کاری به سینه چاکان مموت چاخان دارم که دیگه این سوسول بازیاشون و داره رو اعصابمون راه راه میره . ولی اگه کمی فکر کنید میبینید هر کسی هر تیتری که مطلبش داره باید بزنه و اگر توی مطلب نوشته شده بود خ.ر ، همون رو بنویسه و اگه نوشته بود احمدی نژاد ، باز هم همون رو بنویسه و نباید تیتر رو دستکاری کنه و خلاصه نویسی کنه . والسلام . نمیشه که تیتری که نوشته خ.ر رو بیایم بنویسیم خامنه ای رهبر ؟ اینجا هم طبق 4 مورد بالا مغز مبارکتون رو کار ننداختید آقای مهدی بی مدیریت و خانم بالایار احساساتی و شوت !

  در پایان ازتون تشکر میکنم که ثبت نام جدید رو تعطیل کردید ، چون بر خلاف 7 ماه قبل که خیلی عاشق کار کردن توی بالاترین بودم ، الان میفهمم که بالاترین با این مدیر و کاربران فعالش ، ارزش کاربری و فعالیت رو نداره و فقط باید مثل بقیه ی سایتها خوندش و پیشنهاد میکنم حالا حالاها هم بازش نکنید و فعلا مشکلات خودتون رو با این قوانین و کاربران به اصطلاح قدیمیتون حل کنید ، وگر نه وای به حال کاربر جدید بربخت که بی خبر از همه جا ظرف 4 روز اخراجش میکنید و میرید توی اعصابش !

 32. حنیف

  راهکارهای ارائه شده توسط تیم بالاترین تاحدودزیادی نظرمنتقدان روبه خودش جلب خواهدکرد.امادرموردبازشدن ثبت نام بایدنکات ظریفی مدنظرقراربگیره .بازبودن ثبت نام برای همه بدون توجه به طبعاتی که میتونه این امربه باربیاره باعث پایین آمدن کیفیت ومحتوای بالاترین خواهدشد.

 33. ferdows

  این مطلب رو من نوامبر گذشته فرستادم بالاترین که هیچ جوابی داده نشد. سیستم جریمه بالاترین بسیار اشتباه است و تخلف در یک بخش منجر به بستن کامل اکانت کاربر میشود که ابدأ عادلانه نیست.

  * تو جهنم یه مارایی هست که آدم از وحشتشون به اژدها پناه میبره(نقل به معنی از احادیث)
  سومین باره که دوران محرومیت از بالاترین رو با سرافرازی!!! به اتمام میرسونم. هر دفعه به دلیلی متفاوت ولی با حکمی غیابی و مشابه, بسته شدن حسابم به مدت یک هفته.
  بر سر اینکه «کسی که خربوزه میخوره حقشه که پای لرزش هم بشینه» حرفی نیست. مشکل بر سر تناسب جرم و میزان تنبیه است.
  دفعه اول بدون هیچ گناهی و بخاطر اینکه سایت گویا نیوز در آدرس لینکاش گه گیجه گرفته بود و آدرس لینک با مطلب نمیخورد, یک هفته جریمه شدم و دو سه نامه اعتراضی با مدرک هم که برای مدیریت بالاترین فرستادم بی اثر ماند.
  دفعه دوم به اتهام گذاشتن لینک در بخش نامناسب (یه احتمال زیاد گه گیجه گی این دفعه از خودم بوده) یک هفته حسابم بسته شد.
  و این بار آخر هم بخاطر دادن منفی انتقامی به یک جوجه بسیجی که لینک فرستاده مرا بدون دلیل منطقی منفی داده بود یک هفته خماری کشیدم.
  در ژاپن قدیم هم مثل همین بالاترین نو نهال خودمون قوانین جزایی بخصوصی برای متخلفین وجود نداشت و تنها دو نوع حکم بود, گناهکار و بیگناه.
  بیگناه که آزاد بود و دنبال کار خود ولی مرتکبین جرم از هر نوعیش, از قاتل گرفته تا تخم مرغ دزد, به سیاه چالهای مخوف می افتادند و با رسیدن مناسبتی و یا جشنی در ملا عام گردن زده می شدند.

  حالا اگه قانون چشم در برابر چشم قصاص(اونجور که در سایت دنباله به صورت خیلی کمرنگ وبندرت اجرا میشه) قرار بود در اینجا و در مورد خطا های من به اجرا در آد, اونوقت من به جای سه هفته محرومیت کامل از بالاترین باید برای خطای اول و دومم ضمن داشتن حق رأی و حق نظر از گذاشتن لینک محروم میشدم و در مورد سوم هم باید فقط از دادن رأی منفی محروم میشدم نه بسته شدن حساب به مدت یک هفته . حالا خودتان مقایسه کنید اگه راه حل سومی برا انتخاب هنوز نداشته باشین کدوم یک از این دو قانون رو عادلانه ترمیدونید؟
  *به احتمال زیاد بعضی قدیمیا به این لینک اعتراض میکنن و میگن از این بحثها زیاد شده و دارم مظلوم نمایی میکنم. اگه هم اینطور باشه, بنظر من گوش شنوایی از طرف بالابرها نبوده تا قوانین متعادل تری برقرار کنند که دادِ منِ آشخور درنیاد. چون هنوزم که هنوزه همون آشه و همون کاسه.

 34. هيوا

  پس با اين حساب از مخفف ها (خ.ر و غيره!) ميتوانيم استفاده كنيم درسته؟ حتي وقتي از خبرگزاريها لينك ميذاريم. اين به تشخيص خودمان است در حالي كه از نظز مديريت بالاترين كاري غير حرفه اي و زشت است. من درست متوجه شدم؟

 35. bijanak

  با سلام به دوستان عزیزم، واقعیت این است که بالاترین نقش مهمی‌ در جنبش سبز دارد و این نقش میتواند به مراتب افزایش یابد.
  باید از دموکراسی نترسید باید به همه امکان برابر داده شود تنها در این صورت است که آفتاب حقیقت خواهد درخشید. راستی‌ و درستی‌ نیازی به سوبسید ندارند.
  من پیشنهاد می‌کنم یک فصل موضوعی جدید تحت عنوان مثلا ( مباحث تئوریک ) ایجاد شود . خیلی از بحث‌ها زیر طوفان وقایع پنهان میشود و از دید بسیاری پنهان میماند. برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم.

 36. دستنا

  این امتیازها خیلی بد هستند. هر روز دارید بر بخش های مفید بیشتر سخت می گیرید:

  * اجتماعی : ۵۷
  * اقتصاد : ۳۱
  * سرگرمی : ۲۷
  * سیاست : ۵۶
  * هنر و ادبیات : ۳۱
  * علم و تکنولوژی : ۲۷
  * ورزش : ۱۷

 37. زبان سبز

  لطفا بخشی به نام ( اندیشه ) ایجاد کنید تا بحث های تئوری و نظری در آنها مطرح شود / برای ارتقای بالارین بسیار عالی اس

 38. امیر حسین

  سلام
  من حدود یک سال هر روز به بابلاترین میام ولی هیچ راه حلی برای عضویت پیدا نکردم! از شما خواهش میکنیم امکانات سایت رو برای اشخاصی از داخل ایران مثل من قابل دسترس باشه مثل عضویت!!!

 39. امیر

  سلام نمی دونم جای این مسئله این جا هست یا نه ،
  من بیش از 2 سال هست که عضو بالاترینم و قبل از اینکه وضعیت ایران به این شکل امنیتی بشود توسط شناسه ی خودم لینک های مختلفی حتی به وبلاگ شخصی خودم می دادم که به راحتی هویت من رو آشکار می کنه .
  طی این حوادث اخیر هم برای مناسبت های مختلف در حد توانم از طریق بالاترین تلاش کردم .
  چند وقت پیش تقریبا 3 هفته بازداشت بودم ، تمام مدت فکر می کردم که الان اگه شناسه ی من رو تو بالاترین پیدا کنند باید چه کنم .. .
  خواستم ببینم آیا امکان این نیست که سوابق ارسال لینک افراد بنا به در خواست پاک بشود یا اینکه من بتوانم یک شناسه ی جدید بگیرم که اینقدر از نظر امنیتی مشکل نداشته باشه ؟

 40. faceball

  در اینکه بالاترین بسیار منطقی است و به نظرات کاربران احترام می گذارد هیچ شکی نیست..
  من 2 بار به علت یک اشتباه سهوی یوزرم بسته شد و با مکاتبه با بالاترین و ذکر علل رفع مسدودیت شدم اما از بار دومی که یوزر بنده بسته شد فعالیت من در بالاترین به شدت کاهش یافت..راستش می ترسم دیگه لینک اضافه کنم ..تمام قوانین رو خوندم ولی می ترسم مثل سابق اشتباهات سهدیپیش بیاد..من در روز 4 تا 5 لینک از خبرگزاری های مختلف و وبلاگ خودم لینک می کردم ولی از بار دوم به بعد هر 10 روز یک لینک می فرستم و اون هم لینکیه که مطمون مطمئن هستم مشکل سهوی هم ندارد.مثلا بار دوم به این دلیل یوزر من مسدود شد که من از فرند فید لینک داده بودم ولی لینک فرند فید به علت خصوصی بودن نمایش داده نمی شد..می دونم اشتباه بزرگیه ولی واقعا سهوا بود..چون من خودم همیشه لاگین بودم فکر می کردم بقیه هم می تونن ببینند..یک بار که اومدم تو بالاترین پیغام داد یوزر شما مسدود شده است !!
  بار اول گفت برای 6 روز، ولی این بار برای همیشه !! بار اول هم چون ار توییتر لینک داده بودم و در قسمت توضیحات یک خط بیشتر از مطلب مورد نظر در توییتر نوشته بودم مسدود شده بود..مگر نه اینکه در توضیحات آزادی هر چی می خوای مرتبط به مطلب بنویسید !
  خلاصه به نظرم قوانین بالاترین به شدت سخت هستند و باعث دوری کاربران می شوند ..بالاترین یک سایت رقابتی برای جمع امتیاز نیست..یک سایت اطلاع رسانی جامع است..ولی قوانین سخت بالاترین و اعدام یوزر ها ( یوزر هایی که آدم به سختی مثلا امتیازش رو آورده بالای 1000) از جذابیت بالاترین می کاهد و به قول یکی از دوستان دیت اندر کاران بالاترین بسیار عجول و لج باز به نظر می رسند و به سرعت با کوچکترین موضوعی چوبه ی اعدام یوزر رو آماده می کنند !
  با تشکر

 41. محمد

  سلام
  اول یه کم لطفی که بعضی ها کردن و من یکمی جبران کنم :
  بچه ها یکم معرفت داشته باشید من خودم چند تا سایت دارم و یکی از سایت هام هم جز 300 400 تا سایت اول ایرانه و به قول رفقا پدرمو در اورده از زندگی انداختتم بعد بالاترین با این همه عظمت که دیگه نمیخوام بگم مدیراش دارن چه کوهی میکنن ارزش نداره اول نظر یا انتقادامون خشک و خالی هم شده بگیم ممنون ؟
  من که میگم مدیرای بالاترین خدا قوت، شما خیلی زحمت میکشیدو مسلماً واسه ی این سایت از زندگیتونم افتادید ، دیگه نمیدونم چی بگم ولی از ته قلبم میگم خسته نباشید ….

  حالا نظرم به عنوان کوچیکترین بالاترینی :
  خواستم بگم اگه میشه انرژی ها رو برنامشو جوری بزارید که بیشتر از اینا اضافه شه تا واقعاً طرفی که وقت میزاره با مانع فیلترینگ میاد تو سایت اقلاً دلش خوش باشه روزی یک ساعتم تو بالاترین باشه یکمیم فعالیت کنه ، بالاترینم با انرژی دادن بهش جبران میکنه… الان به نظرم میزان انرژی دادن خیلی خیلی کم شده و با توجه به اینی هم که فعلاً عضوگیری صورت نمیگیره فکر کنم بشه گفت کاربرا هم خوشه بندی شدن ( مزاح بود ) و سلطه اکثراً دسته یکسری هاست..

  پیشنهاد بعدیم اینه که یکبار این امکان را به کاربرا بدین که نام کاربری شان را اسمشو عوض کنن ، چون خودتون میدونید دیگه الان بعضی ها نام کاربری کسه دیگه ای رو حالا یا میگیرن یا میخرن بعد مثلاً نام کاربری طرف مثلاًنا alireza هست در صورتی که طرف اصلاً اسمش سوگول هست یکبار و بزارید ممنون میشم..

  بعد اینکه اگه یک امکانی هم تو بالاترین باشه بهنام وب نامه یا وب نوشت یا … که کاربرایی که سایت ندارن یا وبلاگ مجبور نباشن واسه زدن حرفشون برن یه وبلاگ بسازن بعد قالب بزارن و … بعد بیان لینک بدن بالاترین…

  و اینکه الان فضای بالاترین یکطرفه هست ، مطمئنناً کسانی هم هستند که عضو بالاترین هستند و شاید طرفدار نظام و ریاست جمهوری باشند اما از ترس منفی ها ( حتی بسته شدن نام کاربری ) و احتمالاً توهینات جرات ندارن چیزی بنویسن راجع به این قضیه ، به قول ما ایرانیا بهتر نیست یه طرفه به قاضی نریم ؟ بهتر نیست فضایی درست کنیم تا اون ها هم حرفشون و بزنن این سمتی ها هم حرفشون بعد دیگه به قول عادل فردوسی پور نتیجه گیری با بیننده ( خواننده ) بهتر نیست بالاترین ؟

  و اینکه بالاترین عزیز به نظرم سقف مثبت های مورد نیاز برای رسیدن به موضوع داغ سایتتون زیاده مخصوصاً سیاسی و اجتماعی که اکثراً +50 هست ، یکم تجدید نظر کنید !

  و اینکه بالاترین بهتر نیست اضافه کردن لینک به موضوع داغ رو طوری طراحی کنید که کاربرایی که نمیتونند لینک به یک موضوع ارسال کنن و از چشم کاربرای دارای شرایطم دوره امکانی رو ایجاد کنید که کاربر فاقد شرایط اون لینک را اضافه کنه و بعد از تایید شخصی که موضوع داغ را ایجاد کرده اون لینک در اون موضوع به نمایش در بیاد ؟ اینجوری یک هیجانی هم به این کاربرای زیر 15 هزار انرژی میدهید که بابا شما هم میتونید لینک اضافه کنید ، ممنون

  بعد اینکه بهتر نیست امکانی را فراهم کنید تا کاربران بتوانند با هم در ارتباط باشند ( مثل : ساخت پیغام شخصی )

  و اینکه بالاترین یکمی کم کردن انرژی از کاربران رو مقدارشو کمتر کنید تا فعالیت بچه ها بیشتر باشه …

  فعلاً همین پیشنهادم بسته چون مطمئنم سرتون و درد اوردم ، معذرت میخوام ، معذرت میخوام ، معذرت میخوام ! و اینکه دوست دارم که جوابتون رو نسبت به پیشنهادم بدونم پس منتظر جوابتون ، بازم باباته زحمتتون متشکرم …

  • محمد

   منضورم این بود انرژی که الان زیار میشه نسبت به میزان فعالیت یکم بیشتر اضافه بشه حالا فرقی نداره چه جرمنی چه من نوعی … ممنون میشم واقعاً الان کمه…

 42. چوبین

  «لازم به ذکر است که این بند شامل حال کاربرانی که چند حساب کاربری ایجاد کرده‌اند و یا عامدانه قصد ایجاد اختلال در قوانین سایت را داشته‌اند نخواهد شد.»

  خوب دروغ میگید دیگه! پس چرا حساب تقلبی خرچنگ زاده (امیراحمدی) رو نبستید هنوز؟ شما برخوردتون کاملا شهر هرتی و سلیقه ایه!

 43. سینا

  با سلام.
  اول می خواستم با اینکه عضو نیستم اما همیشه بالاترین رو می خونم از شما به خاطر جوابگویی به شبهات تشکر کنم.
  دوم اگر محرمانه نیست میشه تاریخ ( حتی حدودی ) ثبت نام های جدید رو بگید.( آقا به خدا مردیم از خماری)
  و سوم از اینکه بین کاربران معمولی و بانو بالایار فرقی نگذاشته و او را نیز تنبیه نموده اید کمال تشکر را دارم.( این است فرق اساسی بین بالاترین و ج.ا.ا )

  با تشکر فراوان

 44. راگو

  میشه از سیستم کارت زرد استفاده کرد.
  تا دو بار کارت زرد قبل از بستن موقت حساب کاربر، مثلن با کم کردن امتیاز 100 تا یا 1000 تا یا…..برا هر کارت زرد.( انتخاب بشه توسط همه که چند تا امتیاز کم بشه) یا رای بده ولی رای منفی و نظر نتونه بده.
  بعد از 2 کارت زرد ،حساب بسته شه برا 1 هفته-دفعه اول
  بعد از 2 کارت زرد ،حساب بسته شه بر 1 ماه -دفعه دوم
  بعد از 2 کارت زرد ،حساب بسته شه برا 3 ماه – دفعه سوم

 45. مگادث

  به حسن و خلق و وفا کس به یار ما نرسد ——- تو را در این سخن انکار کار ما نرسد
  اگر چه حسن فروشان به جلوه آمده‌اند ——- کسی به حسن و ملاحت به یار ما نرسد
  به حق صحبت دیرین که هیچ محرم راز ——- به یار یک جهت حق گزار ما نرسد
  هزار نقش برآید ز کلک صنع و یکی ——- به دلپذیری نقش نگار ما نرسد
  هزار نقد به بازار کانات آرند ——- یکی به سکه صاحب عیار ما نرسد
  دریغ قافله عمر کان چنان رفتند ——- که گردشان به هوای دیار ما نرسد
  دلا ز رنج حسودان مرنج و واثق باش ——- که بد به خاطر امیدوار ما نرسد
  چنان بزی که اگر خاک ره شوی کس را ——- غبار خاطری از ره گذار ما نرسد
  ***
  بسوخت حافظ و ترسم که شرح قصه او ——- به سمع پادشه کامگار ما نرسد
  ***
  لطفن در مورد liberte که جرم او – آخرین لینکش – که اعتراض به بالاترین بوده تجدید نظر کنید که شبهه ای در مورد عدالت مدیران بالاترین باقی نماند. به ویژه در زمانی که کاربری که حداقل 3 دفعه به اتهام توهین به کاربران دیگر بسته شده و همه ی کامنتهایش در توهین با الفاظ رکیک به دیگران است و اتفاقن در اعتراضات اخیر مدافع بالاترین بوده، اکنون فقط برای 20 روز بسته شده است.
  کدام یک از این 2 کاربر تاثیر منفی بیشتری بر کیفیت بالاترین دارند؟

 46. لیث

  موضوع کاربرانی که بیش از یک شناسه در بالاترین دارند (یا در صورت یافتن فرصت ایجاد می کنند) بسیار نگران کننده است و شما گفتید که برخورد نمی کنید، آیا این مسئله باعث اختلال در امتیازدهی و انحراف عقاید نمی شود، چه راهکاری برای این موضوع دارید؟ درضمن آنگونه که از شواهد و قرائن پیداست تعداد زیادی از عوامل سپاه و عمله دیکتاتوری منتظر فرصت برای ثبت نام در بالاترین هستند تا این محیط بی نظیر را به تباهی بکشند، راهکار شما چیست؟ سپاسگزارم

  • ندا ایرنی

   شما گفتید :تعداد زیادی از عوامل سپاه و عمله دیکتاتوری منتظر فرصت برای ثبت نام در بالاترین هستند تا این محیط بی نظیر را به تباهی بکشند،

   متاسفانه در حال حاضر به تعدادکم حضور دارند.

 47. ندا ایرنی

  در مورد بسته شدن اکانتهای بعضی از دوستان باید مطلبی را به استحضار مدیریت به عنوان یک اتفاق بسیار مهم برسانم.
  متاسفانه دولت ایران همیشه سعی در تاثیر گذاری بر هر نوع رسانه تاثیر گذار بر مردم ایران را داشته ( اشخاصی مانند دکتر عباسی تئوریسین معروف رژیم همیشه به این مسئله به عنوان جنگ نرم و رسانه ای نام برده)
  حتماهمه ما تماسهای مشکوک و به واکنش در اوردن بعضی از مجریان و پیامد ها و تغییر سمت بعضی از مجریان صدای امریکا را از یاد نبرده ایم.
  متاسفانه در این چند هفته گذشته چنین تاکتیکی که بسیار حرفه در حال انجام در بالاترین است از چشم بسیاری به دور مانده است.
  تعدادی از کسانی که تعداشان بسیار کم است بسیار زیرکانه با نوعی دید روانشناسی به اعضا یی که بیشتر فعال هستند و کمی هم در کامنتها به مثال خیلی از ما ایرانیان تند خو هستند شناسایی کرده اند و با تحریک انها در کامنتها انها را به واکنش وادار می کنند و در نهایت دوستانی را به دلایل توهین به این اعضا طرفدار دولت ایران از دست می دهیم
  در بالاترین ما ساعتها با هم بحث می کنیم . و در بین این بحثها گاه به دوستان نزدیک تبدیل می شویم و از دادن این دوستان با ترفند رژیم در بالاترین درد اور است – این دقیقا شباهت به زندان یا اعدام شدن دوست شما در دنیای بیرونی اینترنت دارد.
  من استدعا دارم اول خود بچه های بالاترین در مقابل این تیم بسیار حرفه ای مکار ایستادگی نکنند و تنها سکوت و یا بسیار محترمانه جوابشان را بدهند.
  (هر چند برای خود من بسیار سخت است ولی باید سعی بیشتری کنیم)
  دوم مدیریت بالاترین باید توجه کنند و در بررسی رسیدگی در گزارشات تخلف برای توهین که محور بازی این گروه هست کامنتها را بخوانند و با اینکه بالاترین سعی در کنترل بالاترین توسط خود اعضا دارد با توجه به مهم شدن بالاترین در جامعه ایرانی وقت بیشتری بگذارد برای بررسی شکایات
  من برای تمامی صحبتهای فوق استدلالهی خود را دارم که در صورت در خواست لینکها ی کامنتها و اعضا قربانی شده با این ترفند معرفی میشوند
  در نهایت از مدیریت بالاترین براین درج این بخش در وب لاگ بسیار تشکر می کنم.و همه را به هوشیاری در مقابل بخشی از ارتش سایبری که متذکر شدم دعوت می کنم.

  • ندا ایرنی

   بسیار ممنون از پاسخ شما
   من اصلا این را نگفتم (ین موضوع تحریک و احاطه کردن یک کاربر توسط چند کاربر و گاهی تحریک یک کاربر توسط یک کاربر دیگر در بالا برای یک دوست دیگر هم گفته شد) – من در مورد نفوذ افراد رژیم در بالاترین گفتم ولی همانطور که خود من هم گفتم باید فقط دوری کرد از واکنش به تحریکات انها
   بسیار ممنون هستم از شما
   موفق باشید.

  • دهری

   حرفهاش شما کاملا منطقی بود و به نظر من باید مدیران بالاترین یک بار با دقت ان را مرور کنند.
   به نظر من چند اشکال وجود دارد
   یک: تعداد مدیران بالاترین بسیار کم است. انها فرصت رسیدگی کامل به مسائل بالاترین را ندارند و بی حوصلگی در تصمیم گیری انها در خیلی موارد مشهود است.
   دو: روش رسیدگی به تخلفات و مجازاتهای اعمال شده در حال حاضر بسیار ابتدایی است و نیاز به تحول اساسی دارد.
   سه: قوانین بالاترین نواحی خاکستری بسیاری دارند. مثلا مرز توهین مرز لینک غیر قانونی مرز موضوع داغ غیر قانونی در خیلی موارد روشن نیست. خیلی وقتها اعمال کاربران در این نواحی قرار میگیرد و بنا به حال و احساس ان روز مدیران شاید مورد تنبیه قرار بگیرند و شاید تنبیه نشوند. عدم اجرای قوانین به طور استاندارد و یک نواخت باعث دلسردی بسیاری از کاربران خواهد شد.
   چهار: مدیران بالاترین در مورد کاربران بالاترین نگاه بالا به پایین دارند. تنها کانال موجود برای ارتباط به قول خودشان ایمیل داده شده است. خیلی وقتها به این ایمیلها پاسخ داده نمیشود که خود این عمل بسیار توهین امیز است.
   پنج: ایجاد کانالهای غیر رسمی (اعلام نشده توسط بالاترین) برای تماس بعضی کاربرها. نمونه این مسئله شبکه فرندفید بالاترین است. چنین شبکه ای برای خیلی از کاربران ناشناخته است. این که بعضی مدیران با بعضی اعضا در این شبکه خوش و بش میکنند و در مورد موضوعات مربوط به بالاترین چت میکنند باعث ایجاد یک شبکه و روابط نامرئی میشود که بسیار شبه برانگیز است.
   شش: زیاد شدن و پیچیده شدن قوانین. تجربه شخصی من در این مورد به بیش از ۱۰ سال میرسد. زمانی که تعداد انگشت شماری فاروم فارسی وجود داشت. ان زمان هم من شرکت فعال داشتم و حتی در خیلی موارد دسترسی به پانال ادمین نیز داشتم. به تجربه دریافتم که هرچه قوانین بیشتر میشوند کیفیت کار برخلاف تصور قانون گذار به جای بالارفتن پایین می اید. زمانی در فارومها افرادی به چای پست کردن مطلبی فقط یک شکلک میگذاشتند و میرفتند. این را غیر قانونی کردیم. بعد پستهای دو سه کلمه ای مکردند ان را هم ممنوع کردیم. بعد با گذاشتن نقطه چین کم بود کاراکتر را جبران میکردند ان را هم ممنوع کردیم. این بازی به حد مسخره امیزی پیش رفت. مثال دیگر قوانین مربوط به توهین بود. اوائل کار به نظر بسیار ساده می امد و کابران خطا کار را تنبیه میکردیم. بعد کاربران به زرنگی و سخنان دو پهلو چنان تصمیم گیری را سخت کردند که نظر دادن در مورد این که پست فرستاده شده توهین امیز هست یا نیست به یک هیات جوری ۱۲ نفره احتیاج داشت. اگر از همان اول قوانین دست و پاگیر نمیگذاشتیم نیازی به درگیری و چنین کنش و واکنشی نبود.
   هفت: نگرانی عجیب بالاترین نسبت به توهین. بالاترین در خیلی موارد مدلهای خوبی برای خود برگزیده. یکی از انها ویکیپدیا است که قوانین جالبی در مورد مطالب ارسال شده دارد. نمیدانم چرا در مورد قوانین بخش نظرات هم همین کار را نمیکنند. digg.com یا حتی youtube.com قوانین ساده و قابل اجرایی در این مورد دارند.
   هشت: بالاترین در مسیر خود دچار ابهاماتی شده است. بالاترین در نگاه اول یک رسانه است که بر اساس لینکهای فرستاده شده و لیکنهایی که امتیاز اورده اند بهترین لینکها از نظر جمع را به شما ارايه میدهد. بخش نظرات در عمل یک بخش جانبی است و عملا نباید تاثیر چندانی در کارکرد بالاترین ایجاد کند. ولی بالاترین با توجه ویژه به بخش نظرات و اعمال قوانین بسیار و از ان بدتر نگاه ویژه به بعضی کاربران باعث سردرگمی در مسیر اینده خود شده. اگر قرار بود من این جا بیاییم که بدانم مثلا ایدی ابراهیم نبوی مال خودش است و او چه گفته حق داشتند. ولی کاربران به این جا می ایند که در درجه اول ببینند چه لینکهایی امتیاز اورده اند و چه محتوایی دارند. به طور خلاصه بالاترین خودش را با امثال فیس بوک و غیره اشتباه گرفته و به جای این که لینک محور باشد کاربر محور شده.

   به شخصه بسیار دلسرد شده ام و دیگر در بالاترین حضور گذشته را نخواهم داشت. البته نه این که حضور من اهمیتی داشته باشد و عدم ان باعث مشکلی برای بالاترین شود. ولی این را بگویم که بالاترین با بستن چشم خود به تعداد زیادی از کاربران فعال قدیمی که دیگر حضور گذشته را ندارند و کاربرانی که به این صف می پیوندند قسمتی مهمی از سرمایه خود را از دست خواهد داد.

 48. jony

  عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت زحمت کشان و دلاورمردان عرصه بالاترین(منظورم مسئولان هستند، کاربران به خودشون نگیرند;)). اینجانب تقریبا از انتخابات ریاست جمهوری پیگیر موضوعات در بالاترین هستم و تقریبا لینکها را با تمامی نظرات مطالعه میکنم. از زمانیکه علاقمند به فعالیت در بالاترین شدم متاسفانه این امکان برداشته شده بود و دیگر میسر نبود. از اینکه میشنوم قرار است ثبت نام را مجددا باز کنید بسیار خوشحالم. هر چند می دانم که مشکلاتی را نیز برای شما در پی خواهد داشت. امیدوارم این امکان بزودی فراهم شود و اگر هم فراهم نشد حداقل برای بنده یک اکانت اختصاص دهید. مطمئن باشید که در حد یکصد کاربر برتر سایت، از قوانین اطلاع دارم. از دیدن پاسخگویی همراه با حوصله به تمامی نظرات بسیار خرسند شدم. موفق باشید

  • jony

   سلام مجدد. جمله اولم محض مزاح بود(ناسلامتی خودم هم قرار هست در زمره این دلاوران قرار بگیرم). آقا اگر اصلا امکان ثبت نام هم فراهم نشد، فدای سرتان. همچنان از لینکهای ارسالی عزیزان بهره می برم. امشب هم با وجود مشغله فراوان به جمله شما فکر می کنم. چه می شود کرد بالاترینی دیگه;)

 49. sashtyani

  مدیریت محترم، شما چند ساعت پیش و در همین ستون دومین نظر انتقادی بنده که مستدل به کپی کامنت‌های اینجانب زیر لینک حذف شده بالاترین بود را حذف کردید. بنده این امر را به فال نیک میگیرم و امیدورام که هدف شما رسیدگی بدور از جنجال به شکایت من بوده و نه سانسور. به نا‌ بر این تا پاسخ شما به این شکایت از ارسال مجدد آن مطلب خودداری می‌کنم.

  با تشکر

  ساشتیانی

  • sashtyani

   دوست عزیز، من کسی‌ هستم که همیشه در مقابل حرف حق سر تعظیم فرو میارم، اگه گناهی هم کرده باشم با کمال میل جزای تعیین شده رو قبول می‌کنم، باور کنین اگه همون ۳ روز پیش توضیحی از طرف مدیریت داده میشد اصلا لازم نبود کار به این جاها بکشه. هیچ عذابی بالاتر از این نیست که احساس کنی‌ ظلمی در حقت شده و کسی‌ حاضر به پاسخ گویی نیست. شما اگه الان اعلام کنین که حساب من رو برا همیشه میبندین من اصلا اعتراضی نخواهم داشت چون میدونم که رسیدگی لازم شده. با تشکر

  • choolo

   ظاهرا همین اتفاق برای کامنت بنده هم افتاده، به چه جرمی خدا داند!

 50. امیررضا

  چطور ممکن است نظری که در پاسخ به یک کاربر نوشته شده توهین آمیز تلقی شده و حساب به خاطر آن بسته شود در حالیکه خود آن کاربر محترم میگوید نه تنها احساس توهین نکرده بلکه از پاسخ راضی بوده و هرگز گزارشی هم نفرستاده؟ من باب عمومی نکردن موضوع از ذکر جزییات در اینجا خودداری میکنم مگر در صورت درخواست شما

 51. Mohammad Keyhani

  پيشنهاد می کنم دو نوع پرچم به لينک ها اضافه کنيد و اجازه دهيد کاربران لينک های بالاترين را بر اساس آنها فيلتر کنند. يکی اينکه هنگام ارسال لينک ارسال کننده مشخص کند که آيا لينک به مسائل جنسی و بالای 18 سال يا به اصطلاح غير مناسب برای خانواده يا محل کار می پردازد يا نه. در سايت ديگ معمولاً به اينجور لينک ها NSFW می گويند. يکی هم اينکه ارسال کننده مشخص کند که آيا لينک به مسائل حساس مذهبی مربوط می شود يا نه. سپس در صفحه اصلی اين امکان را بدهيد که کاربر تمام لينک های از هر دو دسته يا هر کدام از دسته ها را فيلتر کند برای خودش. شبيه روشن کردن SafeSearch در جستجوی تصاوير گوگل. به اين ترتيب برای کسانی که وضعيت فعلی بالاترين را قبيح و توهين آميز می دانند اين امکان به وجود می آيد که با خيال راحت تری از سايت استفاده کنند و ديگران هم نخواهند توانست ادعا کنند که بالاترين يک سايت غير اخلاقی است چرا که می توانند فيلتر شده از آن استفاده کنند.

 52. gajamoo2

  با سلام.
  خواهشمندم حساب کاربرانی را که جهت بدنام کردن سایت بالاترین و فریب اذهان عمومی و بدنام کردن جنبش سبز لینکایی را به دروغ در بالاترین ارسال می کنند،برای همیشه ببندید.
  نمونه اش : موضوع داغی که دیشب در ارتباط با بازداشت 20000 نفر در روز 22 بهمن زده شد.
  باید بپذیریم و بپذیرید چنین اخباری صحت نداشته و بنده در روز 22 بهمن در تهران حضور داشتم و چنین اتفاقی رخ نداد و اگر چنین اتفاقی می افتاد با توجه به حضور دیگر عزیزان خبرش زودتر از اینا به گوش من و شما و سایرین می رسید.
  متشـــــــــــــــکرم.

 53. حسین

  چندین لینک داغ شده با موضوع تحریم بالاترین خودسرانه سانسور شده در حالی که یک لینک با تیتر » تحریم بالاترین این روزها چه کسی را خوشحال می کند» به شکل عجیب و غریبی داغ شده و در تازه ترین ها می ماند. برادر عزیزم آیا جنس این استدلال با جنس استدلال های جمهوری اسلامی یکی نیست؟ مطمئنن ضربه ای که بالاترین از این رفتار ناشیانه خورد جبران پذیر نیست اما سعی کنید درست فکر کنید. در عالم اطلاعات همان قدر که ممکن است با سرعت اوج بگیری، احتمال سقوط با سر هم خواهد بود. این پند را از برادر کوچکترتان بدون حب و بغض قبول کنید.

 54. Doost

  بابا تورو خدا امکان ثبت نام رو راه اندازی کنید …. 10 ماهه که از طرفداران پرو پا قرص شما هستم . و حداقل روزی 3-4 ساعت رو با این سایت می گذرونم ولی به خدا عقده ای شدم بس که بالاترین رو از پشت ویترین نگاه کردم …. آخه این انصافه !!!؟

 55. monster4

  با سلام
  به نظر بنده از نظر تکنیکی دوای درد بالاترین در مورد باز کردن مجدد عضوگیری استفاده از سیستم رفرسینگ است ، بدین صورت که به هر کاربر فعلی این امکان داده شود که 3 و یا 5 کاربر جدید را به سایت معرفی کنند، این کار میتواند با فرستادن دعوتنامه انچام شود و یا فرستادن کلید ثبت نام و غیره. و بعد از انجام ثبت نام مسوولیت رفتار کاربران جدید بر عهده کاربری که دعوتنامه فرستاده گذاشته شود. این کار هم میشود مثلا با کسر اعتبار از کاربر فعلی در صورت تخلف کاربر جدید و در مراحل بعدی مثلا انسداد حساب کاربری برای چند ساعت و به صورت دایم و سایر موارد که میشه در موردشون بحث کرد.
  این کار مزایای زیادی داره از جمله اینکه:
  1- کاربر فعلی در انتخاب کاربر جدید دقت بیشتری میکند
  2- کابر فعلی با پذیرش این مسوولیت و با پذیرش این ریسک نسبت به جامعه بالاترین احساس تعهد بیشتری میکند
  3-و همینطور هم کاربر جدید
  4-ورود عوامل کودتا به سایت به شدت محدود میشود (با در نظر گرفتن ضریب خطا)
  5- مسوولیت آموزش کاربر جدید بر عهده کاربر فعلی قرار میگیرد
  6- ایجاد یک زیرساخت خوب جامعه مدنی
  و موارد دیگر

  . اما معایب:
  1- امکان باند بازی و رای به لینک وجود دارد اما با احتساب 3 رای در مجموعه آرا کماکان سیستم منطقی به نظر میرسد.
  2- و مشکلات development

  با تکیه بر تجارب برنامه نویسی بنده با استفاده از روش های مهندسی نرم افراز با در نظر گرفتن اstand alone and interconnected database and time which have to be spend on project, it seems that may need about 200 hours of coding, I will make the MS Project file and showing you all the process of developing and time which have to be spend on that and will send you if you were interested in the project.
  I can put about 100 hours in this project and will contribute free of cost,
  for the remaining part I may need a hand, a database Programmer or Ruby developer will seems perfect to me.

  Pls check this out and let me know if you are interested in more details,
  sorry that I changed the language, it is difficult to type Persian

  Good Luck

 56. behzaad

  موضوع مهمی که باید باب شود استفاده بیشتر از رای منفی است. الان با توجه که خیلی از رای های مثبت از طریق رابطه ها و دوستی ها داده میشود، تشویق کاربران به دادن رای منفی از بروز تخلفات تا حد زیادی پیشگیری میکند. در پیامهای بالاترین به کاربران گوشگزد کنید که همانقدر که رای مثبت لازم است رای منفی نیز به بهبود بالاترین کمک میکند.

 57. فرنوش

  سلام
  من کاربر سایت بالاترین نیستم اما هر روز به بالاترین سر می زنم، خبر ها و حتی نظر ها و بحث ها رو دنبال می کنم، شما و کاربران بالاترین سهم بزرگی در اطلاع رسانی مخصوصا بعد از انتخابات دارید، می خواستم از این طریق از زحمات تیم بالاترین و تمامی کاربرانتون تشکر کنم.
  موفق و پیروز باشید

 58. hosseins

  خسته نباشید.
  ولی منظور من به طور خاص این بود که اگر کسی که سیلی به صورت ما میزند یا به ما فحش می دهد ما نباید اینگونه مقابله به مثل کنیم. چرا که آنگاه شباهت مظلوم و ظالم قدرت تمیز را از میان می برد.
  امری که بسیار در جنبش سبز نیز به آن اشاره شده و می شود.

  موفق باشید و این را بدانید که دلیل این همه گلایه و انتقاد و انتظار بالا از شما این است که به گفته خودتان «شما باید بالاترین باشد»

 59. mehdi39

  با سلام از حوصله زیاد شما و زحماتی که برای بالاترین میکشید.

  به عنوان یک کوچکتر پیشنهادی دارم : تا زمان داغ شدن یک مطلب ،نام ارسال کننده لینک مشخص نباشد ، باور بفرمایید که خیلی از حرف و حدیثها از قبیل باند بازی و کینه شخصی و … الا ماشاالله ، حل خواهد شد

 60. حرف حساب

  سلام. خوشحالم و راضی بیشتر برای اینکه انتخاب کرده اید گفت و گو کنید. شفافیت و احترام به کاربران بالاترین را هر رور بهتر خواهد کرد.

 61. پاسدار از جان گذشتۀ ولایت

  بسیار جالب است که یکی از پایگاهای فتنه خیز دشمن یعنی وب سایت بالاترین در حال فروریزیست! البته مترسک بالاترین از ابتدا هم برای بسیاری توهم ایجاد کرده بود. توهم سبز از ابتدا محکوم به شکست بود اما عده ای بصورت خودخواسته نمیخواستند از این رویای شیرین بیرون بیایند! با بروز این فتنه، هشیاری ولایت باعث شد که چهرۀ منافقین مشخص شود و دشمنان رسواتر از پیش گردند.

 62. علی

  حتی اگر استفاده اختصار به جهت توهین باشد، چه اشكال دارد وقتی رژیم و بوقهایش این همه به آزادی و شعور مردم توهین می‌كنند؟

 63. علی

  حتی اگر استفاده اختصار به جهت توهین باشد، چه اشكال دارد وقتی قرار به لغو نظام سانسور نظرات مردم در يك محيط دمكراتيك هست؟

 64. تیک تاک

  با سپاس از توجه تیم بالاترین به اعتراضات کاربران و رسیدگی به آنها…

 65. yazid

  یک سوال.چرا در بالاترین حق مالکیت معنوی (کپی رایت) کاربرانی که حسابشان سته می شود محترم شمرده نمی شود؟ اگر حساب کاربری را می بندید باید همه محتوای ایجاد شده توسط وی را هم حذف کنید. لطفا نگویید به خاطر آرشیو بالاترین این کار را نمی کنید. حقوق کاربران مهم تر از آرشیو شماست. از نظر حقوقی هم با توجه به این که شما در امریکا هستید این موضوع قابل پیگیری است.

 66. کوهیار زند

  ابتدا اگر بخواهیم بررسی کوتاهی روی جوابیه ی امروز بالاترین در مورد مسائل اخیر داشته باشیم به ترتیب به موارد زیر برخورد خواهیم کرد :

  نقل قول :
  «سعی خواهیم کرد که بیشتر از طریق وبلاگ بالاترین با شما در تماس باشیم و از پیشنهادها و انتقادهای شما در جهت بهبود عملکرد بالاترین استفاده کنیم»

  همان طور که تا به الان از ده ها پیشنهاد و صدها انتقاد مطروحه در وبلاگ بالاترین استفاده کردید ؟
  (( اگر از این بار{ که از قرار معلوم به خاطر اعتصاب کاربران سایت ، به نظر می رسد که مدیران مرعوب شده اند و به سرعت در حال پاسخ گویی هستند (البته پاسخهایی عمدتا به دور از منطق و برهان)} صرف نظر کنیم و مراجعه ای به مطالب گذشته همین وبلاگ داشته باشیم خواهیم دید که به هیچ یک ازده ها پیشنهاد و انتقاد مطروحه ، هیچ وقعی ننهاده اند))

  نقل قول :
  «متاسفانه با توجه به برخوردهای نامناسب هفته های اخیر با اعضای تیم بالاترین دیگر این رویه را ادامه نخواهیم داد و تمام نظرات تیم، تنها از طریق کاربر “بالاترین” اعلام خواهد شد»

  میبخشید ، فرمودید برخورد نامناسب چه کسی با چه کسی ؟
  به این صحبت در اصطلاح می گویند «فرار رو به جلو» یا به عبارتی دیگر «دست پیش را گرفتن برای پس نیفتادن»
  پس به سلامتی و میمنت از این پس نیز شاهد حضور بانو بالایار تحت عنوان کاربری بالاترین هستیم یا به عبارت بهتر فقط شاهد تعویض پالون مربوطه خواهیم بود

  نقل قول :
  «همانطور که میدانید، تعداد قوانینی که ثبات بالاترین بر آن استوار است در مجموع در یک صفحه در بخش مقررات سایت
  وجود دارد. زمانی که کاربری چندین و چند بار نسبت به قوانین مختلف سایت بی‌توجهی می‌کند حساب این کاربر به طور دائم مسدود می‌شود»

  و البته ذکر این نکته لازم بود که مجازات کاربران ، در صورت بی توجهی به قوانین و مقررات ،کاملا دل به خواه ( و البته با توجه به میزان ضخامت گردن آن کاربر بر مبنای نزدیکی وی به مدیران و محفلهای زیرزمینی ، زمینی و هوایی ) خواهد بود

  نقل قول :
  «حتا اگر تمام کائنات با نگاه شما موافق باشند. بالاترین ممکن است عنوان یا توضیح موضوع داغ شما را ویرایش کند تا مطابق با استانداردهای آن شود»

  آخ که چقدر به یاد صحبت حضرت خمینی( لعنت الله عليه) می افتم که فرمودند : اگر 35 میلیون هم بگویند بله من می گویم نه
  حال که منتی بی کران بر دیدگان ما گذاشتید و توضیحی پیرامون «تغییر عنوان » موضوعت داغ فرمودید ، مرحمت می کردید و توضیحی نیز پیرامون » حذف کامل و به کرات » موضوعات داغ و لینکهای انتقادی می فرمودید تا همچون نور افکنی بر ذهن تاریک ما کوته فکران و کج اندیشان باشد تا بلکه اندکی از جهل مرکب خویش رهایی یابیم (هر چند که قطعا امر، امر مطاع اعلی حضرت است و اگر هم توضیحی عنایت نشد همچنان شاکر و سپاسگزار خواهیم بود)
  در ضمن املای صحیح کلمه «حتا» به صورت «حتی» می باشد

  نقل قول :
  «به نظر ما استفاده از کلمات مخفف به جای نام افراد عملی غیرحرفه‌ای و ناهنجار است»

  عجب ، پس نظر شما در یک سمت و نظر اکثریت در طرف دیگر ؟ (مهد دموکراسی اینجاست ، شک نکنید)
  اگر این عمل را توهین آمیز قلمداد می کردید ، قطعا در این مورد صحبت می کردم ولی حال که این کار را «غیر حرفه ای» و «نا هنجار» شمردید به این دو واژه خواهم پرداخت
  شما با کدام معیار این عمل را غیر حرفه ای می دانید ؟ با معیار شیوه نگارش در نشریات و روزنامه ها ؟ و یا به عبارت بهتر با توجه به معیارهای ژورنالیستی ؟
  نخیر ، نه اینجا یک نشریه یا روزنامه محسوب می شود( و فقط یک لینکستان به زبان فارسیست) و نه کاربران اینجا ژورنالیست هستند که موظف به رعایت قواعد حرفه ای ژورنالیستی . (هر چند بنا به صحبت هایی که پیشتر ، در باب استفاده از دو حرفی های مخفف ومضحک در نشریات معتبر دنیا انجام شد ، شاهد بودیم که این عمل «غیر حرفه ای» مختص به کاربران بالاترین نبوده و نیست)
  در مورد هنجار و ناهنجار بودن آن هم باید بگویم که اگر این کار 9 ماه پیش ناهنجار محسوب می شد اکنون و پس از گذشت 9 ماه و تکرار به کرات آن در لینکهای مختلف ، کاملا به هنجار تلقی می شود

  نقل قول :
  «در مطلبی که از خبرگزاریهای معتبر نقل می‌شود به جهت حفظ امانتداری نباید از این گونه حروف یا کلمات استفاده کرد»

  قوانین بالاترین این طور به ما می گوید :
  » عنوان توضیح‌تان برای لینک باید توضیح مطلب لینک داده ‌شده و کاملا مرتبط باشد و نه نظر شخصی خودتان»
  همان طور که ملاحظه می کنید ، هیچ وقت ذکر نشده که ما باید عین عنوان و تیتر مطلب را به جای عنوان لینک بنویسم و فقط کافیست تا عنوانی انتخاب شود که «توضیح مطلب لینک داده شده و کاملا مرتبط» باشد
  در ضمن چگونه ممکن است که در صورت استفاده از مخفف به جای اسم کامل یک فرد ، خللی در اصل امانتداری وارد شود؟ آیا با این کار و استفاده از مخفف ها، معنی و مفهومی در خبر جا به جا و یا تغییر می کند؟

  نقل قول :
  «با این وجود تشخیص را بر عهده شما میگذاریم. کاربران می‌توانند در صورت مشاهده کلمات تمسخر‌آمیز در تیتر از منفی تیتر توضیح و بخش نامناسب استفاده کنند»

  این نقل قول نهایت ذکاوت حضرات را نشان می دهد که همچنان جدل بین باند فرفری ها و سایر کاربران را به قوت خود باقی می گذارد بدین ترتیب که یک بار گفته شده «اگر مطلبی را خودتان به این شکل نوشته‌اید می‌توانید به همین صورت در بالاترین قرار دهید » و درجای دیگر به این صورت آمده که «با این وجود تشخیص را بر عهده شما میگذاریم. کاربران می‌توانند در صورت مشاهده کلمات تمسخر‌آمیز در تیتر از منفی تیتر توضیح و بخش نامناسب استفاده کنند» یعنی در عین اینکه استفاده از این کلمات در مطلبی که توسط خود شخص نوشته شده بلامانع است در عین حال ، دادن منفی «تیتر،توضیح و بخش نامناسب» مجاز و قانونیست که دندان عقل یابو هم از این صحبت حضرات می افتد
  آخه اگر به کار بردن کلمه ای در مطلبی ، مجاز و بلامانع هست (که طبیعتا معنی قانونی بودن میدهد) پس دادن هر گونه منفی بابت استعمال اون کلمه ، غیرقانونی محسوب می شود واگراستفاده از کلماتی خاص مجاز وقانونی نیست پس طبیعتا دادن منفی بابت استعمال اون کلمات تحت عنوان منفی «تیتر،توضیح و بخش نامناسب» مجاز و قانونیست
  از قرار معلوم ، حضرات با گرفتن چنین موضعی (که نه سیخ بسوزد و نه کباب) خواستند تا خدای نا کرده موجب رنجش خاطر اعضای باند محفل گونه ی فرفری ها نشوند

  *****

  پر واضح است که تیم بالاترین به جای قبول مسئولیت و عذرخواهی از کاربران ، سعی در فرافکنی داشته و حتی یک مورد از اشکالات و انتقادات وارده را نپذیرفته و هیچ گونه پاسخی نیز به اقدامات دیکتاتور مابانه خود من جمله دستگیری های فله ای کاربران ، بستن دهان منتقدین ( شامل : حذف موضوعات داغ و لینکهای انتقاد آمیز) و … نداده است.

  نمی دانم انتقاد به بالاترین را از کجا می شود شروع کرد و به کجا ختم کرد چرا که شاید ، مصداق ضرب المثل «این خانه از پای بست ویران است» می باشد .
  وب گاهی که با کپی برداری ناشیانه ای از الگوی مزرعه لینک دیگ و با استفاده از اسکریپت آماده ای به نام پلیگ شکل گرفت ( منظور از لفظ ناشیانه ، درباره قوانین اجرایی وب گاه های مورد اشاره می باشد ) و با شروع نهضت رستاخیز ملت ایران ، ناخواسته و به صورت کاملا اتفاقی به یک کانون خبری و اطلاع رسانی تبدیل شد.
  حدود 15000 دلار کمک مردمی اجباری ( بدین صورت که وبگاه را(در برهه ای کاملا حساس) تا رسیدن کمک ها به مبلغ مورد نظر از دسترس خارج کردند ) از کاربران و جهت انتقال وبگاه به سرورهایی قوی تراخذ نمودند. اتفاقی که نهایتا ظرف چند روز تا چند هفته قابل انجام بود تا ماه ها بعد به وقوع نپیوست و در طی این مدت و به خصوص در روزهای تظاهرات مردمی ، بارها و بارها شاهد از دسترس خارج شدن وبگاه به دلیل حجم بازدیدکننده بودیم. در صورتی که با مبلغ فوق الذکر می توان بهترین سرورهای دنیا را حداقل برای مدت یک سال اجاره کرد و به هیچ وجه من الوجوه شاهد چنین مسائلی نبود. واین مسئله ایست که همچنان بی پاسخ مانده است.
  پس از آن بدون توجه به زوایای مختلف عمل خویش و فقط بنا به درخواست عده ای از کاربران ، درهای ورودی خود را به صورت کامل بستند و عضو گیری را متوقف کردند . بدون در نظر گرفتن این نکته که همان طور که در دنیای واقعی ، نسبت تعداد مزدوران و طرفداران رژیم جهل و جور و جنایت در برابر خیل عظیم مردم ، بسیار ناچیز است بنابر این در صورت بسته نبودن راههای عضوگیری ، نسبت افراد به عضویت درآمده نیز چنین خواهد بود (ضمن اینکه با استفاده از روش و تکنیکی فوق العاده سهل و آسان ، به راحتی می توانست از شر پلیدان و معاندان در امان بماند)
  مبحث حذف به دور از منطق و کینه توزانه حساب تعدادی از کاربران و همچنین حذف لینکهای انتقادی به سیستم مدیریتی بالاترین که پیشتر مطرح شد نیز مطلب و مبحث جدیدی نیست که مختص به همین چند روز و این جریانات باشد ، بلکه موردیست که در گذشته به کرات اتفاق افتاده و ای کاش سابقه ی بالاترین در مورد حذف لینکها ، فقط و فقط منوط به لینکهای انتقادی کاربران از مدیریت می شد ولی این گونه نیست و موردی که هنوز هم وقتی به یاد می آورم ، ناخودآگاه همچون آتشی بر وجودم می افتد ، در مورد حذف تمامی لینکهای مربوط به ترانه موسوی عزیز است که زبانم برای صحبت در این مورد قاصر است
  نمی دانم که آیا تا به حال در مورد قانون 20/80 مطلبی شنیده اید یا خیر. ولی توضیح این قانون در رابطه با وبگاه بالاترین بدین شرح است که 80 درصد از فعالیتها و لینکهای قرار داده شده در این وبگاه توسط 20 درصد از کاربران آن انجام می شود و 20 درصد مابقی فعالیتها ، توسط 80 درصد کارابران . در نتیجه پویایی این وبگاه به حدود 20 درصد کاربران وابسته است که شاهد بودیم وقتی که این 20 درصد ( که با همراه کردن تعدادی از 80 درصد مطروحه با خود انجام شد) چهل و هشت ساعت به تحریم روی آوردند ، بالاترین به چه بلایی دچار شد و به حال احتضار درآمد و مدیر سایت چنین به هراس آمد و حتی کاملا بر خلاف رویه گذشته شروع به پاسخ گویی ( البته به صورت گزینشی و تا حدود زیادی غیر منطقی) به تعدادی از کامنت ها نیز نمود.
  بالاترین و مدیریت آن ثابت کردند که نه تنها در این مورد بلکه در تمامی موارد که در گذشته نیز شاهد آن بودیم ( از قبیل ماجرای کاربران معتبر و … ) فقط و فقط زبان تهدید و زور را متوجه می شود و لاغیر .
  هیچ گونه وقعی به درخواست های مکرر کاربرانش در ضمینه های مختلف نمی نهد مگر هنگامی که ماهیت و وجود خود را در خطر می بیند.
  در هر صورت انتقادات به بالاترین و مدیریت نادانش که همواره در راستای نابودی آن قدم برداشتند و با منش دیکتاتوری و کم سوادی آشکار در امور اداره یک فضای اجتماعی به سبک وسیاق » وب2 » و غرور کاذب هر روز بر بی اعتباری خود افزوده و سقوط خودش را نزدیک و نزدیکتر کرده ، بی شمار است
  آقای بالاترین ، فرزندان ایران که با چنان دیکتاتوری در حال دست و پنجه نرم کردن هستند و تلاش برای جایگزینی جمهوری دموکرات ایرانی به جای جمهوری توتالیتر جمهوری اسلامی ، قطعا جایگزین کردن مزرعه ی لینکی از نوع «وب2» و دموکرات برای پخش اخبار نهضت سبز با وبگاه شما ، به راحتی هر چه تمام ترامکان پذیر و انجام شدنیست
  جناب نسبتا محترم بالاترین ، برای نابودی لینکستانت فقط و فقط به کوچ 20 درصد از کاربرانت نیاز هست . اتفاقی که تا به حال حداقل در مورد تعدادی از آنها افتاده و با این روند به زودی در مورد سایر آنان نیز شاهدش خواهیم بود.
  از نظر من با چنین عملکردی و جوابیه ای که بعد از چندین روز به این شکل صادر شد ، چوب خط شما کاملا پر شده است . پس آگاه باشید که قطعا به زودی شاهد تاسیس وبگاه لینک دهی جمعی عاری از بوی تعفن دیکتاتوری ، خواهید بود تا شما بمانید و بالا یارها و محفل مورد علاقتون و معاندین تمامیت ارضی این کهن بوم وبر که تحت عنوان مضحک تضارب آرا اجازه فعالیت و جولان دارند.

 67. تکرار

  سلام / خسته نباشید / من پیشنهاد می کنم برای وضع قوانین جدید از کاربران کمک بگیرید . / ضمنن امکانی هم برای اعتراض یا گزارش منفی هایی که از سر لجبازی و بدون دلیل به لینک ها تعلق می گیرد قرار دهید . بعضی کاربران از سر لجبازی با دیگر کاربران منفی می دهند . / قوانین بگونه ای باشد که دو دستگی بین کاربران نباشد / اگر امکان نظر سنجی پیرامون قوانین بالاترین هست لطفن اینکار رو بکنید / در نهایت از زحمات شما تشکر می کنم

 68. تکرار

  من خیلی پیشنهاد دادم . یکم دیگه هم مونده : در قسمت انتخاب موضوع تاریخ ، طنز و موارد دیگر را هم اضافه کنید . بر فرض یک مطلب طنز است . هم می شود موضوع سرگرمی را برای آن انتخاب کرد و هم فرهنگ و هنر ؟ // در مورد منفی دادن به اخبار تکراری هم معترض هستم . 1بار منفی گرفتم !

 69. علی

  در مورد توهین به ادیان و مذاهب هم قانون یا جریمه ای قرار بدید بعضی از کاربر ها تو بالاترین در مواقع بیکاری یا برای رفع خستگی از این لینکها می فرستن جالب اینه که قبول ندارن که توهین کردن وجالب تر اونکه این لینکها با مثبت ها ی زیاد ازش استقبال میشه
  دوم اینکه جلوی باند بازی تو بالاترین باید گرفته بشه وقتی یه نفر از لینکی خوشش نمی اد دوستانش رو خبر می کنه و قبل از اینکه فرصت فرستادن گزارش تخلف پیدا کنیم لینک حذف میشه

 70. علی

  «من در مورد نفوذ افراد رژیم در بالاترین گفتم ولی همانطور که خود من هم گفتم باید فقط دوری کرد از واکنش به تحریکات انها»
  شما هرکس رو که حرف مخالف شما رو بزنه از عوامل رژیم می دونید با باز شدن ثبت نام تو بالاترین و ورود عوامل رژیم چکار می خواهید بکنید باید تحمل حرف مخالف رو داشته باشید حتی از طرف عوامل رژیم

 71. کوروش کبیر

  بالاترین عزیز با اینکه من نزدیک به 1 سال است به امید عضویت در بالاترین هر روز به این سایت سر می زنم اما از سر دوستی فقط یک چیز را بهت گوش زد می کنم و اون هم اینه که یادت نره اگر همین کاربران بالاترین از شما و سانسورهای به ناحق شما خسته بشوند و خدایی نکرده همگی به یک باره(مثل همین اعتصاب 2،3 روزه ی اخیر) به سایت های مشابه دیگر کوچ کنند کار شما دیگر تمام است و سایت شما دیگر پایین ترین نام خواهد گرفت و نه بالاترین . شما تمام هستی خود رو مدیون همین کاربران آزاد اندیش و آزاد نگر خود هستید نه فعالیت های فنی خود . اگر بالاترین الان بالاترین است نه به خاطر ظاهر سایت و … است بلکه به خاطر کاربرانش است . روزی داشتم فکر می کردم اگر جمهوری اسلامی باج کلانی به بالاترین بده تا بالاترین دیگه بالاترین نباشه مسئولانش چه خواهند کرد … . راستی مدیران بالاترین چرا فقط پاسخ کامنت هایی که از شما تعریف شده را می دهید و به انتقادها پاسخ نمی دهید . مثل اینکه باید با دیکتاتوری بالاترین هم وارد مبارزه شد .

 72. کوروش کبیر

  بالاترین عزیز با اینکه من نزدیک به 1 سال است به امید عضویت در بالاترین هر روز به این سایت سر می زنم اما از سر دوستی فقط یک چیز را بهت گوش زد می کنم و اون هم اینه که یادت نره اگر همین کاربران بالاترین از شما و سانسورهای به ناحق شما خسته بشوند و خدایی نکرده همگی به یک باره(مثل همین اعتصاب 2،3 روزه ی اخیر) به سایت های مشابه دیگر کوچ کنند کار شما دیگر تمام است و سایت شما دیگر پایین ترین نام خواهد گرفت و نه بالاترین . شما تمام هستی خود رو مدیون همین کاربران آزاد اندیش و آزاد نگر خود هستید نه فعالیت های فنی خود . اگر بالاترین الان بالاترین است نه به خاطر ظاهر سایت و … است بلکه به خاطر کاربرانش است . روزی داشتم فکر می کردم اگر جمهوری اسلامی باج کلانی به بالاترین بده تا بالاترین دیگه بالاترین نباشه مسئولانش چه خواهند کرد … . راستی مدیران بالاترین چرا فقط پاسخ کامنت هایی که از شما تعریف شده را می دهید و به انتقادها پاسخ نمی دهید . مثل اینکه باید با دیکتاتوری بالاترین هم وارد مبارزه شد .

 73. پرویز

  «هنگام اضافه کردن موضوع داغ لطفا این را در نظر داشته باشید، حتا اگر تمام کائنات با نگاه شما موافق باشند. بالاترین ممکن است عنوان یا توضیح موضوع داغ شما را ویرایش کند تا مطابق با استانداردهای آن شود».
  سلام، فکر کنم بالاترین به عنوان یک سایت حرفه ای، یک مقداری باید بیشتر مراقب ادبیاتی که به کار می‌‌بره باشه. من وقتی‌ این قسمت از جوابیه شما را خوندم، اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که نویسنده موقع نوشتن این متن خیلی‌ عصبانی‌ بوده. ولی‌ به هر حال اگه این قسمت از جواب شما را به کسی‌ که خبر نداره که داستان چیه نشون بدی، بدون شک میگه که این از بیانات سران جمهوری اسلامی هست. من اطمینان دارم که نویسنده چنین قصدی نداشته. ولی‌ لطفا هیچ گاه با عصبانیت چنین موضوعات‌یی‌ را مطرح نکنید. که تنها سؤ برداشت ایجاد می‌کنه.

 74. amti

  ایجاد یک دموکراسی مطلق امکان پذیر نیست، از تلاش شما برای ایجاد دموکراسی نسبی‌ بسیار سپاس گذارم

 75. چوبین

  چطوری میشه حسابمون رو برای همیشه ببندیم؟ مثل سایتهای دیگه. یعنی delete your account نه اینکه غیر فعالش کنیم. لطفا حساب من رو برای همیشه ببندید.

 76. 30nema

  سلام
  من یکی از کاربران مسدودی هستم ….. متاسفانه به علت لینک تکراری و استفاده وبلاگی مدت 8 ماهه که حسابم مسدود شده …. در حالی که 2 سال تمام به دنبال دعوت نامه بودم و در ین مدت و پس از آن بارها و بارها و بارها دیدم لینک های عریض و طویلی که حتی نصف هام پیج بالاترین را نیز گرفته بودند ….. واقعا باید شما قبل از تعطیلی حساب یه اخطار بدید بعد اقدام کنید تا درمانده نشویم و بی بالاترین ….. من هنوز منتظرم تا حسابم مجددا فعال شود …. واقعا منتظرم …. تا به حال نیز چند بار مکاتبه و تقاضا کردم که بی جواب بوده اند ….. من را به بالاترین برگردانید… کاربر 30nema

 77. کوهیار زند

  طبق گفته ی مسئولین بالاترین ، اکثر پاسخهای داده شده به کامنت های کاربران در وب نوشت بالاترین ، ظاهرا توسط فردی ناشناس صورت پذیرفته اند و نه توسط مدیریت بالاترین .
  نقل قول های مربوطه از جانب مدیر بالاترین :

  «فردی که در وبلاگ بالاترین به نام بالاترین نظراتی را اعلام کرده است هیچکدام از افراد تیم نیست
  به زودی با این فرد برخورد خواهد شد»
  در بخش نظرات وبلاگ بالاترین :»
  بالاترین با اوتار قرمز که تنها چند نظر اول را درج کرده مربوط به تیم بالاترین است
  بالاترین با اوتار سیاه مربوط به فرد متقلب است»

  اگر و تنها اگر بخواهیم فرض را بر صحت این ادعا بگذاریم باید گفت که این مسئله ، اوج بی عرضگی شما را در اداره یک وبلاگ ساده نشان می دهد که اجازه ی کامنت گذاری به نام بالاترین یا بالایار را مسدود نکرده اید
  اما ذره ای شک به خودتان راه ندهید که بنده و امثال بنده که اتفاقا طیف وسیعی از کاربران را تشکیل می دهند ، فریب این حربه ی کثیف شما را نخورده ایم.
  شما با گذاشتن پیام هایی نظیر : سلب اختیار «بانوبالایار» از مسدود کردن حسابهای کاربری ، و عذرخواهی کردن در پاسخ پرسشی که در رابطه با حذف لینک انتقادی یکی از کاربران از لینکهای مورد بحث روز ( علی رغم داشتن بیش از 200 امتیاز و 600 نظر درج شده ) شده بود ، و پاسخها و پیامهایی از این قبیل ، تنها و تنها قصد فریب افکار عمومی را داشتید تا با ارائه ی پاسخهای این چنینی در هنگام مراجعه ی انبوه کاربران به وبلاگ ، بتوانید چهره ای لطیف و متنبه شده از بابت مسائل پیش آمده از خود نشان دهید و تنها در24 ساعت بعد که آبها از آسیاب افتاد و کاربران با خواندن پیامهای شما کمی تا قسمتی آرام گرفتند ، همه را با خیال راحت تکذیب کنید
  نکته دومی که در این جریا ن می توان به آن اشاره کرد ، من باب نحوه ی پاسخگویی می باشد که همه ی کاربران شاهد بوده اند که این به گفته ی شما «کاربر جعلی» چگونه به طرز عجیبی دارای اطلاعاتی کامل از تمامی مسائل و جریانات گذشته بوده و با توجه به آنها اقدام به پاسخگویی می نمود.
  جناب نسبتا محترم بالاترین ، یک بار دیگر تکرار می کنم که ذره ای شک به خودتان راه ندهید که بنده و امثال بنده که اتفاقا طیف وسیعی از کاربران را تشکیل می دهند ، فریب این حربه ی کثیف شما را نخورده ایم.

  *****

  پس با توجه به پاسخهایی که از نظر مدیریت بالاترین ، «مردود» و «مجعول» هستند ، تنها موردی که می توانیم به آن بپردازیم ، مربوط به پاسخ ایشان به مسئله ی حذف موضاعات داغ انتقادی ، حذف موضوعات انتقادی از فهرست بهترین لینکهای روز و لینکهای مورد بحث روز و همچنین حذف آنها از فهرست لینکهای داغ . که پاسخ بالاترین را عینا نقل می کنم :

  سوال مطروحه :
  لطفا يک توضيح کوتاه هم در اين چند مورد بديد:»
  چرا موضوع داغ اعتراضات را حذف کرديد در حالي که هيچ مشکل قانوني نداشت-1
  2-چرا لينک هاي مربوط به اعتراضات را از ليست لينک هاي داغ و لينک هاي پر بحث حذف کرديد (چرا اجازه نداديد صداي اين اعتراضات که جنبه سازنده براي بالاترين دارد را تعداد بيشتري بشنوند)
  آيا اين حذف ها براي اين است که سايت براي شما است و شما تصميم مي گيريد که چگونه اداره شود يا نه دليل ديگري دارد»

  جواب بالاترین :
  «شما در کدام سرویس وب ۲ دیدید که اعتراض به مسدود شدن حساب کاربران در صفحه اول وبسایت نشان داده شود؟ مسدود شدن حساب کاربری بر اساس تخلفات کاربران یک کار مشخص و تعریف شده است و اعتراضات هم توسط ایمیل یا احتمالا فروم باید دنبال شود. انتظار اینکه اجازه داده شود که فعالیت کل سایت توسط دوستان و حامیان یک یا چند کاربر مختل شود انتظار صحیحی نیست. مخصوصا که در اکثر موارد به چندین روز رسیدگی دقیق برای جلوگیری از اشتباه نیاز است. اینکه تیم اجرایی بالاترین تحت فشار قرارگیرد که چندساعته جواب دهد می تواند منجر به اشتباهات جبران ناپذیری شود. ما بمحض مشاهده اعتراض وارده نوشتیم که به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد. همانطور که مشاهده کردید با همین مکانیزم موجود ما به اعتراضات وارده رسیدگی کردیم و راه حلهای مناسب را که برخواسته از نظرات خود کاربران بود پیدا کردیم.
  کماکان انتقادات و پیشنهادات کلی راجع به بالاترین به صفحه اول راه پیدا خواهند کرد اما در موارد خاص که نیاز به رسیدگی با دقت تیم بالاترین دارد، این لینکها تنها در صفحه لینکهای تازه حضور خواهند داشت. این لینکها براحتی با گشتن برای کلمه بالاترین قابل دسترسی هستند.»

  هر چند که می گویند » آن چیز که عیان است جه حاجت به بیان است» و کلمات و جملات این پاسخ ، خود گویای طرز تفکر آقایون هست ولی ما نیز بررسی کوتاهی بر آن خواهیم داشت.
  قبل از بررسی شخصی ، اجازه بدهید تا پاسخ جالب یکی از کاربران را در قسمت نظرات بالاترین به این صحبت ها را عینا نقل کنم و بعد از آن به بررسی این مطلب خواهم پرداخت :

  «دوستان تیم (یک الی دو نفره) بالاترین ظاهرا خود را به ندانستن زده‌اند!! شما با حذف لینک دعوت به اعتصاب، عامدانه از اگاهی یافتن دیگر کاربران از دلایل این «اعتراض مدنی» و روند اطلاع‌رسانی جلوگیری کرده‌اید. آیا انتظار دارید هر بار که کاربران لاگین می‌کنند برای اطلاع از اخبار سایت ابتدا کلمه «بالاترین» را جستجو کنند؟»
  و اما بررسی بنده در رابطه با پاسخ مرد افکن بالاترین :
  نقل قول از پاسخ بالاترین :
  «شما در کدام سرویس وب ۲ دیدید که اعتراض به مسدود شدن حساب کاربران در صفحه اول وبسایت نشان داده شود؟ »

  اولا در هیچ سرویس وب دویی هم این چنین بوی تعفن رفتار دیکتاتور مابانه و باندبازی به مشامم نرسیده که کاربران مجبور به ارسال چنین لینکهایی باشند که حال می خواهد در صفحه اول قرار بگیرد و یا آخر.
  ثانیا بنده به علت نداشتن چشم بصیرت نتوانستم که این نکته را در قوانین بیابم پس لطفا این نکته را به طوری که برای بنده و امثال من قابل روئیت باشد به قوانین گوهربار وبگاه وزینتان اضافه کنید که » هیچ لینکی من باب اعتراض به مسدود شدن حساب کاربران در صفحه اول نشان داده نخواهد شد »

  نقل قول :
  «مسدود شدن حساب کاربری بر اساس تخلفات کاربران یک کار مشخص و تعریف شده است »

  البته نه در وبگاهی که در آن قانون جنگل حاکم است و مجازات کاربران ، کاملا مطابق با میزان ضخامت گردن آن کاربر بر مبنای نزدیکی وی به مدیران و محفلهای زیرزمینی ، زمینی و هوایی و میزان شدت برافروختن بالایارها (اللخصوص از نوع بانو) توسط وی می باشد.

  نقل قول :
  «اعتراضات هم توسط ایمیل یا احتمالا فروم باید دنبال شود»

  و البته همان طور که به کرات و به تجربه ثابت شده ، شما میتوانید آنقدر منتظر جواب بمانید تا صبح دولتتان بدمد ومراتعی خوش آب وهوا در اطرافتان و به خصوص در زیر پایتان ، پدیدار شوند

  نقل قول :
  » انتظار اینکه اجازه داده شود که فعالیت کل سایت توسط دوستان و حامیان یک یا چند کاربر مختل شود انتظار صحیحی نیست»

  کتمان نمی کنم که با خواندن این جمله ، اولین چیزی که به ذهنم رسید ، اتهام رژیم جهل و جور و جنایت جمهوری اسلامی برای ساکت کردن مخالفانش به دستگیرشدگان حوادث اخیر تحت عنوان » اخلال در نظم عمومی» هست.
  اما اگر خوب به نوشته بالا دقت کنید متوجه خواهید شد که بالاترین ، چنان مظلوم نمایی از خود نشان داده که گویی پس از مجازات کاملا قانونی چند کاربر خاطی ، ناگهان دوستان و حامیان آنها از طریق عملیاتی هماهنگ و به تعبیر بهتر باند بازی و با ارسال انبوه لینکهای انتقادی به وبگاه ، موجب اخلال در فعالیت بالاترین شده اند . با این پاسخشان چنان دست پیش را برای پس نیفتادن گرفته اند که فقط و فقط مایه حیرت و البته تاسف است.
  و اما مهمترین نکته در رابطه با این مسئله عبارت است از اینکه فقط و فقط لینکهای انتقادآمیزموجب چنین اخلالی میشوند و لینکهای طعنه آمیز عده ای از کاربران عمدتا معلوم الحال که من باب نکوهش عمل اعتصابیون و منتقدین بوده و در غیاب آنها به صحبت درباره عمل قبیح آنها و تمسخرشان پرداخته بود نه تنها اخلالی ایجاد نمی کند بلکه به راحتی به » صفحه اول» و به فهرست لینکهای مورد بحث و همچنین به صفحه لینکهای داغ نیز راه پیدا می کنند تا کور شود هر آنکس که نتواند دید.

  نقل قول :
  «مخصوصا که در اکثر موارد به چندین روز رسیدگی دقیق برای جلوگیری از اشتباه نیاز است»
  عجب ، بستن حساب ظرف جیک ثانیه و رسیدگی به منظور گشودن حساب ظرف » چندین روز » !

  نقل قول :
  «اینکه تیم اجرایی بالاترین تحت فشار قرارگیرد که چندساعته جواب دهد می تواند منجر به اشتباهات جبران ناپذیری شود»

  شما وقتی عملی انجام می دهید ( شامل مسدود کردن یک حساب کاربری یا حذف یک لینک یا حذف یک موضوع داغ یا …)
  قطعا دلیل یا دلایل منطقی برای عملت داری . که برای بازگو کردن و توضیح دادن دلیل یا دلایل عملت برای کاربران پرسشگر ، تنها به چند دقیقه وقت بیشتر احتیاج نیست که شما حتی چند ساعت زمان را هم برای ارائه پاسخ مناسب نمی دانی.
  مگر آنکه اعمالت از روی قرض ورزی و کینه توزانه صورت پذیرفته باشد که در آن صورت به «چند ساعت تا چند روز» زمان (بستگی به میزان هوش) ، جهت دلیل سازی و دلیل تراشی نیاز داری.
  درضمن خیلی وقت هست که مرتکب اشتباهات جبران ناپذیری شده ای که اگر و تنها اگر هم بتوانی لکه ننگ آن را از دامانت پاک کنی ، یاد و خاطره آن را هرگز نمی توانی.

  نقل قول :
  «همانطور که مشاهده کردید با همین مکانیزم موجود ما به اعتراضات وارده رسیدگی کردیم و راه حلهای مناسب را که برخواسته از نظرات خود کاربران بود پیدا کردیم»

  عجب ، پس شما ضمن تاکید بر صحت عملکرد مکانیزم موجود ، ادعای پیدا کردن و اعمال راه حل مناسب را نیز دارید ؟
  بله ، راه حل مناسب شما این بود که ضمن عدم ارائه هیچ گونه پاسخ معقول و منطقی به پرسش هایی از قبیل چرایی بستن دهان منتقدین از طریق حذف مطالب و لینک ها ، و به جای گشودن حساب تک تک کاربرانی که حسابشان مسدود شده بود و عذزخواهی از آنان ، با توصل به حربه هایی کثیف و منشی دیکتاتورمابانه ، مجازات آنها را به قوت خود باقی گذاشتید و دوره آموزشی ای نیز به جهت آموختن نحوه ی صحیح برخورد با «بانوبالایار» برایشان تدارک دید.

  در پایان مطلبی را از کامنت یکی از کاربران بالاترین که شامل یک تحلیل و به دنبال آن تمثیلی پر مغز است برایتان نقل می کنم که خواندش خالیاز لطف نیست :

  مشکل اصلي بالاترين به موقعيتي برميگردد که ناگهان نصيب اين سايت و به طبع آن صاحب و مديران آن شد.شرليط خاص بعد از انتخابات اين سايت را ناگهان در مرکز توجهات قرار داد و تبديل به يکي از معدود رسانه هايي شد که مردم براي ابراز عقيده در اختيار داشتند . اما اين موقعيت جديد چون به دليل لياقت و توانايي هاي مديران اين سايت حاصل نشده بود در نتيجه باعث بروز اين اوضاع شد. اينک ما با ماجرايي ساده طرف هستيم.مديران بالاترين به آن روستايي ساده اي ميمانند که ناگهان با رد شدن يک جاده از آبادي ايشان صاحب زمينهاي پر قيمتي ميشوند و يک شبه میلیاردر ميشوند بدون آنکه لياقت يا عرضه چنين پولي را داشته باشند. در اطرافمان چنين افرادي را ديده ايم و ميدانيم که چقدر سبب مشکلات ميشوند به خصوص که در شرايط جديد پول و زور هم دارند
  بالاترين در شرايط فعلي به دست مديراني افتاده که حداکثر ميتوانستند مديريت سايت يک بخش را عهده دار باشند ولي اکنون شوربختانه سايتي جهاني نصيبشان شده است. ريشه تمام مشکلات همين جاست.
  اما اکثر آن روستائيان ساده دلي که از بد حادثه به پول وپله اي ميرسند اغلب در ادامه راه و خيلي زود تبديل به مفلساني ميشوند که به دليل عدم کفايت تمام دار و ندارشان از کف ميدهند و ناگزير با افسردگي همواره در حسرت تکرار آن ايام خوش آه ميکشند.اين سرنوشت محتوم مديران فعلي بالاترين است.مديراني که بر اساس حادثه به موفقيت ميرسند همواره به راحتي وسرعت بازنده خواهند بود. رجز خواني هاي امروز را بايد مطابق آه و حسرت فردا دانست. کاش ميدانستند چه نعمتی به رايگان نصيب برده اند.

 78. حسین

  بچه ها! بچه ها!

  چی شد؟ این احمق ها چرا جواب هایی که خودشون به کامنت ها داده بودند رو پاک کردند؟
  خاک بر سرشون، فقط همین.

 79. مسعود-بالا

  متاسفانه بابرخی از از مواد بیانیه 4 ماده ای بالاترین و همچنین با بحث کلی آن نمیتوانم موافق باشم به دلائل ذیل:
  1)- بالاترین یک سایت خصوصی نمیباشد زیرا هنگامیکه شما برای تامین سخت افزار و سایر نیازها به کاربران مراجعه کردید بدین وسیله مالکیت خصوصی خود را برآن ازدست دادید هرچند که برگه سهمیه ای برای کسی ارسال نگردید. بنابراین دیگر نمیتوانید (البته اگر بخواهید بر طبق ادعای خود دموکراسی را رعایت کنید) و بنابراین شما نمیتوانید هر نوعی که خود مایلید و تشخیص میدهید عمل کنید. من فکر میکنم که مشکل در جای دیگری است و آن اینست که متاسفانه اکثر ما و علیرغم تمام داد و قالمان عمیقا مستبد میباشیم و تحمل شنیدن حرف مخالف را نداریم. مثلا چند روزی است که حساب کاربری من به بهانه «توهین به اقوام» بسته شده. واقعا من از دیدن این دلیل و این عمل شوکه شدم, علت بستن حساب کاربری من و تحویل دادنم به «اوین بالاترین» تنها بخاطر قرار دادن کامنتی بود که مورد لینک ادعای «ترکیه ای بودن نوروز» از طرف مقامات ترکیه بود. من در آنجا بدرستی و با استفاده از تاریخ گفتم که گویا این ترکهیه ای ها فراموش کرده اند که تاریخ ورودشان به منطقه به بیش از چند صد سال نمیرسد و یا گفتم که «کارما بدانجا رسیده که یک مشت عرب سوسمارخور..» بما توهین میکنند! لطفا بمن جواب دهید که کجای این حرف اهانت آمیز است؟ اگر شما گوشت سوسمار دوست ندارید این مشکل شماست زیرا گوشت سوسمار برای اعراب یک غذای بسیار لذیذ بشمار میرود ولی در هر حال من هدفم هم یاد آوری گذشته و حال برخی از اصحاب این قوم بود و هم در مقابل اهانت آنان به من و تاریخ کشور من جوابی داده باشم , نه به اسلحه دست بردم و نه بمب اتم انداختم سرشان و در هر حال چنانچه شما هم از این کامنت خوشتان نیامد, این مشکل شماست و به هیچ عنوان حق ندارید و مجاز نمیباشید تا بنا بر سلیقه شخصی خود حکم اعدام مرا بدهید. پیشنهاد میکنم به جای فرستادن برخی از کاربران برای دوره «آموزشی» خود یک چنین دوره هائی را بردارید و با مراجعه به سایتهای مختلف تنوع و میزان اختلاف نظرهای ابراز شده از طرف مردم و کابران را ملاحظه کنید. اجازه دهید تا خاطره ای را برایتان بازگو کنم. یکی از دوستان تعریف میکرد که بنا بعللی با اقای محمد خاتمی دیداری داشته اند و به ایشان پیشنهاد میکنند تا برای ریاست جمهوری خود را کاندید کنند و چنانچه موفق شدند تنها یک قول مبنی بر ازاد کردن و آزاد گذاشتن روزنامه ها و مطبوعات به ایشان بدهند, آقای خاتمی از ایشان میپرسد «مگر میشود که روزنامه ها مجوز نداشته باشند؟ مگر در خارج روزنامه ها مجوز نمیگیرند؟ و در مقابل جواب منفی این دوست من کاملا بهت زده میشوند» حالا بحث ما هم اینجنین است, هنوز ما مشکل خیلی اساسی تر داریم و آن اینکه اصولا درک واقعی از دموکراسی نداریم و بهمین جهت هم بمحض اینکه «مبصر کلاس» میشویم تمام خشمهای خفته در درونمان را بر سر سایرین تخلیه میکنیم. در هر حال اقایان و خانمهای «بالاترینی» شما مدتهاست که مالکیت خصوصیتان را بر این سایت ازدست داده اید و چه بخواهید و چه نخواهید موظف هستید به نظرات تک تک کاربران احترام بگزارید و دارای هیچگونه حق حذف و یا تنبیه و صدور احکام تعذیر و اعدام کاربران را ندارید. برای دموکرات بودن تنها روزی دهزار بار نماز دموکراسی خواند کافی نیست و فراموش نکنید که :ما درون را بنگریم و حال را , نی برون را بنگریم و قال را».
  موفق باشید.